چاپ مقاله تضمینی در ژورنالهای معتبر

انتشار 15 مهر 1398
مطالعه 6 دقیقه

ژورنالهای داخلی و خارجی زمینه پذیرش خاصی برای مقالات دارند و هریک در حوزه های خاصی مقاله پذیرش می‌‌کنند. برای اینکه بتوانید مقاله خود را به این ژورنالهای معتبر سابمیت کنید می‌توانید از طریق موسسه پژوهش برتر اقدام فرمایید چاپ مقاله در اکثر ژورنالهای معتبر به صورت صددرصد تضمینی می‌باشد.

چاپ مقاله تضمینی در ژورنالهای معتبر

چاپ مقاله

در سالهای اخیر مقاله نویسی و چاپ آن در ژورنالهای معتبر جایگاه ویژه‌ای در جامعه پیدا کرده است. طرفداری بیشتر از چاپ مقالات احتمال دارد به دلیل مزایای آنها باشد. البته گاها علاقه به فعالیت های تحقیقی و پژوهشی نیز می‌تواند دلیل بر این فعالیت علمی باشد. محققین دلایل مختلفی در ذهنشان دارند که مقاله بنویسند و آنرا در ژورنالهای معتبر چاپ کنند. نحوه چاپ مقاله در هر ژورنال متدها و قوانین خاصی دارد که باید بعد از انتخاب ژورنال ابتدا در مورد آن مطالعه انجام شود تا با قوانین آن آشنا شد. به هر حال چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی آسان نمی‌باشد و قوانین خاصی دارد. با ژورنالهای معتبر آشنا شوید و قوانین چاپ هر یک را مطالعه فرمایید و سپس مقاله آماده شده خود را به ژورنال مورد نظرتان سابمیت نمایید.

تصویر

مراحل و نحوه چاپ مقاله

برای چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر در هر زمینه بهتر است ابتدا محتوای مقاله را آماده کنید. منظور از آماده سازی محتوای مقاله ویرایش و فرمت‌بندی آن می‌باشد فقط تکمیل موضوعات و مفاهیم مقاله برای این مرحله کافی می‌باشد. مراحل چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر در یک نگاه کلی به ترتیب زیر می‌باشد:

 • ترجمه تخصصی متن مقاله: مقالات قبل از سابمیت به ژورنالهای معتبر و تخصصی خارجی و برخی از ژورنالهای داخلی باید ابتدا ترجمه شوند. ترجمه تخصصی مقالات اهمیت بالایی دارد. کیفیت ترجمه تخصصی بیانگر کیفیت متن و محتوای مقاله می‌باشد و بسیار ارزشمند است.

 • ویرایش نگارشی و دستور زبان: اعمال تغییرات اولیه در متن مقاله ضروری است زیرا ممکن است نویسنده حین نگارش به دلیل کمبود زمان جمع‌بندی خوبی نتواند انجام دهد به همین جهت بهتر است ابتدا ویرایش نگارشی و دستور زبانی انجام شود و سپس مقاله سابمیت شود.
 • اعتبار سنجی مقاله و انتخاب ژورنال: قبل از سابمیت مقاله را اعتبار سنجی کنید و از کیفیت آن اطلاع حاصل فرمایید ژورنالها مقالاتی را پذیرش می‌کنند که در زمینه موضوعی خاصی قرار گرفته باشند و یا کیفیت مشخصی داشته باشند. باید در انتخاب مجله دقت بالایی داشته باشید زیرا سابمیت مقاله به ژورنالهایی که کیفیت کافی را ندارند حتما موجب ریجکت مقاله خواهد شد.
 • سابمیت مقاله به ژورنالهای معتبر: مجله در دستورالعمل خود حتما ذکر خواهد کرد که به چه صورت می‌توانید مقاله را سابمیت کنید دستورالعمل را مطالعه فرمایید و سپس طبق این شیوه مقاله مورد نظرتان را به ژورنال سابمیت نمایید.
 • نتیجه داوری ژورنال: مقاله بعد از بررسی توسط ادیتور به داوران ارسال خواهد شد و نتیجه داوری باید بر حسب نظر داوران تعیین شود. در هر ژورنال حدود 6 نفر داور وجود دارد که طبق متدهای مشخص مقاله را بررسی می‌کنند و نتیجه نهایی اعلام می‌شود. نتیجه داوری مجلات 3 حالت می‌تواند داشته باشد: یا مقاله به دلیل داشتن ایرادات چشمگیر ریجکت شود, یا به دلیل ایرادات بسیار جزئی نیاز به بررسی و بازبینی داشته باشد و در خوشبینانه ترین حالت نیز مقاله پذیرفته شود.
 • گالی پروف مقاله: اگر مقاله پذیرفته شد و نتیجه پذیرش را دریافت نمودید. باید فایل مقاله را اصلاح کنید و فایل اصلاح شده را دوباره سابمیت کنید. برای اصلاح فایل باید با فرمت مجله آشنا باشید و سپس مقاله را گالی پروف نمایید و به ژورنال مورد نظرتان سابمیت کنید.
 • چاپ مقاله: بعد از انجام گالی پروف و ارسال دوباره مقاله به مجله دوباره داوری خواهد شد و در نتیجه به چاپ خواهد رسید.

ژورنالهای معتبر داخلی و خارجی

انواع ژورنالهای معتبر که تقریبا همه با آنها آشنایی دارند و چاپ مقاله در آنها بسیار حائز اهمیت است ژورنالهای: isi, isc, pubmed, jcr, scopus می‌باشند. برخی از این ژورنالها داخلی و برخی دیگر خارجی می‌باشند. برخی از ژورنالهای دارای معیار سنجشی به نام ضریب تاثیر یا ایمپکت فکتور می‌باشند که چاپ مقاله در ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور دشوار تر از سایر ژورنالها می‌باشد. ایمپکتدار ها مقالاتی را که پذیرش می‌کنند به صورت رایگان می‌باشد و هزینه ای بابت آن دریافت نمی‌کنند. اما سایر ژورنالها برای چاپ هزینه دریافت می‌کنند. ژورنالهای تخصصی و دارای ایمپکت فکتور  هم داوری سختگیرانه ای دارند و هم اعتبار آنها بسیار بالا می‌باشد. 

تصویر

open access و یا close access بودن ژورنالهای از دیگر تفاوتهای عمده بین این نوع از ژورنالهای می‌باشد. برخی از ژورنالها هزینه چاپ را در ابتدای کار از نویسنده دریافت می‌کنند که در این صورت اجازه دسترسی به مقالات این مجله به صورت رایگان می‌باشد و همه می‌توانند به صورت رایگان به این ژورنالها دسترسی داشته باشند. اما برخی دیگر از ژورنالها همانند ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور که هزینه از نویسنده بابت چاپ مقاله دریافت نمی‌کنند این ژورنالها اجازه دسترسی رایگان به مقالات را نمی‌دهند و باید بعد از پرداخت هزینه از این مقالات استفاده کرد. 

 مزایای چاپ مقاله

نحوه محاسبه امتیاز در هر ژورنال متفاوت است. اما تمامی ژورنالهای تخصصی داخلی و خارجی مزایای زیر را دارند که می‌توانید با چاپ مقاله در این ژورنالها این مزیت ها را کسب فرمایید:

 •  کسب امتیاز در مصاحبه دکتری دانشگاههای معتبر 
 • کسب امتیاز در مصاحبه های شغلی و استخدامی
 • کسب ارتقای درجه شغلی و افزایش حقوق و مزایا 
 • امکان مهاجرت و پذیرش از دانگاههای خارج از کشور
 • شناخته شدن به عنوان یک چهره معتبر علمی

چاپ تضمینی مقاله در ژورنالهای معتبر

ادعای چاپ مقاله به صورت تضمینی در برخی از ژورنالها حقیقت دارد اما در برخی دیگر از ژورنالها نمی‌توان ادعای چاپ تضمینی مقاله کرد. مثلا ژورنالهای تخصصی ایمپکت دار مانند ژورنالهای jcr به هیچ عنوان پذیرش تضمینی مقاله ندارند. همچنین ژورنالهای داخلی نیز به صورت تضمینی پذیرش نمی‌شوند از همین رو نوع مجله ای که انتخاب می‌شود بسیار در شرایط چاپ مقاله تاثیر دارد. موسسه پژوهش برتر با معرفی ژورنالهای معتبر و مورد تایید وزارت علوم در تمامی زمینه ها در کنار شما نویسندگان عزیز می‌باشد می‌توانید مشاوره در حوزه تمامی خدمات دانشگاهی را از کارشناسان موسسه دریافت نمایید. معرفی ژورنالهای معتبر و همکاری تا مرحله دریافت نامه پذیرش در این موسسه به صورت تضمینی می‌باشد. تمامی کادر این مجموعه از متخصص ترین و مجربترین کارشناسان در سطح کشور می‌باشند و با همکاری طولانی مدت که با ژورنالهای مختلف دارند آماده همکاری با نویسندگان می‌باشد. زمان داوری و هزینه پذیرش بستگی به نوع ژورنال دارد و تا قبل از انتخاب ژورنال و سابمیت مقاله نمی‌توان در این رابطه هیچگونه ادعایی داشت. اما ما تا حد امکان با متد های خاصی زمان پذیرش را برای شما تا حد امکان پایین خواهیم آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان هزنیه و نحوه پذیرش می‌توانید به صورت رایگان از کارشناسان موسسه راهنمایی بخواهید. ژورنالهای تضمینی و غیر تضمینی برایتان معرفی خواهند کرد و نحوه همکاری را نیز به شما اطلاع می‌دهند.

تصویر

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام تیم موسسه پژوهش برتر صمیمانه در خصوص اخذ پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی در خدمتتان خواهد بود . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
زهدی
3 سال پیش
سلام من برای چاپ مقاله در رشته مهندسی برق احتیاج به همکاری دارم؟ لطفا اگه ممکنه راهنماییم کنید که چطور شروع کنم

خدمات موسسه پژوهش برتر