نحوه گرفتن پذیرش برای مقالات isc

انتشار 25 آبان 1398
مطالعه 5 دقیقه

اخذ پذیرش مقاله از ژورنالهای داخلی isc تضمینی نمی‌باشد و به همین جهت می‌بایست مقاله کیفیت بالایی داشته باشد تا قابل پذیرش در ژورنالهای معتبر داخلی باشد. اعتبار بسیار بالای مقاله تاثیر به سزایی در زمان پذیرش مقاله دارد.

نحوه گرفتن پذیرش برای مقالات isc

معرفی ژورنالهای معتبر isc

 ISC یک پایگاه اطلاع رسانی علمی است و با هدف رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایران و جهان اسلام و مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی به وجود آمده است. این پایگاه با پیشنهاد ایران به وجود آمده و مرکز اصلی آن در ایران و شهر شیراز می‌باشد. در بین موسسات نمایه کننده مجلات معتبر در دنیا پایگاه isc نیز از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و مجلات این پایگاه اعتبار بسیار بالایی دارند. این مجلات داخلی می‌باشند و با توجه به اینکه پذیرش مقاله در ژورنالهای داخلی فارسی می‌باشد در خارج از کشور اعتباری ندارند و تنها در داخل کشور می‌توان از اعتبار این ژورنالها استفاده کرد. مجلات isc در ایران اعتباری برابر با مجلات isi دارند ولی در دنیا به اینصورت نمی‌باشد. ISC مخفف عبارت Islamic World Science Citation Center است که مفهوم آن پایگاه استنادی جهان اسلام می‌شود. این پایگاه سامانه ای است برای رتبه بندی و ارزشگذاری مجلات و دانشگاه های ایران و کشورهای اسلامی است و معیارها و استانداردهای علمی برای خود تعریف کرده است که به وسیله آن ها مجلات علمی چاپ شده در کشورهای اسلامی مورد ارزیابی و کنکاش قرار می‌گیرند و بر اساس این معیارهای علمی، مجلات نمایه می‌شوند.

تصویر

پایگاه استنادی جهان اسلام توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز پایه ریزی گردید و بعد از ISI در آمریکا و پایگاه اسکوپوس در هلند، سومین نظام استنادی علمی دنیا می‌باشد و 57 کشور در آن مشارکت دارند و مجلات ایندکس شده در آن که به مجلات ISC شناخته می‌شوند از اعتبار علمی منطقه ای و جهانی برخوردار می‌باشند. isc شامل تعداد زیادی از رشته های تخصصی می‌باشند و تقریبا در تمامی حوزه های علمی مقاله پذیرش می‌کنند. در هر حوزه تخصصی تمایل به چاپ مقاله داشته باشید می‌توانید به چاپ مقاله در ژورنالهای داخلی isc اقدام فرمایید. 
 

فرآیند نگارش مقاله isc

فرآیند نگارش مقاله و چهارچوب اصلی مقاله تقریبا برای تمامی مجلات یکسان می‌باشد و باید با فرمت خاصی نگارش شوند. فرمت و نحوه قرار گیری بخش های یک مقاله به ترتیب زیر می‌باشد:

تصویر

 • عنوان: عنوان مقالات تخصصی بهتر است ناب و جدید باشد و تا حد امکان مختصر و کوتاه نوشته شود. عناوین تخصصی در مقالات بهتر است مرتبط با موضوع باشند و در برگیرنده کلمات کلیدی مرتبط با محتوای مقاله باشند. 
 • افیلیشن: افیلیشن در مقالات به اسامی نویسندگان تعلق می‌گیرد و همچنین در این قسمت می‌بایست نویسنده مسئول را نیز معرفی کرد. 
 • چکیده: طول چکیده و نحوه نگارش چکیده بستگی به ژورنالی دارد که می‌خواهید مقاله خود را به آن ارسال نمایید. در متنِ چکیده باید از ذکر هرگونه توضیح اضافی خودداری شود. مطالب چکیده باید فقط به صورت گزارش (بدون ارزشیابی و نقد) از زبان خود پژوهشگر (نه نقل قول) به صورت فعل ماضی تهیه شود.
 • کلمات کلیدی: کلمات کلیدی تاثیر زیادی در جذب استناد به مقاله تاثیر دارند و هر چه کلمات کلیدی بیشتری انتخاب کنید که در رابطه با موضوع مقاله باشد کمک زیادی به تعداد استنادات به مقاله کرده اید.
 • مقدمه: مقدمه باید به صورت برنامه ریزی شده شروع به توضیح مقالات کلی کند و سپس به معرفی جزئیات بپردازد. هدف اصلي از بيان مقدمه پاسخ به اين سوال است كه «چرا پژوهش انجام شده است». خيلي از اوقات مقدمه مقاله‌اي كه براي مجله فرستاده مي‌شود، تنها قسمتي است كه خوانده مي‌شود.
 •  روش تحقیق: چگونگی و روش انجام پژوهش توضیح داده می‌شود. همچنین نمونه های مورد برسی، چگونگی نمونه گیری، جامعه هدف، مراحل اجرائی پژوهش و نحوه تجزیه و تحلیل داده ها ذکر می‌شود. در این مرحله در مورد تغییر بیشتر بحث شده و روش اندازه گیری و میزان دقت و چگونگی کنترل آنها بیان می‌‍شود.
 •  یافته های تحقیق: در این قیمت نتایج به دست آمده از پژوهش ذکر می‌شود. نتایج کلیدی مطالعه باید با کلمات روان و دقیق و بدون بزرگ نمایی عنوان شود. از روش های مختلفی برای ارائه نتایج استفاده می‌شود. استفاده از اعداد، جداول و نمودارها به طور کامل تشریح شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند. در مواردی که از روش ها و آزمون ها آماری برای بررسی نتایج و تحلیل داده ها استفاده شده باشد، باید نوع آن نیز ذکر شود.
 •  بحث و نتیجه گیری: در این قسمت به تفسیر نتایج ارائه شده می‌پردازیم. همچنین می‌توان به مقایسه نتایج به دست آمده از مطالعه حاضر با نتایج سایر مطالعه ها پرداخت و با توجه به مجموعه شواهد نتیجه گیری نمود. درصورت لزوم می‌توان پیشنهادهایی برای انجام مطالعات بهتر و کامل تر در آینده ارائه داد.
 • منابع: در پایان لازم است کلیه منابعی که در تحقیق مورد استفاده قرار گرفته اند، به شیوه ای مطلوب ذکر شوند. شیوه نگارش منابع در نشریات مختلف متفاوت است و بهتر است از راهنمایی این نشریات و شرایط نگارش مقالات کمک بگیریم.

مراحل اخذ پذیرش از ژورنالهای isc

این نکته برای همه پژوهشگران کاملا روشن می‌باشد که پذیرش از ژورنالهای isc تضمینی نیست و این مجلات شرایط پذیرش بسیار دشواری دارند. برای پذیرش گرفتن از یک ژورنال می‌بایست طبق مراحل زیر اقدام فرمایید.

قبل از هر چیز می‌بایست مجله ای که انتخاب کرده اید را نظر سنجی کنید و تصمیم خود را بگیرید که می‌خواهید مقاله خود را به چه ژورنالی سابمیت نمایید. مجله انتخابی ممکن است مقاله ای را به صورت فارسی یا انگلیسی پذیرش کند و تا قبل از اینکه از این نکته اطمینان نداشته باشید نمی‌توانید مراحل چاپ مقاله را شروع کنید. بعد از اینکه زبان قابل پذیرش برای مجله را مشاهده فرمودید می‌توایند فرآیند چاپ مقاله را آغاز نمایید.

تصویر

 • ترجمه تخصصی مقاله با کیفیت بالا
 • ویرایش تخصصی مقالات ویرایش دستور زبانی و ساختاری مقاله
 • انتخاب ژورنالهای تخصصی و معتبر برای مقاله 
 • ویرایش نهایی مقاله و سابمیت آن به ژورنال انتخاب شده
 • چاپ مقاله در ژورنال مورد نظر

خدمات موسسه پژوهش برتر

کلیه فرآیند لازم برای سابمیت و چاپ مقاله در ژورنالهای تخصصی و معتبر isc انجام می‌شود و همه مجلات تخصصی با کیفیت بسیار بالا آماده سابمیت به مجلات می‌شوند. گرچه چاپ مقاله در ژورنالهای داخلی و دارای ایمپکت فکتور تضمینی نمی‌باشد اما موسسه پژوهش برتر تمام تلاش خود را مبنی بر پذیرش و چاپ مقالات انجام می‌دهد. کلیه خدمات آماده سازی مقالات برای سابمیت به ژورنال ها به صورت تضمینی انجام می‌شود و کیفیت بسیار زیادی دارد.

 • ترجمه متون تخصصی به صورت تضمینی و با 72 ساعت گارانتی انجام می‌شود.
 • ویرایش و آماده سازی مجلات با کیفیت بالایی انجام می‌شوند و دارای گارانتی می‌باشند.
 • معرفی ژورنالهای معتبر و مورد تایید وزارت علوم در این موسسه به صورت تضمینی می‌باشد.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
یداله (علی) محمودی
2 ماه پیش
لطفا هزینه چاپ مقاله در isc را بفرمایید
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام وعرض ادب از حسن توجه شما بسیار سپاسگزاریم . راههای ارتباطی با کارشناسان موسسه : مسعودی : 09911755943 شکاری : 09214572013
بازدیدکننده
فرقانی
3 سال پیش
مطلب خوبی بود ممنونم
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام کاربر عزیز در ابتدا از اینکه سایت موسسه پژوهش برتر را انتخاب فرمودین کمال تشکر را داریم . قطعا چاپ مقاله در مجلات معتبر درتقویت رزومه شما تاثیر بسیار بالایی دارد . مجلات داخلی به سبب اینکه پروسه زمانی داوری طولانی دارند باید زمان کافی در اختیار داشته باشید و همچنین از نظر محتوایی نیز مقاله خوبی ارائه دهید . مجلات خارجی قدری راحت تر و در بازه زمانی کمتر نتیجه حاصل می گردد . در کنار چاپ مقاله شما می توانید تبدیل پایان نامه به کتاب ،ترجمه کتاب های لاتین و همچنین شرکت در کنفرانس های داخلی و خارجی و... امتیازات بیشتری دریافت و شانس قبولی خود در دانشگاه های مورد نظرتان را افزایش دهید . در صورت نیاز به مشاوره لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید . شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
رحیمی
3 سال پیش
به نظر شما من برای پذیرفته شدن در یک دانشگاه داخلی معتبر در رشته برق چاپ مقاله در ژورنالهای isc کاربردی خواهد داشت؟ لطفا راهنمایی کنید که ژورنالهای داخلی رو صلاح میدونید یا خارجی

خدمات موسسه پژوهش برتر