اعلام موضع وزارت علوم در قبال سفر تحقیقاتی اساتید به خارج

انتشار 26 آذر 1398
مطالعه 1 دقیقه

قائم مقام وزیر در امور بین الملل موضع وزارت علوم در خصوص سفر تحقیقاتی اساتید به کشورهای خارجی را اعلام کرد.

اعلام موضع وزارت علوم در قبال سفر تحقیقاتی اساتید به خارج

 درباره توصیه به اساتید و محققان کشور مبنی بر عدم سفر به کشورهایی که امنیت آنان را به خطر می اندازد با توجه به تجربه ای که برای دکتر سلیمانی در سفر به آمریکا پیش آمد، گفت: نمی توانیم در یک صورت کلان  یک حکم واحدی را صادر کنیم اگرچه وضعیت و شرایط ما در کشورهای مختلف متفاوت است ولی در هر صورت ظلم جدی در قبال دکتر سلیمانی توسط دولت آمریکا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: اما نباید به گونه ای نگاه کنیم و خودمان را از تبادلات علمی که می تواند صدها دانش فنی را وارد کشور کرده و یک سری تبادلات علمی ایجاد کند، محروم کنیم.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل افزود: در هر صورت یکی از خواسته های دشمنان کشور ما این است که ارتباطات علمی و بین المللی خود را محدود کنیم و یکی ازمحورهای دستگیر کردن دکتر سلیمانی که به ناحق صورت گرفت نیز با همین منظور بود که ترس ایجاد کرده و تماس دانشمندان ایرانی و خارجی را محدود سازند.

وی ادامه داد: لذا در بستر طبیعی انتظار داریم محدودتی به دست خودمان ایجاد نشود مگر اینکه زمینه های مطمئنی داشته باشیم که مشکلاتی شامل حال اساتید ما می شود.  

اخیرا سخنگوی وزارت امور خارجه توصیه کرده بود که اساتید از سفر به کشورهایی که نشان داده اند قوانین و مقررات و اخلاق برای آنها اهمیتی ندارد و بر این اساس امنیت و آزادی آنها به خطر می افتد، پرهیز کنند.

جدیدترین اخبار

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر