خدمات ویراستاری تضمینی مقالات

انتشار 11 آذر 1398
مطالعه 4 دقیقه

ویراستاری و صفحه آرایی مقالات علمی قبل از سابمیت یک مرحله کاملا ضروری می‌باشد که در موسسه پژوهش برتر به صورت تضمینی ویرایش تخصصی مقالات در همه حوزه ها انجام می‌شود.

خدمات ویراستاری تضمینی مقالات

ویرایش تخصصی مقالات

تا کنون برای همه افراد پیش آمده است که در روزهای مختلفی بخواهند در یک کلاس درسی یا یک مسابقه ورشی و یا مهمانی خانواگی شرکت کنند و به طب همه قبل از شرکت در هر مراسم لباس مناسب به آنرا می‌پوشند و هیچ کس با لباس ورزشی در یک مهمانی خانوادگی شرکت نمی‌کند. ویرایش مقالات نیز به این صورت می‌باشد. روشن است که نویسنده حین نگارش فرصتی برای زیبا سازی و حتی رعایت موارد جزئی را نخواهد داشت و  مقاله را یا به صورت یک قالب ورد بدون حاشیه و انسجام نگارش خواهد کرد و یا برخی نویسندگان اصلا فرصتی برای تایپ نیز ندارند و تحقیقات خود را در برگه کاغذهایی به صورت چرک نویس می‌نویسند اما هر مقاله‌ای که بخواهد در یک ژورنال خاصی رونمایی شود باید طبق آداب و قوانین آن ژورنال پیش برود و به صورت منسجم و ویرایش شده به بخش داوری ژورنال سابمیت گردد.

ویرایش جز یکی از مراحل ضروری می‌باشد و مقاله باید از هر لحاظ ویرایش و آماده شود. ویرایش بهتر است توسط کارشناس مجرب و متخصص انجام شود که مهارت بالایی در زمینه همکاری با ژورنالها دارد و می‌تواند مقاله را با اعمال ویرایشات آماده سابمیت به ژورنالها نماید. یک مقاله باید توسط فردی ویرایش گردد که مهارت بالایی در زبان فارسی و علایم نگارشی آن داشته باشد استفاده از علایم نگارشی صحیح در تمامی جملات کاملا ضروری می‌باشد. البته علاوه بر علایم نگارشی رعایت دستور زبان و اصلاحات غلط های املایی و نگارشی نیز کاملا ضروری می‌باشند.

تصویر

ویرایش:
 

ویرایش به معنی بازبینی و یافتن تمامی عیوب مقاله و یا نوشته است .

ویرایش، یک واژه ی فارسی است که در برابر کلمه ( Editing ) انگلیسی نهاده شده است و بیشتر دست اندرکاران نشر کتاب و مجلات آن را پذیرفته اند. 

انواع ویرایش مقالات

ویرایش فنی: ویرایش فنی از مهم ترین موارد توجه در ویرایش فنی رعایت، متناسب و درست نشانه گذاری است. هر نوشته ای فاقد نشانه های سجاوندی باشد. به دشواری خوانده می‌شود و قدرت ایجاد ارتباط با خواننده را از دست می‌دهد. نوشته ی بدون ویرایش ممکن است به چند شکل متفاوت خوانده شود. در نوشتار به دلیل آن که مکث و تکیه و آهنگ را نمی‌توان با حروف الفبا منعکس کرد، از نشانه های سجاوندی استفاده می‌کنیم.

ویرایش دستور زبانی: استفاده صحیح از زمان و شخص افعال کاملا ضروری می‌باشد و بهتر است مقالات به شیوه کاملا اصولی نگارش شوند. نکات زیر در ویرایش دستور زبانی مقالات انجام می‌شود:

  • بازبینی ارتباط فاعل و فعل
  • بازبینی استفاده از حرف تعریف؛ a و an و the
  •  بازبینی سجاوندی شامل کاما، خط تیره، دونقطه و ...
  •  بازبینی اشتباهات املایی و اطمینان از این که هیچ اشتباه املایی وجود نداشته باشد.

ویرایش محتوایی: محتوای مقاله نیز باید قبل از سابمیت شدن به ژورنال بررسی شوند و کاملا ناب و جدید باشند وجود سرقت علمی و یا تشابهات علمی در متن مقاله عامل اصلی در ریجکت مقاله محسوب می‌گردد همه محتوای مقاله باید متعلق به خود نویسنده باشند و به هیچ عنوان از تشابهات علمی در محتوای مقاله استفاده نشده باشد.

صفحه آرایی: ترتیب قرار گیری بخش های مقاله در تمامی ژورنالها یکسان می‌باشد. صفحات مقاله باید به طور دقیق پشت سر هم آورده شوند و تعداد کلمات برای هر بخش از مقاله باید تعداد مشخصی باشد.

هدف از صفحه بندی

مهم‌ترین اهداف صفحه بندی را می‌توان در دو هدف اصلی زیر گنجاند

  • یک صفحه باید اطلاعات را به بهترین و ساده‌ترین شکل ممکن ارائه نماید؛
  • توجه مخاطب را جلب نماید و او را مشتاق به مطالعه ادامه مطلب نماید.

برای رسیدن به این اهداف از عکس, طرح, جداول و اشکال مختلف در کنار کلمات و حروف استفاده می‌کنید تا بتوانید منظور خود را به بهترین شکل ممکن برسانید و البته که همه آن‌ها را باید به زیبایی در کنار هم قرار دهید. افزایش سرعت و انتقال اطلاعات به ساده‌ترین شکل با چیدمان مناسب مطالب و صفحه آرایی میسر می‌شود که ارتباط تنگاتنگی میان مفاهیم و مخاطب به وجود می‌آورد.

تصویر

خدمات ویرایش تضمینی در موسسه پژوهش برتر

ما به منظور سهولت در روال پذیرش و چاپ مقالات تخصصی کلیه خدمات لازم برای ویرایش تخصصی مقالات در هر حوزه را ارائه می‌کنیم خدمات ویرایش تضمینی و تخصصی مقالات با بهترین کیفیت و به صورت کاملا تضمینی در این مجموعه توسط کارشناسان مجرب و متخصص انجام می‌شود که سابقه و مهارت بسیاری در حوزه ترجمه و یرایش تخصصی مقالات دارند. 

ویرایش گرامری, دستور زبانی, محتوایی و صفحه آرایی مقالات به صورت کاملا تضمینی در موسسه پژوهش برتر انجام می‌شود و کلیه روال تخصصی توسط این موسسه به صورت کاملا تضمینی انجام می‌شود.

ویرایش مقالات تخصصی به صورت تضمینی می‌باشند و شامل گارانتی هستند. ویرایش و ترجمه مقالات به صورت تخصصی توسط کادر مجرب و حرفه ای انجام می‌شود در صورت تمایل به سفارش ویرایش و ترجمه تخصصی مقالات می‌توانید توسط روش های ارتباطی آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید تا فرآیند رسیدگی آغاز گردد. ارائه خدمات تضمینی با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
4 ماه پیش
با سلام و احترام فرهیخته ی گرامی شما می توانید فایل کتابتان را از طریق بخش ارتباطی موسسه در پیام رسان ها و یا ایمیل ارسال فرمایید برای ویراستاری راهنمایی های لازم صورت گیرد باتشکر
بازدیدکننده
علیزاده
4 ماه پیش
سلام یک کتاب نوشته ام در مبحث اقتصاد. می خواستم ویرایش شود. ایا شما انجام می دهید. لطفا با من ارتباط بگیرید. ممنون علیزاده 09125263085
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 سال پیش
سلام و ادب احتراما موسسه خدمات نگارش صفر تا صد ارائه نمیدهد و فقط استخراج مقاله از پایان نامه را انجام می دهیم . اگر پایان نامه داشته باشید لطفا ارسال فرمایید تا اقدامات لازم برای استخراج انجام شود . ممنونم
بازدیدکننده
رحیمی
1 سال پیش
نگارش مقاله
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 سال پیش
سلام وقت بخیر بله در خدمتتان هستیم و اقدامات رو انجام می دهیم . فقط کافی هست فایل رو برای کارشناسان موسسه ارسال فرمایید تا بررسی و اقدام شود . ممنونم .
بازدیدکننده
امینی
2 سال پیش
سلام شما کارهای ویراستاری مقاله به زبان انگلیسی را هم انجام میدهید؟
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 سال پیش
سلام وقت بخیر در خدمتتان هستیم و و می توانیم اقدامات لازم را انجام دهیم . لطفا فایل رو ارسال فرمایید تا بررسی و اقدامات لازم انجام پذیرد . هم از طریق ادرس ایمیل می توانید با کارشناس موسسه در ارتباط باشید و هم از طریق واتساپ 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
علی
2 سال پیش
بازنویسی ۲۸صفحه کتاب فرهنگ سازمانی

خدمات موسسه پژوهش برتر