چاپ مقاله jcr رایگان

انتشار 2 مهر 1398
مطالعه 3 دقیقه

ژورنالهای jcr مناسب برای چاپ مقالات معتبر می‌باشند. چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر jcr کاملا به صورت رایگان انجام می‌شود اما تضمینی نیستند. برای چاپ می‌توانید از خدمات موسسه پژوهش برتر استفاده کنید.

چاپ مقاله jcr رایگان

مقاله jcr چیست؟

مجلات معتبر در دنیا با ضریب تاثیر سنجیده می‌شوند و در واقع ضریب تاثیر معیاری است برای سنجش اعتبار مجلات هر مجله ای که اعتبار علمی بالایی داشته باشد جز مجلات ایمپکتدار محسوب می‌شود و بسیار پرطرفدار است. اما چون این مجلات ضریب تاثیر بالایی دارند داوری بسیار سختگیرانه تری دارند و در نتیجه سابمیت مقاله به این ژورنالها بسیار دشوار می‌باشد. اما اگر موفق به چاپ شدید مزایای بسیاری را از این طریق می‌توانید به دست آورید. مجلات jcr تقریبا در زمینه تمامی علوم پذیرش مقاله دارد. سالانه تعداد بسیار زیادی از مجلات در این پایگاه رونمایی می‌شود و هر سال لیست مجلات به روزرسانی می‌شود و مجلات جدید اضافه می‌‍شود و مجلات قبلی حذف می‌شوند به همین دلیل بهتر است قبل از هر چیز ابتدا از معتبر بودن مجله اطمینان حاصل فرمایید و سپس مقاله را سابمیت کنید.

برای کسب اطمینان از معتبر بودن ژورنالها می‌توانید وارد پایگاه jcr شوید و از این طریق عنوان و issn مجله خود را بررسی کنید. اگر مجله مورد نظر شما جز ژورنالهای موسسه تامسون رویترز باشد می‌توانید با خیال راحت مقاله خود را سابمیت کنید. 

تصویر

نحوه چاپ مقاله در مجلات jcr

همانطور که می‌دانید مجلات jcr باتوجه به اعتبار بسیار بالایی که دارند در پذیرش مقالات سختگیری بسیار بالایی دارند و مقاله باید تمامی ویژگی های لازم از لحاظ کیفیت را دارا باشد تا قابل چاپ در این ژورنالها باشد. ناب بودن موضوع و محتوای مقاله شرط بسیار اصلی و اساسی برای پذیرش مقاله می‌باشد مقالاتی که دارای نوآوری باشند و موضوعات جدید داشته باشند فقط قابل پذیرش در این ژورنالها می‌باشد. البته علاوه بر محتوای مقاله لازم است که سطح کیفی ترجمه مقالات نیز بسیار بالا باشد. مقاله باید با بهترین کیفیت ویرایش و فرمت‌بندی شود و ایرادات نگارشی آن از بین برود. ترتیب کلی چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر jcr به ترتیب زیر می‌باشد:

  • نگارش مقاله با محتوای ناب و سطح کیفی بسیار بالا
  • ترجمه تخصصی با کیفیت بسیار بالا
  • اعتبار سنجی مقاله 
  • انتخاب ژورنال مناسب برای مقاله که مرتبط با سطح کیفی و موضوع مجله باشد
  • ویرایش و فرمت‌بندی تخصصی مقالات 
  • سابمیت مقاله به مجله مورد نظر
  • داوری مقاله
  • نتیجه پذیرش مقاله

هر مرحله به نوبه خود بسیار حائز اهمیت می‌باشد و سعی کنید در هر مرحله کیفیت را مد نظر داشته باشید. داوران ژورنالهای تخصصی jcr با دقت بسیار بالایی این ژورنالها را بررسی می‌کنند. و با مشاهده ایرادات بسیار جزئی مقاله را ریجکت خواهند کرد.

هزینه چاپ مقاله در مجلات jcr

مجلات معتبر مهمترین منبع استنادی برای مراجعه کنندگان می‌باشند و تمام کسانی که نیاز به اسناد و مدارک معتبر دارند می‌توانند به آدرس سایت ژورنالهای معتبر مراجعه کنند و عنوان مورد نظرشان جستجو کنند و مناسبترین مقاله را پیدا کنند. دسترسی به برخی از مجلات به صورت رایگان می‌باشد ولی در برخی دیگر از مجلات ابتدا باید هزینه آن واریز شود و سپس مقاله در اختیار شما قرار بگیرد. مجلات برای تامین هزینه ها حین چاپ مقاله هزینه ای را تحت عنوان هزینه چاپ از شما دریافت می‌کنند که بیشتر ژورنالها این هزینه را در ابتدا دریافت می‌کنند مانند ژورنالهای isi, is, scopus, pubmed. برای چاپ مقاله در این ژورنالها باید قبل از هر اقدامی هزینه آنرا واریز نمایید تا مقاله سابمیت شود. اما مجلات jcr چنین نیستند و مقاله را به صورت رایگان پذیرش می‌کنند و هزینه چاپ مقاله را از استناد کنندگان به آن مقاله دریافت می‌کنند. مجلات jcr اصطلاحا به صورت close access می‌باشند. چاپ رایگان کاملا به نفع نویسندگان می‌باشد. چون استناد به چنین مقالاتی به صورت رایگان نمی‌باشد. عنوان تاثیر به سزایی در جذب نظر مراجعه کنندگان دارد و اگر عنوان مقاله قابل توجه مراجعه کنندگان نباشد احتمال دارد هیچ استنادی به آن صورت نگیرد.

آیا چاپ مقاله در مجلات jcr تضمینی می‌باشد؟

برخی از ژورنالها با وجود داوری بسیار سختگیرانه پذیرش مقالات را به صورت تضمینی انجام می‌دهند اما برخی دیگر به هیچ عنوان مقالات را به صورت تضمینی پذیرش نمی‌کنند. پذیرش یا ریجکت مقاله کاملا وابسته به نظر داوران و کیفیت مقاله می‌باشد. مجلات jcr جز دسته از مقالات هستند که پذیرش در این ژورنالها به هیچ عنوان تضمینی نمی‌باشد. و بستگی به نظر داوران دارد. باید دستورالعمل چاپ مقاله در ژورنالهای jcr را به طور کامل مطالعه فرمایید و با نحوه ویرایش و فرمت‌بندی مقاله آشنا شوید. شاید در تمامی مراکز ترجمه ویرایش و فرمت‌بندی مقالات jcr به صورت تضمینی و با کیفیت انجام شود اما تضمینی برای چاپ مقاله در این ژورنالها وجود ندارد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام بله در اکثر مواقع پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ایمپکت دار بدون هزینه میباشد . برای کسب راهنمایی های بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام بله مجلات جی سی آر از معتبرترین مجلات علمی میباشند که چاپ مقاله در این مجلات امتیاز ویژه ای را برای محققین خواهد داشت . برای کسب راهنمایی های بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
کمالی
3 سال پیش
چاپ مقاله تو همه مجلات دارای ایمپکت رایگان هستش؟
بازدیدکننده
فرزام پور
3 سال پیش
برای مهاجرت به المان مقالات jcr مناسب هستند؟

خدمات موسسه پژوهش برتر