دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته زبان روسی (سال 93 تا 96)

انتشار 27 اسفند 1396
مطالعه 2 دقیقه

پژوهش برتر: یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان روسی ، علاوه بر مطالعه کافی دروس و تست زنی، مرور سوالات کنکور سال های قبل است.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته زبان روسی (سال 93 تا 96)

درباره رشته زبان روسی 

زبان روسی پرگوینده‌ترین زبان اروپا است و از میان زبان‌های اسلاوی دارای بیشترین پراکندگی متکلمین است. روسی زبان رسمی کشور روسیه و یکی از زبان‌های رسمی کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، و جمهوری خودمختار کریمه، و همچنین یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است.
هدف از ایجاد این رشته تربیت متخصصین زبان روسی و آشنا به فرهنگ و ادبیات این کشور است  که توانایی ترجمه متون عمومی و تخصصی و نیز انجام کارهای تحقیقاتی در حوزه فرهنگ، سیاست و اقتصاد روسیه را داشته باشند. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند پس از اتمام تحصیلات در مؤسسات آموزش زبان، شرکتهای بازرگانی و دفتر مجلات، سازمانهای صدا و سیما، ایرانگردی و جهانگردی، انرژی اتمی، وزارتخانه های علوم، نیرو و ...مشغول به کار شوند.

زبان روسی از نظر ساختار گرامری دارای تشابهاتی با زبانهای اروپای شرقی و زبان آلمانی است. در دانشگاه های ایران، در دو گرایش از زبان روسی تحت عنوان آموزش زبان روسی و زبان و ادبیات روسی دانشجو پذیرفته می شود. اما در مقطع دکتری صرفا گرایش آموزش زبان روسی در ایران وجود دارد.

دروس مشترک در هر دو گرایش :

آشنایی با آثار ادبی روسی، اصلاحات و تعبیرات زبان، اصول و روش تحقیق، اصول و روش ترجمه، نامه‌نگاری، بررسی ترجمه متون اسلامی، بیان شفاهی داستان، ترجمه از فارسی به روسی، ترجمه از روسی به فارسی، ترجمه متون ساده، ترجمه متون علوم‌انسانی، ترجمه متون مطبوعاتی، تلخیص متون، خواندن متون مطبوعاتی، خواندن و درک مفاهیم، دستور زبان، زبان روسی عمومی ، زبان دوم، زبان‌شناسی همگانی، گفت و شنود، آیین نگارش.

دروس تخصصی گرایش زبان و ادبیات روسی :

جمله‌نویسی و مقدمات انشاء، خواندن و تفسیر متون، درآمدی بر ادبیات، ساختمان و نمونه نمایشنامه، سخنرانی و مناظره، مکتب‌های ادبی.

دروس تخصصی مترجمی زبان روسی :

‌خواندن مفاهیم، فنون یادگیری زبان، مقاله‌نویسی، ترجمه شفاهی، ‌ترجمه مکاتبات و اسناد.

یکی از راه های موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در رشته زبان روسی ، مرور سوالات کنکور سال های قبل است. این کار به شما کمک می کند که با نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوید و نکته هایی که شاید در هنگام مطالعه متوجه آنها نشده بودید با خواندن سوالات و البته پاسخ تشریحی آنها، به آن نکته پی ببرید. مزیت دیگر خواندن سوالات کنکور سال های قبل این است که متوجه می شوید طراح سوالات بیشتر کدام مباحث را مد نظر قرار می دهد تا در مرور مطالب خود حتما به آن مباحث توجه بیشتری نمایید.
در این بخش، سوالات کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان روسی ، از سال 93 تا 96 به همراه کلید آنها قرار داده شده است که می توانید دانلود کرده و مطالعه کنید.

دانلود سوالات و کلید کارشناسی ارشد رشته زبان روسی (سال 93 تا 96)

سوالات 

کلید

سوالات کارشناسی ارشد زبان روسی سال 93کلید زبان روسی سال 93
سوالات کارشناسی ارشد زبان روسی سال 94کلید زبان روسی سال 94
سوالات کارشناسی ارشد زبان روسی  سال 95کلید زبان روسی سال 95
سوالات کارشناسی ارشد زبان روسی سال 96کلید زبان روسی سال 96
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر