این دانشجویان بدون کنکور در ارشد پذیرش می‌شوند

انتشار 31 اردیبهشت 1403

سوفیانیوز: معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: بر اساس مصوبه شورای هدایت استعداد‌های درخشان 15 نفر اول هر رشته در شته مرتبط بدون کنکور در ارشد پذیرش می‌شوند و بنیاد ملی نخبگان هم حمایت می‌کند.

این دانشجویان بدون کنکور در ارشد پذیرش می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری سوفیانیوز، معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: بر اساس مصوبه شورای هدایت استعداد‌های درخشان 15 نفر اول هر رشته در شته مرتبط بدون کنکور در ارشد پذیرش می‌شوند و بنیاد ملی نخبگان هم حمایت می‌کند.

علی صدر با تاکید بر اینکه 117 نفر در 23 رشته در بیست و هفتمین و بیست و هشتمین دوره المپیاد علمی دانشجویی برگزیده شدند، اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای هدایت استعداد‌های درخشان 15 نفر اول هر رشته در رشته مرتبط بدون کنکور در ارشد پذیرش می‌شوند.

وی در مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان دو دوره المپیاد‌های علمی دانشجویی که در محل دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه این المپیاد بر اساس اسناد بالادستی از جمله مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 75 برای اولین بار با 6 رشته آغاز شد و تا سال آینده با اضافه شدن رشته مهندسی فناوری نانو به 24 رشته می‌رسد، گفت: این المپیاد با دو روش؛ یعنی استفاده از آزمون کارشناسی ارشد یا متمرکز و یک روش غیرمتمرکز در مرحله اول برگزیدگان را انتخاب می‌کند. در روش متمرکز 15 برگزیده اول آزمون کارشناسی در 23 رشته آزمون به مرحله نهایی المپیاد راه می‌یابند.

معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: روش دیگر روش غیرمتمرکز است که دانشجویان ممتاز مناطق 10 گانه کشور معرفی می‌شوند و با هم در آزمون به شکل غیرمتمرکز رقابت می‌کنند و از بین آن‌ها افراد شاخص به مرحله نهایی راه می‌یابند و در رقابتی مانند کنکور سراسری با هم رقابت می‌کنند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر