هزینه چاپ یک کتاب

انتشار 21 دی 1398
مطالعه 5 دقیقه

برآورد هزینه های چاپ کتاب بسیار مهم است و خوب است نویسنده بتواند قبل از اینکه کتاب را به بخش چاپ تحویل دهد ابتدا از هزینه های آن اطمینان حاصل نماید. برآورد هزینه و زمان در موسسه پژوهش برتر توسط کارشناسان متخصص انجام می‌شود.

هزینه چاپ یک کتاب

چاپ کتاب

کتاب یک ابزار بسیار مهم برای کسانی می‌باشد که تصمیم کمک به جامعه علمی را داشته باشند از طرفی بخواهند امتیازاتی را کسب نمایند. یکی از عمده مزیت هایی که یک کتاب می‌تواند داشته باشد تقویت رزومه می‌باشد دانشجویان باید قبل از شرکت در آزمون های استخدامی و مصاحبه های دولتی و خصوصی به فکر تقویت رزومه باشند و تقویت رزومه در قبال ارائه مقاله یا کتاب می‌باشد. مقالات و کتاب ها حاوی مطالب و اطلاعات ارزشمندی می‌باشند که ارائه آنها در سطح دنیا موجب ارتقای سطح علمی در دنیا خواهد بود. کتاب ها را می‌توان جز آثار رسمی در هر کشور محسوب کرد.

مراحل چاپ کتاب فرآیند طولانی دارد که مراحل چاپ کتاب به شرح زیر می‌باشد:

تصویر

کلیه مراحل فوق نیازمند کارشناس حرفه ای و متخصص می‌باشند که بتواند هر مرحله را به صورت تخصصی دنبال کند. کتاب ها باید طراحی جلد فوق‌العاده قدرتمندی داشته باشند تا از دیدگاه مخاطبین مورد توجه قرار گیرد همچنین صفحه‌آرایی و فرمت‌بندی صحیح کتاب نیز به جذابیت کتاب خواهد افزود. کتاب تا زمانی که ساختار یکپارچه‌ای نداشته باشد و طراحی جلد با کیفیت و تضمینی نداشته باشد از دیدگاه مخاطبین جذابیت و تاثیرگذاری خوبی نخواهد داشت بنابراین کتاب باید علاوه بر دارا بودن محتوای تخصصی و با کیفیت طراحی و صفحه آرایی خوبی نیز داشته باشد.

هزینه های ناشی از چاپ کتاب

هزینه چاپ کتاب بستگی به عوامل مختلفی دارد که نویسنده باید بر حسب شرایط و کیفیت آنرا پرداخت کند. نویسنده مجبور به پرداخت هزینه های ویرایش و آماده سازی کتاب نیز می‌باشد هزینه های ناشی از چاپ کتاب به دو دسته تقسیم می‌شوند هزینه‌های آماده سازی کتاب و هزینه چاپ کتاب دو مقوله جداگانه و متفاوت می‌باشند. هزینه های آماده سازی کتاب به مراحل زیر تقسیم می‌شود:

 1. صفحه آرایی
 2. ویرایش و فرمت‌بندی
 3. طراحی جلد
 4. ویرایش و بررسی نهایی

این چهار مورد از جمله مواردی می‌باشند که نویسنده در صورت داشتن مهارت کافی می‌تواند خودش مراحل آماده سازی کتاب را پیش بگیرد. اما در صورتی که تمایل و مهارت کافی نداشته باشد باید از افراد متخصص و خبره کمک بگیرد که توان و مهارت کافی برای انجام هر بخش را داشته باشند. صفحه آرایی و فرمت‌بندی و مراحل آماده سازی کتاب نیازمند تخصص و دانش است و با استعداد نویسندگی تفاوت زیادی دارد. 

 • ویراستار باید غلط های املایی و دستور زبانی را که در متن کتاب وجود دارد اصلاح کند. هزینه ویراستاری و اصلاح بستگی به میزان ایرادات موجود در متن کتاب دارد. و اینکه چقدر زمان صرف شود. بنابراین ویراستار هزینه جداگانه برای خود دریافت می‌کند.
 • صفحه‌آرایی و فرمت‌بندی نیز هزینه های جداگانه ای دریافت می‌کنند کتاب ها باید با سطح کیفی بالایی ویرایش و صفحه آرایی شوند. هزینه های ناشی از صفحه آرایی و ویراستاری و طراحی جلد هزینه های آماده سازی کتاب محسوب می‌شوند و با هزینه چاپ کتاب تفاوت دارند.
 • برای طراحی جلد کتاب باید از یک طراح حرفه ای و با سابقه کمک بگیرد زیرا جلد کتاب اولین بخشی است که توسط مخاطب دیده می‌شود و باید جذاب باشد و مرتبط با حوزه ی موضوع کتاب باشد. طراحی و رنگ بندی جلد کتاب تاثیر زیادی در میزان فروش کتاب خواهد داشت. هزینه طراحی جلد کتاب بستگی به نوع جلد دارد.
 • هزینه این چهار مورد که برای آماده سازی کتاب می‌باشد با هزینه چاپ فرق دارد. هزینه چاپ کتاب بستگی به عواملی از جمله نوع جلد, تیراژ کتاب, قطع کتاب, نوع چاپ دارد. از طرفی این روز ها هزینه کاغذ نیز در تعیین هزینه چاپ کتاب بی تاثیر نیست.

تصویر

چاپ دیجیتال: این روش را معمولا چاپ با تیراژ پایین می‌نامند و در آن از فیلم و زینک استفاده نیست. معمولا کتاب هایی با نسخه های زیر 200 عدد را با این روش به چاپ می‌رسانند.

چاپ افست: این روش دارای کیفیت بسیار مطلوبی نسبت به چاپ دیجیتال است و می‌توان بهترین روش چاپ را چاپ افست نامید. در نمونه هایی که تعداد نسخه ی آن ها بالای 1000 عدد است، این روش مقرون به صرفه خواهد بود.

سایز یا قطع کتاب

قطع های زیادی برای چاپ یک کتاب وجود دارد که مهمترین آن ها:

 • سایز رقعی ( 14.5 * 21 )که بیشتر برای کتابهای ادبی و عمومی استفاده می‌شود.
 • سایز وزیری(17.5 * 25) که بیشتر برای کتابهای دانشگاهی و تخصصی استفاده می‌شود.
 • سایز رحلی(21 * 29) که بیشتر برای کتابهای کمک درسی استفاده می‌شود.
 • البته انتخاب سایز کتاب محدودیت ندارد و کاملا سلیقه ای است.

خدمات موسسه پژوهش برتر

در موسسه پژوهش برتر کلیه خدمات لازم برای آماده سازی و چاپ کتاب ارائه می‌شود. ارائه کلیه خدمات به صورت کاملا تضمینی می‌باشند و مراحل آماده سازی و چاپ توسط کارشناسان متخصص و خبره کاملا تضمینی می‌باشد. این موسسه فقط در زمینه نگارش کتاب هیچگونه خدماتی عرضه نمی‌کند. مراحل آماده سازی و ویرایشات و چاپ کتاب به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌شوند کلیه خدمات آماده سازی و چاپ کتاب به صورت تضمینی ارائه می‌گردد و بالاترین سطح کیفی را دارد. برای سفارش و آماده سازی محتوای کتاب و اعمال ویرایشات لازم می‌توانید به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید و فایل خود را به صورت آنلاین تحویل کارشناس دهید تا هرچه سریعتر فرآیند رسیدگی آغاز شود. 

 • آماده كردن فایل تایپ شده ی کتاب توسط نویسنده و یا متقاضی چاپ و ارسال آن به کارشناسان موسسه پژوهش برتر.
 • درصورت عدم صفحه آرایی، کارشناسان بخش مربوط به صفحه آرایی و ویراستاری، صفحه آرایی اثر را تنظیم می‌نمایند.
 • بررسی نهایی فایل تنظیم شده توسط کارشناس.
 • عقد قرارداد.
 • انجام مراحل اداری توسط مسئول مربوطه در موسسه پژوهش برتر.
 • اخذ مجوز شابک از خانه کتاب.
 • اخذ مجوز فیپا از کتاب خانه ملی.
 • اخذ مجوز چـاپ کتاب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.
 • طراحی جلد، اگر متقاضی طرح خاصی را مد نظر داشته باشد اعلام کرده و طبق آن طراحی صورت می‌گیرد و در غیر این صورت طراحی جلد توسط طراحان موسسه پژوهش‌برتر صورت می‌گیرد. ممکن است که خود متقاضی و یا نویسنده طرح جلد آماده را برای چاپ ارسال نماید.
 • چـاپ کتاب، توسط انتشارات و تحویل آن به نویسنده. کتاب چاپ شده با هماهنگی به نشانی ثبت شده متقاضی، ارسال می‌گردد.

تصویر

برآورد آنلاین هزینه و زمان توسط کارشناس موسسه به صورت دقیق انجام شده و به اطلاع شما خواهد رسید. مراحل آماده سازی و چاپ کتاب در کمتر از یک ماه انجام می‌شود. 

مطالب مرتبط با این موضوع 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
1 سال پیش
سلام و احترام بله در خدمتتان هستیم . لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم انجام پذیرد . شکاری 09214572013 پورباقر09911755943
بازدیدکننده
محمد
1 سال پیش
با سلام من فقط می خواستم که مجوز چاپ کتاب بگیرم یعنی فیپا و شابک آیا شما این کار را انجام می دهید و در صورتی که جواب مثب باشد هزینه آن چقدر است؟ با تشکر
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
سلام واحترام ممنون و سپاس از اینکه سایت پژوهش برتر را انتخاب فرمودین سلام وقت بخیر فرهیخته گرامی احتراما ضمن تشکر از حسن توجهتان به موسسه پژوهش برتر صمیمانه جهت چاپ کتاب در خدمتتان هستیم و می توانیم پایان نامه شما رو تبدیل به کتاب نماییم و یا فایل تالیفی شما رو چاپ نماییم . هزینه چاپ کتاب براساس تعداد جلد درخواستی و نعداد صفحات فایل براورد می گردد . مثلا اگر فایل تا 100 صفحه باشد و برای کمترین جلد 5 مبلغ 550 هزار و برای 10 جلد 600 هزار و برای 20 جلد مبلغ 700 هزار تومان می باشد و کلیه خدمات صفحه ارایی و طراحی جلد . اخذ مجوز های شابک و فیپا و چاپ و ارسال تعداد جلد های درخواستی شامل می شود . و طی بازه زمانی یک ماهه می توان اقدامات لازم را انجام داد . همچنین در صورت تبدیل فرمت پایان نامه به فرمت کتاب و خارج کردن از فرمت پایان نامه مبلغ 350 هزار دریافت می گردد . که در صورت اینه خودتان انجام فرمایید این هزینه دریافت نمی شود . جهت دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید شکاری 09214572013-04133376501 [email protected] پورباقر 09911755943 [email protected]
بازدیدکننده
نیما
2 سال پیش
با سلام یک کتابی در مورد سیستم تعلیق خودرو داشتیم میخواستیم برای چاپ ان اقدام کنیم .ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
با سلام و عرض ادب هزینه ی چاپ کتاب را میتوانید به طور متوسط و برای 5 الی 10 جلد بین 650 تا 850 در نظر داشته باشید .همچنین بنا به تعداد صفحات و تعداد جلدی که در نظر داشته باشید به طور دقیق برای شما برآورد هزینه خواهد شد . برای کسب راهنمایی های بیشتر در این خصوص میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 [email protected] شکاری : 09214572013 [email protected]
بازدیدکننده
ندا آقاسی
2 سال پیش
با توجه به مسائلی که اشاره شده هزینه چاپ کتاب رو چطور محاسبه کنیم؟

خدمات موسسه پژوهش برتر