دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته ایران شناسی (سال 93 تا 96)

انتشار 27 اسفند 1396
مطالعه 1 دقیقه

پژوهش برتر: یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته ایران شناسی، علاوه بر مطالعه کافی دروس و تست زنی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته ایران شناسی (سال 93 تا 96)

درباره رشته ایران شناسی

مطالعه فرهنگ و تاریخ ایران‌ زمین را ایران شناسی می گویند. البته نمی‌توان دقیقا تعریفی از ایران‌شناسی ارائه کرد که جامع باشد اما می‌توان به تعاریفی دست یافت که بتوان حوزه مطالعات ایران‌شناسی را با ان تشریح کرد. ایران‌شناسی شاخه منظمی از دانش است که به مطالعه دانش فرهنگی ایران از زمان باستان تا حال می‌پردازد. (شامل ایران‌شناسی کهن و ایران‌شناسی نو). این فرهنگ شامل تاریخ، ادبیات، هنر و فرهنگ ایران کهن و ایران نو و به همراه فرهنگ تودهٔ آن می‌شود. علاوه بر این به مطالعه زبان‌های ایرانی نیز پرداخته می‌شود. ایران‌شناسی محدوده جغرافیایی کشورهای امروزی ایران، افغانستان ازبکستان و تاجیکستان را شامل می‌شود.

در ایران سازمانی به نام بنیاد ایران‌شناسی در حوزه پژوهش‌های ایران‌شناختی فعالیت می‌کند. این سازمان در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. بنیاد ایران شناسی، کوشش در ساماندهی فعالیتها و گسترش آنها به منظور شناختن و شناساندن جلوه‌های تمدن و فرهنگ ایران اسلامی و تاریخ آن را هدف اصلی خود می‌داند. 
مجموعه ایران شناسی شامل گرایش های زیر می باشد:

  1. ایران شناسی عمومی
  2. تاریخ
  3. فرهنگ مردم آداب و رسوم میراث فرهنگی
  4. اصول نسخه شناسی و مرمت نسخه های خطی و نسخه آرایی

یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در رشته ایران شناسی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است. این کار به شما کمک می کند که با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوید و نکته هایی که شاید در هنگام مطالعه متوجه آنها نشده بودید با خواندن سوالات و البته پاسخ تشریحی آنها، به آن نکته پی ببرید. مزیت دیگر خواندن سوالات کنکور سال های قبل این است که متوجه می شوید طراح سوالات بیشتر کدام مباحث را مد نظر قرار می دهد تا در مرور مطالب خود حتما به آن مباحث توجه بیشتری نمایید.
در این بخش، سوالات کنکور کارشناسی ارشد رشته ایران شناسی، از سال 93 تا 96 به همراه کلید آنها قرار داده شده است که می توانید دانلود کرده و مطالعه کنید.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته ایران شناسی (سال 93 تا 96)

سوالات 

کلید

سوالات کارشناسی ارشد ایران شناسی سال 93کلید ایران شناسی سال 93
سوالات کارشناسی ارشد ایران شناسی سال 94کلید ایران شناسی سال 94
سوالات کارشناسی ارشد ایران شناسی سال 95کلید ایران شناسی  سال 95
سوالات کارشناسی ارشد ایران شناسی سال 96کلید ایران شناسی سال 96
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر