نحوه تقویت رزومه

انتشار 22 مهر 1398
مطالعه 5 دقیقه

حتما تا کنون نام رزومه به گوشتان خورده است و می‌دانید که رزومه یکی از ضروری‌ترین مواردی می‌باشد که در شغل و تحصیل شما تاثیر مثبت دارد. باید قبل از اینکه به فکر ورود به یک شغل یا حرفه باشید حتی قبل از شروع مقطع دکتری باید رزومه خود را تقویت نمایید.

نحوه تقویت رزومه

رزومه چیست؟

به خوبی می‌دانید که برای شرکت در مصاحبه های استخدامی حتما باید قبل از حضور در جلسه مصاحبه رزومه‌ای از خود ارائه دهید که در این رزومه می‌بایست کلیه فعالیت های علمی و پژوهشی شما ثبت شده باشد. رزومه تاثیر به سزایی در آینده شما خواهد داشت و باید بیشتر از هر چیز در طول دوره تحصیلی خود به فکر کسب امتیازاتی برای رزومه خود باشید تا از این طریق بتوانید در مصاحبه سربلند باشید. رزومه را در واقع می‌توان نوعی تبلیغ در نظر گرفت که فرد از طریق آن بتواند مهارت های خود را به نمایش گذارد و نظر داوران و مدیران مصاحبه کننده را جذب کند. البته رزومه کاری با رزومه تحصیلی متفاوت است و در یک رزومه شغلی باید بیشتر تمرکز خود را در فعالیت ها و پیشینه شغلی خود قرار دهید ولی برای در رزومه تحصیلی باید نقاط قوت تحصیلی خود را ذکر نمایید و اشاره به موارد شغلی داشته باشید.

تصویر

نحوه نگارش رزومه

در این مطلب بیشتر تمرکز ما در نحوه نگارش رزومه تحصیلی می‌باشد که در آن موارد حائز اهمیت نقاط قوت تحصیلی می‌باشد. مواردی که در یک رزومه تحصیلی قابل ذکر است شامل موارد زیر می‌باشد:

اشاره به مدارک تحصیلی

باید به تمام مدارک تحصیلی که تا کنون کسب نموده اید اشاره کنید. اشاره دقیق و جزئی به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی, معدل, سال اتمام دوره‌های تحصیلی حتما باید ذکر شوند. نیازی به ضمیمه کپی مدارک تحصیلی در برگه رزومه نمی‌باشد فقط باید اشاره به آنها داشته باشد. توجه داشته باشید که افزودن مطالب نامرتبط و یا دروغ فقط باعث از بین رفتن اعتبار شما خواهد شد و همچنین باعث می‌شود که اعتبار شما از دست برود.

مهارت ها

مهارت‌های شغلی که دارید و تا کنون آنها را از آموزشگاههای معتبر و یا از دانشگاههای مختلف کسب کرده‌اید و در دوره های مهارت آموزی شرکت نموده اید می‌توانید به همه آنها اشاره داشته باشید و توجه داوران را جلب نمایید. مهارت های شما حتما از دیدگاه آنان مفید می‌باشد و بسیار ارزشمند است اما اشاره دقیق به توانایی هایتان داشته باشید دروغ‌گویی در برگه رزومه باعث از دست رفتن اعتبار رزومه تان خواهد بود.

سوابق پژوهشی

داشتن سوابق پژوهشی که مزیت بزرگی در رزومه شما محسوب می‌شود و اعتبار زیادی به رزومه شما می‌بخشد می‌توانید از این طریق می‌توانید در مصاحبه دکتری حتما در اولویت قرار بگیرید. مواردی از قبیل چاپ مقاله در ژورنالهای رسمی و معتبر, چاپ کتاب, ترجمه کتاب, ... که هر یک به نوبه خود امتیاز بزرگی در رزومه محسوب می‌شوند.

علاقه‌مندی ها

شرحی از علاقه‌مندی ها و مسئولیت هایی که می‌توانید برعهده بگیرید را بنویسید. علاقه به فعالیت های تحقیقی و پژوهشی حتما در رزومه شما مفید واقع خواهد شد و باعث می‌شود که توجه داوران جلب شود.

تصویر

نقش کتاب در تقویت رزومه

کتاب یکی از بزرگترین آثار علمی و ارزشمند محققین و نویسندگان می‌باشد که در طول دوره تحصیلی نویسندگان می‌توانند با نگارش کتاب و افزودن امتیاز آن به رزومه به موفقیت های بزرگی دست یابند. نگارش کتاب جز بزرگترین فعالیت های پژوهشی نویسندگان محسوب می‌شود و کمک زیادی به تقویت رزومه می‌کند البته نگارش کتاب نیز نیاز به مهارت بسیاری در حوزه نویسندگی و تحقیقاتی دارد و کار ساده ای به حساب نمی‌آیند. کتاب باعث می‌شود نویسنده به عنوان یک صاحب نظر شناخته شود. بهتر است کتابی که نگارش می‌کنید در حوزه مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد.

نقش مقاله در تقویت رزومه

مقاله نویسی امروزه رواج زیادی داشته است و تقریبا همه پژوهشگران باید برای اینکه بتوانند امتیازاتی کسب کنند مقاله بنویسند و آنرا در ژورنالهای معتبر به چاپ رسانند. افزودن امتیاز چاپ مقاله در مجلات معتبر به رزومه مزیت بزرگی محسوب می‌شود. مقاله ها تحقیقات چندان گسترده ای نیستند و حجم آنها نسبت به کتاب و پایان‌نامه بسیار کوتاه است اما به هر حال نیاز به تحقیق و پژوهش دارند و باید فردی بتواند از عهده این تحقیقات برآید و حاصل یافته های خود را در قالب مقاله ارائه کند. مقاله و کتاب از جمله تحقیقات بسیار سودمند و مفید محسوب می‌شوند و طرفداران زیادی دارند.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر برای تقویت رزومه

موسسه پژوهش برتر در راستای همکاری با شما عزیزان جهت تقویت رزومه خدمات ارزنده ای با کیفیت کاملا تضمینی ارائه می‌کند می‌توانید از خدمات این موسسه برای تقویت رزومه خود استفاده کنید. ارائه مقاله در ژورنالهای معتبر به صورت صد در صد تضمینی از جمله خدمات بسیار معتبر در این موسسه می‌باشد همچنین چاپ کتاب در همه زمینه ها و حوزه ها نیز در راستای خدمات تضمینی این مجموعه می‌باشد. ما برای تقویت رزومه و برای اینکه بتوانید هر چه سریعتر از خدمات این موسسه استفاده کنید کلیه خدمات را به صورت تضمینی و فوری ارائه می‌کنیم. فقط کافی است مجموعه تحقیقات خود را در قالب دست‌نوشته و یا فایل ورد به کارشناس ما تحویل دهید تا سریعا مراحل کار آغاز شود.

خدمات موسسه شامل موارد زیر می‌باشد:

ما در این مجموعه برای رسیدن به یک رزومه قوی شما را همراهی خواهیم کرد تا از این طریق بتوانید هم مزایای زیادی کسب نمایید و هم در مصاحبه های دولتی و خصوصی موفق شوید. مصاحبه دوره دکتری بسیار حائز اهمیت است و شما همان اندازه که زمان و هزینه خود را صرف آزمون این دوره می‌کنید باید به مصاحبه نیز فکر کنید ارائه مقاله در ژورنالهای معتبر و تخصصی حتما به شما در دست یافتن به امتیازات پژوهشی کمک خواهد کرد و آنچه از دیدگاه داوران ارزشمند است آثار تحقیقاتی و پژوهشی می‌باشند. ما در این مجموعه با توجه به شناختی که از سوالات و سلایق داوران داریم حتما بهترین رزومه را برای شما آماده خواهیم کرد. 

استخراج مقاله از پایان‌نامه کارشناسی ارشد و تز دکتری در این موسسه از جمله مهم ترین خدمات میباشد که طرفداران بسیاری دارد و می‌توانید از این طریق با ساده ترین روش رزومه خود را تقویت نمایید. هر پایان‌نامه به دلیل داشتن حجم بسیار گسترده قابلیت تبدیل شدن به دو تا سه مقاله و یک کتاب را دارد بنابراین می‌توانید با تحویل فایل پایان‌نامه به کارشناس موسسه هر چه سریعتر رزومه خود را تقویت کنید.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام میزان امتیازی که به مقالات چاپ شده در مجلات isi تعلق خواهد گرفت بسته به نظر داوران خواهد داشت اما هر مقاله تا 7 امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء میتواند داشته باشد و سقف کسب امتیاز از طریق چاپ مقالات ژورنالی نیز تا 22 امتیاز میباشد . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
سجادی
3 سال پیش
امتیاز چاپ مقاله در ژورنالهای تخصصی isi در مصاحبه دکتری چند امتیاز هست؟

خدمات موسسه پژوهش برتر