نحوه ی نوشتن رزومه کاری

انتشار 17 تیر 1399
مطالعه 2 دقیقه

رزومه نشان دهنده ی علایق و تجربیات کاری شما می باشد . ولی مهمتر از آن نحوه ی نوشتن رزومه می باشد که اصول خاصی دارد و با رعایت آن اهمیت رزومه شما دو چندان می شود .

نحوه ی نوشتن رزومه کاری

هدف رزومه کاری چیست؟

رزومه کاری با رزومه ی تحصیلی تفاوت دارد و این رزومه قرار است نظر کارفرما را جلب کند تا از شما برای حضور در جلسه ی مصاحبه کاری دعوت به عمل آید.

ساختار استاندارد رزومه 

رزومه کاری دارای فرم مشخصی می باشد که قسمت های مجزایی دارد و بهتر است قبل از توضیح هر قسمت, عنوان آن را با تیتری از سایر محتویات جدا نمایید تا خواننده به سهولت بخش مورد نیز خود را پیدا کند. به چند قسمت مهم رزومه کاری اشاره شده است :

۱-اطلاعات شخصی

این قسمت شامل اطلاعات اولیه  شخصی کارجو می باشد که شامل نام کامل، شماره شناسنامه، شماره کارت ملی، تلفن تماس، آدرس ایمیل یا پست الکترونیک، سال تولد و محدوده سکونت می باشد.

نکاتی مهم در این قسمت:
- نام باید بصورت کامل (نام و نام خانوادگی) نوشته شود.

- سال تولد صرفا جهت اطلاع از سن شما می باشد که می توانید اشاره ای دقیق به ماه و روز نفرمایید.

- به منظور حفظ حریم شخصی می توانید آدرس را کامل ننویسید.

۲-علائق حرفه ای

این قسمت اختیاری بود و فقط برای معرفی بیشتر خصوصیات خود می باشد. سعی کنید تمامی اطلاعاتی را که در این بخش قرار می دهید  کوتاه و صریح باشد. و توجه داشته باشید علایقی که به آنها اشاره می کنید متناسب با کاری که درخواست می دهید باشد. هرچند این بخش اختیاری می باشد ولی با ارائه توضیح در این باره , می توانید ذهنیتی مثبت برای کارفرما ایجاد نمایید . 

۳-مدارک و سوابق تحصیلی 

در این قسمت به سوابق تحصیلی خود از آخرین مدرکی که دریافت کرده اید تا اولین مدرک (دیپلم) اشاره می کنید. بهتر است به دانشگاه , رشته تحصیلی, مدارک آکادمیک غیر دانشگاهی, پایان نامه, پروژه های تحقیقاتی خود اشاره نمایید.  

4-سوابق حرفه ای

این قسمت مهمترین بخش رزومه شما می باشد چرا که تاثیر به سزایی در نظر کارفرما دارد . لیستی از سوابق کاری و حرفه ای خود به همراه سازمان و یا محل کارسابقتان , مدت زمان فعالیت و سمتی که در آن ها داشتید را فراهم نمایید . 

5-مهارتها

پس از اشاره به تحصیلات و سوابق حرفه ای , بهتر است به توضیح مهارت هایتان بپردازید. شما می توانید در این قسمت به مهارت های فنی و همچنین مهارت های فردی اشاره نمایید .
مهارت های فنی شامل کار با نرم افزار, سخت افزار و دیگر برنامه ها می باشد . 
مهارت فردی شامل کارگروهی, مسئولیت پذیری, خلاقیت و میزان آشنایی با زبان های خارجی می باشد .  

خدمات موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر در زمینه های زیر سابقه ی فعالیتی چندین ساله دارد و با همکاری تیمی در زمینه های زیر آماده خدمت رسانی می باشد:
- استخراج مقاله از پایان نامه
- چاپ مقاله
- چاپ کتاب
- ویرایش مقاله و کتاب
- ترجمه متون تخصصی و دانشگاهی

راه ارتباطی با کارشناسان موسسه :

09911755943    isipaper100@gmal.com   پورباقر

09214572013   p.bartar100@gmail.com    شکاری

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر