نکات مهم در خصوص استخراج مقاله از پایان نامه

انتشار 3 اردیبهشت 1397
مطالعه 3 دقیقه

پژوهش برتر: یکی از مواردی که می تواند در مصاحبه دکتری باعث جلب توجه داوران شود، کتاب چاپ شده از پایان نامه می شود.

نکات مهم در خصوص استخراج مقاله از پایان نامه

تهیه مقاله علمی از پایان نامه بسیار اهمیت دارد، در واقع ارزش وجودی، کاربردی یا علمی پایان نامه توسط این مقاله تعیین می‌شود.برای استخراج مقاله دانستن تفاوت میان مقاله و پایان نامه ضروریست. پایان نامه یا رساله هدف و ماهیت آموزشی دارد و دانشجویان برای نشان دادن میزان تسلط و دانش، تمام آموخته های خود را در مورد موضوعی مشخص ارائه می کنند. مقاله معمولا توسط دانشجویان و دانشمندان و محققان که به دنبال ایده های علمی ناب و قابل اجرا و دارای دلایل علمی معتبر هستند، مطالعه می شود. انتظار می رود که مقالات ارائه شده دارای نوآوری و دلایل محکم علمی باشد و با اصول و ساختار خاصی تدوین شود.

نکات مهم در خصوص استخراج مقاله از پایان نامه 

موضوع مقاله

انتخاب موضوعات و تحقیقات به روز و غیرتکراری برای مقاله، شانس پذیرفته شدن مقاله را بسیار بالا می برد، به نقل قول از مقاله های دیگر و سایر تحقیقات اکتفا نکنید .توجه داشته باشید داشتن حرفی نو در موضوع و شیوه انجام مقاله بسیار حائز اهمیت است.

ساختار مقاله

جمع آوری چکیده کلی پایان نامه در 10 الی 15 صفحه انجام می شود. یک مقاله اصولی باید دارای ساختار و ترتیب مشخصی باشد از جمله:

  1. عنوان مقاله : عنوانی که برای مقاله انتخاب می شود لزوما همان عنوان پایان نامه نیست. ممکن است پایان نامه قابلیت استخراج به چند مقاله را داشته باشد بنابراین بهتر است براساس موضوع هر مقاله عنوان مناسب انتخاب شود. نکته مهم اینکه عنوان کوتاه، مختصر، غیرتکراری باشد.
  2. چکیده مقاله : چکیده مقاله می تواند عینا همان چکیده پایان نامه باشد اما در صورت استخراج چند مقاله از یک پایان نامه باید چکیده براساس موضوع هر مقاله تدوین شود. چکیده مقاله معمولا دارای 250 تا 300 کلمه است.جمله بندی چکیده مقاله خبری بوده و به صورت فعل گذشته یا ماضی بعید نوشته میشود. چکیده مقاله را با یک یا دو جمله درباره هدف پژوهش و ضرورت آن شروع کنید.
  3. کلیدواژه های مقاله: در نوشتن کلیدواژه ها حساسیت به خرج دهید. کلماتی که بیشترین و نزدیک ترین معنا و مفهوم را با محتوای مقاله دارد انتخاب کنید.
  4. مقدمه : مقدمه مقاله، عامل و مسئله اصلی که انگیزه نگارش مقاله است را بیان می کند. مقدمه مقاله را با توضیح این مسئله که در طی فرآیند پژوهش و تحقیق به دنبال چه چیزی هستید و چگونه مقاله را ساختار بندی کرده اید، به پایان برسانید.
  5. مرور پیشینه تحقیق و بررسی مبانی نظری : این بخش جزء اصلی مقاله می باشد و حتما گذشته نظریه ای یک یا چند متغیر مورد بررسی را در مقاله بنویسید. شما می توانید با خلاصه کردن نظریات و تئوری های مربوط به موضوع پژوهش، اشاره به صاحب نظران اصلی، تعریف متغیرهای پژوهش با رفرنسهای جدید، بررسی مولفه ها و مفاهیم مرتبط، جمع بندی مبانی نظری پژوهش شانس پذیرش مقاله خود را در مجلات معتبر علمی و بین المللی افزایش دهید.
  6. روش تحقیق : در این بخش شیوه پژوهش، جامعه، نمونه ، ابزار جمع آوری داده ها و روایی و پایایی آن ها، و روش تجزیه و تحلیل داده ها مشخص شود.
  7. سوالات و فرضیات و مدل مفهومی
  8. تحلیل داده ها و نتیجه گیری : این بخش نیز یکی از بخش های مهم مقاله می باشد که شامل مقایسه یافته ها با پیشینه یا تطبیق با مبانی نظری، تفسیر نتایج، مقایسه نتایج بدست آمده و تبیین نتایج است به صورت خلاصه و منسجم به نتیجه گیری کار بپردازید. ابتدا به یافته های مربوط به هرسوال و فرضیه پرداخته و به تبیین آن یعنی چگونگی و چرایی یافته بدست آمده بپردازید تا خواننده متوجه شود این یافته شما چه معنایی دارد.
  9. فهرست منابع مورد استفاده : در درج منابع به سبک های رفرنس نویسی در مجله مورد نظر توجه کنید چراکه استایل مجله ها با هم متفاوت است و قبل از ارسال مقاله حتما به این امر توجه کنید. 

مطالعه چند نمونه مقاله چاپ شده

مشاهده و مطالعه چند نمونه مقاله پژوهشی و مقاله ISI قبل از نگارش مقاله می تواند مفید باشد. شناسایی و انتخاب مجله مورد نظر و گرفتن شیوه نامه آن مجله جهت رعایت استانداردهای نگارش مقاله ضروری می باشد. برای دریافت راهنمایی بیشتر در زمینه چاپ مقاله با مجموعه با همایش تماس بگیرید.

زمان و هزینه ها

از آنجا که پروسه چاپ مقاله ISI طولانی است و ممکن است فرآیند داوری آن سه تا یک سال طول بکشد لذا بهتر است به محض شکل گرفتن پایان نامه و قبل از دفاع به فکر استخراج مقاله ISI از پایان نامه باشید.  برخی از دانشجویان به سراغ مجلات لاتین جهت چاپ مقاله خود می روند لذا توجه به شناسایی لیست مجلات معتبر و همچنین هزینه چاپ مقاله جهت پیشگیری از مشکلات احتمالی ضروری می باشد. 

کلیه اطلاعاتی که درباره چاپ مقالات ISI به آن نیاز دارید را می توانید در سایت پژوهش برتر بیابید. 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و عرض ادب در خصوص تبدیل پایان نامه ی شما به کتاب صمیمانه در خدمتتان خواهیم بود و کلیه مراحل چاپ نیز از صفحه آرایی و طراحی جلد کتاب و اخذ فیپا وشابک و مجوز تا ارسال آنها به شما برعهده ی موسسه خواهد بود . اما در خصوص استخراج مقاله از پایان نامه نمیتوانیم در خدمتتان باشیبم . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 [email protected] شکاری : 09214572013 [email protected]
بازدیدکننده
ناشناس
3 سال پیش
سلام خسته نباشید استخراج مقاله رو در چند روز انجام میدین؟ من میخوام برام یک مقاله استخراج کنید و یک کتاب آیا امکان پذیر است؟

خدمات موسسه پژوهش برتر