قالب‌بندی مقاله فارسی

انتشار 15 بهمن 1398
مطالعه 4 دقیقه

سبک و فرمت خاصی برای مقالات وجود دارد که از طرف مجله تعیین می‌شود و کلیه مقالات باید از این فرمت پیروی کنند. مقالات در صورتی که فرمت یکسانی نداشته باشند در ژورنالها پذیرفته نخواهد شد. چنانچه تمایل به فرمت‌بندی مقالات فارسی داشته باشید می‌توانید درخواست خود را از طریق موسسه پژوهش برتر پیگیری نمایید.

قالب‌بندی مقاله فارسی

فرمت‌بندی مقاله 

مقاله, کتاب, پایاننامه و هر گونه اثر تحقیقی رسمی و ثبت شده باید یک سبک و چهارچوب مشخصی داشته باشد. اگر چهارچوب و ساختار در آثار علمی رعایت نشود بی اعتبار خواهد بود و قابل تایید برای ژورنالهای معتبر داخل و خارجی نخواهد بود. مقاله باید فرمت و چهارچوب مشخصی داشته باشد از این رو نویسنده باید بلافاصله بعد از اینکه مراحل نگارش را به پایان رساند شروع به فرمت‌بندی مقاله کند. یک قالب و چهارچوب استاندارد برای مقالات وجود دارد که تقریبا قابل تایید برای اکثریت ژورنالها می‌باشد. یکپارچه سازی مقالات دلیلی است که مجلات و کنفرانس ها از فرمت‌بندی خاصی استفاده می‌نمایند. به دلیل اینکه شکل ظاهری تمامی مقالاتی که یک مجله منتشر می‌نماید در یک استاندارد خاص تعریف بشود و تجربه بهتری را برای خوانندگان مقالات مجله مورد نظر فراهم نماید فرمت‌بندی تخصصی مقاله ضروری به نظر می‌رسد. لذا سعی کنید در نحوه فرمت‌بندی مقالات توجه و دقت زیادی به خرج دهید.

فرمت‌بندی به معنای رعایت فرمت خاصی است که به موارد ریزی مانند نوع فونت، سایز فونت، میزان فاصله از طرفین صفحه، نوع نوشتن منابع، میزان کلمات چکیده مقاله، نوع نگارش افیلیشن، نوع نگارش صفحات، نوع نگارش ضمائم و … باز می‌گردد. که برای اطلاع از نحوه دسترسی به این نوع از تغییرات می‌توانید به سایت ژورنالها مراجعه فرمایید اطلاعات لازم را می‌توانید در سایت خود ژورنال پیدا کنید. فرمت مقاله از جمله حساسیت برانگیزترین بخشهایی است که داوران دارند. برای پیشگیری از حساسیت داوران باید فرمت‌بندی به طور دقیق انجام شود. در مواردی که ایرادات فرمت‌بندی مقاله بیش از حد باشد در این صورت احتمال دارد مقاله قبل از اینکه به بخش داوری برسد توسط سردبیر ریجکت شود. 

تصویر

با توجه به حساسیت بالای داوران نسبت به سطح کیفی فرمت‌بندی مقالات یک اقدام فوق تخصصی محسوب می‌گردد که حتما باید به صورت دقیق و کارشناسی شده توسط فردی که سابقه و مهارت بالایی در زمینه‌های تخصصی داشته باشد انجام شود. نویسنده می‌تواند بعد از اینکه نگارش مقاله را به پایان رساند باید از یک کارشناس حرفه ای و مجرب بخواهد که فرمت‌بندی مقاله را انجام دهد.

فرمت‌بندی صحیح و اصولی بر اساس قواعد نگارشی مجله اعماز تعداد کلمات چکیده، ترتیب قرارگیری بخش های مختلف شامل مقدمه، بحث، نتیجه گیری و … یا نوع رفرنس دهی کار بسیار تخصصی می‌باشد که می بایست توسط افرادی که تجربه لازم در این زمینه را دارا می‌باشند انجام گیرد. البته ما سعی کرده ایم تا در این بخش اطلاعاتی را که برای فرمت‌بندی صحیح مقالات احتیاج دارید ارائه کنیم تا به مراتب راحتتر بتوانید فرمت‌بندی مقاله را انجام دهید اما چنانچه تمایل داشته باشید در موسسه پژوهش برتر کلیه خدمات لازم برای فرمت‌بندی صحیح مقالات به صورت تضمینی انجام می‌شود.

فرمت مقالات فارسی 

در مقالات فارسی فرمت و چهارچوب اصلی مقاله بله ترتیب زیر می‌باشد. نویسنده باید به ترتیب زیر محتوای مقاله را پشت سر هم ردیف کند.

 • عنوان مقاله (Title page)
 • چکیده مقاله (Abstract)
 • مقدمه (Introduction)
 • مواد و روش‌ها (Materials and methodology)
 • نتایج (Results)
 • بحث (Discussion)
 • نتیجه‌گیری (Conclusion)
 • تقدیر و تشکر (Acknowledgements)
 • منابع (References)
 • ضمایم (Appendices)

ترتیب قرار گیری بخش های مقاله باید به ترتیب فوق باشد و برای دریافت اطلاعات در مورد تعداد کلمات و فونت و سایز هر بخش می‌توانید فایل زیر را دانلود و مطالعه فرمایید البته فایل زیر فرمت استاندارد مقالاتی می‌باشد که تقریبا برای تمامی ژورنالها قابل پذیرش می‌باشد اما اگر می‌خواهید اطلاعات کافی در مورد فونت و سایز کسب نمایید می‌توانید به آدرس سایت ژورنال خود مراجعه فرمایید.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر با چندین سال سابقه پژوهشی در زمینه های مختلف هم اکنون در ارائه خدمات فرمت‌بندی ترجمه و ویراستاری مقالات تخصصی جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است که مقالات تخصصی فارسی و انگلیسی را می‌توانید توسط کادر حرفه ای و مجرب این مجموعه فرمت‌بندی نمایید. فرمت‌بندی مقالات تخصصی با هزینه بسیار پایین و کاملا تضمینی و با کیفیت بسیار بالا انجام می‌شوند. می‌توانید برای استفاده از خدمات آنلاین موسسه پژوهش برتر درخواست خود را ارسال فرمایید تا هر چه سریعتر روند کار آغاز گردد.

در موسسه پژوهش برتر خدمات زیر ارائه می‌شوند:

 • ترجمه تخصصی مقالات علمی به صورت کاملا تضمینی 
 • ویرایش مقالات تخصصی به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالا
 • فرمت‌بندی مقالات علمی به صورت تضمینی
 • پارافریز مقالات تخصصی به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالا
 • انتخاب ژورنالهای معتبر و با کیفیت
 • سابمیت مقاله به ژورنالهای تخصصی به صورت تضمینی
 • و بسیاری از خدمات دانشگاهی دیگر که می‌توانید برای استفاده از این خدمات درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال فرمایید.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام بله فرمت بندی بنا به قالب کلی مجله ی مورد نظر صورت میپذیرد . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
فایزی پور
3 سال پیش
شما برای ارائه قالب معتبر ژورنالها خماتی دارین هزینه قالب بندی چقدر میشود؟

خدمات موسسه پژوهش برتر