دانلود مقاله علمی پژوهشی

انتشار 22 تیر 1398
مطالعه 5 دقیقه

معتبر ترین منبع برای آشنایی بیشتر با نحوه نگارش مقاله مراجعه به اسناد معتبری میباشد که در گذشته در این حوزه نوشته شده اند.اما متاسفانه نحوه دسترسی به این مقالات با پرداخت هزینه میباشد و به همین دلیل کمی سخت است.

دانلود مقاله علمی پژوهشی

مقاله علمی پژوهشی

در طول تاریخ دانشمندان زیادی را میشناسیم که با ارئه نظریات جدید و کاربردی تحولات عظیمی در دنیای علمی ایجاد کرده اند و اصطلاحا تحقیق و پژوهش انجام داده اند و همچنین دانشمندان دیگری نیز در طول تاریخ بودند که گسترش دهنده این تحقیقات بودند مثلا ادیسون مخترع برق بود اما بعد از اختراع وی دانشمندان دیگر با انجام پژوهش های دیگر توانستند کاربردهای جدید از برق را در زندگی بشر وارد کنند و زندگی را به مراتب ساده تر کنند.امروزه نیز همین دو حالت را پیشرو داریم مثلا برخی از محققین هستند که کارشان تحقیق و پژوهش در مورد یک موضوع جدید میباشد و نتیجه تحقیقاتشان موضوع جدید را به دنیای علمی اضافه میکند که به این مقالات علمی پژوهشی گفته میشود و دارای نوآوری و ابداعات جدید علمی میباشد و اما برخی دیگر از مقالات هستند که علم جدیدی را معرفی نمیکنند و تنها ادامه دهنده و تکمیل کننده یافته ها و تحقیقات پیشین میباشند.مقالات علمی پژوهشی اعتبار و امتیاز زیادی دارند که میتوانید با نوشتن و چاپ در مجلات معتبر این امتیازات را به دست آورید.

هر محقق از نوشتن یک مقاله علمی پژوهشی اهداف متفاوتی میتواند داشته باشد مثلا میتواند به خاطر تقویت رزومه و استفاده از امتیازات پژوهشی این کار را انجام دهد و همچنین میتواند به خاطر گسترش سواد و سطح علم در جامعه این مقاله را ثبت کند.به هر حال یک محقق هر هدفی از انجام یک کار علمی پژوهشی داشته باشد میتواند موفق شود.

مزایای چاپ مقاله علمی پژوهشی

از جمله مزایایی که چاپ مقاله دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

فردی که تصمیم به ادامه تحصیل دارد و یا میخواهد که در مصاحبه های دولتی و خصوصی شرکت کند باید از ابتدا در نظر داشته باشد که یک رزومه بسیار قوی برای خودش تشکیل دهد که این رزومه در کشور ما به کمک ارائه مقاله در مجلات معتبر تکمیل میشود.میتوانید برای اینکه یک رزومه بسیار قوی داشته باشید مقاله علمی پژوهشی چاپ کنید با اینکه مقالات علمی پژوهشی در خارج از کشور اعتباری ندارند اما در داخل کشور اعتبار این مقالات بسیار بالا میباشد و اعتباری در سطح مقالات isi,pubmed,scopus دارند که در سطح جهانی سنجیده میشود.با داشتن امتیاز چاپ مقاله در رزومه خود میتوانید 2 نمره کامل در پایاننامه کارشناسی ارشد را اخذ نمایید و همچنین امتیازاتی در مصاحبه دکتری به عزیزانی که مقاله علمی پژوهشی داشته باشند تعلق میگیرد در مصاحبه های دولتی و خصوصی در اولویت خواهید بود همچنین به عنوان یک محقق و صاحب نظر شناخته خواهید شد و میتوانید به عنوان هیئت علمی و یا دیگر اعضا در یک دانشگاه یا سایر ادارات دولتی استخدام شوید.همچنین به افرادی که به صورت رسمی استخدام شدند احتمال ارتقای درجه شغلی نیز میباشد.

نحوه نوشتن یک مقاله علمی پژوهشی

دانشجویان و اساتیدی که برای اولین بار میخواهند مقاله ای ارائه کنند برای شروع احتیاج به منبع معتبری دارند که بتوانند با استناد به آن از نحوه نگارش مقاله و نحوه قرار گیری بخش های مختلف آشنا شوند و برای این که آشنایی داشته باشند احتیاج به یک منبع بسیار معتبر دارند تا بتوانند مقالات علمی پژوهشی را دانلود کنند و با ساختار و نحوه قرار گیری بخش های آن آشنا شوند.در این بخش قصد داریم چند سایت برای دانلود مقالات علمی پژوهشی از تمامی رشته ها برای شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید از طریق آن مقالات مورد نیاز خود را دانلود و مطالعه فرمایید.

سایت های ارائه دهنده مقالات ISI               

در ادامه چند سایت به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید به راحتی مقالات علمی پژوهشی را از آنجا دانلود نمایید.البته ممکن است برخی از منابع فیلتر باشند با استفاده از فیلتر شکن میتوانید به منابع دسترسی پیداکنید.

دانلود رایگاه مقاله علمی پژوهشی از فری پیپیر(Free Paper)

تصویر

دانلود مقاله علمی پژوهشی از سایت‌ های paperdl

به منظور دسترسی به محتوای این سایت شما ابتدا باید به آدرس www.paper.paperdl.com مراجعه فرمایید و سپس در این سایت به صورت رایگان ثبت نام نمایید در حین ثبت نام شما باید username & password وانتخاب کنید تا هر وقت که بخواهید وارد سایت شوید بعد از وارد کردن username & password وارد صفحه شوید بعد از ورود به این صفحه لینک مقاله ای را که میخواهید دانلود کنید را وارد نمایید برای یافتن لینک دانلود مقاله مد نظر،مقاله را در گوگل اسکولار یا مثلا سایت ieee جستجو و لینک را کپی نمایید.در صفحه سایت،آدرس را paste نمایید.Transload file کلیک و صبر کنید تا بارگذاری شود سپس فایل را دانلود کنید.این سایت در هر 30ساعت فقط 2 مقاله به شما می دهد اما با Ip دانشگاه هر 8 ساعت 3 مقاله می توانید دانلود نمایید.قابل ذکر است که این سایت در حال حاضر فیلتر میباشد و شما با استفاده از فیلتر شنکن میتوانید به مقالات دسترسی داشته باشید.

تصویر

دانلود مقاله علمی پژوهشی از سایت روسی libgen.org

این سایت روسی کمیت و کیفیت سایت های ذکر شده پیشین را ندارد اما اگر سایت های قبلی فیلتر یا پولی گردد می توانید از این سایت استفاده نمایید.در این سایت نیازی به وارد کردن لینک مقاله ندارید و نام مقاله یا نوشتن اسم مشابه آن کافی است و در صورت موجود بودن در بانک مقالات می توانید آن را دانلود نمایید.

تصویر

دانلود مقاله علمی پژوهشی از سایت booksc.org

سایت www.booksc.org هم کیفیت و کمیت سایت های پیشین را ندارد ولی تعداد مقاله زیادی را به شما می دهد. با این سایت دسترسی محدود به 20 مقاله را در روز دارید. در این سایت هم نیاز به وارد کردن لینک مقاله نیست و با اسم مقاله می توانید دانلود انجام دهید. برای دانلود مقاله اگر می خواهید دقیقا همان مقاله برای شما جستجو شود، باید تیک قسمت exact matching را فعال کنید. اگر تیک نزنید، تمام مقالاتی که اسم مورد نظر شما است را نمایش می دهد.

تصویر

از طریق هر یک از سایت های زیر به کمک فیلتر شکن میتوانید مقاله  علمی پژوهشی در رشته های مورد نظرتان را دانلود و مطالعه فرمایید. 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر