جذب کارمندان دولت با مدرک دکتری تخصصی در وزارت بهداشت

انتشار 15 بهمن 1398
مطالعه 2 دقیقه

ساعد نیوز:در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضاء مقرر کردند کارمندان دولت دارای مدرک دکترای تخصصی و با شرایط ۲۰ سال ماندگاری به تشخیص هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت جذب هیئت علمی شوند.

جذب کارمندان دولت با مدرک دکتری تخصصی در وزارت بهداشت

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدعلی کی نژاد، رئیس هیئت عالی جذب در جلسه ۲۴۳ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی که با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن قدردانی از وزارت بهداشت برای اجرایی شدن سند آمایش وزارت بهداشت، گفت: مشکل ازدیاد جمعیت دانشجویی باید در مجلس شورای اسلامی مطرح و راهکاری برای آن اندیشیده شود.

علی اکبر حق دوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت نیز در این جلسه با تأکید بر ارائه راهکاری مبنی بر گرایش دانشجویان به رشته های علوم تجربی گفت: بهتر است به دانشگاه های کمتر برخوردار مجوز بیشتری داده شود که البته این امر نیاز به حمایت مجلس دارد.

در ادامه جلسه اعضاء مقرر کردند کارمندان دولت دارای مدرک دکترای تخصصی و با شرایط ۲۰ سال ماندگاری به تشخیص هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جذب هیئت علمی شوند.

ارائه گزارش عملکرد هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت

در این جلسه، دکتر سیدعلی حسینی رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت، گفت: از سال ۱۳۸۸ تا کنون ۱۶ فراخوان برگزار شده است و مجموع کل اعضای هیئت علمی، متعهدین خدمت، سرباز مستخدم، مدرسین قراردادی ۱۹۳۹۹ نفر است که از نظر مرتبه علمی ۲۱۰۵ مربی، ۱۰۹۵۱ استادیار، ۳۹۹۵ دانشیار، ۲۰۴۹ استاد تمام هستند.

وی با اشاره پیش بینی نسبت استاد به دانشجو در برنامه ششم توسعه (یک به ۱۰) ادامه داد: ضرورت جذب اعضای هیئت علمی تا پایان برنامه ششم توسعه ۷۴۶۹ نفر است.

حسینی به کاهش جذب مربی و افزایش جذب استادیار در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۹۴، هزار ردیف استخدامی و برای سال ۹۵ تا سال جاری ۲ هزار ردیف استخدامی دریافت کرده که در فراخوان سال جاری ۴۸۵۶ نفر شرکت کردند.

جدیدترین اخبار

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر