نگارش و فرمت بندی مقاله

انتشار 6 مرداد 1398
مطالعه 6 دقیقه

اگر به عنوان یک دانشجو استاد دانشگاه یا یک محقق مجبور به ارائه مقاله در مجلات معتبر هستید باید با ویرایش و فرمت بندی مقالات آشنا باشید چرا که بدون فرمت بندی مقالات نمیتوانید انتظار اکسپت مقاله را داشته باشید.

نگارش و فرمت بندی مقاله

نگارش مقاله

در جامعه ای که زندگی میکنیم مقاله نویسی یکی از اقدامات بسیار ضروری محسوب میشود چون تقریبا همه موقعیت های شغلی و تحصیلی وابسته به رزومه افراد میباشد و رزومه هر فرد با امتیازات پژوهشی اعتبار میگیرد که قوی ترین و معتبر ترین راه برای تقویت رزومه ارائه مقاله در مجلات بسیار معتبر داخلی و خارجی میباشد.شما برای چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی ابتدا باید یک مقاله بسیار قوی با محتوای پژوهشی بسیار ناب نگارش کنید و سپس آنرا در مجله مورد نظرتان سابمیت و چاپ کنید.نگارش یک مقاله کار چندان پیچیده ای نیست فقط نیاز به کمی تحقیق و پژوهش و نوآوری دارد.بعد از تحقیقات لازم که محتوای مقاله آماده شد باید شروع به نوشتن مقاله طبق فرمت زیر کنید و هر یک از بخش های مقاله را به همان ترتیبی که در زیر آورده شده است بنویسید.

توجه داشته باشید که ترتیب فوق برای کلیه مقالات صادق میباشد و نمیتوانید جابه جا کنید و بهتر است که ترتیب رعایت شود.با اینکه هر مجله ساختار و فرمت منحصربه فردی دارد اما  این ترتیب قرار گیری هر بخش ثابت میباشد و قابل تغییر نیست.

تصویر

فرمت بندی مقاله

مقاله ای که نویسنده آنرا با سرعت و به قصد به اتمام رساندن مینویسد ممکن است ایراداتی در ساختار قالب و محتوای آن وجود داشته باشد و از طرفی چون بیشتر نویسندگان با فرمت مجلات و نحوه قرار گیری بخش های مختلف مقاله آشنا نیستند به همین دلیل نیاز به فرمت بندی دارد و اصطلاحا هنوز مقاله خام میباشد و آمادگی جهت سابمیت به مجله را ندارد فرمت بندی مقاله در واقع مرتب سازی بخش ها و نحوه قرار گیری هر یک از بخش های مقاله میباشد.فرمت بندی به معنای رعایت فرمت خاصی است که به موارد ریزی مانند نوع فونت، سایز فونت، میزان فاصله از طرفین صفحه، نوع نوشتن منابع، میزان کلمات چکیده مقاله، نوع نگارش افیلیشن، نوع نگارش صفحات، نوع نگارش ضمائم و … باز می گردد.نکته اینجاست که فرمت بندی جزو اصلاحات و موارد حساسیت برانگیز قبل از ارسال مقاله به مجله محسوب نمی گردد البته برخی مجلات تاکید ویژه ای روی فرمت مقالاتی که دریافت می کنند دارند و از نویسندگان مقاله درخواست می نمایند تا مقاله خود را قبل از ارسال به فرمت مجله در بیاورند در هر صورت باید به این نکته توجه داشت که فرمت بندی مقاله قبل از ارسال مقاله به مجله مورد نظر ضمن اینکه یک امتیاز مثبت برای نویسنده محسوب می گردد در روند داوری آسان مقاله بسیار تاثیر گذار است.

نحوه فرمت بندی مقاله

اما فرمت بندی مقاله به چه مواردی تعلق میگیرد و منحصر به چه مواردی است؟در پاسخ به این سوال باید گفته شود که ویرایش یا همان فرمت بندی مقالات هم شامل محتوای مقالات میباشد و هم ساختار مقاله هر بخش نیاز به تخصص های خاصی دارد مثلا برای ویرایش محتوا احتیاج به یک کارشناس خبره که در زمینه نویسندگی مقاله و تشخیص ایرادات محتوایی تخصص دارد کمک بگیرید اما چه بخش هایی جز ویرایش ساختاری و چه بخش هایی جز ویرایش محتوایی میباشد؟

فرمت محتوایی: فرمت بندی محتوایی فرمت بندی هست که توسط نویسنده مقاله صورت می گیرد.در این قسمت نیز هر مجله چهارچوب مخصوص خود را دارد و باید نویسنده بر اساس فرمت قالب آن مجله که در قسمت راهنمای نویسندگان توضیح داده می شود.مقاله خود را نگارش نماید.

فرمت ساختاری: فرمت بندی ساختاری فرمت بندی هست که توسط موسسه انجام می شود.که در این قسمت هم با توجه به مجله ای که می خواهیم مقاله خود را برای آن ارسال کنید تهیه می گردد که شامل فونت،سایز،حاشیه،چهارچوب،ساختارقالب و رفرنس دهی مقاله میشود.

تصویر

چرا فرمت بندی مقالات ضروری میباشد؟

فرمت بندی مقالات موضوع بسیار مهم و ضروری میباشد از آن نظر که شما فرض کنید میخواهید یک قفسه کتاب را مرتب کنید کاملا واضح است که ترتیب کتاب ها را بر اساس رنگ یا سایز مرتب خواهید کرد به طوری که از نظر بیننده خوشایند باشد مجلات نیز میخواهند که مقالاتی را که در مجله چاپ میکنند یک دست و یکپارچه به نظر برسد و کاملا مرتب باشد به همین دلیل یک چهارچوب و ساختار خاصی را مشخص میکنند که همه مقالات باید فقط در این چهارچوب مشخص باشند و از طرفی داوران هر مجله به این فرمت و ساختار توجه بسیاری دارند و مجلات خارج از این چهارچوب را اصلا پذیرش نمیکنند و ریجکت میشوند بنابر این تا حدی که میتوانید قبل از سابمیت مقاله این چهارچوب را رعایت کنید تا مقاله شما پذیرفته و چاپ شود.

 مراحل لازم برای پذیرش یک مقاله

برای اینکه بتوانید یک مقاله را در مجله ای چاپ کنید حتما باید مقاله شکل کاملا ساختار یافته ای داشته باشد اولین گام بعد از اتمام نگارش هر مقاله این است که به شکل کاملا تخصصی و با بهترین کیفیت ترجمه شود.بعد از ترجمه تخصصی میبایست مناسب ترین مجله برای مقاله انتخاب شود انتخاب مجله مناسب برای مقاله باید از لحاظ موضوع مقاله کاملا مرتبط با مجله باشد هر مجله فقط مقالاتی را پذیرش میکنند که در اسکوپ و حوزه مشخصی باشد و انتخاب نادرست مجله اصلی ترین دلیل ریجکت میباشد و بعد از انتخاب مجله نوبت تغییر فرمت مقاله میباشد که از نظر بسیاری از نویسندگان چندان مهم به نظر نمیرسد اما حتما باید رعایت فرمایید چرا که تغییر فرمت همان طور که مطالعه کردید برای داوران مجلات موضوع بسیاری مهمی است و بعد از تمامی این مراحل مقاله آماده سابمیت میباشد و احتمال پذیرفته شدن آن در صورت رعایت تک تک موارد بسیار بالا میباشد.

خدمات موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر کلیه خدماتی که برای صفر تا صد چاپ یک مقاله نیاز است را با بهترین کیفیت ارائه میکند و شما عزیزان میتوانید برای استفاده از این خدمات به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت نمایید تا رسیدگی شود و مراحل رسیدگی برای چاپ یک مقاله به شرح زیر میباشد.

خدمات ترجمه تخصصی: در این موسسه ارائه خدمات ترجمه تخصصی مقالات با بهترین کیفیت و به صورت تخصصی میباشد حضور مترجمین و اساتید ترجمه که تخصص و سابقه چندین ساله در زمینه ترجمه متون تخصصی دارند در این موسسه باعث شده است تا بتوانیم خدمات ترجمه تخصصی با کیفیت تضمینی ارائه کنیم.کلیه متونی که در این موسسه ترجمه میشوند دارای 72 ساعت گارانتی معتبر میباشند.

انتخاب مجله: کارشناسان موسسه پژوهش برتر به دلیل سابقه همکاری بسیار زیادی که با مجلات معتبر دارند میتوانند مناسب ترین مجله را که متناسب با عنوان تخصصی مقاله میباشد را انتخاب کنند انتخاب مجله مناسب گام بسیار مهم و موثری میباشد زیرا همانطور که گفته شد در صورتی که مجله به درستی انتخاب نشود حتما ریجکت خواهد شد.

فرمت بندی مقالات: مناسب ترین فرمت مقاله را فقط افرادی میتوانند تشخیص دهند و آنرا تبدیل فرمت کنند که مهارت بسیاری در زمینه داشته باشند و با فرمت مجلات معتبر به حد کافی آشنا باشند مهارت تغییر فرمت مقالات از عهده کارشناسان موسسه پژوهش برتر با بهترین کیفیت بر می آید.

شما عزیزان میتوانید صفر تا صد مراحل پذیرش مقاله خود را در مجلات معتبر و کاملا تخصصی به کارشناسان ما واگذار نمایید.ارائه کلیه خدمات به صورت تضمینی و با کمترین هزینه میباشد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 ماه پیش
با سلام و احترام فرهیخته ی گرامی شما می وانید درخواستتان به ایمیل موسسه ارسال فرموده و یا با شماره ی زیر در ارتباط باشید تا در رابطه با چاپ مقاله در کوتاه ترین زمان راهنمایی صورت گیرد . ایمیل موسسه :p.bartar100@gmail.com شماره تماس:09214572013
بازدیدکننده
زهرا
1 ماه پیش
سلام وقت بخیر من می خواستم مقاله بنویسم که تا مصاحبه دکترا اماده شود زیر نظر کدوم مجله باشه معتبرتر هست وزودتر اماده می شود؟
بازدیدکننده
مریم شهبازی
11 ماه پیش
سلام وقت بخیر من یک پیش نویس از مقاله دارم که میخوام برای مجله‌ی http://jahssp.azaruniv.ac.ir/journal/process آماده بشه. ممنون خواهم بود که هزینه فرمت بندی رو بفرمایید و اینکه آیا دقیقا طبق دستورات و مقررات مجله‌ی انتخابی فرمت بندی انجام میشود ؟ مدت زمان آماده زمانی مقاله چقدر خواهد بود؟ آیا این امکان وجود دارد یکی از مقالاتی که شما فرمت بندی کرده اید را برای بنده ارسال کنید؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام و احترام جهت ارسال فایل مقاله به داوری مجلات دیگر داده های خام نیاز نیست .روش تخقیق و نمونه های اماری در مقاله شرح داده می شود و نتایج در قالب شکل و جدول و نمودار ارائه می شود . شکاری 09214572013 مسعودی 09911755943
بازدیدکننده
ناشناس
4 سال پیش
با سلام ایا هنگام ارسال مقاله به مجلات ای اس ای لازم است داده های خام کار را نیز ارسال منیم و یا تنها جدوال و شکل ها در قالب نتایج کافی است
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
سلام و عرض ادب بله در خدمتتان خواهیم بود . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
ناشناس
5 سال پیش
سلام من بعد سابمیت مقالم galley proof یا همون فرمت بندی رو خودم انجام دادم فقط میخوام شما برسی کنید فایل مقاله و آدرس ژورنال رو بفرستم میتونید اصلاحات لازم رو اعمال کنید؟

خدمات موسسه پژوهش برتر