فرمت بندی مقالات در کمترین زمان

انتشار 6 مرداد 1398
مطالعه 4 دقیقه

همه تحقیقاتی که در دوره تحصیلی دانش آموزی یا دانشجویی انجام داده اید را میتوانید در قالب یک مقاله پایاننامه و یا کتاب ارائه کنید.اما قبل از چاپ آثار پژوهشی خود حتما نیاز به فرمت بندی مقالات خواهید داشت.

فرمت بندی مقالات در کمترین زمان

 فرمت بندی مقاله چیست؟

مقالاتی که دانشجویان و محققین آنرا با عجله و بسیار سریع مینویسند تا مراحل نگارش آن به اتمام برسد از لحاظ ساختار و قالب نیاز به یک سری بررسی ها دارند اگر بدون اینکه مقاله را ویرایش فنی و ساختاری کنید به مجله مورد نظرتان سابمیت کنید حتما مقاله ریجکت خواهد شد.مقاله ای که نوشته میشود قبل از فرمت بندی در روش اصولی و صحیح نمیباشد مقاله قبل از سابمیت به مجله مورد نظر میبایست هم از لحاظ فنی و هم ساختاری حتما بررسی شود.در حالت کلی مقالات موجود را از دو حالت میتوان بررسی کرد و فرمت بندی مقالات شامل این دو بخش میشود و قسمت های بعدی زیر مجموعه این دو میباشند مقالات از دو دید کلی بررسی میشوند و تمامی ایرادات آن از بین میرود توجه داشته باشید که کوچکترین سهل انگاری و بی توجهی حتما باعث ریجکت مقاله شما خواهد شد بنابر این حتما با نهایت دقت و تمرکز فرمت بندی مقالات را انجام دهید تا حتما مقاله پذیرفته شود.داوران مجلات معتبر بسیار سختگیر و حساس میباشند و مقاله را با ریز بینی بسیاری بررسی میکنند سعی کنید با اطمینان بیشتری مقاله را سابمیت کنید تا حتما پذیرفته شود. 

تصویر

انواع فرمت بندی مقالات 

فرمت بندی مقالات در واقع به معنای ویرایش ساختاری و مفهومی مقالات به منظور اکسپت سریع در مجلات معتبر میباشد هر مجله برای پذیرش مقالات مرحله داوری دارد که به عنوان یک فیلتر عمل میکند و مقالات خوب و بد را جدا سازی میکند و هر مقاله ای که موفق به گذشتن از این فیلتر شود حتما کیفیت زیادی خواهد داشت.اگر میخواهید مقاله شما در اولین مرحله داوری حتما پذیرفته شود باید مراحل زیر را رعایت فرمایید.یکی از اولین و اصلی ترین اقداماتی که قبل از سابمیت مقاله به مجله انجام دهید فرمت بندی مقالات میباشد اما فرمت بندی به چه مقالاتی تعلق دارد و کدام بخش های یک مقاله باید تغییر یابد؟

فرمت محتوایی: فرمت بندی محتوایی فرمت بندی هست که توسط نویسنده مقاله صورت می گیرد.در این قسمت نیز هر مجله چهارچوب مخصوص خود را دارد و باید نویسنده بر اساس فرمت قالب آن مجله که در قسمت راهنمای نویسندگان توضیح داده می شود.مقاله خود را نگارش نماید.

فرمت ساختاری: فرمت بندی ساختاری فرمت بندی هست که توسط موسسه انجام می شود.که در این قسمت هم با توجه به مجله ای که می خواهیم مقاله خود را برای آن ارسال کنید تهیه می گردد که شامل فونت،سایز،حاشیه،چهارچوب،ساختارقالب و رفرنس دهی مقاله میشود.

فرمت بندی ساختاری مقاله شامل موارد زیر میباشد که باید رعایت فرمایید:

عنوان مقاله:در صورتی که کارشناسان ما متوجه شوند که عنوان مقاله تکراری یا چندان طولانی میباشد و یا از موضوع و مفهوم اصلی مقالات فاصله دارد باید عنوان را تغییر دهند تغییر و فرمت عنوان مقاله کمک میکند تا حدامکان عنوان ناب و جدید شود و هر چه عنوان مقاله ناب تر و جدید تر باشد تعداد استنادات بیشتری به آن میشود.

اسامی نویسندگان: باید در بخش اسامی نویسندگان نویسنده مسئول را با علامت(*)مشخص نمایید.شهر و دانشگاه نویسنده را نیز باید به دقت بنویسید و همچنین آدرس ایمیل نویسنده مسئول نیز باید مشخص شود.

چکیده: در این قسمت چکیده مقاله نویشته می شود خلاصه ای از روند تحقیق و همچنین گوشه ای از نتایج حاص شده.تعداد کلمات چکیده چیزی است که در فرمت بندی مقالات باید به آن توجه کرد.زیرا هر مجله تعداد کلمات خاصی در نظر گرفتند.عموما نباید بیشتر از 300 کلمه باشد.

کلمات کلیدی: بعد از چکیده باید واژگان کلیدی آورده شود نباید از 10 کلمه بیشتر باشد.

مقدمه: مقدمه فقط یک توضیح مختصر در باره موضوع اصلی مقاله میباشد که به خواننده یک دید کلی درباره موضوع مقاله را میدهد دقت داشته باشید که نباید در بخش مقدمه اشاره به نتایج تحقیق داشته باشید.

متن اصلی: متن اصلی در ادامه مقاله می آید که با توضیحاتی از پیشینه تحقیق و روش تحقیق به نتایج  آخر مقاله می رسد.نحوه ساختار و اصول نگارش این بخش و همچنین نوع فونت و سایز آن نیز بستگی به نوع مجله ای دارد که قصد ارسال مقاله به آن را دارید.

منابع: مراجعه به تمامی منابع و ماخذ باید به نحوی انجام پذیرد که به ترتیب و کاملا دقیق منابعی که در طول تحقیق از آنها استفاده کرده اید و به آنها استناد کرده اید را در این قسمت بنویسید.

فرمت ساختاری مقالات نیز به ترتیب فوق اجرا میشود و شما باید حتما به ترتیب و با دقت و با رعایت علائم نگارشی به ترتیب موارد فوق را انجام دهید.

خدمات موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر جهت ارائه خدمات فرمت بندی متون تخصصی و مقالات آماده همکاری با شما عزیزان میباشد کلیه خدماتی که در موسسه پژوهش برتر ارائه میشود با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن میباشد و میتوانید از کلیه خدمات این موسسه با کمترین هزینه بیشتری بهره را ببرید.با توجه به اینکه تعداد همکاران ما در موسسه پژوهش برتر بسیار  زیاد میباشد هیچ محدودیتی در زمان تحویل نمیباشد و میتوانند هر چه سریعتر مقاله را ویرایش کنند و فرمت آنرا تغییر دهند و به شما تحویل دهند.ارائه خدمات فوری در موسسه پژوهش برتر در تمامی زمینه ها میباشد همچنین خدمات به صورت تضمینی ارائه میگردد.

خدمات به صورت آنلاین ارائه میشوند و تمامی کارشناسان موسسه از افراد متخصص و با تجربه در سطح کشور میباشند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 ماه پیش
سلام وقت بخیر بله در خدمتتان هستیم و اقدامات لازم را انجام می دهیم . لطفا بفرمایید چه رشته و گرایشی هستید ؟ چ نوع مجلاتی مد نظر دارید ؟ مقاله تان اماده هست؟ این اطلاعات رو برای کارشناسان موسسه ارسال فرمایید . 09214572013
بازدیدکننده
مریم براتی
1 ماه پیش
سلام و عرض ادب جهت ثبت مقاله از شما کمک می خواهم
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و عرض ادب لطفا فایل خود را برای کارشناسان ما ارسال بفرمایید تا بررسی و خدمتتان اعلام شود . مسعودی : isipaper100@gmail.com 09911755943 شکاری : p.bartar100@gmail.com 09214572013
بازدیدکننده
سمیه زارع
3 سال پیش
سلام ویرایش و فرمت بندی مقاله 8 صفحه ای رشته برق چقدر زمان میبره هزینش چقدر میشه؟

خدمات موسسه پژوهش برتر