15 سایت معتبر دانلود رایگان کتاب (برای ترجمه)

انتشار 4 شهریور 1400
مطالعه 5 دقیقه

اصولا افرادی که به دنبال رزومه ی متنوعی هستند حتما گزینه ترجمه و چاپ کتاب را هم انتخاب می کنند.

15 سایت معتبر دانلود رایگان کتاب (برای ترجمه)

راه های بسیاری برای افزایش سطح آگاهی و اطلاعات عمومی و تخصصی وجود دارد که یکی ازمهم ترین آنها کتاب می باشد. امروزه اغلب افراد تمایل بسیاری برای ترجمه و چاپ کتاب دارند. این کار علاوه بر اینکه باعث به روز شدن علم در هر حوزه ی تخصصی می شود بلکه رزومه ی بسیار ارزشمند برای فرد به حساب می آید. یک مسئله مهمی که وجود دارد این است که چگونه کتاب های به روز را در حوزه ی تخصصی خود پیدا کنیم که هم نیاز خودمان را رفع کند و هم مخاطبانی را برای خواندن آن کتاب داشته باشد. بسیاری از سایت های معتبری هستند که کار ما را در پیدا کردن کتاب مورد نظر و تخصصی راحت کرده اند البته در این میان برخی از سایت ها هزینه های زیادی بابت دانلود یا فروش کتاب در نظر گرفتند که این باعث دلسردی شخص از پیدا کردن کتاب می کند.در این مطلب ما شما را با چندین سایت معتبر برای دانلود رایگان کتاب های معتبر داخلی و خارجی آشنا می کنیم . 

معرفی 20 سایت دانلود رایگان کتاب فارسی و خارجی

تصویر

سایت و اپلیکیشن طاقچه

در سایت و اپلیکیشن طاقچه کتاب های تخصصی, رمان ها و حتی رزونامه هایی موجوداند که می توانید در قالب pdf,  EPUB و یا فیل صوتی به آنها دسترسی پیدا کنید.

 سایت Many book

در این سایت, کتاب‌‌های خارجی بر اساس نام نویسنده، ژانر، مجموعه‌های محبوب، پیشنهادهای سردبیر و… طبقه بندی شده‌اند و همین امر دسترسی به کتاب ها را راحت می کند.به هنگام دانلود کتاب مد نظر خودمی توانید فرمت کتاب را هم تعیین نمایید که به فرم PDF، EPUB و… باشد. در حال حاضر متاسفانه کتاب فارسی در این سایت ارائه نمی شوند.

 سایت آرشیو اینترنت Internet Archive

این سایت مانند یک کتابخانه ی آنلاین می باشد که هدف آن در اختیار قراردادن اطلاعات و کتاب های به روز برای عموم مردم می باشد.در این سایت کتابخانی رایگان می توانید در هر تخصص و ژانری کتاب پیدا کرده و مطالعه نمایید. در این سایت کتاب های فارسی هم قتبل جستجو می باشند و برای دانلود رایگان فرمت اغلب کتاب ها بصورت pdf می باشد.

سایت بنیاد کتابخانه جهانی worldebookfair

سایت بنیاد کتابخانه جهانی جامع ترین و گسترده ترین مجموعه کتاب‌ها و مقاله‌ها را به شکل الکترونیکی دارد.هدف این سایت فراهم کردن مجموعه کاملی از کتاب‌های الکترونیکی، اسناد و مقاله‌های علمی برای جامعه دانشگاهی و محققان است. هرچند که منابع و آثار فارسی در این سایت محدود هستند ولی تا حد زیادی می توانند کمک رسان شما برای نیل به اهدافتان باشند.

سایت کنسرسیوم محتوای ملی

این سایت با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی تاسیس شد. اغلب کتاب ها و مقالات علمی و خاص در این سایت موجود می باشند. هرچند برخی از منابع موجود در این سایت پولی هستند ولی منابع بسیاری هم وجود دارد که بصورت کاملا رایگان می توانید دانلود نمایید.

سایت کتابخانه مجلس

کتابخانه مجلس بعد از انقلاب مشروطه تاسیس گردید و بخش دیجیتالی آن از سال 1330 به بعد آماده ی ارائه کتب بصورت الکترونیک شد و تا کنون بیش از میلیون ها آثار و منابع در آن ثبت شده اند که می توانید برخی از آنها را بصورت رایگان دانلود نمایید.

سایت IranPaper.ir

در سایت IranPaper می توانید کتاب های خارجی که در سایت های مطرح جهانی مثل آمازون به چاپ رسیده اند را با پرداخت هزینه ی اندک خریداری نمایید. با این وجود بسیاری از کتاب ها نیز بصورت رایگان قابل دانلود می باشند.

سایت FreeBookSpot.es

سایت FreeBookSpot یکی از بهترین‌ سایت های دانلود رایگان کتاب های خارجی است. در این سایت شما می‌توانید کتب را بر اساس عنوان، نام نویسنده، شابک و زبان جستجو کنید. بخشی از این سایت نشان دهندی کتب پرفروش جهانی است که می توانید از آن بخش هم کتاب هایی را انتخاب نمایید.

سایت Google Play Books

اغلب افراد فکر می کنند که این سایت فقط برای خرید کتاب های اورجینال می باشد این درحالیست که بسیاری از کتاب های موجد در این سایت بصورت رایگان نیز قابل دانلود می باشند. شما می توانید با نصب اپلیکیشن Google Play Books به راحتی و در هر زمان کتاب مد نظر خود را دانلود نمایید. 

سایت Open Library

این سایت ارائه دهنده ی میلیون ها منابع الکترونیکی است که در فرمت های مجزایی در اختیار مخاطبان قرار می گیرد. در این سایت شما می توانید با ایجاد پنل کاربری هر موقع خواستید کتاب هایی را دانلود نمایید یا امانت بگیرید.

سایت GetFreeeBooks.com

در این سایت را ارتباطی و دریافت کتب مختلف از طریق ایمیل می باشد و نیازی به ایجاد پنل کاربری ندارد.دسترسی به اغلب کتاب ها در این سایت بسیار آسان می باشد.

سایت FreeComputerBooks.com

در این سایت علاوه بر یافتن کتب تخصصی کامپیوتر می توانید کتاب هایی در سایر تخصص ها را هم دانلو نمایید. 

سایت Book Boon

این یک سایت شامل هزاران کتب انگلیسی و منابع آموزشی از قبیل ebook و text book رایگان است. در اغلب موضوعات و تخصص ها می توانید منابع موثقی را از این سایت پیدا کنید.کتب این سایت فقط در فرمت PDF قابل دانلود هستند. 

سایت Scribd.Com

 این سایت در واقع یک سایت اشتراک‌گذاری فایل‌های مختلف می‌باشد و میلیون ها کار بر از کشور های مختلف دارد. نرم افزارهایی دارد که می توانید روی سیستم, لپ تاپ, گوشی های هوشمند نصب نمایید. در فرمت های مختلفی می توانید منابع مورد نظر خود را دانلود نمایید.

سایت EbookRally.ir

یکی از جامع ترین سایت های ارائه دهنده ی کتب الکترونیکی است. برخی از کتاب ها را با پایین ترین هزینه عرضه می کند و برخی هاز کتاب ها بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

خدمات معرفی کتاب جدیدالنشر در موسسه پژوهش برتر 

محققان موسسه پژوهش برتر با در نظر گرفتن موضوع و تخصص شما, کتاب هایی را که به روز هستند و تا به حال ترجمه نشده اند را از سایت های معتبر داخلی و جهانی در کمترین زمان ممکن خدمتتان معرفی می کنند.

09911755943- پورباقر

09214572013- شکاری

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر