چاپ کتاب تضمینی

انتشار 12 آبان 1398
مطالعه 6 دقیقه

چاپ کتاب در تمامی حوزه های تخصصی در موسسه پژوهش برتر به صورت کاملا تضمینی و با کیفیت تخصصی انجام می‌شود. چاپ کتاب در تیراژ دلخواه شما صورت می‌گیرد و می‌توانید تیراژ دلخواهتان را سفارش دهید.

چاپ کتاب تضمینی

چاپ کتاب و اهداف آن 

افراد در تمام دوران های زندگی‌شان احتیاج به مطالعه کتاب دارند و کتابها جز قوی ترین و معتبرترین اسناد رسمی هر کشور محسوب می‌شوند. نویسندگان کتاب ها جز افراد فرهیخته و توانمند محسوب می‌شوند که توانسته اند حاصل چندین سال تلاش‌ها و تحقیقات خود را در قالب یک اثر بسیار ارزشمند به نام کتاب ارائه کنند. کتابها می‌توانند به صورت رمان یا کتاب علمی باشند همچنین کتابهای تخصصی و درسی و کتاب های کودک نیز جز آثار ارزشمند محسوب می‌شوند. برای نگارش کتابهای تخصصی نیاز به مهارت و تخصص می‌باشد فرد باید بتواند تحقیقات گسترده ای انجام دهد و سپس آنها را در قالب آثار با ارزشی به نام کتاب ثبت نماید. کتاب ها باید بخش های یکپارچه و منسجمی داشته باشند نهایتا به دنبال یک هدف مرتب شده باشند. فردی که نگارش کتاب را شروع می‌کند ممکن است در قالب یک دست‌‌نویس یا فایل ورد کتاب را آماده کند بسیار روشن است که برای چاپ شدن کتاب نیاز به اعمال یکسری تغییرات دارد. باید کتابها صفحه آرایی شوند و هر بخش کتاب به صورت صفحه گذاری شده و کادر بندی آماده شود تا فرآیند چاپ شروع شود.

تصویر

با اینکه چاپ کتاب بسیار دشوار است و نیاز به مهارت بالایی دارد اما مزایای پژوهشی بسیاری نیز دارد که می‌توان توسط آنها رزومه را تقویت کرد. هدف از چاپ مقاله ممکن است 3 حالت داشته باشد: جهت تقویت رزومه باشد, صرفا جهت انتقال دانش و اطلاعات باشد, جهت گسترش علم و کمک به ارتقای علمی و فرهنگی جامعه باشد و هر نویسنده برحسب علاقه خود می‌تواند تصمیم بگیرد که در چه حوزه ای کتاب بنویسید و آنرا چاپ کند. 
 

عضویت در سرای اهل قلم، بن کارت خرید اهل قلم، افزایش شانس پذیرفته شدن در بنیاد نخبگان، امتیاز برای مهاجرت، امتیاز برای پذیرش کاری یا تحصیلی خارج از کشور، ارتقا شغلی و حقوقی برای شاغلین بعضی سازمان ها مخصوصا معلمان، تقویت رزومه تحصیلی و کاری، افزایش اعتبار، 20 امتیاز در مصاحبه دکتری، اولویت در پذیرش آزمون های استخدامی، کسری خدمت سربازی و … از جمله مهم ترین مزیتهای چاپ کتاب می‌باشند. 

فرآیند چاپ کتاب

فرآیند چاپ کتاب چندان پیچیده نیست فقط نیاز به زمان دارد. مراحل اداری و قانونی چاپ کتاب کمی طولانی است ولی نیاز به تخصص خاصی ندارد و خود نویسنده نیز می‌تواند این مراحل را انجام دهد. ترتیب  مراحل چاپ کتاب به ترتیب زیر می‌باشد:

تصویر

 آماده سازی محتوای کتاب

بعد از اینکه احساس کردید فرایند نگارش کتاب را به اتمام رسانیده اید و ناشر مورد نظرتان را انتخاب کردید باید کتاب را در قالب دستنوشته یا فایل ورد به ناشر تحویل دهید. ناشر بعد از اخذ کتاب از شما وظیفه دارد ایرادات نگارشی و دستور زبانی را اصلاح کند و غلط های املایی را در صورت وجود از بین ببرد. همچنین در این مرحله می‌بایست صفحه آرایی و ویراستاری نیز انجام شود.

  دریافت شابک (ISBN)

 شابک یک کد ۱۰ الی ۱۳ رقمی است که به هر کتاب منسوب می‌شود. باید توجه نمود که با تجدید چاپ یک کتاب شابک آن تغییر نمی‌کند. در ایران دریافت شابک از خانه کتاب انجام می‌گیرد. به این صورت که ناشر شابک‌هایی که از خانه کتاب دریافت کرده است را به یک کتاب نسبت می‌دهد و سپس فرم مربوطه را پر کرده و به خانه کتاب ارسال می‌کند.

 دریافت فیپا

فیپا که مخفف فهرست نويسي پيش از انتشار است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می‌شود. اداره كل پردازش و سازماندهي سازمان اسناد و كتابخانه ملي مسئول مستقيم صدور فيپا در ایران است و برای اخذ فیپا باید از طریق این سازمان اقدام کرد. برای دریافت فیپا، کتاب به کتابخانه ملی ارسال می‌شود که شامل شابک، پرینت کتاب و فایل آن در سی دی و در نهایت فرم تکمیل شده درخواست فهرست نویسی است. تحویل فیپا یک هفته الی ۱۰ روز زمان می‌برد.

دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

در این مرحله پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح رنگی جلد برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. به طور معمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود که بستگی به موضوع کتاب دارد. کتاب‌های علمی و دانشگاهی معمولاً در کمترین زمان بررسی می‌شوند اما کتاب‌های شعر یا با موضوعات حساس ممکن است چند ماه پس از ارسال مجوز را دریافت نمایند. همچنین گاهی اوقات ممکن است برای دریافت مجوز نیاز به تغییرات و اصلاحاتی در محتوای کتاب باشد.

چاپ و صحافی

بعد از اتمام مراحل فوق کتاب برای چاپ به چاپ‌خانه ارسال می‌شود. برای کتاب‌های دارای تیراژ بالای ۱۰۰۰ جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می‌شود و برای کتاب‌های زیر ۱۰۰۰ نسخه معمولاً چاپ دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از آماده شدن کتاب چاپ شده، صحافی آن نیز انجام می‌گیرد. با توجه به اینکه این مرحله در اختیار خود ناشر قرار دارد معمولاً به سرعت انجام می‌گیرد.

ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول

پس از اینکه کتاب به چاپ رسید، ناشر باید ۱۰ نسخه از آن به وزارت ارشاد ارسال کند و با دریافت اعلام وصول، عملاً فرایند چاپ کتاب به اتمام رسیده است.

چاپ کتاب در تیراژ دلخواه چه کاربردی دارد؟

چاپ کتاب ممکن است هزینه زیادی داشته باشد زیرا هزینه کاغذ و چاپ افزایش زیادی داشته است که تاثیر مستقیم بر قیمت چاپ کتاب گذاشته است اکنون توصیه می‌شود چاپ کتاب با تیراژ دلخواهتان را انتخاب کنید تا هزینه ها پایینتر باشد و در صورتی که فروش خوبی از حجم کتاب نداشته باشید هزینه زیادی را از دست نداده اید. در واقع اگر از میزان فروش کتاب خود اطمینان ندارید بهتر است تیراژ پایین را برای چاپ انتخاب کنید, سپس می‌توانید در صورت رضایت از فروش به چاپ مجدد نسخه های کتاب بپردازید. ما تیراژ کم را به شما توصیه می‌کنیم زیرا  چاپ با تیراژ بالا هزینه و زمان شما را خواهد گرفت. ابتدا بهتر است سلیقه مخاطبینتان را در نظر بگیرید و همچنین گروه سنی آنها را برخی از کتاب ها که متعلق به یک دوره خاص می‌‍باشند بهتر است با تیراژ کم چاپ شوند زیرا فقط در همان دوره فروش خواهند داشت.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر با توجه به نیاز نویسندگان عزیز و با توجه به اینکه احتمال دارد در مراحل چاپ کتاب دچار مشکل شوند کلیه روند چاپ کتاب های تخصصی و عمومی را به صورت کاملا تضمینی و در عرض یک ماه انجام می‌دهد. می‌توانید در خواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا فرآیند رسیدگی را آغاز نمایند. کلیه مراحل اداری و قانونی برای چاپ کتاب طی خواهد شد و همچنین مراحل صفحه آرایی و ویراستاری کتاب نیز با کیفیت بسیار بالایی توسط کارشناسان مجرب و خبره انجام می‌شود. هزینه چاپ کتاب با توجه به تغییرات کاغذ متفاوت می‌باشد ولی برآورد دقیق هزینه زمان تحویل فایل کتاب انجام داده خواهد شد. می‌توانید هم اکنون درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان رسیدگی کند.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 سال پیش
سلام وقت بخیر در خدمتتان هستیم . جهت تبدیل پایان نامه به کتاب در دو مرحله کار رو انجام میدهیم . در ابتدا باید فایل پایان نامه رو تبدیل ب فرمت کتاب نماییم . و بعد برای چاپ اقدام نماییم . نیاز هست فایل رو ارسال فرمایید تا براورد هزینه انجام شود و بفرمایید چند جلدمد نظر دارید تا اقدامات لازم را انجام دهیم . لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید ممنونم .
بازدیدکننده
ن.کردی
2 سال پیش
سلام من می خواستم از پایان نامه ام کتاب تهیه کنم میشه راهنمایی بفرمایید
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
با سلام وعرض ادب بله طی پروسه ی یک ماهه تقدیم میشه . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید . مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
کریم
4 سال پیش
چاپ و انتشار کتاب با تیراژ بالا ممکن است که در طول یکماه انجام شود؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
سلام و احترام فرهیخته گرامی هزینه طراحی جلد مبلغ 50 هزار تومان می باشد . صفحه آرایی بستگی به تعداد صفحات کتاب دارد . لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید تا اطلاعات کامل حضورتان تقدیم گردد . شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
کنعان
5 سال پیش
هزینه صفحه آرایی و طراحی جلد کتاب چقدر میشه؟

خدمات موسسه پژوهش برتر