دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته مدیریت (سال 93 تا 96)

انتشار 26 اسفند 1396
مطالعه 4 دقیقه

پژوهش برتر: یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت ، علاوه بر مطالعه کافی دروس و تست زنی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته مدیریت (سال 93 تا 96)

معرفی رشته مدیریت

مدیریت فرایند به کارگیری مؤثر و کارآمد منابع مادی و انسانی در برنامه‌ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل است که برای دستیابی به اهداف سازمانی و بر اساس نظام ارزشی مورد قبول صورت می‌گیرد. رشته مدیریت در ایران دارای گرایش های مختلفی می باشد که تا مقطع دکتری در دانشگاه های ایران دانشجو پذیرش می شود. رشته مدیریت دارای گرایش های مختلفی می باشد از جمله:

1. گرایش‌ مدیریت‌ بازرگانی‌: یک‌ دانشجوی‌ مدیریت‌ بازرگانی‌ به‌ عنوان‌ یک‌ مدیر تجاری‌ تحصیل‌کرده‌، می‌تواند امور تجاری‌ را تفکیک‌ و اداره‌ کند و به‌ یاری‌ قدرت‌ خلاقه‌ خویش‌ در ایجاد بازار جدید، ارائه‌ خدمات‌ متنوع‌ و تازه‌، ابداع‌ روش‌های‌ جدید در عرضه‌ و توزیع‌، کارآفرین‌ باشد. فارغ‌التحصیل‌ مدیریت‌ بازرگانی‌ باید بتواند برای‌ کالاهای‌ موجود، بازار جدیدی‌ پیدا کند‌ یا روش‌های‌ مطلوب‌ توزیع‌ را در سیستم‌ دولتی‌ طراحی‌ نماید، چون‌ امروزه یکی‌ از بزرگترین‌ مشکلات‌ کشور ما، رساندن‌ محصولات‌ کشاورزی‌ مثل‌ برنج‌، چای‌ و مرکبات‌ به‌ بازار و به‌ دست‌ مصرف‌کننده‌ است‌.

2. گرایش‌ مدیریت‌ صنعتی: یکی‌ از علل‌ عدم‌ موفقیت‌ صنایع‌ ما این‌ است‌ که‌ اکثر مسؤولین‌ واحدهای‌ صنعتی‌؛ فارغ‌التحصیل‌ مدیریت‌صنعتی‌ نیستند. حضور یک‌ کارشناس‌ مدیریت‌ صنعتی‌ که‌ مسؤولیت‌ نیروی‌ انسانی‌ را بر عهده‌ بگیرد، در هر واحد صنعتی‌ ضروری‌ است‌ تا بتواند با استفاده‌ از دانش‌ خویش‌؛ مشارکت‌، مهارت‌ و انگیزه‌ نیروی‌ انسانی‌ واحد صنعتی‌ مورد نظر را افزایش‌ دهد. مدیریت‌ صنعتی‌ دارای‌ سه‌ بعد اصلی‌ فنی‌ و تکنیکی‌، مالی‌ و رفتاری‌ و اجتماعی‌ است. در رشته‌ مهندسی‌ صنایع‌ دانشجویان‌ بیشتر به‌ مطالعه‌ بعد فنی‌ و تکنیکی‌ صنایع‌ می‌پردازند اما رشته‌ مدیریت‌ صنعتی‌ به‌ دو بعد مالی‌ و رفتاری‌ صنایع‌ تأکید بیشتری‌ دارد.

3. گرایش‌ مدیریت‌ دولتی: هدف‌ رشته‌ مدیریت‌ دولتی‌، تربیت‌ مدیران‌ شایسته‌ای‌ است‌ که‌ بتوانند وظایف‌ پنجگانه‌ محوله‌ را به‌ نحو احسن‌ در سازمان‌ها و تشکیلات‌ دولتی‌ کشور انجام‌ دهند. این‌ وظایف‌ عبارتند از:

  1. برنامه‌ریزی‌ و اجرای‌ آن‌
  2. سازمان‌دهی‌ یا تقسیم‌ وظایف‌ بین‌ کارکنان‌ یک‌ سازمان‌ به‌ نحوی‌ که‌ با تقسیم‌ کار بتواند مهارت‌ پرسنل‌ خود را در پرداختن‌ به‌ کارهای‌ جزئی‌ افزایش‌ دهد.
  3. عملیات‌ امور استخدامی‌ یا کارگزینی‌ کارکنان‌ جدید.
  4. هدایت‌ و راهبری‌
  5. نظارت‌ و کنترل‌

4. گرایش‌ مدیریت‌ جهانگردی: کشور ایران 1648000 کیلومتر مربع وسعت دارد و هرگوشه‌اش دارای جلوه و لطفی تازه، رمز و رازی دیگر و زیبایی و صلابتی دو چندان است. اما با وجود این همه جلوه و جذابیت،‌ تنها سهم اندکی از صنعت سودآور جهانگردی را به خود اختصاص داده است. نتیجه یک نظرخواهی که از خبرنگاران خارجی به عمل آمده است، نشان می‌دهد که بسیاری از آنها بر این اعتقادند که مدیریت ضعیف یکی از عوامل رکود صنعت جهانگردی در کشور ما است. چون لازمه‌ توسعه‌ و تقویت‌ صنعت‌ جهانگردی‌، اطلاع‌ از زمینه‌های‌ اقتصادی‌، اجتماعی‌، جغرافیایی‌ و فرهنگی‌ کشور است‌ تا بتوان‌ امکانات‌ موجود و همچنین‌ مسائل‌ و مشکلاتی‌ که‌ در راه‌ توسعه‌ این‌ صنعت‌ وجود دارد، شناسایی‌ کرد و سپس‌ براساس‌ تحقیقات‌ موجود، یک‌ برنامه‌ریزی‌ دقیق‌ و عملی‌ داشت‌. کاری‌ که تنها به‌ یاری‌ مدیران‌ کارآمد و متخصص‌ در صنعت‌ جهانگردی‌ امکان‌پذیر است‌.

5. گرایش‌ مدیریت‌ بیمه‌: بیمه یکی از شاخص‌های توسعه در کشورهای پیشرفته است، چون هر سرمایه‌داری که بخواهد در کشوری سرمایه‌گذاری کند، باید اطمینان داشته باشد که در صورت بروز هرگونه حادثه یا خطری، سرمایه‌ وی مصون خواهد بود. از همین‌رو در کشورهای پیشرفته از بیمه به عنوان صنعت بیمه یاد می‌کنند. به این معنی که همزمان با توسعه صنعت، بیمه نیز توسعه خواهد یافت و همچنین بر این اعتقادند که هر فردی نمی‌تواند وارد این صنعت شود بلکه باید متخصص و دانش‌آموخته این صنعت باشد. در کشور ما نیز دانشجوی‌ مدیریت‌ بیمه‌، نحوه‌ اداره‌ سازمان‌های‌ بیمه‌ و چگونگی‌ رفتار با بیمه‌گذارها را فرا می‌گیرد تا بتواند آنها را به‌ بیمه‌گذاری‌ ترغیب‌ و تشویق‌ کند. همچنین‌ دانشجوی این‌ گرایش درباره‌ انواع‌ فعالیت‌های‌ بیمه‌ مثل‌ بیمه‌ عمر، ماشین‌، خدمات‌ درمانی‌ و غیره‌ اطلاعات‌ لازم‌ را کسب‌ کرده‌ و چگونگی‌ فعالیت‌ دراین‌ زمینه‌ها را براساس‌ پایه‌ و مبانی‌ مدیریتی‌ فرا می‌گیرد.

6. گرایش‌ مدیریت‌ بیمه‌ اکو : در این‌ گرایش‌ موضوعات‌ مختلف‌ مدیریتی‌، اقتصادی‌، حقوقی‌، حسابداری‌ و تجاری‌ آموزش‌ داده‌ می‌شود و دانشجویان‌ درباره‌ نقش‌ بیمه‌ در ایجاد امنیت‌ سرمایه‌گذاری‌ و امنیت‌ اقتصادی‌ و رفاهی‌ جامعه‌ مطالعه‌ می‌کنند. گفتنی‌ است‌ تفاوت‌ این‌ گرایش‌ با مدیریت‌ بیمه‌ در آن‌ است‌ که‌ تمامی‌ دروس‌ گرایش‌ مدیریت‌ بیمه‌ اکو به‌ زبان‌ انگلیسی‌ است‌ و از همین‌ رو این‌ دانشکده‌ در مرحله‌ اول‌ ده‌ برابر ظرفیت‌، دانشجو می‌پذیرد و سپس‌ از بین‌ داوطلبان‌ افرادی‌ که‌ تسلط‌ بیشتری‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌ دارند، انتخاب‌ می‌کند. همچنین‌ در این‌ گرایش‌ به‌ قوانین‌ حقوق‌ بین‌الملل‌ و تجارت‌ بین‌الملل‌ توجه‌ بیشتری‌ می‌شود.

7. گرایش‌ مدیریت‌ امور گمرکی: گمرک‌ در خدمت‌ تجارت‌ جهان‌ است‌ و گرایش‌ مدیریت‌ امور گمرکی‌ نیز بخشی‌ از مدیریت‌ تجاری‌ و بازرگانی‌ است‌ که‌ در آن‌ نحوه‌ بررسی‌ کالاهای‌ وارداتی‌ و صادراتی‌ و نحوه‌ تنظیم‌ اظهار نامه‌ها و چگونگی‌ ایجاد تعرفه‌های‌ مالیاتی‌ آموزش‌ داده‌ می‌شود. همچنین‌ دانشجویان‌ می‌آموزند براساس‌ سیاست‌ اقتصادی‌ کشور، کالاهای‌ ممنوعه‌ و غیرممنوعه‌ را شناسایی‌ کنند.

یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری رشته مدیریت، مرور سوالات کنکور سال های قبل است. این کار به شما کمک می کند که با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوید و نکته هایی که شاید در هنگام مطالعه متوجه آنها نشده بودید با خواندن سوالات و البته پاسخ تشریحی آنها، به آن نکته پی ببرید. مزیت دیگر خواندن سوالات کنکور سال های قبل این است که متوجه می شوید طراح سوالات بیشتر کدام مباحث را مد نظر قرار می دهد تا در مرور مطالب خود حتما به آن مباحث توجه بیشتری نمایید.
در این بخش، سوالات کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت  از سال 93 تا 96 به همراه کلید آنها قرار داده شده است که می توانید دانلود کرده و مطالعه کنید.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته مدیریت  (سال 93 تا 96)

سوالات 

کلید

سوالات کارشناسی ارشد مدیریت 93

کلید  کارشناسی ارشد مدیریت 93

سوالات کارشناسی ارشد مدیریت  94

کلید  کارشناسی ارشد مدیریت 94

سوالات کارشناسی ارشد مدیریت 95

کلید  کارشناسی ارشد مدیریت 95

سوالات کارشناسی ارشد مدیریت 96

کلید  کارشناسی ارشد مدیریت 96
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
الهه
3 سال پیش
سلام وقتتون‌بخیر .ممنون بابت نمونه سوالات خوب و مفید. میخواستم بپرسم نمونه سوالات جمع بندی شده باپاسخ تشریحی غیر رایگان ندارین؟ من‌مجموعه نمونه سوالات چندساله اخیر ارشد مدیریت رومیخوام که کلید جدا نباشه و یا پاسخ تشریحی باشه که اگر رایگان هم‌نباشه مشکلی نیست و هزینه شو پرداخت میکنم
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام پاسخ ها فقط بصورت کلید می باشد و هزینه ندارند و رایگان می باشند و می توانید از طریق همین صفحه به رایگان دانلود نمایید. شکاری 09214572013 مسعودی 09911755943
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام ممنون و سپاس از اینکه موسسه پژوهش برتر را انتخاب فرمودین
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام ممنون و سپاس از اینکه موسسه پژوهش برتر را انتخاب فرمودین . بسیار مفتخریم که می توانیم رضایت شما را جلب نماییم . شکاری 09214572013 مسعودی 09911755943
بازدیدکننده
پیام
3 سال پیش
با سلام و خسته نباشید خواستم بگم ممنون از سایتتون دم همه شما گرم
بازدیدکننده
علی
3 سال پیش
ممنون از شما دوست گرامی
بازدیدکننده
نگار
3 سال پیش
سلااام عذر میخوام پاسخنامه تشریحی هم داره ؟ و هزینه چقدره؟؟؟ لطفا سریع بهم جواب بدین ممنونم
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام وقت بخیر ممنون و سپاس از حسن توجهی که به موسسه پژوهش برتر دارید . در صورت نیاز به راهنمایی با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید . شکاری 09214572013 مسعودی 09911755943
بازدیدکننده
فرزانه
4 سال پیش
ممنون. عالی بود
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام و احترام ممنون و سپاس از حسن توجهی که به موسسه پژوهش برتر دارید . دریافت اطلاعات بیشتر از کارشناسان موسسه پژوهش برتر شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
ماریا
4 سال پیش
از زحمات سروران نهایت تشکررا دارم.
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام وقت بخیر بله جدا می باشد .
بازدیدکننده
سعییییید
4 سال پیش
سلام ببخشید درس تئوری مدیریت با مبانی سازمان و مدیریت فرق داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام ممنون و سپاس از حسن توجهتان به موسسه پژوهش برتر
بازدیدکننده
ندا
4 سال پیش
خیلی خیلی ممنون
بازدیدکننده
محسن
4 سال پیش
سلام خیلی عالی بود ممنون و سپاس
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
سلام سپاس از لطف وتوجهتان به موسسه پژوهش برتر
بازدیدکننده
aliii
5 سال پیش
بسیار متشکرم دمتون گرم
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
سلام وقت بخیر ممنون و سپاس از انتخاب موسسه پژوهش برتر
بازدیدکننده
محسن
5 سال پیش
بسیار ممنون از زحمات شما بزرگواران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
سلام وقت بخیر خدمت شما فرهیخته گرامی ممنون و سپاس از حسن توجهتان به موسسه پژوهش برتر
بازدیدکننده
حسینی
5 سال پیش
تشکر فراوان.

خدمات موسسه پژوهش برتر