چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم

انتشار 6 مهر 1398
مطالعه 4 دقیقه

چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی مورد تایید وزارت علوم اعتبار بسیار بالایی دارد. که دانشجویان عزیز می‌توانند اقدام به چاپ مقاله در این ژورنالها کنند و امتیازات پژوهشی بسیار بالایی کسب نمایند.

چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم

مجلات مورد تایید وزارت علوم

دانشجویان و اساتیدی که وابسته به دانشگاهها و اداره های دولتی می‌باشند باید برای ارتقای رتبه شغلی و تحصیلی خود اقدام به چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر کنند. ژورنال معتبر از دیدگاه آنها یعنی مجلاتی که قابل تایید وزارت علوم باشند. به عبارتی مجلاتی که قابل تایید برای این وزارت نباشند جعلی و بی اعتبار محسوب می‌شوند. هر ساله لیست ژورنالهای معتبر از سایت مجلات قابل بررسی می‌باشد و همچنین وزارت علوم نیز یک لیست از مجلات معتبر داخلی و خارجی منتشر می‌کنند. ژورنالهای معتبر مانند isi, isc, pubmed, scopus یک بلک لیست یا مجلات ترد شده نیز دارند که لیست این مجلات نیز در فهرست مجلات بلک لیست وزارت علوم قرار دارد. توجه داشته باشید که مجلات معتبر علاوه بر اینکه باید قابل تایید برای وزارت علوم باشند باید توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش کشور و دانشگاه آزاد اسلامی نیز تایید شوند. برای چاپ مقاله در این ژورنالها ابتدا سعی کنید از اصالت آنها اطمینان حاصل فرمایید و سپس اقدام به چاپ مقاله در آن ژورنالها کنید. جهت دسترسی به لیست ژورنالهای معتبر می‌توانید هم از طریق سایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری اقدام فرمایید و هم از طریق سایت ژورنالها اما توصیه می‌شود قبل از اینکه از اصالت مجله اطمینان حاصل نکرده اید مراحل چاپ را آغاز نکنید.

لیست مجلات مورد تایید و دارای اعتبار که وزارت علوم تحقیقات و فناوری در فواصل زمانی مختلف ارائه می‌نماید همواره از طریق وب گاه دفتر سیاستگذاري و برنامه ریزي امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوري به آدرس http://rppc.msrt.ir  منتشر می‌گردد. مجلات معتبر و مورد تایید این وزارت در رشته های علوم انسانی / فنی و مهندسی / کشاورزی و منابع طبیعی و دامپزشكی / علوم پایه / هنر و معماری ارائه شده است.

نحوه چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم

فرآیند چاپ مقاله در ژورنالهای مورد تایید وزارت علوم مراحل چندان دشواری ندارد. فقط باید این نکته را مد نظر داشته باشید که مجلات معتبر فقط مقالاتی را پذیرش می‌کنند که دارای عنوان و محتوای ناب باشند. مقالات با موضوعات و مطالب تکراری قابل تایید در این ژورنالها نمی‌باشند. 

برای شروع مراحل چاپ باید مقاله ای را که نگارش آن به اتمام رسیده است را آماده ترجمه کند ترجمه تخصصی مقلات باید با کیفیت بالا و به صورت تخصصی انجام گیرد. کیفیت ترجمه از دیدگاه داوران بسیار حائز اهمیت می‌باشد. بعد از مرحله ترجمه باید به سراغ اعتبار سنجی مقاله بروید مقاله ای که سابمیت می‌کنید در بخش داوری در بین چندین هزار مقاله معتبر در سطح دنیا سنجیده می‌شود باید مجله ای که انتخاب می‌کنید اولا از نظر موضوعی مرتبط با مقاله باشد ثانیا از نظر سطح کیفیت در غیر اینصورت حتما ریجکت خواهد شد. بعد از اینکه مقاله اعتبار سنجی شد و ژورنال مناسب برای مقاله برگزیده شد باید مقاله را طبق فرمت و ساختاری که از طرف مجله تعیین می‌شود ویرایش کنید و فرمت آنرا تبدیل به فرمتی کنید که از طرف مجله تعیین شده است. در این مرحله مقاله آماده سابمیت به مجله مورد نظر می‌باشد که باید توسط یکی از راههای آنلاین که مجله در اختیار شما قرار داده است مقاله را سابمیت نمایید.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر در زمینه پذیرش و چاپ مقالات

موسسه پژوهش برتر با سابقه چندین ساله در حوزه پذیرش چاپ و سابمیت مقالات آماده ارائه خدمات تضمینی می‌باشد. معرفی ژورنالهای معتبر و مورد تایید وزارت علوم در این مجموعه توسط کارشناسان مجرب انجام می‌گیرد که سابقه همکاری بسیار بالایی با ژورنالهای مختلف دارند و با زمینه های قابل پذیرش برای هر مقاله آشنا هستند. معرفی ژورنالهای معتبر و همچنین ژورنالهایی که جز لیست سیاه این مجلات هستند در موسسه پژوهش برتر انجام می‌شود. می‌توانید جهت سفارش چاپ مقاله در این مجلات سفارش خود را به صورت آنلاین در موسسه پژوهش برتر ثبت نمایید تا کارشناسان روال پیگیری را آغاز کنند. ارائه خدمات زیر در موسسه پژوهش برتر به صورت تضمینی می‌باشد.

زمان و هزینه چاپ مقاله در هر یک از مجلات متفاوت می‌باشد و بستگی به نوع و کیفیت مجله دارد از همین رو جهت اطلاع از قیمت ها و زمان چاپ بهتر است ابتدا مجله مورد نظرتان را انتخاب نمایید و اطلاعات زمان و هزینه در مورد آن ژورنال را دریافت نمایید.

شرایط احراز صلاحیت مجلات معتبر که پذیرش و چاپ مقاله در آنها مورد قبول است،  مجله‌هایی هستند که رتبه آن‌ها توسط یکی از کمیسیون‌های زیر صادر شده  باشد:

مجلات خارجی و داخلی از لحاظ مزایا تفاوت ها و اختلافاتی با یکدیگر دارند که از جمله تفاوت ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

مجلات داخلی فقط در داخل کشور کاربرد دارند و در خارج از کشور نمی‌توانید از مزایای آنها استفاده کنید. مثلا برای مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور اخذ پذیرش از دانشگاههای خارج از کشور واضح است که نمی‌توانید از امتیاز چاپ مقاله در ژورنالهای داخلی استفاده کنید. اما در سایر موارد که مصاحبه دکتری یا آزمون های استخدامی می‌باشد نحوه محاسبه امتیاز یکسان می‌باشد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام فرهیخته گرامی ضمن تشکر از حسن توجهی که به موسسه پژوهش برتر دارید . لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید تا بتوانند اطلاعات و شرایط ژورنال ها رو خدمتتون ارسال نمایند . راه های ارتباطی با کارشناسان موسسه پژوهش برتر شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
مقیمی
3 سال پیش
شرایط چاپ مقاله
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام بله مجلاتی که خدمتتان معرفی میشوند مورد تایید وزارت علوم میباشند و بنا به رشته و عنوان و چکیده ی مقاله ی شما در هر زمینه ای مجلات معتبر معرفی خواهند شد . برای کسب راهنمایی های بیشترشما میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
ریوا
3 سال پیش
مجلاتی که معرفی میکنید قابل تایید وزارت علوم هستند در چه حوزه هایی هستند برای همه رشته ها معرفی ژورنال انجام میدین؟

خدمات موسسه پژوهش برتر