دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته زبان آلمانی (سال 93 تا 96)

انتشار 27 اسفند 1396
مطالعه 2 دقیقه

پژوهش برتر: یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان آلمانی، علاوه بر مطالعه کافی دروس و تست زنی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته زبان آلمانی (سال 93 تا 96)

درباره رشته زبان آلمانی

زبان آلمانی پرگویشورترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۵ میلیون گویشور است. گویشوران این زبان در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، لیختن‌اشتاین، لوگزامبورگ، شرق بلژیک، آلتو آدیجه، آلزاس، لورن و جنوب دانمارک در اکثریت هستند. این زبان در آلمان، اتریش، بخشی از سوئیس، تیرول جنوبی (ایتالیا)، بخشی از بلژیک و لیختن اشتاین زبان رسمی به حساب می‌آید. همچنین این زبان، زبان اقلیت‌هایی در رومانی و نامیبیا است. 
این زبان دومین زبان اسناد علمی (پس از انگلیسی) و سومین زبان بکار برده شده در تارنماهای اینترنتی (پس از انگلیسی و روسی) است. همچین گفته می‌شود یک دهم کل کتاب‌هایی که هر ساله در جهان تألیف می‌شوند به زبان آلمانی است.
دانشجوي‌ مترجمي‌ زبان‌ آلماني‌ طي‌ چهار سال‌ مكالمه‌، نگارش‌ و گرامر زبان‌ آلماني‌ را از پايه‌ و به‌ طور اصولي‌ فرا مي‌گيرد و در نتيجه‌ مي‌تواند نامه‌هاي‌ اداري‌ و بازرگاني‌ و متون‌ مطبوعاتي‌ را ترجمه‌ كرده‌ و در مراحل‌ پيشرفته‌تر، يك‌ اثر ادبي‌ يا يك‌ كتاب‌ را از زبان‌ آلماني‌ به‌ فارسي‌ يا برعكس‌ ترجمه‌ كند.
البته‌ دانشجويان‌ براي‌ رسيدن‌ به‌ اين‌ مرحله‌ بايد تلاش‌ پيگير و مستمر داشته‌ باشند زيرا بيشتر آنها در دانشگاه‌ از صفر شروع‌ مي‌كنند و حتي‌ حروف‌ الفباي‌ آلماني‌ را در دانشگاه فرا مي‌گيرند، پس‌ بايد وقت‌ زيادي‌ صرف‌ كرده‌ و مطالعه‌ آزاد داشته‌ باشند تا بعد از فارغ‌التحصيلي‌ مترجم‌ خوبي‌ شوند.
رشته‌ی زبان و ادبیات آلمانی در ایران در سه گرایش آموزش، مترجمی و ادبیات آلمانی در دانشگاه‌های دولتی و آزاد ارائه می‌شود. تحقیقات دانشگاهی در زمینه موقعیت رشته‌ی زبان آلمانی در ایران نشان می‌دهند که در بین سه گرایش این رشته، گرایش مترجمی زبان آلمانی از محبوبیت و تعداد متقاضیان بیشتری برخوردار است. برخی از کار‌شناسان آموزشی علت این امر را در روابط تجاری آلمان و ایران و گسترش امکانات گردشگری می‌دانند که نیاز به مترجمان رشته‌ی آلمانی را بیش از گذشته محسوس کرده است.
با وجود گسترش گرایش‌های رشته زبان و ادبیات آلمانی در دانشگاه‌های ایران، این گستردگی تنها شامل دانشگاه‌های سراسری و آزاد واقع در تهران می‌شود. همان‌گونه که علاقه‌مندان به یادگیری زبان آلمانی در شهرستان‌های ایران به علت کمبود امکانات و تمرکز آن در پایتخت، با محدودیت روبرو هستند، علاقه‌مندان به تحصیل در رشته آلمانی در سایر شهرستان‌ها نیز انتخابی به جز دانشگاه اصفهان و یا عزیمت به تهران ندارند.

یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان آلمانی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است. این کار به شما کمک می کند که با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوید و نکته هایی که شاید در هنگام مطالعه متوجه آنها نشده بودید با خواندن سوالات و البته پاسخ تشریحی آنها، به آن نکته پی ببرید. مزیت دیگر خواندن سوالات کنکور سال های قبل این است که متوجه می شوید طراح سوالات بیشتر کدام مباحث را مد نظر قرار می دهد تا در مرور مطالب خود حتما به آن مباحث توجه بیشتری نمایید.
در این بخش، سوالات کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان آلمانی، از سال 93 تا 96 به همراه کلید آنها قرار داده شده است که می توانید دانلود کرده و مطالعه کنید.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته زبان آلمانی (سال 93 تا 96)

سوالات 

کلید

سوالات کارشناسی ارشد زبان آلمانیسال 93کلید زبان آلمانی سال 93
سوالات کارشناسی ارشد زبان آلمانی سال 94کلید زبان آلمانی سال 94
سوالات کارشناسی ارشد زبان آلمانی سال 95کلید زبان آلمانی سال 95
سوالات کارشناسی ارشد زبان آلمانی سال 96کلید زبان آلمانی سال 96
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام تا سال 93 در دسترسمون بوده که تقدیم حضورتان شده است .
بازدیدکننده
مهدیه
3 سال پیش
سلام وقتتون بخیر من سولات کنکورکارشناسی ارشد سال های قبل رشته زبان المانی رو میخواستم. ممنون

خدمات موسسه پژوهش برتر