آسان‌ترین راه برای چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر

انتشار 7 دی 1398
مطالعه 6 دقیقه

بسیاری از نویسندگانی که مقاله ارائه می‌کنند دوست دارند که در عرض چند روز مقاله آنها چاپ شود. به دلیل کمبود زمان به دنبال ساده‌ترین راهی می‌باشند که بتوانند مقاله خود را بدون دردسر و با آسانترین حالت ممکن در ژورنالهای معتر چاپ کنند.

آسان‌ترین راه برای چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر

روند چاپ مقاله را می‌توان به عنوان یک مسابقه رقابتی در نظر گرفت که کسی در این نبرد برنده خواهد شد که بتواند خود را بهتر مهیا کند. مقاله باید به نحوی آماده شود که از دیدگاه داوران ژورنالها بسیار جذاب و قابل توجه باشد داوران بهترین مقاله را برخواهند گزید بنابراین کیفیت مقاله بسیار مهم و قابل توجه می‌باشد. چنانچه می‌خواهید در این عرصه رقابتی موفق و پیروز باشید می‌توانید با مطالعه این مطلب به صورت گام به گام کل فرآیند پذیرش و چاپ مقاله را ظرف کوتاه ترین زمان ممکن طی فرمایید. همانطور که برای یک ورزشکار نحوه تمرین و اجرای تکنیک در حین مسابقه عامل موفقیت می‌باشد برای یک محقق نیز نحوه شروع به نویسندگی و موضوع مقاله بسیار قابل توجه می‌باشد. باید بدانید که مقاله شما بین هزاران مقاله موجود در دنیا قرار خواهد گرفت و مقایسه خواهد شد. باید آماده این نبرد و رقابت باشید.

عنوان و موضوع مقاله در واقع معرفی کننده مقاله شما می‌باشد و هر چه عنوان و موضوع مقاله شما جذاب و تاثیر گذار باشد به مراتب بیشتر مورد توجه داوران قرار خواهد گرفت بنابراین اولین شرط اساسی برای موفقیت در مرحله داوری انتخاب یک موضوع جذاب و تاثیر گذار می‌باشد. بعد از انتخاب حوزه موضوعی تحقیق باید مراحل پژوهش آغاز گردد و تحقیقات به مرحله ثبت و عملی شدن برسد نحوه عملکرد نویسنده در این بخش برگ برنده وی محسوب خواهد شد. چند نکته کلیدی و تاثیر گذار در کیفیت مقاله را برای شما آموزش خواهیم داد می‌توانید از این بخش آنها را مطالعه فرمایید و با عملی ساختن تکنیک ها مقاله خود را در عرصه رقابت به اولویت برسانید.

تصویر

فرآیند آماده سازی مقاله

فرایند آماده سازی مقاله و شروع به فرآیند تحقیق طبق مراحل زیر می‌باشد و می‌توانید توسط این روش ها مقاله را آماده کنید نحوه آماده سازی و نگارش تحقیق به ترتیب مراحل زیر می‌باشد:

 شروع به نوشتن کنید.

حتی زمانیکه نتایج آزمایش‌ها و یافته‌های شما مشخص نشده است می‌توانید بخش‌هایی از مقاله را بنویسید. مثلاً بخش مواد و روشها در یک مقاله را می‌توانید حتی قبل از اقدام به انجام آزمایشات خود بنویسید. مقاله را شفاف و واضح بنویسید و نکته گنگ و مبهمی در متن مقاله باقی نگذارید. نگارش مقاله با احتمالات نشان از ضعف مقاله خواهد شد و تا زمانی که حدسیات شما به یقین تبدیل نشده است در متن مقاله به آن اشاره نداشته باشید. کلیه مطالب می‌بایست با استناد و دقیق و واضح و روشن بیان شوند و همچنین بخش هایی که به ترتیب آورده شده اند می‌بایست انسجام داشته باشند و به صورت یکپارچه نوشته شوند. رعایت اخلاق در پژوهش، انجم دقیق آزمایشات، رفرنس دهی فوق العاده، رعایت تمامی اصول پژوهشی زمانی معنا پیدا می‌کند که داور و ادیتور مجله بتواند مقاله شما را بخواند! بنابراین این هشدار را بسیار جدی بگیرید و به دنبال یک مترجم و ادیتور خوب باشید.

رفرنس دهی دقیق و مناسب انجام دهید.

استناد دهی و رفرنس نویسی دقیق و صحیح کمک زیادی به جذابیت و تاثیر گذاری متن مقاله شما خواهد داشت. استفاده از نرم افزارهای استناددهی و رفرنس نویسی کمک زیادی به سطح کیفی مقاله شما خواهند کرد. استفاده از یک نرم‌افزار رفرنس نویسی مانند نرم افزار End Note می‌تواند در آرشیو کردن مقالات مورد استفاده شما و فرمت‌بندی خودکار رفرنس‌های شما بسیار ایده‌آل باشد. پس زمان خود را از دست ندهید و مناسبترین نرم افزاری که برای رفرنس دهی سراغ دارید را به کار بگیرید و بخش رفرنس های مقاله خود را تکمیل فرمایید. 

از کیفیت محتوای مقاله خود اطمینان حاصل فرمایید.

تا کنون تحقیقات و پژوهش های بسیار زیادی توسط نویسندگان مختلف انجام شده اند که برخی از آنها شایستگی چاپ در ژورنالهای معتبر نداشتند تا زمان تکمیل تحقیقات و دست یافتن به نتایج دقیق و قطعی نسبت به چاپ مقاله عجله نداشته باشید. و سعی کنید کلیه نتایجی که از تحقیق حاصل می‌شوند را به صورت دقیق و واضح اشاره نمایید.  چندین بار مقاله خود را بخوانید و با بیرحمانه ترین حالت ممکن آنرا ویرایش کنید. سعی کنید از فرد دیگری نیز بخواهید که مقاله را بخواند و در صورت نیاز تغییرات لازمه را قبل از سابمیت اعمال نمایید. اعمال تغییرات به متن مقاله به کیفیت مقاله کمک خواهد کرد. اگر فردی را سراغ ندارید که تخصص کافی داشته باشد و بتواند در مرحله ویرایش مقاله به شما کمک کند می‌توانید از سایتهایی همانند سایت Peerageofscience.Org استفاده کنید و مقاله را به صورت آزمایشی داوری نمایید تا نتیجه قطعی داوری مشخص گردد.

کاورلتر مناسبی بنویسید.

در مطالب قبل نیز گفته شده که نگارش یک کاورلتر قوی می‌تواند شانس پذیرش و چاپ مقاله را بسیار بالاتر ببرد. اگر مجله، علاقمند به کارهای آزمایشی و بالینی است، سعی کنید قسمت‌های بالینی و آزمایشی مقاله‌تان را برجسته‌تر نمایید؛ یا مثلا اگر مجله ذکر کرده است که روی مواد نانوساختار تمرکز دارد، توضیح دهید که چگونه کار شما این مواد را دربر می‌گیرد. اگر می‌دانید که موضوع مقاله شما با حیطه‌های مورد علاقه مجله متناسب نیست توضیح دهید که به چه علت این مقاله می‌تواند برای خوانندگان جذاب باشد.

وضعیت مقاله خود را پیگیری نمایید.

بعد از ارسال مقاله به مجله پیگیر مقاله خودت باشید. در نظر داشته باشید که برای یک مجله خوب از سراسر دنیا مقالاتی ارسال می‌شود و باکس پیام مجلات پر از ایمیل‌ هایی است که از سوی رقبای شما به دفتر مجله ارسال شده است. پیشنهاد ما این است که هر دو روز یکبار ایمیلی برای ادیتور مجله بفرستید تا درباره مقاله ارسالی شما تعیین وضعیت شود. با دریافت پیام ادیتور مبنی بر تعیین وضعیت مقاله‌تان خونسرد باشید و طبق زمانبندی و محتوای ایمیل ادیتور ادامه کار را پیگیری کنید.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

در موسسه پژوهش برتر کلیه خدماتی که مبنی برآماده سازی و چاپ مقالات لازم است به صورت تضمینی و با بالاترین سطح کیفی انجام می‌شود. کارشناسان ما در این مجموعه تا زمان اخذ پذیرش تضمینی همراه شما خواهند بود تا بتوانید به صورت تضمینی و با بالاترین سطح کیفی مقاله خود را آماده پذیرش و چاپ در مجلات معتبر کنید. اخذ پذیرش تضمینی از مجلات معتبر داخلی و خارجی در کمترین زمان و با بالاترین سطح کیفی در موسسه پژوهش برتر انجام می‌شود. چنانچه تمایل به پذیرش و چاپ مقاله تضمینی در ژورنالهای معتبر داشته باشید می‌توانید از طریق موسسه پژوهش برتر اقدام فرمایید کلیه فرآیند لازم برای آماده سازی و سابمیت مقالات تخصصی به صورت تضمینی در موسسه پژوهش برتر ارائه می‌گرند.

  • ارائه خدمات ترجمه تخصصی مقالات و متون و کتابهای تخصصی به صورت تضمینی و با 72 ساعت گارانتی 
  • ارائه خدمات ویرایش مقالات به صورت تضمینی و با بالاترین سطحح کیفی
  • ارائه خدمات معرفی ژورنالهای معتبر و تخصصی به صورت تضمینی 
  • ارائه خدمات سابمیت مقاله به ژورنالهای تخصصی و معتبر با بالاترین سطح کیفی
  • ارائه خدمات چاپ مقاله به صورت تضمینی 

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
سلام و احترام فرهیخته گرامی در خدمتتان هستیم . لطفا رشته و گرایش و عنوان و چکیده مقاله را ارسال فرمایید تا مجلات مرتبط حضوتان معرفی شوند و بعداز انتخاب جهت اکسپت و چاپ اقدام نماییم . شکاری 09214572013 پورباقر 04133376501
بازدیدکننده
سعید کاربر
2 سال پیش
سلام من خیلی وقته میخوام رساله ام دفاع کنم ولی به دلیل عدم چاپ مقاله نمیتونم دفاع کنم، چند مجله هم فرستادم ولی نشده اگه ممکنه راهنمایی کنید
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام بله در خصوص استخراج مقاله از پایان نامه وهمچنین تبدیل پایان نامه به کتاب صمیمانه در خدمتتان هستیم . برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با کارشنان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 شکاری : 09214572013
بازدیدکننده
فرقانی
3 سال پیش
موسسه شما خدمات تبدیل پایاننامه به مقاله یا کتاب ارائه میده؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام فرهیخته گرامی احتراما ضمن تشکر از حسن توجهتان به موسسه پژوهش برتر لطفا جهت دریافت راهنمایی با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید : شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
کریم پور
3 سال پیش
سلام من پایاننامه ام آماده شده و دفاع کردم میخواستم مقاله استخراج کنم میتونید کمکی بکنید. رشته ام محیط زیست هستش و پایاننامه ام رو پارسال تموم کردم.

خدمات موسسه پژوهش برتر