چگونگی استخراج مقاله از پایان نامه(ارشد و دکتری)

انتشار 17 فروردین 1402
مطالعه 9 دقیقه

نوشتن پایان‌نامه درواقع رکن اساسی و تکمیلی تحصیلات دانشجویان دوره کارشناسی ارشد هست. در اکثر دانشگاه‌ها استخراج مقاله از پایان‌نامه الزامی برای دانشجویان هست. گاها برخی ملزم هستند در جلسه دفاع مقاله خود و یا اکسپت مقاله مستخرج از پایان‌نامه را برای داورها ارائه دهند.

چگونگی استخراج مقاله از پایان نامه(ارشد و دکتری)

استخراج مقاله از پایان‌نامه و امتیازهای آن

نوشتن پایان‌نامه و تبدیل آن به مقاله یکی از تجربه‌های پژوهشی هر دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. اگر محتوای علمی و پژوهشی پایان‌نامه به شکل مناسبی نوشته‌شده باشد، حتماً انگیزه شما برای انتشاریافته‌های پایان‌نامه خود به‌صورت مقاله (علمی پژوهشی،ISC,ISI,SCOPUS و PUBMED) افزایش خواهد یافت. زیرابه اشتراک گذاشتن یافته‌های یک پایان‌نامه در سطح بین‌المللی تنها از طریق انتشار مقاله امکان‌پذیر خواهد بود. علاوه بر این چاپ مقاله استخراج‌شده از پایان‌نامه امکان استفاده دیگران از نتایج پژوهشی و افزایش سطح علمی در موضوع موردبحث در مقاله را هرچند ناچیز افزایش خواهد داد. چاپ مقاله درواقع ارتباطی بین محققان وپژوهشگران در سرتاسر جهان

استخراج مقاله از پایان نامه

هست که می‌توانند یافته‌های علمی خود را در مورد موضوع کاری خود با همدیگر به اشتراک گذاشته و به نتایج علمی و پیشرفت‌های بیشتری در آن دست یابند. همچنین چاپ مقاله راه شمارا برای ورود به دوره‌های تحصیلی بعدی یا ورود به شغل موردنظرتان هموارتر می‌نماید.

یکی از علت‌های مهم در تبدیل پایان‌نامه به مقاله استفاده از نمره پژوهشی و امتیاز آن هست که درواقع برای دانشجویان هم در دوره کارشناسی ارشد و هم در دوره دکتری ملزم به چاپ مقاله‌شان خصوصاً مقاله استخراج‌شده از پایان‌نامه در مجلات معتبر علمی می‌باشند. دانشجویان برای ارائه مقاله علمی خود به مجلات و اثبات اینکه پایان‌نامه و رساله خوب و درخور توجهی را برای دانشگاه ارائه داده‌اند مجبور به چاپ مقاله خود در مجلات است.ازجمله مزایای تبدیل پایان‌نامه به مقاله می‌توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

دریافت مدرک تحصیلی و همچنین رضایت فردی از ارائه نتایج تحقیقات خود برای دیگران

تقویت رزومه شغلی برای ارتقا شغلی و استخدام در مصاحبه‌های شغلی

تقویت رزومه علمی اساتید برای دریافت مدارک بالاتر و ارتقا رتبه علمی

دسترسی سایر افراد و دانش‌پژوهان به مطالب و یافته‌های علمی جدید

تقویت رزومه تحصیلی برای اپلای دانشگاه‌های خارج کشور

دریافت کسری خدمت برای سربازی

مزایای تبدیل پایان نامه

از پایان‌نامه مقاله فارسی استخراج‌کنیم یا انگلیسی؟

معمولاً پایان‌نامه به هر زبانی باشد، بهتر است مقاله نیز به همان زبان استخراج شود و بعدازآن نیاز به ترجمه به زبان‌های دیگر باشد ترجمه انجام شود. با توجه به این‌که هدف از استخراج مقاله از پایان‌نامه، انتشاریافته‌های پژوهشی و علمی در سطح گسترده است، برای دسترسی بیشتر افراد می‌توان آن را در مجلات مختلف خارجی و داخلی به چاپ رسانید. اگر مجله موردنظر به زبان فارسی است و می‌خواهید مقاله‌تان در یک مجله داخلی چاپ شود و امتیاز یک مجله داخلی مدنظرتان است می‌توانید مقاله را از پایان‌نامه‌تان به‌صورت فارسی استخراج و برای مراحل فرمت بندی و سابمیت و داوری و اکسپت و چاپ مقاله برای مجلات اقدام نمایید. اما اگر هدفتان از استخراج مقاله ارسال آن به یک ژورنال خارجی است و یا می‌خواهید مقاله انگلیسی ارائه دهید بهتر است آن را بعد از استخراج به مترجم متخصص درزمینهٔ موضوعی مقاله بسپارید تا ترجمه تخصص انجام شود و یا حتی می‌توانید از خدمات ترجمه آنلاین استفاده نمایید.چاپ مقاله علمی چه به‌صورت فارسی و چه انگلیسی و یا زبان‌های دیگر امتیاز دارد . اما اگر هدف خاصی را از چاپ مقاله‌تان دنبال می‌کنید بهتر است بر اساس آن مجلات مرتبط را شناسایی و برای دریافت پذیرش اقدام نمایید.

فاکتورهای مهم در تعیین قیمت و تعرفه استخراج مقاله از پایان‌نامه

فاکتورهای بسیاری در تعیین قیمت استخراج مقاله از پایان‌نامه دخیل هستند و برای دانشجویان و کسانی که می‌خواهند کار استخراج مقاله را انجام دهند مهم است که کار باکیفیت و با هزینه مناسب انجام شود. ازجمله موراد مرتبط باقیمت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعداد مقالات استخراجی

تعداد مقالاتی که قابل‌استخراج از پایان‌نامه باشند با هزینه آن رابطه مستقیم دارند و از عوامل اصلی تأثیر گزار در هزینه می‌باشند. پایان‌نامه هرچقدر متغیر و نتایج زیادی داشته باشد و که قابل‌تفکیک باشند می‌توان تعداد مقالات بیشتری استخراج کرد. یک پایان‌نامه خوب تا سه الی چهارمقاله نیز قابلیت استخراج را دارد. خصوصاً در پایان‌نامه‌های دوره دکتری استخراج مقاله بیش از یک مورد می‌باشد. حتی می‌توان علاوه بر مقالات پژوهشی مقالات مروری نیز از قسمت پیشینه تحقیق انجام داد.

تعداد مقالات استخراجی

کیفیت مقالات استخراجی

کیفیت مقالات استخراجی فاکتور دومی هست که مستقیماً مرتبط با هزینه می‌باشد. به‌منظور خدمات‌رسانی بهتر می‌توان کیفیت مقالات استخراجی را در سه سطح زیر ارائه داد:

کیفیت مقالات

سطح کیفیت طلایی

که توسط کارشناس متخصص و خبره انجام می‌شود..

سطح کیفیت طلایی پلاس

در این سطح علاوه بر اینکه توسط کارشناس متخصص و خبره انجام می‌شود. بازخوانی هم توسط متخصص دیگری انجام می‌شود.

سطح کیفیت پریمیوم

گاها از ابتدا می‌خواهید مقاله استخراجی بر اساس دستورالعمل مجله خاصی انجام شود. در این حالت علاوه بر اینکه استخراج مقاله توسط کارشناس متخصص .و خبره انجام می‌شود. یک دور بازخوانی نیز توسط متخصص دیگر انجام‌شده و بعدازآن مستقیماً فرمت بندی نیز روی آن اعمال می‌شود. در این حالت هم‌زمان انجام کار و هم کیفیت انجام کار بهتر خواهد بود.

زمان استخراج مقالات

زمان استخراج مقاله هم در تعیین قیمت مؤثر هست. ممکن است شما زمان استخراج برایتان مهم باشد و یا محدودیت زمانی داشته باشید. برای حل این مشکل هم می‌توانیم راهکاری ارائه نماییم. استخراج در بازه‌های زمانی زیر قابل انجام است.

زمان استخراج مقالات

استخراج در بازه زمانی عادی

استخراج در بازه زمانی فشرده

استخراج در بازه زمانی فشرده پلاس

استخراج در بازه زمانی عادی معمولاً پنج‌روزه و در بازه فشرده سه روز و در حالت فشرده پلاس دو روز زمان خواهد برد. بدیهی هست هزینه استخراج در حالت فشرده و فشرده پلاس بیشتر از حالت عادی است.

زبان استخراج مقالات

اگر پایان‌نامه به زبان فارسی باشد هزینه استخراج باحالتی که پایان‌نامه به زبان‌های دیگر مثلاً انگلیسی، عربی، فرانسوی، ترکی استانبولی و ... باشد متفاوت خواهد بود. در موسسه پژوهش برتر باوجود متخصصین خبره در زبان‌های رایج دنیا استخراج مقاله انجام می‌شود.

زبان استخراج مقالات

فرمت فایل پایان‌نامه

گاها فایل پایان‌نامه به‌صورت ورد در دسترس نیست و یا حتی نسخه چاپی در اختیار است و دانشجویان نیاز به استخراج مقاله از پایان‌نامه‌شان رادارند در این حالت حتی با اسکن صفحات پایان‌نامه می‌توان استخراج مقاله را انجام داد و یا فایل به‌صورت پی‌دی‌اف در اختیار است. بازهم می‌توان استخراج را انجام داد. هزینه استخراج مقاله از فایل ورد به‌مراتب از حالت پی‌دی‌اف و عکس کمتر خواهد بود.

فرمت فایل پایان نامه

معرفی و انتخاب مجله مناسب

معرفی و انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله مستخرج از پایان‌نامه

بعد از استخراج مقاله معمولاً دغدغه دیگری که دانشجویان و اساتید دارند انتخاب مجله مناسب با مقاله مستخرج از پایان‌نامه است. و صرفاً استخراج مقاله از پایان‌نامه تا زمانی که در مجله معتبری موردپذیرش و چاپ قرار نگیرد، مورد تأیید نیست. برای انتخاب مجله مناسب ابتدا بر اساس موضوعی که در مقاله کارشده بهتر است ابتدا فهرستی از مجلات مرتبط را شناسایی و اسکوپ کاری آن‌ها را بررسی و مجله مناسب را مقاله را انتخاب نمایید. هرچقدر موضوع مقاله شما با اسکوپ کاری مجله ارتباط بیشتری داشته باشد، شانس پذیرش و چاپ مقاله نیز بیشتر خواهد بود. برای انتخاب مجله مناسب می‌توانید از مؤسسات خدمات دریافت نمایید.

استخراج مقاله از پایان‌نامه همراه با فرمت بندی

درصورتی‌که از ابتدا مشخص هست که می‌خواهید برای کدام ژورنال مقاله‌تان را ارسال نمایید می‌توانید از خدمات استخراج مقاله به همراه فرمت بندی بر اساس شیوه‌نامه درخواست مجله به‌صورت هم‌زمان استفاده نمایید. که در این صورت در هنگام ثبت سفارش برای استخراج اطلاعات مجله یا کنفرانس را نیز ارسال می‌نمایید و محقق بر اساس دستورالعمل مندرج در سایت مجله مقاله شمارا استخراج می‌نمایند و کلیه مواردی که نیاز است در استخراج مقاله اعم از تعداد کلمات عنوان و چکیده و هم‌چنین تعداد کلمات کل مقاله و یا مواردی از قبیل تعداد جداول و شکل‌ها و فونت نگارش و هر مورد دیگری که مربوط به فرمت بندی است را انجام نمایند. در ثبت سفارش باکیفیت پریمیوم این کار قابل انجام است.

تضمین کیفیت استخراج مقاله

یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در استخراج مقاله و انتخاب متخصص برای استخراج آن، تضمین کیفیت مقاله استخراج‌شده می‌باشد. به این معنا که باید کیفیت مقاله استخراج‌شده تضمین شود و صرفاً خلاصه‌ای از بخش‌های مختلف پایان‌نامه به‌صورت مقاله آورده نشود بلکه محقق با بررسی ابتدایی و جامع پایان‌نامه و متغیرهای آن بتواند موضوع کاملاً مناسب را پیشنهاد دهد و سپس بر اساس موضوع مطالبی را که مرتبط هستند در مقاله بیاورد و یک مقاله یکدست ارائه دهد و ایرادات تایپی و نگارشی برطرف شود و مورد بازخوانی قرار گیرد. و هم‌چنین بعد از اتمام در صورت نیاز به ویرایش این اصلاحات انجام شود و در صورت درخواست اصلاحات از طرف مجله نیز تا جایی که در پایان‌نامه موجود باشد این موارد برطرف شود. در موسسه پژوهش برتر خدمات استخراج مقاله با تضمین کیفی و توسط متخصص انجام می‌شود.

تضمین کیفیت استخراج مقاله

موسسه معتبر استخراج مقاله از پایان‌نامه

با پیشرفت فنّاوری و استفاده از انواع مختلف راه‌های ارتباطی و شبکه‌های گسترده در فضای مجازی سهولت دسترسی به اکثر مؤسسات و سایت‌هایی که خدمات در این زمینه را ارائه می‌دهند خیلی بیشتر شده است و کاربران به‌راحتی و با چند سرچ ساده می‌توانند به اکثر این سایت‌ها دسترسی داشته باشند و با بررسی و جستجو بتوانند مؤسسات معتبر را شناسایی و خدمات درخواستی خود را سفارش دهند. اما طبیعتاً اعتماد کردن و ارسال فایل پایان‌نامه برای مؤسسات و سایت‌های مختلف کمی سخت است و بهتر است تمامی مواردی که نیاز است یک کسب‌وکار اینترنتی آن را رعایت نماید را چک نموده و از اعتبار آن مطمئن شوید و بعد اقدام نمایید. یکی از این موارد بررسی مجوزهای فعالیت و ای نماد مؤسسات هست. این نظارت بر کسب‌وکارها و داشتن مجوزهای لازم برای مؤسسات باعث می‌شود در چارچوب قوانین مشخص، خدمات شفاف و باکیفیت بالا را در کوتاه‌ترین زمان و با حفظ کامل محرمانگی اسناد و فایل‌های شما ارائه نماید. ازجمله این مؤسسات می‌توان به موسسه پژوهش برتر اشاره کرد که با همکاری مجرب‌ترین کارشناسان در اسرع وقت خدمات با تضمین کیفی را ارائه می‌نماید.

چگونه ثبت سفارش کنیم؟

برای ثبت سفارش کافی است فایل پایان‌نامه را برای کارشناسان موسسه ارسال نمایید. در ابتدا فایل توسط محقق بررسی و بر اساس داده‌ها و نتایج اعلام می‌شود چند مقاله و با چه کیفیتی می‌توان استخراج کرد. موضوعات پیشنهاد می‌شود هرکدام از موضوعات مورد تأیید بود و انتخاب بفرمایید کارهای استخراج مقاله بر اساس کیفیت درخواستی انجام می‌شود و در زمان مقرر خدمتتان تحویل داده می‌شود.

 چگونه ثبت سفارش کنیم؟

پژوهش برتر

ثبت سفارش استخراج مقاله در موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر باسابقه چندین ساله در حوزه استخراج مقاله از پایان‌نامه، فرمت بندی مقاله و پارافریز و ترجمه تخصصی و معرفی مجلات مرتبط و دریافت پذیرش و چاپ خدمات ارائه می‌نماید. پیگیری سفارش‌ها در زمان‌های مکرر تا حصول نتیجه و پاسخگویی و ارسال نتایج برای کاربران در اسرع وقت از اصول کاری موسسه پژوهش برتر است. شما می‌توانید با خیال راحت خدمات درخواستی خود را به کارشناسان موسسه بسپارید تا با هزینه مناسب و کیفیت عالی و در زمان کوتاه نتیجه مطلوب را دریافت نمایید.

ثبت سفارش

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

کیفیت مقاله استخراجی بستگی به کیفیت مطالب پایان نامه دارد. اگر محتوای پایان نامه خوب باشد مقاله استخراجی هم خوب خواهد بود. به طور کلی پایان نامه های در سطح دکتری و ارشد کیفیت لازم را برای چاپ مقاله دارند.

بله موردی ندارد می توانیم هم استخراج و هم فرمت بندی را برای مقاله تان انجام دهیم و فایل را اماده ارسال نماییم . تا شما به راحتی سابمیت را انجام دهید. اگر هم تمایل داشته باشید تا کارها با دقت بالاتری از طرف موسسه قابل انجام میباشد.

موسسه صرفا استخراج مقاله از پایان نامه را انجام میدهد. و خدمات نگارشی یا بروز رسانی رفرنس بدلیل اینکه نیاز هست مطالب مرتبط با منابع در داخل متن نیز اضافه شوند. انجام نمی شود.

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر