معنی پارافریز paraphrase چیست؟

انتشار 4 دی 1398
مطالعه 7 دقیقه

پارافریز روشی است برای شیوایی و رسایی متن مقالات به کمک پارافریز مقالات می‌توانید جذابیت و تاثیرگذاری متن خود را افزایش دهید و همچنین از اتهام به سرقت علمی در مقالات خود پیشگیری نمایید.

معنی پارافریز paraphrase چیست؟

سرقت علمی چیست؟

دزدی افکار و اندشه ها نیز در طول تاریخ سرقت خوانده شده است و با کسانی که مرتکب سرقت علمی و ادبی می‌شوند برخورد جدی به عمل آمده است. افکار و اندیشه ها نهایتا ختم به تحقیقات گسترده ای می‌شوند که این تحقیقات می‌توانند زندگی بشر را متحول کنند بنابراین بسیار ارزشمند هستند و باید از آنها محافظت شود. هیچ محققی دوست ندارد حاصل تحقیقات و پژوهش های خود را به نام فرد دیگری مشاهده کند حفظ آثار علمی از جمله مواردی است که نویسندگان همیشه دغدغه آنرا دارند. برای همه نویسندگان ناخوشایند است که آثار خود را به نام فرد دیگری مشاهده کنند و در واقع اولین گام در تحقیق و پژوهش رعایت اخلاق می‌باشد اخلاق پژوهشی حتما باید رعایت گردد و نویسندگان به هیچ عنوان حق تجاوز به فکر و اندیشه یکدیگر را ندارند و نمی‌توانند بدون اجازه از آثار علمی موجود استفاده کنند. البته قابل ذکر است که اسناد موجود معتبرترین منبع جهت استناد می‌باشند اما به شرطی که توسط سه روش زیر به صورت اخلاقی از آنها استفاده شود.

تصویر

نقل قول: نویسنده می‌تواند بخشی از مقاله را که از کتابها و مقالات دیگر نوشته شده است داخل کاما یا ویرگول قرار دهد و از این طریق نقل قول کند یعنی می‌خواهد بگوید که این بخش به استناد از مقالات دیگر نوشته شده است. نقل قول به کمک کاما از روش های قطعی و مطمئن برای رفع اتهام سرقت علمی می‌باشد.

استناد و رفرنس دهی: اسناد علمی موجود بهترین منبع استنادی برای تکمیل تحقیقات می‌باشند اما باید تک تک منابعی که از آنها استفاده کرده اید استناد دهی شوند و به منبع اصلی آن اشاره شود. همه مقالات و کتابها یک بخش پایانی به نام بخش رفرنس دارند که در این بخش می‌توانید اشاره به نام نویسنده و کتابی که از آنها استناد کرده ای داشته باشید.

برداشت مفهومی: نویسنده می‌تواند به آثار موجود رجوع کند و برداشت مفهومی خود را از متون آن بنویسد هیچ کس حق copy ندارد باید دقیقا مطالعه شود و برداشت مفهومی از مقالات نوشته شود. تمامی مقالات و کتابها حق copyright دارند.

هرگونه استفاده از آثار علمی دیگران بدون ذکر منبع و استناد دهی سرقت علمی محسوب می‌شود و از دلایل ریجکت مقاله از بخش داوری می‌باشد. بنابراین تمام روش‌های استناد دهی و رفرنس دهی مقاله را مطالعه فرمایید و هر بخش را با دقت و توجه با بیان و دیدگاه خودتان بنویسید. البته سرقت علمی احتمال دارد به صورت ناخواسته توسط نویسنده اتفاق بیفتد بنابراین تمامی مقالات علمی بهتر است قبل از اینکه به ژورنالی سابمیت شوند پارافریز و رفع سرقت علمی شوند و ایرادات آنها از بین برود. 

پارافریز چیست؟

بسیاری از نویسندگان زمان چاپ مقاله با این سوال مواجه می‌شوند که پارافریز چیست و چه کاربردی دارد؟ پارافریز مقالات یکی از مراحل ضروری قبل از سابمیت مقالات می‌باشد و کاملا ضروری است که حتما باید انجام شود.

تصویر

معنای لغوی پارافریز عبارت است از بیان مجدد یک نوشته با استفاده از کلماتی دیگر با همان معنا است. پارافریز از واژه لاتین paraphrasis گرفته شده است که خود مشتق از کلمه یونانی παράφρασις به معنی “نحو دیگری از بیان” می‌باشد. معنای اصلی کلمه پارافریر ( Paraphrase ) بازنویسی متن یا مقاله به این صورت که مفهوم متن را تغییر ندهد و با زبان دیگر به تشریح و تفسیر متن کمک کند. یکی دیگر از کاربردهای پارافریز کمک به رفع سرقت ادبی است زیرا در نگارش مقالات مهم به زبان دیگر مانند انگلیسی، هم‌پوشانی و تشابه متنی به صورت غیرعمدی رخ می‌دهد، که پارافریز بسیار کمک کننده خواهد بود. خدمات پارافریز به این صورت انجام می‌شود که ابتدا یک جمله را مطالعه می‌نمایید و مفهوم دقیق آن را درک کرده و سپس همان عبارت را با بیانی دیگر ولی با همان مضمون، بازنویسی می‌کنید.

پارافریز در مقالات تخصصی نیازمند سواد تخصصی در حوزه مرتبط با مقاله می‌باشد و مقالاتی که توسط کارشناس متخصص پارافریز نشوند روشن است که کیفیت خوبی نخواهند داشت. کارشناس متخصص می‌بایست بتواند مفاهیم تخصصی را درک کند و با درک مفاهیم تخصصی آنها را پارافریز و ویرایش کند. بدون حفظ مفاهیم تخصصی متن شما کیفیت نخواهد داشت و باید آنرا به فرد متخصص واگذار نمایید. 

پارافریز چه کاربردی دارد؟

پارافریز مقالات تخصصی اهمیت بسیار زیادی دارد و مقالاتی که دارای سرقت علمی باشند به هیچ عنوان در مرحله داوری پذیرفته نخواهند شد اولین مزیت پارافریز مقالات علمی رفع اتهام سرقت علمی می‌باشد با این روش می‌توانید از وقوع سرقت علمی در مقالات خود اطمینان حاصل فرمایید. سابمیت مقاله به مجله بدون پارافریز حتما باعث ریجکت مقاله خواهد شد و اعتبار مقاله را از بین خواهد برد. پارافریز بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. همچنین از مزایا و کاربردهای دیگر پارافریز مقالات می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

طرح ها و داده های خام را بهبود می‌دهد: برخی از ایده ها برای موضوع یک مقاله بی نظیرند اما متأسفانه مهارت کافی در نوشتن آن ها وجود ندارد. پس با سپردن ایده و طرح های تان به یک تیم حرفه ای بازنویسی مقاله می‌توانید یک مقاله کارشناسی شده تحویل بگیرید.

بروز رسانی محتوای قدیمی مقاله: برای نوشتن و تحقیق درباره یک موضوع و تبدیل آن به یک مقاله خوب باید زمان زیادی را صرف کنید. اگر مقاله‌ی شما درباره‌ی یک موضوعی باشد که امکان پیشرفت آن در آینده ی نزدیک وجود دارد پس مجبور به بروز رسانی اطلاعات تان می‌شوید. در بازنویسی و پارافریز مقاله این بروز رسانی به شکل تخصصی انجام می‌گیرد.

مقاله بازنویسی شده اهداف موتورهای جستجوی معروف: مقالات بازنویسی شده طبق استاندارد پیش می‌روند و با کلمات کلیدی و پرکاربرد غنی می‌شوند. بنابراین در صورتی که بخواهید مقاله تان را به کاربران اینترنت معرفی کنید نیاز دارید تا آن را بازنویسی و سپس منتشر نمایید. اینگونه نه تنها مقاله ای جامع آماده کرده اید بلکه بسیاری از کاربران اینترنتی نیز می‌توانند از مقاله شما به عنوان منبع استفاده کنند.

تصویر

روش پارافریز مقالات

پارافریز یا بازنویسی کارچندان پیچیده ای نیست اما همانطور که اشاره شد بهتر است توسط یک فرد متخصص انجام شود که حوزه تخصصی مقاله تخصص و مهارت دارد و می‌تواند مفاهیم تخصصی را درک و منتقل نماید. سه روش بسیار راحت برای پارافریز وجود دارد که می‌توانید توسط این سه روش پارافریز تخصصی مقالات را انجام دهید. روشهای پارافریز مقالات عبارتند از:

ویرایش گرامری جمله

ویرایش گرامری جملات نیاز به کمی مهارت بیشتر دارد چون ممکن است لازم باشد کلماتی را اضافه یا کم نمایید. برای ویرایش گرامری می‌توانید شخص و زمان فعل ها را ویرایش نمایید و جمله جدید حاصل شود.

جایگزین نمودن کلمات مترادف

می‌توانید از روش ساده تری استفاده کنید و کلمات مترادف را به جای کلمات تخصصی مندرج در جمله استفاده کنید. اما لازم است بازه لغات گسترده ترین داشته باشید و بخواهید جمله جدید را به این روش پارافریز کنید. استفاده از کلمات مترادف نیز ممکن است نیاز به اعمال تغییرات داشته باشد. باید آمادگی اعمال ویرایشات به مقاله را داشته باشید.

جابه جایی کلمات تخصصی در جمله

جابه جایی کلمات جمله به مراتب ساده تر می‌باشد و نیاز به مهارت و تخصص خاصی ندارد فقط باید جابه جایی کلمات تخصصی را با دقت بیشتری انجام دهید و مراقب کلمات ربطی و حروف باشید. آسیبی به معنای جمله وارد نکنید.

خدمات موسسه پژوهش برتر

برای پارافریز و تشخیص سرقت علمی موجود در مقالات تخصصی فارسی و انگلیسی می‌توانید از خدمات موسسه پژوهش برتر استفاده کنید کلیه خدمات این موسسه به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالا ارائه می‌شوند. کادر مجرب و متخصص موسسه پژوهش برتر آماده ارائه خدمات تضمینی با بالاترین سطح کیفی می‌باشند و مقالات تخصصی در این موسسه به صورت تضمینی پارافریز می‌شوند و بیشترین اعتبار و سطح کیفی را خواهند داشت. علاوه بر پارافریز کلیه خدمات لازم برای چاپ مقالات و کتابهای تخصصی نیز توسط این مجموعه انجام خواهد شد.

  • ویرایش و بازنویسی متون مندرج در مقاله
  • ترجمه تخصصی به زبانهای زنده دنیا با 72 ساعت گارانتی
  • معرفی ژورنالهای معتبر و قابل تایید وزارت علوم در حوزه تخصصی متناسب با مقاله و سطح کیفی مرتبط با مقاله
  • سابمیت مقاله به ژورنالهای تخصصی با بالاترین سطح کیفی و کاملا تضمینی
  • فرمت‌بندی و ویرایش تخصصی مقالات علمی
  • چاپ مقاله به صورت تضمینی و تخصصی در ژورنالهای مورد نظر

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام کاربر عزیز احتراما ضمن تشکر از حسن توجهی که به موسسه پژوهش برتر دارید بله حتما در خدمت هستیم . لطفا با کارشناسان موسسه در اربتاط باشید تا راهنمایی های لازم انجام پذیرد . شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
برگزینی
3 سال پیش
پارافریز کتاب و پایاننامه هم انجام میدین؟

خدمات موسسه پژوهش برتر