اکسپت و چاپ مقاله در مجلات ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED مورد تایید وزارت علوم

انتشار 24 بهمن 1398
مطالعه 12 دقیقه

دانشجویان و اساتید جهت تقویت رزومه ی علمی خود برای دفاع دکتری یا ارتقا رزومه، دریافت 2 نمره پایان نامه و غیره نیاز به اکسپت و چاپ مقالات علمی خود در مجلات معتبر و مورد تایید دانشگاه دارند موسسه پژوهش برتر با سابقه ی درخشان و کادری مجرب در این زمینه یاری رسان فرهیختگان گرانقدر میباشد.

اکسپت و چاپ مقاله در مجلات ISI, SCOPUS, ISC, PUBMED مورد تایید وزارت علوم

اهمیت اکسپت و چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم

برای پیش دفاع ودفاع دانشجویان دوره دکتری موظف هستند که مقالات مستخرج از رساله خود را در مجلات مورد تایید وزارت علوم چاپ نمایند. اساتید برای ارتقاه رتبه علمی خود نیاز به چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم دارند.

انواع مجلات

مجله

مجلات داخلی

مجلات علمی پژوهشی

مجلات علمی پژوهشی بالاترین رتبه علمی بین مجلات داخلی دارند و بیشتر مقالاتی رو مورد تایید قرارمیدهند که پژوهشی بوده و محتوای قوی و بروز داشته باشند.برخی از مجلاتی علمی پژوهشی در لیست مورد تایید وزارتین هستند و اصطلاحا مجلات علمی پژوهشی وزارتین نامیده می شوند. برای اکثر دانشگاه ها این مجلات اولویت بیشتری برای چاپ مقاله دانشجویان به نسبت سایر مجلات علمی پژوهشی دارند.

مجلات علمی ترویجی

مجلات علمی ترویجی اکثرا مقالات مروری رو پذیرش میدهند . اعتبار این مجلات هم به نسبت بالا هست و امتیاز خوبی دارند. این مجلات سخت گیری کمتری به نسبت مجلات علمی پژوهشی دارند.

مجلات علمی تخصصی

مجلات علمی تخصصی پایین ترین رتبه رو نسبت به سایر مجلات دارند. و معمولا برای کارهای کلاسی دانشجویان جهت دریافت نمره می توانند امتیاز اور باشند .

مجلات خارجی

مجلات نمایه isi

موسسه اطلاعات علمی Institute for Scientific Information بانک اطلاعات ISI مرکزی برای فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشره در دنیا به منظور تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف می باشد.مؤسسه اطلاعات علمی یا ISI) Institute for Scientific Information)‏ موسسه‌ای با تمرکز بر علم‌سنجی و انتشارات علمی است که در سال 1960 توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد. این مؤسسه توسط مؤسسه علمی تامسون در سال 1992 خریداری و به‌عنوان Thomson ISI شناخته شد و اکنون نیز با نام Thomson Scientific شناخته شده است. مؤسسه ISI خدمات مربوط به پایگاه‌های داده فهرست کتاب‌ها و مقالات را ارائه می‌دهد.

موسسه ISI علوم را در سه دسته کلی SCI ,SSCI ,Art&Humanities دسته بندی می نماید:

 1. دسته (SCI) در حیطه موضوعات علوم کشاورزی، زیست محیطی، مهندسی، فناوری و علوم کاربردی، علوم پزشکی و زیستی، علوم فیزیکی و شیمیایی بیشتر فعالیت دارد

 2. دسته (SSCI) شاخه های علوم اجتماعی، جامعه شناسی، ارتباطات، علوم تربیتی، روانشناسی و مدیریت را پوشش میدهد.

 3. دسته (Art&Humanities) هنر، ادبیات، تئاتر و هنر های نمایشی، مذهب، تاریخ معماری، رادیو و تلویزیون و موسیقی را شامل می شود.

  آی‌اس‌آی، سالانه گزارشی را تحت عنوان گزارش استنادی مجلات علمی را که با سرواژه جِی‌سی‌آر (Journal Citation Reports)‏ معروف است ارائه می‌کند که در آن مجلات نمایه‌شده در بانک اطلاعاتی خود را بر اساس شاخصی با عنوان ضریب تاثیرگذاری رتبه‌بندی می‌کند. در حال حاضر ضریب تاثیرگذاری یکی از شاخص‌های اصلی برای اعتبار علمی مجلات علمی محسوب می‌شود.

  چطور می توانیم isi بودن مجله رو بررسی نماییم ؟

  بهترین راه برای اینکه بررسی نماییم مجله ای اس ای هست یا خیر این هست که به سایت خود تامسون رویترز مراجعه نماییم. (http://science.thomsonreuters.com/mjl/)

  تنها با وارد کردن اسم مجله یا شماره ای اس اس ان) (issn می توانید به اطلاعات مجله و ای اس ای بودن آن دسترسی داشته باشید.

  مجلات ای اس ای در حالت کلی دو دسته اند:

  مجلات ای اس ای ایمپکت دار که همان jcr ها هستند:

  ضریب jcr هر ساله توسط ISI برمبنای ارجاعات به هر یک از مجلات علمی آن محاسبه می شود و نتیجه در گزارشات ارجاع مجله یا Journal Citation Reports یا به اختصار JCR ٬ منتشر می شود. این ضریب٬ نه برای مقاله یا نویسنده٬ بلکه برای مجله محاسبه می شود. محاسبه برمبنای یک دوره سه ساله صورت می گیرد. مجلاتی که جی سی آر هستند اعتبار علمی بالایی دارند و پذیرش مقاله از این مجلات منوط به بروز بودن و رعایت کامل استاندارد های علمی و محتوایی مقاله و دریافت نظر مثبت داوران نشریه می باشد. مدت زمان داوری مقالات دراین نوع مجلات بیشتربوده وغالبا هم هزینه ای دریافت نمی نمایند.هرچقدر ایمپکت یه مجله بالاتر باشد در واقع تعداد استنادهایی که به مقالاتی که در این نشریه چاپ شده اند بیشتر هست و مجله اعتباربالایی دارد.

  مجلات ای اس ای بدون ایمپکت که isi listed ها را شامل می شوند:

  این مجلات به نسبت مجلات ایمپکت دار سخت گیری کمتری دارند و دربازه زمانی کوتاه تری نتیجه داوری مقاله رو اعلام می نمایند. البته این مجلات هم اعتبار بالایی دارند و با چاپ مقاله در این نوع از مجلات ای اس ای می توانید امتیازات لازم را دریافت نمایید.

مجلات نمایه scopus

یکی از بزرگترین منابع برای انتشار مقالات علمی در دنیا اسکوپوس شناخته شده است. در این پایگاه اطلاعاتی علمی آرشیو کاملی از اطلاعات استنادی و چکیده موجود است. این پایگاه ابزار خوبی برای پژوهشگران در حوزه های مختلف است و میزان استنادات مقاله‌ها و کتابها به همراه متن آن‌ها را در اختیار قرار می‌دهد. پایگاه اسکوپوس اطلاعات کتابشناختی بیش از 56 میلیون سند از بیش از 5000 ناشر جهان را جمع آوری کرده است. در مجموع این پایگاه اطلاعات بیش از 20000 مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده است. اگر تصمیم دارید به یک منبع علمی معتبر دسترسی داشته باشید و مقالات آنرا مطالعه فرمایید پایگاه اسکوپوس بهترین گزینه برای شما می‌باشد زیرا اسکوپوس با در اختیار گذاشتن یک پلتفرم و ابزار تحلیلی به شما این امکان را می‌دهد که تحقیقات خود را گسترده­ تر کنید. اسکوپوس بیش از 22000 عنوان و 5000 ناشر را پوشش می‌دهد و از آنجایی که به صورت روزانه به روز رسانی می‌شود تا جدیدترین پژوهش ­ها و اطلاعات علمی روز را در زمینه های مختلف از جمله تکنولوژی، پزشکی، علوم اجتماعی و هنر در خود جا دهد، این عدد هر لحظه تغییر می­‌کند.

مقیاس Quartile در رتبه بندی مجلات اسکوپوس

ضریب کیفیت مجله علمی پژوهشی و مقاله، تحت عنوان Quartile (به اختصار Q) می‌باشد و همانطور که از نامش هم بر می‌آید شاخصی است جهت تقسیم بندی جامعه آماری به چهار بخش یا چارک ( Q1 ،Q2 ،Q3 ،Q4)

نمره Q یا Quartile Score در حقیقت برای رتبه‌بندی مجلات اسکوپوس استفاده می‌شود که در آن بر اساس هر طبقه‌ای که مجلات در آن قرار دارند، امتیازی بین Q1 تا Q4 به آنها تعلق می‌گیرد. بنابر این:

 • Q1: نشان دهنده آن است که مجله از لحاظ رتبه جزء 25 درصد بالای یک مقوله موضوعی قرار دارد.

 • Q2: نشان دهنده این است که مجله از لحاظ رتبه، جزء طبقه میانی یعنی 25 تا 50 درصد یک مقوله موضوعی قرار دارد.

 • Q3: نشان دهنده این است که مجله از لحاظ رتبه، جزء طبقه میانی به سمت پایین یعنی 50 تا 75 درصد یک مقوله موضوعی قرار دارد.

 • Q4: نشان دهنده این است که مجله از لحاظ رتبه، جزء طبقه پایین یعنی 25 درصد انتهایی یک مقوله موضوعی قرار دارد.

با توجه به این نکته که در محاسبه ضریب تاثیر، رتبه و جایگاه ژورنال در گروه تخصصی اش بطور مستقیم بیان نمی‌شود. شاخص Quartile بدین منظور کاربرد پیدا خواهد کرد و معرف جایگاه ژورنال در حیطه تخصصی اش (Category ) می‌باشد. درنتیجه بهترین ژورنال ها در یک حوزه تخصصی مشخص، جزو 52 درصد اول رتبه بندی خواهند شد و رتبه Q1 به آنها تعلق می‌گیرد. بدین شیوه می‌توان ذهنیت دقیق‌تری نسب به جایگاه ضریب تاثیریک ژورنال پیدا کرد.
هر دو نمایه JCR و Scopus منطبق با ضرائب اختصاص داده شده برای ژورنال ها، دارای تقسیم بندی Quartile متعلق به خود هستند. برای مجلات اسکوپوس هم ضریبی که مورد استفاده قرار می گیرد sjr می باشد.

مجلات pubmed

یکی از مهمترین ابزارها برای جستجوی منابع حوزه ی علوم پزشک pubmed هست که توسط مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی (NCBI = National Center for Biotechnology Information) واقع در کتابخانه ی ملی پزشکی آمریکا (NLM) تهیه شده است. موسسه NCBI ایندکس کننده مجلات Pubmed و Medline به شمار می رود. این دو پایگاه از مهمترین پایگاه های علمی هستند که بصورت رایگان در حوزه علوم پزشکی و زیست شناسی برای تمام محققین این حوزه در دسترس قرار می گیرند. زمینه فعالیت پابمد بیشتر در حوزه ‌ زیست‌پزشکی و سلامتی و رشته‌های مرتبط با آن‌ها مانند علوم زندگی، علوم رفتاری، علوم شیمی و زیست‌مهندسی می باشد .

 • مدلاین(medlin) بزرگترین زیر مجموعه پابمد هست و اطلاعات مربوط به حوزه پزشکی و زیست شناسی را نمایه می کند .

 • پابمدسنترال (PubMed Central) یا همان ( pmc) دومین زیرمجموعه پابمد هست و یک پایگاه علمی پژوهشی رایگان در زمینه علوم پزشکی و زیستی می باشد.

 • بوک‌شلف (Bookshelf) سومین منبع پابمد هست و در بردارنده اطلاعات استنادی برخی کتاب ها حوزه پزشکی رو فراهم می اورد.

مقاله

مجلات isc

پایگاه آی اس سی یا ISC که مخفف عبارت انگلیسی Islamic World Science Citation Center است به معنای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام می باشد. این پایگاه نمایه سازی مقالات کسور های اسلامی از جمله ایران را پشتیبانی می نماید .

ISC شامل چه بخش های است؟

 1. گزارشهای استنادی نشریات فارسی (Persian Journal Citation Report (PJCR

 2. گزارش‌های استنادی نشریات عربی (Arabic Journal Citation Reports (AJCR

 3. گزارش‌های استنادی نشریات انگلیسی (English Journal Citation Reports (EJCR

 4. نمایه استنادی علوم ایران (Persian Science Citation Index (PSCI

 5. نمایه استنادی علوم جهان اسلام Islamic World Science Citation Index

 6. طلایه داران علم ایران (Persian Essential Science Indicator (PESI

 7. فهرست مندرجات فارسیPersian Current Content

 8. پایگاه استنادی برترین کنفرانس های علمی فارسی Persian Highly- Cited Proceedings Database (PHPD)

 9. نظام آگاهی رسانی استنادی ایران Persian Citation Alert

 10. نظام آگاهی رسانی نشریات علمی جهان اسلام ISC Current Awareness Services

 11. نظام گزارش استنادی Citation Report

 12. نظام شاخص های عملکردی نشریات فارسیPersian Journal Performance Indicator

 13. تحلیل پایگاه داده های نشریلت فارسیAnalysis of Persian Journal Database

 14. نظام تمام متن مقالات مجلات جهان اسلام ISC E-Journals

 15. تولید کتاب علم ایران

اصول و نکات مهم در انتخاب مجلات

از مهمترین نکاتی که باید درانتخاب مجلات برای اکسپت و چاپ مقاله باید رعایت کرد این هست که مجله معتبر باشد و دارای رتبه علمی باشد و منطبق با اسکوپ کاری مقاله شما باشد. چون اگر مقاله در حوزه کاری مجله نباشد ریجکت می شود. همچنین باید مقاله قبل از ارسال به مجله براساس فرمت در خواستی نشریه تنطیم و بعد سابمیت شود. مجله ای که از طرف پایگاه های معتبر علمی مورد تایید هست. وجزو بلک لیست نیست.

موسسه پژوهش برتر با دراختیارداشتن کارشناسان مجرب و با سابقه مجلات مرتبط و معتبر در زمینه های تخصصی مد نظرتان را معرفی می نماید. تمامی مجلات معرفی شده از طرف موسسه کاملا معتبر و از نظر علمی سطح بالایی دارند. و در بازه زمانی اعلامی نتیجه داوری رو اعلام می نمایند.

محاسبه هزینه اکسپت و چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم

مجلات از نظر دریافت هزینه به دو نوع کلوز اکسس و اپن اکسس تقسیم بندی می شوند:

برخی از مجلات هزینه از خود نویسنده مقاله دریافت نمی نمایند و در صورت اینکه مقاله از داوری نشریه تایید شود بطور رایگان در سایت مجله قرارمی گیرند، اما در صورتی که خواننده ای بخواهد از مطالب این مقاله استفاده نماید و قصد دانلود مقاله را داشته باشد باید هزینه به حساب مجله واریز نماید. این مجلات همان مجلات کلوز اکسس هستند ینی دسترسی اینها بسته است و باید هزینه بابت دریافت فایل نهایی مقاله به حساب مجله واریز شود .

مجلات اپن اکسس اما به گونه ای دیگر عمل می نمایند. این مجلات در صورت پذیرش برای چاپ هزینه رو از خود نویسنده یا نویسندگان مقاله درخواست می نمایند درعوض دسترسی برای خوانندگان این مقالات که می خواهند از مطالب مقاله استفاده نمایند بطور رایگان امکان پذیر هست.

موسسه پژوهش برتر مجلات با مناسب ترین هزینه رو خدمتتان معرفی می نماید. برای مجلاتی که نیاز به واریز هزینه از طرف نویسنده هست. مبلغ پیش پرداختی دریافت می شود و مقاله اماده سازی و برای مجله ارسال می گردد بعد از داوری نشریه و اکسپت مبلغ نهایی مجله دریافت شود.

درصورت ی هم که مجله انتخابی هزینه ای نداشته باشد صرفا مبلغ کارمزد بابت فرمت بندی و سابمیت و پیگیری ها دریافت می شود و تمامی موارد مربوط به ساختار و فرمت بندی توسط موسسه انجام و اطلاعات پنل در دسترس نویسنده قرار می گیرد تا در جریان روند داوری مقاله خود در نشریه باشد.

سفارش اکسپت و چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم

برای استفاده از خدمات آنلاین اکسپت و چاپ مقاله در موسسه پژوهش برتر با هزینه بسیار پایین و در کوتاه ترین زمان می‌توانید طبق مراحل زیر اقدام فرمایید:

 • ارسال فایل مقاله از طریق راه های ارتباطی به کارشناس موسسه و درخواست برای آغاز بررسی مقاله

 • در اولین مرحله مقاله شما کارشناسی خواهد شد و لیست مجلات قابل قبول و معتبر برای شما ارسال خواهد شد با بررسی شرایط و امتیازات مورد نیاز یکی از مجلات رو انتخاب می فرمایید.

 • بعد از انتخاب مجله مناسب در صورت نیاز به ترجمه مقاله به بخش ترجمه ارسال خواهد شد و در موسسه پژوهش برتر ترجمه متون تخصصی به صورت تضمینی و با 72 ساعت گارانتی کیفی ارائه می‌شود.

 • ویرایش دستور زبانی و محتوایی مقاله سومین مرحله می‌باشد که این بخش نیز توسط کارشناس مجرب و متخصص انجام خواهد شد.

 • پارافریز یکی از مراحلی می‌باشد که در صورتی که مقاله شما نیاز به رفع مشابهت داشته باشد توسط کارشناسان موسسه با چندین سال سابقه پارافریز به صورت تضمینی پارافریز مقالات شما را انجام خواهند داد.

 • مجله ای که انتخاب نموده اید فرمت و ساختار خاصی دارد که مقاله بعد از پشت سرگذاشتن مراحل فوق در موسسه به بخش کارشناسی و فرمت بندی ارسال می‌گردد.

 • بعد ازاتمام فرمت بندی مقاله به مجله سابمیت می‌شود. روش سابمیت مقاله باید توسط خود ژورنال معرفی شود. که ارسال به برخی از ژورنالها به صورت آنلاین و مکانیزه می‌باشد و برخی دیگر از طریق ایمیل.

 • کارشناسان موسسه پژوهش برتر با توجه به سابقه بسیار زیادی که در زمینه همکاری با ژورنالها دارند می‌توانند با کارشناسان رایزنی کنند و نتیجه داوری مقاله را اعلام می نمایند .

 • تکمیل اطلاعات درخواستی توسط نویسنده و واریز هزینه در صورت اینکه مجله هزینه داشته باشد و دریافت نامه پذیرش .

 • چاپ مقاله در مجله و ارسال لینک پی دی اف چاپ شده به نویسنده

پژوهش

پذیرش و انتشار مقاله در مجلات معتبر توسط موسسه پژوهش برتر

نوشتن مقاله علمی پژوهشی یکی از بهترین راهکار ها برای افزایش سطح علمی است ولی تا زمانی که موفق به انتشار مقاله در مجلات معتبر نشده اید پژوهش ها و تحقیقات شما ارزش چندانی نخواهند داشت پس چنانچه مقاله خود را به زبان فارسی یا انگلیسی (یا زبان های دیگر) آماده کرده اید یا در حال آماده سازی می باشید اما صبر و حوصله کافی برای ثبت و پیگیری مراحل پذیرش مقاله خود در ژورنال ها و مجلات را ندارید نگران نباشید چون ما در موسسه پژوهش برتر به همراه متخصصان با تجربه در این زمینه آماده ایم تا مقاله شما را در مجلات معتبر بین المللی منتشر و چاپ کنیم..

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

تمامی مترجمین و ویراستاران و کارشناسانی که در موسسه پژوهش برتر فعالیت دارند، دارای سابقه کار طولانی و حرفه ای در این زمینه بوده و در رشته تحصیلی شما تحصیلات دانشگاهی دارند، بدین صورت تمامی خدمات ما در موسسه پژوهش برتر به صورت تخصصی انجام می شوند

موسسه پژوهش برتر دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد و نماد اعتماد الکترونیکی از اینماد است. بنابراین هیچگونه استفاده غیر قانونی از مطالب ارسالی انجام نمی شود. یکی از مهم ترین اصول موسسه پژوهش برتر حفظ محرمانگی اطلاعات و فایل های ارسالی مشتریان عزیز می باشد و تمامی ارکان این مجموعه ملزم به رعایت اصول محرمانگی و حفظ حریم خصوصی مشتریان هستند.

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام بله حتما در خدمتتان هستیم . لطفا ازطریق زیر با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید تا لیست مجلات همراه با شرایط و هزینه ها حضورتان ارسال گردد . شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com پورباقر 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
مهدی
3 سال پیش
باسلام میخواستم هزینه چاپ مقاله isiدرکمترین زمان را بدونم ممنونم
بازدیدکننده
نادری
4 سال پیش
ممنونم که لیست محلات رو ارائه کردید.

خدمات موسسه پژوهش برتر