معرفی مجلات معتبر برای چاپ مقاله

انتشار 21 مهر 1398
مطالعه 5 دقیقه

قبل از اینکه تصمیم به چاپ مقاله بگیرید بهتر است ابتدا ژورنالهای تخصصی و معتبر در سطح دنیا را بشناسید و سپس از بین آنها مجله ای مناسب برای چاپ را انتخاب کنید.

معرفی مجلات معتبر برای چاپ مقاله

مجلات معتبر در دنیا

در طول سالهای اخیر باتوجه به گرایش افراد به سمت ارائه مقالات علمی تعداد پایگاه های منتشر کننده مقالات علمی افزایش یافته است. در حال حاضر در دنیا بیش از چندین هزار مجله علمی وجود دارد که توسط موسسات علمی معتبر رو نمایی می‌شوند. باید پایگاههای معتبر علمی را بشناسید و سپس با مطالعه دقیق در مورد مزایا و نحوه پذیرش هر پایگاه تصمیم خود را مبنی بر انتخاب نوع مجله بگیرید. پایگاههای معتبر نمایه کننده مجلات معتبر در دنیا عبارتند از:

تصویر

پایگاه تامسون رویترز 

 بزرگترین پایگاه رو نمایی کننده مجلات معتبر علمی پایگاه تامسون رویترز می‌باشد. مجلات معتبر این پایگاه در سطح دنیا شناخته شده می‌باشند. پذیرش مقالات این حوزه به صورت انگلیسی می‌باشد و در تمامی زمینه های علمی مقاله پذیرش می‌کنند. مرحله داوری ژورنالها کمی دشوار است و پذیرش ممکن است کمی طولانی شود. این مجموعه ژورنالهای خود را در دو دسته ارائه می‌کند که برخی از ژورنالها دارای ایمپکت فکتور و برخی دیگر بدون ایمپکت می‌باشند. که پذیرش در ژورنالهای بدون ایمپکت فکتور تضمینی و با پرداخت هزینه می‌باشد و در ژورنالهای ایمپکت دار به صورت رایگان و بدون هیچگونه تضمینی می‌باشد.

پایگاه اسکوپوس

اسکوپوس بعد از پایگاه تامسون رویترز دومین رتبه علمی در دنیا را به خود اختصاص داده است و مجلات این پایگاه همانند تامسون رویترز در تمامی زمینه های علمی مقاله پذیرش می‌کنند. پذیرش این ژورنالها به صورت تضمینی می‌باشد و هزینه چاپ نیز از نویسنده دریافت می‌کنند. استناد به مقالات علمی اسکوپوس رایگان می‌باشد.

پایگاه پابمد

پایگاه پابمد متعلق به مقالات علمی حوزه های پزشکی و پیراپزشکی می‌باشد و اعتبار بسیار بالایی دارند. چاپ مقاله در ژورنالهای پابمد به صورت پولی می‌باشد و چاپ مقاله به صورت تضمینی انجام میشود.

پایگاه isc

پایگاه isc جز مجلات داخلی می‌باشند که در این پایگاه رو نمایی از مجلات در تمامی زمینه های علمی در ژورنالهای داخلی انجام می‌شود. این پایگاه مقالات را به صورت تضمینی پذیرش نمی‌کنند و هزینه چاپ از نویسنده دریافت می‌شود. 

هزینه چاپ مقاله و زمان داوری در هر یک از پایگاه های فوق بسته به نوع مجله کاملا متفاوت می‌باشد و باید هزینه و زمان دقیق و به روز را در اختیار داشته باشید. جهت کسب اطلاعات در مورد هزینه و زمان می‌توانید از مشاوره کارشناسان مجرب و متخصص در این حوزه ها استفاده کنید.

تصویر

اعتبار سنجی مجلات معتبر

جهت اعتبار سنجی و کسب اطمینان از اعتبار هر ژورنال باید به سایت رسمی آنها مراجعه فرمایید. لیست مجلات دارای اعتبار هر مجله در سایت رسمی آن قابل دسترسی می‌باشد. با مراجعه به آدرس هر سایت می‌توانید با وارد نمودن عنوان و issn مجلات از اعتبار آنها اطمینان حاصل فرمایید. همچنین این نکته را مد نظر داشته باشید که لیست مجلات هر سال به روز رسانی می‌شوند و باید همیشه لیست جدید و به روز را در اختیار داشته باشید.

اعتبار سنجی مجلات موسسه تامسون رویترز (isi) با مراجعه به آدرس سایت زیر می‌باشد که می‌توانید با وارد کردن عنوان و یا issn مجلات مورد نظرتان از معتبر بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

  http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/#journal_lists

برای اطمینان از نمایه بودن یک مجله در PubMed می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog/

برای اطمینان از نمایه بودن یک مجله در اسکوپوس می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:

http://www.scimagojr.com/journalsearch.php   

برای اطمینان از نمایه بودن یک مجله در isc می‌توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه کنید:

http://mjl.isc.gov.ir/Default.aspx?lan=en 

انتخاب ژورنالهای معتبر

انتخاب صحیح ژورنال برای مقالات تخصصی با توجه به کیفیت و حوزه تخصصی آنها انجام می‌شود. مجلات اسکوپ متفاوتی برای پذیرش مقاله دارند که باید توجه داشته باشید که مجله ای که برای مقاله انتخاب می‌کنید حتما مرتبط با حوزه تخصصی آن و یا اسکوپ آن باشد. البته اعتبار ژورنال نیز مهم است باید بعد از اینکه مجله مورد نظرتان را انتخاب کردید از معتبر بودن آن نیز اطمینان حاصل فرمایید. و برای اعتبار سنجی مجلات می‌توانید به آدرس سایت های فوق مراجعه کنید. انتخاب ژورنال تاثیر صددرصد در پذیرش یا ریجکت مقاله دارد. اصولا ژورنالهایی که از لحاظ موضوع و سطح کیفی با مقالات مطابقت نداشته باشند حتما ریجکت خواهند شد.

مراحل پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر

  • کلیه ژورنالهای تخصصی خارجی مقاله را به صورت انگلیسی پذیرش می‌کنند و باید حتما قبل از هر اقدامی ابتدا ترجمه تخصصی مقاله انجام دهید. ترجمه مقالات تخصصی باید به صورت سلیس روان و با کیفیت بسیار بالا انجام گیرد.
  • بعد از ترجمه ویراش اولیه مقاله می‌باشد که ایرادات نگارشی و دستور زبانی مقاله را اصلاح کنید هیچگونه ایرادی نباید در متن مقاله وجود داشته باشد. ایرادات نگارشی و دستور زبانی حتما موجب ریجکت مقاله خواهند شد.
  • اعتبار سنجی مقاله مرحله سوم می‌باشد که باید مقاله را اعتبار سنجی کنید و ژورنال مناسب با سطح کیفی و حوزه نگارشی مقاله انتخاب کنید.
  • بعد از انتخاب ژورنال باید مقاله ویرایش و بازبینی کلی شود و اطمینان حاصل شود که هیچگونه ایرادی در متن آن وجود ندارد.
  • اکنون که مقاله آماده سابمیت می‌باشد باید توسط یکی از راههای که توسط مجله مشخص شده است مقاله را به ژورنال مورد نظرتان سابمیت کنید تا به بخش داوری ارسال گردد.
  • مقاله ابتدا توسط سردبیر یا ادیتور بررسی می‌شود و سپس به بخش داوری ارسال می‌شود. هر مجله تعداد 6 یا 7 نفر داور وجود دارد که هر یک مقاله را بررسی و داوری می‌کنند و نتیجه نهایی را اعلام می‌کنند تا تصمیم نهایی اتخاذ گردد.
  • بعد از مشخص شدن نتیجه داوری نامه ای به نویسنده از طرف سر دبیر ارسال خواهد شد که گزارشی از وضعیت داوری می‌باشد. در این بخش یا مقاله پذیرفته شده است. یا ریجکت شده است و یا احتیاج به بازبینی دارد. 
  • مقاله چنانچه پذیرفته شود باید گالی پروف انجام شود و دوباره برای چاپ به ژورنال سابمیت گردد.
  • مراحل پذیرش مقاله در ژورنالهای مختلف کاملا یکسان می‌باشد و تفاوتی با یکدیگر ندارند. و روال کلی به ترتیب فوق می‌باشد.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر برای معرفی ژورنالهای معتبر

موسسه پژوهش برتر یکی از معتبر ترین موسسات در زمینه معرفی ژورنالهای تخصصی و معتبر می‌باشد. می‌توانید از طریق این موسسه معتبرترین ژورنالهای تخصصی را بشناسید و مقاله خود را برای سابمیت به این ژورنالها آماده کنید. موسسه پژوهش برتر با سابقه زیادی که در حوزه همکاری با ژورنالهای معتبر دارد می‌تواند به بهترین نحو شما را جهت رسیدن به امتیاز چاپ مقاله راهنمایی کند. همکاری زیاد با مجلات معتبر باعث شده است که بهتر بتوانند ژورنالهای معتبر و تخصصی را بشناسند و با حوزه های قابل پذیرش برای آنها آشنا باشند. این موسسه خدمات پذیرش تضمینی در برخی از ژورنالهای تخصصی را نیز ارائه می‌کند.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
سلام و احترام ممنون و سپاس از اینکه سایت پژوهش برتر را انتخاب فرمودین .بله در خدمتتان هستیم . لطفا از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان موسسه پژوهش برتر در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم انجام و لیست مجلات همراه با شرایط و هزینه ها حضورتان معرفی گردد . راه های ارتباطی : شکاری 04133376501-09214572013 P.Bartar100@Gmail.Com پورباقر09911755943 Isipaper100@Gmail.Com
بازدیدکننده
فریدون
2 سال پیش
سلام و خداقوت مقاله دارم برای دفاع نیاز به چام دارم
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلامو احترام اگر چه ترجمه ی تخصصی لازمه ی قرار گرفتن مقاله در پروسه ی داوری میباشد ، اما محتوای علمی مقاله نقش تعیین کننده را در پذیرش آن خواهد داشت . مجلات براساس نیاز شما و همچنین سطح کیفی مقاله ی شما معرفی خواهند شد . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
پریناز
3 سال پیش
مجله رو بر اساس چه معیار هایی معرفی میکنید. منظورم اینه که سطح کیفی مقاله بر اساس محتوای اون هست یا گیفیت ویرایش و ترجمه؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام بله مجلات مرتبط در حوزه تخصصی حضورتان معرفی می گردد . تمامی شرایط مجلات و نحوه همکاری با این مجلات حضورتان اعلام می گردد و می توانید پس از بررسی و اگاهی از تمامی شرایط مجلات جهت اکسپت و چاپ مقاله از طریق موسسه اقدام فرمایید . لطفا جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مجلات و شرایط ان ها با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید . شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
کریمی
3 سال پیش
سلام شما برای چاپ مقاله ژورنالی معرفی میکنین؟ ژورنالهایی که معرفی میکنید تضمینی هستند؟

خدمات موسسه پژوهش برتر