ارزانترین روش چاپ کتاب

انتشار 22 بهمن 1398
مطالعه 6 دقیقه

دانشجویان اغلب قادر به پرداخت هزینه چاپ کتاب نمی‌باشند و به همین جهت اغلب از انتشار تحقیقات و یافته های خود صرف نظر می‌کنند تا مجبور به پرداخت هزینه های بالای چاپ نشوند. ما در موسسه پژوهش برتر با به کارگیری متدهایی هزینه چاپ کتب تخصصی, عمومی را به حداقل رسانده‌ایم.

ارزانترین روش چاپ کتاب

چاپ کتاب

با افزایش هزینه‌های کاغذ و چاپ متاسفانه هزینه چاپ کتاب افزایش چشم گیری داشته است و انگیزه بسیاری از نویسندگان برای انتشار آثار خود از دست رفته است. برای انتشار آثار علمی و کتب تخصصی نویسنده باید هزینه زیادی اختصاص دهد که از عهده نویسندگان تازه کار و کسانی که صرفا هدفشان ترویج تحقیقات می‌باشد صرف چنین هزینه هایی غیر ممکن می‌باشد. ما در موسسه پژوهش برتر برای همکاری با شما نویسندگان عزیز راه‌هایی اندیشیده‌ایم تا هزینه چاپ کتاب را به حداقل ممکن کاهش دهیم. هدف ما در این مجموعه ترویج آثار علمی در قالب کتاب و کمک به نویسندگانی می‌باشد که انگیزه و مهارت کافی برای چاپ کتاب را دارند اما به دلیل مراحل طولانی چاپ کتاب و هزینه های بالای چاپ هیچ‌گاه با انگیزه این هدف را دنبال نمی‌کنند. ما به کسانی که دوست دارند اثری ماندگار از خود برجای گذارند و در توسعه و ترویج فرهنگ در کشور تلاش کنند کمک می‌کنیم تا به بهرین نحو فرآیند چاپ کتاب را پیش ببرند.

تصویر

ما با استفاده از روش‌های اقتصادی و مقرون به صرفه با حفظ کیفیت کتاب شما را به مرحله چاپ خواهیم رساند. بنابراین نگران افت کیفیت باپایین آمدن هزینه نباشید. هزینه چاپ کتاب با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌گردد که در موسسه پژوهش برتر فایل شما به صورت دقیق و کارشناسی شده بررسی خواهد شد و مناسبترین راههای چاپ از طرف کارشناس و مشاور موسسه به شما پیشنهاد خواهد شد. این مجموعه با سالها سابقه در زمینه انتشار و چاپ کتابهای علمی و تخصصی و عمومی هم اکنون در ارائه خدمات چاپ کتاب ارزان همراه شما عزیزان می‌باشد.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه چاپ کتاب

تیراژ کتاب 

اگر برای اولین بار کتاب نوشته اید و با نحوه چاپ کتاب آشنایی ندارید یقینان بهتر است چاپ کتاب با تیراژ پایین را انتخاب کنید چاپ کتاب با تیراژ دلخواه در موسسه پژوهش برتر انجام می‌شود. اولین روش برای پایین آوردن هزینه چاپ گتاب تیراژ پایین می‌باشد. در اصل، انتخاب تیراژ زیر پانصد جلد، باعث می‌شود تا ما بتوانیم از روش چاپ دیجیتال با صرفه اقتصادی بیشتری استفاده کنیم. به عنوان یک اصل به خاطر داشته باشید که چاپ کتاب با تیراژ بیش از هزار جلد، نیاز به مراحلی چون لیتوگرافی و تهیه زینک است و نمی‌توان از این روش برای تیراژ پایین‌تر استفاده کرد؛ چرا که در اینجا هزینه‌هایی چون تهیه زینک بر دوش ناشر اعمال می‌شود که عملاً تنها برای تیراژهای بیش از هزار جلد منطقی است.

نوع چاپ کتاب

بسیاری بر این باورند که کیفیت نسخه‌های افست از دیجیتال بهتر است. البته شاید در گذشته، این طرز فکر تا حدودی درست بوده است اما اگر در این روش از دستگاه‌های چاپ پیشرفته و کارشناسان متبحر در امر چاپ بهره گرفته شود، مطمئن باشید که نتیجه‌ی نهایی با کیفیت چاپ افست قابل رقابت خواهد بود از این حیث ما به شما اطمینان می‌دهیم که در گروه بوک چاپ از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های چاپ دیجیتال تهران بهره می‌بریم و گواه این امر، رضایت بسیار بالای مشتریان ما بوده است.

نوع جلد کتاب

جلد کتاب نقش فوق العاده ای در جذب مخاطب دارد، بنابراین میتواند تأثیر شگرف در خرید و فروش کتاب داشته باشد. احتمالا این روند به علت نیازمندی به گرافیست متخصص، هزینه بیشمار و زمان نامحدودی را در پی خواهد داشت، چراکه در حین کار ممکن است چندین بار در طراحی اصلی تجدید نظر صورت پذیرد و حتی برای حساسیتی که در زمینه و محتوای برخی کتابها است برای داشتن جلد مناسب و مخاطب پسند، هزینه های زیادی تقبل شود. ما در راستای هدف انتشار ارزان کتاب، تعمیدات ویژه ای در نظر گرفتیم تا شما با فراق خاطر باهمراهی جمعی از طراحان مجرب و متخصص بار دیگر از بخش حمایتی انتشاراتی مان برخوردار شوید. در انتشارات ما به کارگیری گرافیستها و تصویرگران متخصص مرتبط به کلیه زمینه ها این فرایند را به 24 الی 48 ساعت با ارزانترین هزینه طراحی جلد ختم کرده است.

سه مورد فوق در کاهش هزینه های چاپ کتاب تاثیر به سزایی دارد که ما در موسسه پژوهش برتر تمام سعی خود را برای کاهش و صرفه جویی در هزینه های چاپ کتاب قرار داده ایم. از طرفی با توجه به اینکه کلیه خدمات توسط افراد متخصص و با سابقه  ارائه می‌گردد.

خدمات چاپ کتاب در موسسه پژوهش برتر شامل موارد زیر می‌باشد:

ویرایش کتاب

کتاب باید به صورت دقیق ویراستاری شود و ایرادات نگارشی و دستور زبانی آن اصلاح شود. غلط های املایی  و تایپ ... نیازمند دانش و تخصص در حوزه کتاب می‌باشد.

صفحه آرایی کتاب

صفحات کتاب باید به صورت یکدست و یکپارچه و منسجم باشند به همین جهت قبل از چاپ احتیاج به یک طراح خواهید داشت که بتواند به صورت دقیق و رعایت جزئیات کتاب شما را صفحه آرایی کند.

طراحی جلد کتاب 

جلد کتاب باید بیشترین تاثیر را در جلب توجه مخاطبین داشته باشد به همین جهت توصیه می‌شود حتما با دقت و ظرافت کامل بررسی و طراحی شود. جلد کتاب بادی دارای تصاویر مرتبط با موضوع باشد و رنگ بندی جذاب و تاثیر گذار داشته باشد همچنین عنوان باید با فونتی خوانا و درشت نوشته شده باشد.

دریافت شابک

شابک مخفف عبارت شماره استاندارد بین المللی کتاب یا به انگلیسی International Standard Book Number است. شابک یک کد ۱۰ الی ۱۳ رقمی است که به هرکتاب منسوب می‌شود.

دریافت فیپا

فیپا که مخفف فهرست نويسي پيش از انتشار است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می‌شود. اداره كل پردازش و سازماندهي سازمان اسناد و كتابخانه ملي مسئول مستقيم صدور فيپا در ایران است و برای اخذ فیپا باید از طریق این سازمان اقدام کرد.

دریافت مجوز اداره ارشاد اسلامی

در این مرحله پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح رنگی جلد برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. به طور معمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود که بستگی به موضوع کتاب دارد. کتاب‌های علمی و دانشگاهی معمولاً در کمترین زمان بررسی می‌شوند اما کتاب‌های شعر یا با موضوعات حساس ممکن است چند ماه پس از ارسال مجوز را دریافت نمایند. همچنین گاهی اوقات ممکن است برای دریافت مجوز نیاز به تغییرات و اصلاحاتی در محتوای کتاب باشد. موسسه پژوهش برتر با رایزنی خواهد توانست در کمترین زمان مجوز ارشاد اسلامی را دریافت نماید.

تصویر

صحافی و چاپ کتاب

کلیه خدمات لازم برای چاپ کتاب در موسسه پژوهش برتر به صورت تضمینی و با هزینه بسیار پایین ارائه می‌گرد. ارائه خدمات به صورت آنلاین می‌‌‌‌باشد برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه و زمان چاپ کتاب در حوزه های مختلف می‌توانید از کارشناسان موسسه بخواهید تا برآورد دقیق هزینه و زمان را انجام دهند و به اطلاع شما رسانند. ما در تمامی مراحل چاپ کتاب همراه شما خواهیم بود.

چاپ کتاب در کمتر از یکماه تخصص ماست و ما در این مجموعه کلیه خدمات لازم را به صورت تضمینی ارائه خواهیم کرد.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
سلام و احترام فرهیخته گرامی ضمن تشکر از حسن توجهتان به موسسه پژوهش برتر موسسه خدمات نگارشی و محتوایی ارائه نمی دهد در صورت داشتن پایان نامه می توانیم استخراج مقاله از پایان نامه انجام دهیم . و یا پایان نامه را تبدیل به کتاب نماییم . یا اینکه نظریه خود را تبدیل به مقاله نمایید ، تا جهت ترجمه و اکسپت و چاپ در خدمتتان باشیم . جهت ارتباط با کارشنناسان موسسه پژوهش برتر از طریق زیر اقدام نمایید . شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
درخشانزاده
2 سال پیش
سلام من یه نظریه دارم که میخوام هم به صورت مقاله در نشریات معتبر و هم به صورت کتاب چاپ بشه و هر گونه هزینه را پرداخت کنم لطفا راهنمایی و کمک لازم را مبذول فرمائید
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام بله حتما همینطور خواهد بود . در صورت نیاز فایل کتاب شما بررسی و ویرایش خواهد شد و کتاب به اسم خود شما به چاپ خواهد رسید . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
ناشناس
3 سال پیش
عالیی هستید. میخاستم بپرسم چاپ کتاب ترجمه شده رو انجام میدید. کتاب رو خودم ترجمه کردم اما میخام فقط یه بازبینی کلی انجام بشه و میخام با اسم خودم چاپ بشه و کلیه حقوقش متعلق به خودم باشه انمکان پذیر هست؟

خدمات موسسه پژوهش برتر