نمونه کاورلتر شغلی فارسی

انتشار 1 دی 1401
مطالعه 10 دقیقه

کاورلتر که به نامه ی پوششی و نامه ی معرفی نیز شناخته شده است, یکی از مهمترین گام های رسیدن به اهداف تحصیلی و شغلی شماست. برای این منظور می توانید از مطالب این مقاله استفاده نمایید.

نمونه کاورلتر شغلی فارسی

تعریف کاورلتر

کاورلتر نامه ای است که در هنگام درخواست شغلی و یا تحصیلی بعنوان رزومه ارسال می شود. وقتی کار نگارش مقاله به پایان رسید، قبل از ارسال مقاله نیاز است که یک کاورلتر یا سربرگی برای مقاله تهیه شود. در واقع سربرگ یا کاورلتر مقاله یک اطلاعات کامل در خصوص عنوان پژوهش، نویسندگان مقاله، ناوین شغلی و درجات علمی آنها،اهمیت تحقیق و داوران پیشنهادی ارائه می دهد.

کاورلتر

کاورلتر، یک نامه رسمی است که در قالب یک صفحه نوشته می شود و فرصتی را فراهم می کند تا نویسندگان بتوانند ارتباط مستقیمی با سردبیر مجله برقرار کنند. شما با نوشتن کاورلتر سردبیر را متقاعد می کنید که هدفتان چاپ مقاله در مجله آنهاست. زیرا سربرگ اولین قسمتی از مقاله است که توسط سردبیر مجله مشاهده میشود و بسیاری از سردبیرها از روی همین سربرگ است که تصمیم میگیرند که مقاله را رد کنند یا برای داوری ارسال نمایند. به دلایل مذکور نیاز است تا برای تهیه سربرگ وقت و انرژی کافی صرف شود.

اهمیت نگارش کاورلتر

اهمیت نگارش کاورلتر

با نوشتن کاورلتر شما می توانید مسئول مجله یا محل کاری که مورد درخواستتان هست را متقاعد کنید که چه توانایی هایی دارید و آن ها را نسبت به توانمندی هایتان مطمئن سازید. شاید شما هم شنیده باشید که صاحبان مشاغل وقتی برای استخدام افراد در سازمان خود درخواست روزمه می‌کنند فقط چند ثانیه به هریک از رزومه‌ها وقت می‌گذارند و از این رو به افرادی که قصد دارند برای شغلی رزومه ارسال کنند موکداً توصیه می‌شود که رزومه خود را به شکلی طراحی و تنظیم کنند تا در آن چند ثانیه حساس بتوانند نظر مدیر سازمان را برای بازبینی مجدد رزومه و دعوت برای مصاحبه شغلی جلب کنند. باید بگوییم که فرآیند کار در مجلات علمی از سوی ادیتورهای مجله نیز اینگونه است. تصور کنید وقتی مجله‌ای دارای اعتبار مهم علمی است و مقالات زیادی از سراسر جهان برای چاپ در آن ارسال می‌شود، ادیتورها به لحاظ منطقی نمی‌توانند محتوای تمامی مقالات را بازکرده و نگاه کنند؛ اما چاره کار چیست؟

اولین موردی که ادیتورهای مجله در مقاله ارسالی به آن نگاه می کنند چه چیزی است و برحسب آن مولفان مقاله چه اقدامی باید انجام دهند؟ واقعیت این است که دقیقاً همانند شغل‌یابی، اینکه شما مهارت بسیار عالی در انجام یک کار داشته باشید به نظر برای شغل‌یابی ضروری است اما کافی نیست و می‌باید خود را به بهترین نحو ممکنه معرفی کنید. در مقاله هم روال بر همین منوال است. هرچقدر شما مقاله عالی نوشته باشید برای چاپ و پذیرش کافی نیست و می‌بایست به بهترین شکل و سریعترین حالت ممکنه در ذهن ادیتور مجله بازخورد ایجاد کنید تا وی متقاعد شود تا مقاله شما را برای بازبینی کامل در مراحل بعدی انتخاب کند. به اصطلاح گفته می‌شود باید مواردی را رعایت کنید تا ادیتور مجله مقاله شما را از روی ایمیل دانلود کند! در این مطلب به ذکر این مورد حساس خواهیم پرداخت.

اولین موردی که ادیتورهای مجله در مقاله ارسالی به آن نگاه می کنند

ادیتورهای مجله سعی می‌کنند به برخی از اصول کلیدی در مقالات ارسالی نگاه کنند تا فرآیند تصمیم گیری در مورد مقاله مزبور را سریعتر کنند و بتوانند مقلات مورد نظر خود را انتخاب نمایند.تمامی ادیتورهای مجله اولین موردی که به آن توجه می‌کنند کاورلتر است و این کاور لتر می‌بایست در فایلی جداگانه و در کنار مقاله ارسالی به صورت مشخص به مجله ارسال شده باشد. کاورلتر باید به صورت خلاصه نه فقط اجزای کلیدی پژوهش را، بلکه باید چرایی و چگونگی ارتباط موضوع مقاله خود با موضوع و اسکوپ مجله را به روشنی و به وضوح تبیین کند. یکی از شایع‌ترین دلایل رد یک مقاله آن است که مقاله با اسکوپ مجله در ارتباط نیست. باید اذعان کنیم که ادیتور به محتوای مقاله شما توجهی ندارد و صرفاً با قدرت تبیین شما در کاورلتر سروکار دارد.

ادیتورهای مجله

برای مثال، فرض کنید یک دانشجوی معماری درباره طراحی فضای داخلی ساختمان و تاثیر آن بر روی افسردگی و اضطراب ساکنان پژوهشی انجام داده است و قصد دارد مقاله خود را در یک مجله روانشناسی چاپ کند. حال، با توجه به اینکه اطلاعات تحصیلی مولف یا مولفان در رشته معماری است باید تبیین و توجیه دقیق و شفافی از چرایی ارتباط این مقاله با اسکوپ مجله به ادیتور ارایه گردد که در غیر اینصورت ادیتور به احتمال بسیار زیادی مقاله را ریجکت خواهد نمود. ادیتورها درباره میزان ارتباط مقاله با موضوعیت مجله بسیار حساس هستند و درباره آن هیچگونه انعطاف‌پذیری ندارند.
اگر موضوعیت مقاله با اسکوپ مجله ارتباط روشنی نداشته باشد سعی کنید در مناطق حساس از کلیدواژه‌های مرتبط با اسکوپ مجله استفاده نمایید؛ این مناطق حساس عبارتند از کاورلتر، چکیده و بخش کلیدواژگان. همچنین، در کارولتر سعی کنید به صورت شفاف کاربردهای آتی مقاله‌تان را برای خوانندگان و پژوهش‌های بعدی بنویسید و اینکه چرا فکر می‌کنید برای خوانندگان ژورنال این مقاله جذاب خواهد بود. در داخل کاورلتر باید به ادیتور نشان دهید که شما اصول مربوط به کپی رایت را دیده و مطالعه نموده‌اید.

اگر شما کاورلتر را خوب نوشته باشید ادیتور را مجاب خواهید کرد تا به فایل مربوط به مقاله اصلی شما برود و آن را برای مراحل بعدی انتخاب نماید. در مراحل بعدی، داوری مقاله برحسب کیفیت مقاله از دیدگاه‌‌های مختلف به شما بازخوردهایی را ارایه خواهد داد و این احتمال وجود دارد که مقاله رد شود یا بعد از اصلاحات احتمالی مورد پذیرش قرار گیرد.

نحوه نگارش کاورلتر

برخی مجلات دارای فرم های خاصی برای سربرگ هستند اما در حالت کلی یه اطلاعات مشخص را از نویسنده مقاله می خواهند. برا اینکه در هنگام نوشتن کاورلتر مطلبی را فراموش نکنید، بهتر هست قبل از شروع به نوشتن، یک چک لیست برای خودتان تهیه کنید و موارد لازم را در آن یادداشت نمایید.

معرفی

در این بخش, در حد یک پاراگراف خود را کامل معرفی نمایید و به تحصیلات و سمت های شغلی اخیر خود اشاره کنید. همچنین می توانید مشخص کنید به چه دلیل آن سازمان را انتخاب کرده اید.

بدنه نامه

در این بخش, در حد دو الی سه پاراگراف درباره ی علایق و تجربیات خود بنویسید تا توانایی و علاقه ی شما را برای موقعیت سازمان مورد نظر نشان دهند.

پایان نامه

در این بخش, در حد یک پاراگراف چرایی مناسب بودن شما برای این موقعیت شغلی یا تحصیلی را توضیح دهید و در انتها از خواننده ی نامه تشکر کنید. در این بخش می توانید تمایل خود برای داشتن مصاحبه و ملاقات با نوشتن شماره تماس و آدرس ایمیل نشان دهید.

کاورلتر چه محتوایی دارد؟

بطور کلی محتوای یک کاورلتر شامل موارد زیر است:

 • اطالاعات کلی درباره مقاله: شامل عنوان مقاله و نوع مقاله (مقاله تجربی، مقاله مروری و ...) می باشد. اگر قصد ارسال مقاله به بخش خاصی از مجله دارید، باید در سربرگ به آن قسمت خاص اشاره کنید.

 • نام نویسنده یا نویسندگان و درجات علمی آنها: نام تمامی نویسندگان مقاله بایستی ذکر شود. (اگر نویسنده ای قبلا مقاله چاپ شده دارد بایستی نام خود را به همان شکلی بیاورد که در مقالات قبلی آورده است)

 • اطلاعات پیش‌ زمینه و اهمیت موضوع خود را بیان کنید.

 • ضرورت انجام تحقیق را شرح دهید.

 • روش های اصلی که در تحقیق بکار برده اید را بیان کنید.

 • حداکثر 3 نوآوری که تحقیق شمت می تواند به دنبال داشته باشد را بیان کنید.

 • ذکر نام صحیح مجله، اهداف و چشم انداز (Aims and Scope) مجله و تناسب موضوع مقاله با مجله را ذکر کنید.

 • ذکر نام ادیتور. بعضی از مجلات در حوزه های مختلفی فعالیت می کنند و چند ادیتور دارند.در هنگام نوشتن کاور لتر باید ادیتورمناسب را انتخاب کنید. در غیر اینصورت کاور لتر به Editor-in-Chief نوشته می شود.

 • تأیید این موضوع که این مقاله قبلاً چاپ نشده و هم اکنون در مرحله چاپ نمی باشد

 • داوران پیشنهادی

 • کلیه اطلاعات مربوط به کمک هزینه های تحقیق را ارائه دهید.

 • تأیید این موضوع که کلیه نویسندگان، مقاله را مطالعه و تأیید کرده و با ارسال مقاله به این مجله خاص موافقند.

بایدها و نبایدهای مهم در نگارش کاورلتر مقاله

بایدها

 • اسم مجله مورد نظر را چک کنید.

 • در قسمت مخاطب نام ادیتور را حتما ذکر کنید و تنها به نوشتن "سردبیر محترم - Dear Editor " یا "قابل توجه افراد مرتبط - To whom it may concern. " بسنده نکنید.

 • هرگز از صفات عالی – در خصوص مجله، خودتان و کارتان استفاده نکنید.

 • فرمت نگارشی کاورلتر را چک کنید.

 • برای اطمینان از یک فرد با تجربه بخواهید که کاورلتر شما را قبل از ارسال بخواند.

نبایدها

 • با توجه به اینکه کاورلتر شما راه مهمی برای رساندن مقاله به PEER REVIEW است، پس لازم است تا با کاورلتر با دقت کافی و بطور کامل نوشته شود.

 • هرگز چکیده یا قسمت های دیگر مقاله را در داخل کاورلتر کپی نکنید.

 • هرگز از سردبیر یا مجله تعریف و تمجید نکنید زیرا مقاله شما براساس کیفیت کاورلتر و محتوای مقاله برای داوری ارسال می شود، نه بخاطر مودب بودن شما

 • حتما از صحیح بودن املای کلمات خود مطمئن شوید.

کاورلتر چه ویژگی هایی دارد

با هر هدفی (تحصیلی یا شغلی) که نیاز به نگارش کاورلترداشته باشید, باید یک سری اصول را رعایت نمایید:
توجه داشته باشید که حجم نامه یک الی دو صفحه و فونت قلم 10 یا 12 باشد.
اطلاعاتی را که در رزومه آوردید, اینجا استفاده نکنید و بیشتر به جنبه ی شخصیتی اشاره نمایید.
از سبک نامه های اداری استفاده نمایید.
خودتان را کامل با ذکر اسم و درجه علمی و سمت کاری معرفی کنید.
مهارت ها و تجربیات خود را با مهارت ها و تجربه های مورد نیاز شغل/رشته تحصیلی درخواستی مطابقت دهید.
نوع نوشتاری خود را طوری انتخاب کنید که خواننده به خواندن نوشته شما ترغیب شود؛ مثلا با یک مقدمه جذاب، دقیق و به دور از تکلف بی مورد شروع شود, دارای مثال های مرتبط از علایق و کارهای شما و استراتژی های شما در حل مشکلات باشد.
انتهای نامه، با یک جمع بندی نهایی و ایجاد انگیزه در مخاطب برای مطالعه دقیق رزومه شما، پایان یابد.در صورتی که برای هدف شغلی نامه را تنظیم می کنید, درخواست مصاحبه و یا ملاقات داشته باشید.

موارد استفاده کاورلتر

کاورلتر برای استخدام

کاور لتر برای اپلای

کاورلتر برای مقاله

کاورلتر شغلی

هزینه نگارش کاورلتر

در صورت اینکه بخواهید می توانید کار نگارش کاورلتر خود را برای موسساتی که در زمینه نگارش کاورلتر فعالیت دارند بسپارید.عوامل موثر برهزینه نگارش کاور لتر بصورت زیر می باشد.

هزینه نگارش کاورلتر

زبان

نگارش کاورلتر بستگی به زبان موردنظر جایی که می خواهید نامه کاور را ارسال نمایید، دارد. طبیعی است هزینه نگارش کاورلتر به زبان فارسی نسبت به زبان های دیگر کمتر است.

زبان

زمان تحویل

زمان تحویل فایل کاورلتر می تواندبا توجه به درخواست شما تغییر نماید. اگر زمان کوتاهی دارید می توانید با توجه به زمان بندی تحویل فایل در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید. بطور کلی تحویل فایل در سه بازه زمانی عادی، فشرده و فشرده پلاس می باشد.

زمان

رشته و تخصص

رشته تخصصی متن نیز بر هزینه آن تاثیر می گذارد. برخی رشته ها محقق متخصص زیادی دارند و برخی رشته تعداد محقق کمتر هست.

کیفیت

کیفیت متن کارولتر نیز ز جمله مواردی هست که در تعیین هزینه تاثیر دارد. براساس سطح بندی می توان در سه سطح نگارش کاورلتر را انجام داد.

سطح کیفیت طلایی

در سطح طلایی نگارش کاورلتر توسط کارشناس متخصص و خبره انجام می شود.

سطح کیفیت طلایی پلاس

در سطح طلایی پلاس علاوه بر اینکه نگارش توسط کارشناس متخصص خبره انجام می شود، متن یک بار دیگر توسط محقق دیگری بازخوانی می شود.

سطح کیفیت پریمیوم

سطح پریمیوم بالاترین سطح ارائه خدمات در نگارش کاورلتر هست. در این سطح علاوه بر انجام خدمات قبلی، متن کاورلتر توسط مترجم نیتیو بررسی می شود.

نکته: مترجم نیتیو کسی است که زبان مادری اش زبان کشور مقصد باشد.

نکته: علاوه بر موارد فوق اگر نیاز به ارائه توضیحی باشد که باید کارشناس در حین نگارش کاورلتر به آن توجه نماید، می توانید بصورت مکتوب ارائه نمایید. این توضیحات اختیاری و جهت ارتقا کیفیت سفارش هستند.

کیفیت

سفارش نگارش کاورلتر فارسی و انگلیسی در موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر در زمینه نگارش کاورلتر هم به زبان فارسی و هم انگلیسی و هم زبان های دیگر خدمات ارائه می دهد. شما می توانید در خواست خود را برای موسسه ارسال فرمایید تا در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت کاورلتر درخواستی خود را تحویل بگیرید. جهت ثبت سفارش به طریق زیر عمل نمایید:

ثبت سفارش از طریق راه های ارتباطی و ارسال درخواست

بررسی و برآورد هزینه

انجام توسط کارشناس متخصص

بررسی نهایی و تحویل فایل به مشتری

پژوهش برتر

ثبت سفارش نگارش کاورلتر

موسسه پژوهش برتر دارای نماد اعتماد الکترونیک و پشتیبانی فعال در تمام روزهای هفته خدمات نگارش کاورلتر، فرمت بندی و سابمیت مقاله برای مجلات مختلف، ترجمه تخصصی متون و مقالات، اکسپت و چاپ مقاله، نگارش انگیزه نامه، استخراج مقاله از پایان نامه، تبدیل پایان نامه به کتاب، فرمت بندی پایان نامه به فرمت دانشگاه و .... را ارائه می دهد. مفتخر هستیم که چندین سال هست در این زمینه فعالیت نموده و رضایت خاطر مشتریان را فراهم آورده ایم و عهد بستیم تا پایان راه در کنار تمام مشتریان عزیز باشیم. جهت دریافت خدمات بهتر و سریعتر لطفا از طریق راه های ارتباطی ارائه شده با کارشناسان مجموعه پژوهش برتر در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

بله می توانیم نگارش کاورلتر شما را به زبان انگلیسی انجام دهیم.

بله در هنگام ثبت سفارش بفرمایید که زمانتان محدود هست. براساس زمان تان می توانیم فشرده یا فشرده پلاس ثبت نماییم.

بله لطفا شرایط مد نظر مجله را ارسال فرمایید تا در هنگام نگارش محقق در نظر گرفته و انجام نمایند.

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 سال پیش
سلام وقت بخیر احتراما در خصوص نگارش کتاب خدمات ارائه نمیدهیم اما اگر پایان نامه داشته باشید می توانید تبدیل به کتاب نماییم و براساس تعداد جلد درخواستی چاپ انجام دهیم . یا می توانیم در موضوع در خواستی کتاب های جدیدالنشر به زبان های دیگر معرفی نماییم . هر کدام مورد تاییدتان بود برای ترجمه و چاپ اقدام نماییم . لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم انجام پذیرد. ممنونم
بازدیدکننده
محمد رحیم ستوده
1 سال پیش
می خواهم کتابی پنجاه صفحه ای بنویسم میزان ومخارج آن برایم بفرستید

خدمات موسسه پژوهش برتر