انجام فرمت بندی مقاله ISI

انتشار 16 اسفند 1396
مطالعه 3 دقیقه

هر مجله علمی قبل از انتخاب شدن و فهرست شدن در ISI یکسری مراحل ارزیابی را پشت سرمی گذارد.ازجمله عوامل مورد ارزیابی و رعایت استانداردهای بانک اطلاعاتی ISI ،کمیته علمی منتخب مجله، تنوع بین المللی مقالات چاپ شده در آن،نشر به موقع مجله و جایگاه نشرآن می باشد

انجام فرمت بندی مقاله ISI

بانک اطلاعات ISI مرکزی برای فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشره در دنیا به منظور تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف می باشد. همانطور که گفتیم شمار مجلات ISI ثابت نیست. یک مجله ممکن است در یک زمان٬ از مجلات ISI محسوب شود٬ اما به دلیل کاهش بار علمی٬ بعدا از لیست مجلات ISI کنار گذاشته شود. در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰۰ مجله٬ در لیست ISI قرار دارند. هر ساله ۲۰۰۰ جله جدید ممورد ارزیابی قرار می گیرد و حدود ده درصد آنها به لیست ISI اضافه می شوند.

هر مجله علمی قبل از انتخاب شدن و فهرست شدن در ISI یکسری مراحل ارزیابی را پشت سر می گذارد. ازجمله عوامل مورد ارزیابی و رعایت استانداردهای بانک اطلاعاتی ISI ، کمیته علمی منتخب مجله، تنوع بین المللی مقالات چاپ شده در آن، نشر به موقع مجله و جایگاه نشرآن می باشد.

و همچنین  هیچ یک از این عوامل به تنهایی مورد بررسی و ارزیابی قرار نمی گیرد بلکه با بررسی مجموع عوامل یک امتیاز کلی داده خواهد شد. از جمله مواردی که در ارزیابی مجله مورد توجه قرار دارد این است که عنوان مقالات، چکیده و کلمات کلیدی باید به زبان انگلیسی باشد همچنین توصیه می شود که منابع نیز به زبان انگلیسی نوشته شوند. اگر چه اطلاعات علمی مهم به تمامی زبانها به چاپ می رسد اما موارد ذکر شده باید به زبان انگلیسی باشد تا تحت داوری و ارزیابی ISI قرار گیرد زیرا ارزیابی کنندگان مجلات علمی در ISI نمی توانند عناوین و منابع بکاررفته در مقالات را به زبان انگلیسی ترجمه کنند. داوری علمی و تخصصی مقالات چاپ شده در مجله توسط داوران متخصص علمی از جمله عمده ترین موارد مورد توجه ارزیابی کنندگان می باشد که اعتبار مجله را نشان می دهد.

'

ضریب تاثیر یا درجه تاثیر یا Impact factor

این عامل همه ساله توسط ISI برمبنای ارجاعات به هر یک از مجلات علمی آن محاسبه می گرددو نتیجه در گزارشات ارجاع مجله یا Journal Citation Reports یا به اختصار JCR ٬ منتشر می شود. این ضریب٬ نه برای مقاله یا نویسنده٬ بلکه برای مجله محاسبه می شود. محاسبه برمبنای یک دوره سه ساله صورت گرفته می شود . فرضا اگر در سال ۸۴ جمعا ۴۰ ارجاع به یک مجله صورت گرفته باشد و در آن مجله در سال ۸۲ تعداد ۲۶ مقاله و در سال ۸۳ تعداد ۲۴ مقاله چاپ شده باشد٬ ضریب ارجاع آن مجله٬ از تقسیم ۴۰ بر ۵۰ به دست می آید که ۸/۰ است. یعنی به طور متوسط٬ هر مقاله آن نشریه ۸/۰ مرتبه مورد استناد مقالات دیگر قرار گرفته است .

نوشتن یک مقاله استاندارد جهت انتشار در مجلات معتبر ISI

جامعه محققین ایران با حجم بالای تولید علم ودانش در کشور روبرو است و این افتخار بزرگ باید در صحنه های بین المللی با قدرت تمام ثبت شود . موثرترین راه ثبت تولیدات دانش محققین ایرانی , انتشار مقالات این عزیزان در مجلات معتبر فهرست آی اس آی است .

بسیاری از محققین عزیز داخلی به علت ضعف زبان انگلیسی به ناچار از مقالات ترجمه شده در کتابهای داخلی استفاده می نمایند. غافل از اینکه این کتابها بارها ویرایش شده و ممکن است جملات آن عوض شده باشد. حتی اگر مطالب آن کتاب عوض نشده باشد ولی نوشتن نام نویسنده و سال انتشار قدیمی آن باعث می شود که کارشناسان مجلات خارجی فکر کنند که شما منابع جدید ی در دسترس نداریدو این مسئله شانس پذیرش مقاله شما را پایین خواهد آورد .برای حل این مشکل باید جدیدترین کتاب را از همان نویسنده پیدا کنید .

برخی از موارد ممکن است نتوانید کتاب مورد نظر با ویرایش جدید را در داخل کشور پیدا نمایید .در این مواقع از همان نویسنده ممکن است مقالاتی در تاریخ جدید در جهان چاپ شده باشند .اگر آن مقاله را از همان نویسنده پیدا کنید , مشکل منبع نویسی شما حل خواهد شد و دیگر مجبور نیستید نام کتاب ترجمه شده را که دارای سال انتشار قدیمی است را بنویسید . به جای آن مقاله مورد نظر را پیدا کرده و با ترجمه مقاله جمله مورد نظر را از همان نویسنده پیدا میکنید .پس از اطمینان از این مسئله نام همان نویسنده را با سال انتشار جدیدتر در مقاله خود می آورید .

باتوجه به نیاز اساسی  پژوهشگران جهت آگاهی از نحوه نوشتن مقاله،  فرمت بندی مقالات به شکل قابل قبول و استاندارد و همچنین ارسال مقاله به مجلات معتبر و ثبت ان ها  ضروری می باشد. نگارش مقاله علمی در قالب فرمت بندی وکلیات مقاله نویسی در مجلات ایندکس و ساختار نحوه نگارش مقاله در ژورنالهای بین المللی از  مزایای آن می باشد . موسسه پژوهش برتر خدمات خود را با کادری مجرب، متخصص و باسابقه کافی در  ترجمه و ویرایش ترجمه و فرمت بندی مقاله علمی از پروژه ها ، تحقیقات ، پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری ، با بالاترین کیفیت و استاندارد های بین المللی انجام می دهد.

جهت انجام فرمت بندی مقالات ISI مطابق با استاندارد های مجلات از طریق ایمیل p.bartar100@gmail.com و همچنین شماره تلفن 09214572013 تماس حاصل فرمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر