چگونه کتاب با کیفیت عالی چاپ کنیم

انتشار 1 دی 1397
مطالعه 4 دقیقه

شما میتوانید تمام مراحل چاپ کتاب خود را ، با کیفیتی عالی و تیراژ دلخواه به موسسه پژوهش برتر بسپارید .

چگونه کتاب با کیفیت عالی چاپ کنیم

چاپ کتاب میتواند اثرات بسیار مثبتی در روند کاری شما داشته باشد .شما هنرمند باشید و یا پژوهشگر، شاغل باشید و به دنبال ارتقای شغلی ، استاد باشید و یا دانشجو با چاپ کتاب میتوانید وجه ای متفاوت پیدا کرده و بیشتر از پیش موفق باشید. شما از راه های مختلف میتوانید برای چاپ کتاب اقدام نمایید .اگر پایان نامه ی کارشناسی ارشد و یا رساله ی دکتری داشته باشید ، میتوانید برای تبدیل آن به کتاب اقدام نمایید . و از این طریق امتیاز لازم برای مصاحبه ی دکتری و یا ارتقائ سطح علمی خود را بدست بیاورید. در کل تبدیل پایان نامه به کتاب امتیازات ویژه ای برای صاحب اثر دارد که بسیار قابل توجه خواهد بود .

از دیگر راه های چاپ کتاب ترجمه میباشد. شما میتوانید از کتاب های جدیدالنشر انتخاب نموده و به ترجمه ی آن بپردازید، و یا حتی میتوانید ترجمه ی آن را به مترجمین ما سپرده تا برای شما با بهترین کیفیت نرجمه نمایند،و بعد از اتمام کار مراحل چاپ کتاب برای شما طی خواهد شد و نام  شما به عنوان مترجم در آن قید میشود.

چاپ کتـاب با تیراژ پایین

اگر شما دانشجو باشید و یا به هر دلیلی دیگری قدرت هزینه کردن برای چاپ تعداد بالای کتابتان را نداشته باشید ، ما این امکان را  فراهم نموده ایم که با هزینه ی کمتر و در تیراژ کمتری چاپ کتاب را برای شما میسر کنیم .در حالی که در اکثر انتشارات به دلیل حاشیه  سود  پایین این کار را نخواهند  کرد موسسه یپژوهش برتر در راستای خدمت رسانی به دانشجویان و پژوهشگران در چاپ تعداد کم کتاب همراه شما خواهد بود  و تمامی مراحل چاپ کتاب اعم از صفحه  آرایی ، طراحی جلد کتاب اخذ فیپا و شابک و مجوز ارشاد  تا ارسال آنها به  آدرس شما به عهده ی موسسه خواهد  بود.

خدمات کلی موسسه در راستای چاپ کتاب به دو دسته ی کلی زیر تقسیم میشود :

  1. صفحه آرایی و ویراستاری که شامل ویراستاری متن از لحاظ ادبی و فنی میباشد و به هر دو زبان  فارسی و  انگلیسی ممکن میباشد
  2. انجام مراحل اداری و قانونی چاپ کتاب که چهار مورد اخذ فیپا ،اخذ شابک و دریافت مجوز ارشاد برای چاپ کتاب و همچنین مجوز پخش را شامل میشود .

مراحل چاپ کتاب

  •  ویراستاری : در راستای بهبود بخشیدن  به متن نوشتاری کتاب ، فعالیت های علمی و تخصصی انجام خواهد  گرفت که موجب رفع و تصحیح خطاها و نوافص متن نوشتاری کتاب می شود و در نتیجه کتاب شما  در نهایت سلیس تر و از احاظ ادبی تخصصی تر خواهد بود.
  •  صفحه آرایی : صفحه آرایی عبارت است از ایجاد نظم و روابط منطقی و موزون بین عناصر نوشتاری و تصویری با هدف تسهیل خواندن و ترغیب خواننده به ادامه خواندن از طریق ایجاد زیبایی و خلاقیت. در صفحه آرایی فایل قالب کتاب گرفته و بر زیبایی آن افزوده می گردد.
  •  طراحی جلد کتاب : طراحی  جلد کتاب در موسسه ی پژوهش برتر توسط طراحان  مجرب  طراحی میشود و پس از طراحی برای نظرخواهی و همچنین تایید نویسنده  به آنها ارسال میشود و ایده های اولیه نویسندگان پیاده سازی می گردد و پس از اصلاحات لازم جلد نهایی تهیه می گردد.
  •  اخذ شابک یا ISBN : میتوان گفت شماره شابکی که به یک کتاب تعلق میگیرد در اصل شماره ی شناسایی آن بوده و برای هر کتاب این شماره منحصر به فرد خواهد بود.شابک  به صورت بارکد در قسمت های شناسنامه ی کتاب ،فیپای کتاب و پشت جلد کتاب نوشته میشود .
  •  اخذ فیپا : فیپا یا فهرست نویسی پیش از چاپ عبارت است از فهرست نویسی توصیفی و تحلیلی کتاب، پیش از انتشار که در صفحه حقوقی یا صفحه شناسنامه کتاب درج می‌گردد. فیپا می‌تواند به کاهش هزینه‌های فهرست نویسی در کتابخانه‌ها و مراکز اطلاعاتی کشور، یکدستی در اطلاعات کتاب شناختی و تسریع در پخش اطلاعات یک اثر در سطح شبکه‌های ملی و بین‌المللی منجر گردد.
  • اخذ مجوز کتاب : بعد از اخذ فیپا، یک نسخه از کتاب (پرینت کتاب با صحافی فنری)، فایل PDF کتاب، کپی از صفحه فیپای کتاب، مدارک شناسایی نویسندگان و در صورت لزوم مدارک تحصیلی را جهت دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در میدان بهارستان تهران فرستاده میشوند. بدین ترتیب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بررسی‌های مربوطه مجوز کتاب را صادر می کند.
  •  چاپ کتاب : با توجه به نوع کتاب برای چاپ محتوای کتاب معمولاً از کاغذهای ۷۰ گرمی تحریر، ۸۰ گرمی تحریر، گلاسه و یا کاهی و جلد را از نوع شومیز (مقوای ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرمی و برای روکش آن از سلفون مات یا براق و گاهی نیز از uv موضعی)، گالینگور و یا جلد سخت استفاده می‌کنند.
  • ارسال کتاب : پس از انجام کلیه مراحل فوق (انجام کل مراحل چاپ کتاب) کتاب‌های چاپ شده بسته بندی می‌شود و به تعداد درخواست نویسندگان فرستاده می‌شود.
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
سلام وقت بخیر بله حتما در خدمتتان هستیم و می توانیم کتاب ارزشمند شما رو به چاپ برسانیم لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم انجام پذیرد . شکاری 09214572013 پورباقر 09911755943
بازدیدکننده
لیلی سیاهپوش
2 سال پیش
سلام و درود در حال حاضر چندین ماه است که در حال نوشتن و گردآوری کتابی در رابطه با زبان تخصصی گردشگری هستم نیاز مند یک ناشر خوب با هزینه مناسب و یک ویراستار ماهر زبان انگلیسی تخصصی هستم آیا شما میتوانید به بنده راهنمایی کنید . سپاس
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام در هر تیراژی که در نظر داشته باشید چاپ کتاب صورت میپذیرد . هزینه ای که ابتدای کار بر اساس تعداد صفحات و تیراژ مد نظر خدمتتان اعلام میشود هزینه ی کلی بابت تمامی مراحل چاپ تا ارسال آنها به شما میباشد . برای کسب راهنمایی های بیشتر شما میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
واحدی
3 سال پیش
کتابها رو تا چه تیراژی به صورت تضمینی چاپ میکنید؟ هزینه صفحه آایی و طراحی جلد جدا دریافت میشه یا یک جا؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام خواهش میکنم . صمیمانه در خدمتتان خواهیم بود . باسپاس
بازدیدکننده
فرناز.حسینی
3 سال پیش
با سلام متشکرم خیلی مفید بود ممنونم از لطف شما

خدمات موسسه پژوهش برتر