آیا خود نویسنده می‌تواند پارافریز انجام دهد؟

انتشار 3 دی 1398
مطالعه 4 دقیقه

برای بسیاری از نویسندگان مقالات علمی این سوال پیش می‌آید که آیا خود نویسنده می‌تواند پارافریز مقاله انجام دهد؟ و در مورد نحوه انجام پارافریز همیشه به سوالاتی برمی‌خورند در این بخش نحوه پارافریز مقالات را برای شما یادآور خواهیم شد.

آیا خود نویسنده می‌تواند پارافریز انجام دهد؟

پارافریز چیست؟

پارافریز روشی است برای بازنویسی یا به روز رسانی محتوای مقالات تخصصی نویسندگانی که به صورت خواسته یا ناخواسته دچار سرقت علمی شده باشند حتما امتیاز چاپ مقاله را از دست خواهند داد و به همین جهت بهتر است قبل از سابمیت مقاله را بررسی کنند. استفاده از عین کلمات یک متن کاملا غیر قانونی می‌باشد و شما نمی‌توانید بدون اجازه از نویسنده اصلی محتوای مقاله او را کپی پیست کنید. این کار نه تنها غیر قانونی می‌باشد بلکه اعتبار مقاله را نیز از بین خواهد برد. استناد به مقالات تخصصی سایر نویسندگان باید با رعایت اخلاق پژوهشی انجام شود کلیه مطالبی که با استناد به مقالات دیگر نوشته شده اند باید استناد دهی شوند و  با اعمال ویرایشاتی نویسنده سعی کند برداشت مفهومی خود را از متن بنویسد اما بسیاری از مواقع نویسندگان در حالتی قرار می‌گیرند که احساس می‌کنند چون مقاله به قلم خودشان نوشته شده است امکان وجود مشابهت های علمی و یا تکرار در متن مقاله آنها وجود ندارد اما چنین تصوری در اغلب موارد به ضرر آنها خواهد بود. مقالات حتما باید قبل از سابمیت از لحاظ میزان سرقت علمی بررسی شوند. و محتوای آنها ناب و جذاب و یکپارچه و منسجم باشد در غیر اینصورت بی اعتبار خواهد بود.

تصویر

پارافریز مقالات علاوه بر اینکه موجب رفع سرقت علمی و حفظ کیفیت مقاله می‌شود کاربرد های دیگری نیز دارد و به روز رسانی محتوای مقاله و افزایش مخاطب و تعداد استنادات به مقاله کمک می‌کند. شما برای اینکه اتهام سرقت علمی نداشته باشید حتما باید از پارافریز و یا بازنویسی استفاده کنید.

خود نویسنده چگونه می‌تواند پارافریز انجام دهد؟

خود نویسنده می‌تواند مقاله‌ای که نوشته را از لحاظ میزان مشابهت‌های علمی بررسی کند و در صورت مشاهده شباهت‌های علمی آنها را برطرف نماید. پارافریز مقالات نیاز به تخصص خاصی ندارد و خود نویسنده می‌تواند به راحتی با کمک ابزارهای تخصص سرقت علمی درصد تشابهت بین مقالات را بررسی کند و آنها را برطرف کند. تشخیص سرقت علمی در مقالات 50% مسیر می‌باشد و بعد از تشخیص باید اقدام به رفع سرقت علمی از مقالات شود. برخی از ابزارها به صورت رایگان ارائه خدمات می‌کنند و برخی دیگر به صورت پولی, بهتر است از ابزارهای پولی برای تشخیص سرقت علمی در مقالات استفاده شود زیرا مقالاتی که با پرداخت حق اشتراک خدمات ارائه می‌کنند دسترسی به پایگاه داده ژورنالهای close access نیز دارند و می‌توانند مقالات تخصصی شما را با کلیه مقالات تخصصی موجود بررسی کنند. بررسی میزان مشابهت مقالات علمی با سایر مقالات و تخمین میزان مشابهت آنها فقط توسط ابزارهای تشخیص سرقت علمی امکانپذیر می‌باشد. 

 • نویسنده می‌بایست بعد از استفاده از ابزاها و تضشخیص میزان مشابهت ها اقدام به پارافریز کند پارافریز مقالات تخصصی می‌بایست به سه روش انجام شود. سه روش قطعی برای بازسازی جمله با حفظ مفهوم وجود دارد که فقط نویسنده باید مسلط به حوزه موضوعی باشد و بازه لغات بسیار گسترده ای داشته باشد. مراحل زیر را مطالعه فرمایید و به ترتیب مراحل زیر پیش بروید:
 • بازخوانی متن اصلی تا زمانی که معنای کامل متن اصلی را به درستی درک کنید. ( متن را با دقت تمام چندین و چندبار بخوانید . )
 • متن اصلی را  کنار بگذارید و پارافریز های خود را یادداشت کنید . ( آنچه را که از متن خوانده شده دانسته و درک نموده اید را به زبان خودتان بنویسید. )   
 • نوشتن چند کلمه در زیر باز نویسی تان به شما در تجسم دوباره موارد انتخابی کمک خواهد کرد، یعنی لغاتی را به عنوان جای گزین کنار بگذارید که در صورت لزوم از آنها استفاده کنید. یک کلمه کلیدی یا جمله که نشان دهنده موضوع پارافریز شما می‌باشد بنویسید.
 • بازگردانی خود را با نسخه اصلی چک کنید تا از بیان تمامی اطلاعات ضروری در یک فرم جدید اطمینان حاصل کنید.
 • از علامت نقل قول برای شناسایی عبارتی که دقیقا از منبع اقتباس شده است استفاده کنید.
 • منابع (از جمله صفحه مربوط به هر منبع) را بر روی بازنویسی خود ثبت کنید تا زمانیکه تصمیم به استفاده از آنها در مقاله خود را داشتید به راحتی از آنها استفاده کنید.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر برای همکاری با شما عزیزان جهت دست یافتن به کسب امتیازات پژوهشی خدمات ارزنده‌ای ارائه می‌کند. چنانچه خود دانشجو بخواهد مقاله را به کمک موسسات معتبر چاپ کند می‌تواند از طریق موسسه پژوهش برتر اقدام کند. پارافریز مقالات تخصصی توسط این موسسه به صورت تضمینی و با بالاترین سطح کیفی انجام می‌شود و کلیه مقالات تخصصی به صورت تضمینی توسط موسسه پژوهش برتر پارافریز و بازنویسی خواهند شد. می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین توسط این موسسه با کمترین هزینه و با بالاترین سطح کیفی رسیدگی نمایید. پارافریز مقالات فارسی و انگلیسی توسط مجرب ترین کارشناسان انجام خواهد شد که مهارت بالایی در حوزه تخصصی مقاله دارند و با سابقه چندین ساله خود می‌توانند مقالات علمی و کتب تخصصی را با بالاترین سطح کیفی پارافریز کنند.

 • پارافریز تخصصی مقالات فارسی و انگلیسی
 • ویرایش تضمینی مقالات تخصصی با بالاترین سطح کیفی و کاملا تضمینی
 • ترجمه تخصصی مقالات فارسی و انگلیسی به صورت تضمینی
 • معرفی ژورنالهای معتبر و قابل تایید وزارت علوم
 • سابمیت تضمینی مقاله به ژورنالهای تخصصی با کیفیت کاملا تضمینی
 • چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر تضمینی داخلی و خارجی

مطالب مرتبط با این موضوع 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام ممنون و سپاس از حسن توجهی که به موسسه پژوهش برتر دارید . شکاری 09214572013 مسعودی09911755943
بازدیدکننده
پردیس
3 سال پیش
خیلی مطلب خوبی بود خیلی دنبال این سوال بودم ممنونم ازتون کامل و جامع نوشته شده

خدمات موسسه پژوهش برتر