ویرایش مقاله علمی

انتشار 19 اسفند 1396
مطالعه 3 دقیقه

پژوهش برتر: اگرچه نگارش، اخذ پذیرش و چاپ مقاله ISI در رشته های مختلف تفاوتی هایی با هم دارند، ولی اصول کلی و شیوه نگارش مقالات علمی شباهت زیادی با هم دارند.

ویرایش مقاله علمی

بسیاری ازدانشجویان به دلیل نداشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی، مقاله خود را به زبان فارسی می نویسند. بعد از نوشتن و کامل شدن مقاله، مطمئنا قصد دارند که مقاله خود را در یک مجله معتبر بخصوص مجلات ISI چاپ نمایند. باتوجه به اینکه تقریبا تمامی مقالات معتبر بین المللی، مقالات خود را به زبان انگلیسی چاپ می کنند. پس اولین گام این است که مقاله نوشته شده به زبان انگلیسی که زبان اصلی مجلات است، ترجمه شود. اما قبل از ارسال به مترجم باید یک سری نکات مهم نگارشی و گرامری رعایت شود که در صورت عدم توجه به آن ها حتی ممکن است قبل از رسیدن به مرحله داوری، از طرف سردبیر مجله رد شود. در کل مقاله شما قبل از ارسال به مجله باید از لحاظ  گرامری و ساختاری ویرایش شود. حالا این ویرایش یا توسط خود شما باید انجام گیرد، ولی اگر آشنایی خوبی به نحوه ویرایش ساختاری و گرامری یک متن ندارید می توانید از کسی که قابل اعتماد بوده و تجربه کافی در این زمینه دارد کمک بگیرید.
یکی از مهمترین مشکلاتی که نویسندگان مقالات علمی به طور غالب به آن اشاره میکنند ترس از دزدیده شدن یا کپی برداری از مقاله ایشان توسط ویراستاران زبان است. گاهی این ترس و احتیاط منجر به این میشود که نویسندگان از ویرایش تخصصی مقاله خود توسط یک ویراستار خبره محروم بمانند و شانس پذیرفته شدن در مجلات معتبر را به دلیل نقص و ضعف در نگارش انگلیسی از دست بدهند. 

 

هدف از ویرایش ساختاری مقاله چیست؟

1. منظور از نگارش صحیح جملات، ساختار فعل، فاعل، مفعول، زمان فعل به کار رفته و... می باشد که باید کاملاً واضح و صحیح نوشته شود.
جملات نباید به صورت محاوره ای بیان نشده و آکادمیک باشند. هر جمله دارای مفهوم روان و سلیس باشد. چون در غیر این صورت ممکن است مترجم معنی و مفهوم بسیاری از جملات فارسی مقاله را متوجه نشود.
اگر جملات نوشته شده به زبان فارسی از لحاظ محتوا و معنی درست نباشد، در تبدیل به زبان انگلیسی، جمله درست ترجمه نخواهد شد و معنی درستی نخواهد داد. در صورتی که چنین مقاله ای به مجله ارسال شود، سردبیر مجله در همان ابتدا چنین مقاله ای را مردود اعلام می کند و بیان می کند که این مقاله از نظر زبان نگارشی ضعیف است.

حتی اگر این مقاله به ویراستار Native هم ارسال شود باز هم ممکن است به دلیل ضعف نگارشی، مقاله از طرف مجله مردود اعلام شود. درست است که در این مرحله مقاله فاقد اشتباهات نگارشی و گرامری است ولی با این حال ویراستار وقت برای درک معنی پاراگراف نمی گذارد و پاراگراف را دوباره نویسی نمی کند زیرا حق این کار را ندارد که در محتوای کار شما دستکاری کند. بلکه فقط می تواند ھر جمله را به تنھایی و بصورت جداگانه ازنظر گرامر بررسی و اصلاح کند.

2. عامل مهم دیگر در ویرایش متن مد نظر می گیرند، روش صحیح به کار بردن علائم نگارشی می باشد. لازم است علائمی همچون نقطه ویرگول، کاما، پرانتز و ... هر کدام را در جای مناسب خود قرار دهید تا خواننده و سردبیر مجله با خواندن مقاله مفهوم آن را به طور واضح درک کنند.
3. نکته بسیار مھمی که روی آن تاکید می شود، توجه به معنی متغیرھای مطالعه و روش اندازه گیری آنھا و معیارھای سنجش و نگارش صحیح آنهاست. چنین اشتباهاتی باعث می شود داوران مجله در همان نگاه اول بگویند گویا نویسنده مقاله با الفبای روش تحقیق آشنایی ندارد.

این ها نکاتی بود که اگر به خوبی رعایت شوند امکان رد مقاله به دلیل های نگارشی تا حد زیادی کاهش می یابد.

کار ویرایش خود را به موسسه پژوهش برتر بسپارید

در گروه تخصصی ویراستاری موسسه پژوهش برتر، تمام کتاب ها، مقالات، پایان نامه ها، متون سخنرانی و ... با بالاترین کیفیت ویراستاری می شوند. بنابراین، کارمزدهای ویراستاری به کیفیت ویراستاری ارائه شده بستگی ندارند؛ بلکه به کمیت و کیفیت اولیه متن سفارش شده شما بستگی دارند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که متون شما با بالاترین کیفیت ممکن ویراستاری می شوند.
تمامی ویراستاری ها در حداقل زمان ممکن و با حداکثر کیفیت و مناسب ترین قیمت صورت می پذیرند و می توانید از پذیرش متون خود در جوامع علمی و فرهنگی مطمئن باشید.
قیمت های ویراستاری به میزان و کیفیت اولیه متن شما بستگی دارد. سفارشات شما طی دو تا سه مرحله ویرایش می شوند، ابتدا از لحاظ علائم نگارشی مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که مقاله از لحاظ گرامری نیز نیاز به ویرایش داشته باشد، در مرحله بعد ویرایش گرامری انجام می گیرد و در نهایت یک بررسی کلی انجام گرفته تا از عاری بودن اثر شما از هرگونه خطا و اشتباهی اطمینان حاصل شود.

با توجه به شرایط متن و فوریت در تحویل متن، مبلغ کارمزد سفارش های ویراستاری و ترجمه به ازای هر صفحه 250 کلمه ای محاسبه خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 سال پیش
سلام وقت بخیر هزینه ویراستاری بسته به تخصصی و تعداد کلمات و زبان مورد نظر متفاوت هست . لطفااز طریق راه های ارتباطی با کارشناسان مربوطه تماس داشته باشید فایل رو ارسال فرمایید یا توضیحات رو بفرمایید تا براورد هزینه دقیق اعلام شود . ممنونم 09214572013 واتساپ p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
بازدیدکننده
2 سال پیش
با سلام و عرض ادب در مورد هزینه ویراستاری متون علمی سوال داشتم. لطفا قیمت هر کلمه را بفرمائید.
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام وقت بخیر بله در خدمتتان هستیم و فرمت بندی مقاله براساس فرمت درخواستی کنفرانس مورد نظرتان انجام می دهیم . لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید و اطلاعات کنفرانس و فایل مقاله را ارسال فرمایید تا اقدامات لازم انجام شود . شکاری 09214572013 پورباقر 09911755943
بازدیدکننده
محمدی
3 سال پیش
با سلام مقاله اي جهت ارسال به پنجمین کنگره بین المللی کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست آماده کرده ام که نیاز به ویرایش آن براساس فرمت همین کنگره هستم. اگه انجام میدین بهم اطلاع بدین.همچنین هزینه آن چقدر می باشد؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام و احترام بله می توانید فایل ترجمه شده را ارسال بفرمایید تا کارشناس بررسی نمایند و سطح و کیفیت ترجمه مشخص شود . در صورت نیاز به ویرایش حتما اقدامات لازم انجام می پذیرد . جهت دریافت راهنمایی های لازم لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید : شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
پرهام
4 سال پیش
ویرایش ترجمه ای که در یک موسسه دیگه ترجمه شده انجام میدین؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
بازدیدکننده
هاشمی
5 سال پیش
سلام و خسته نباشید. خواستم بپرسم قیمت ویرایش تخصصی مقالات ISI شما چقدر است؟ بنده مقاله ISI با تعداد کلمات 6000 کلمه در مرحله ریوایز دارم، در رشته مهندسی مواد. آیا کارشناس آشنا با مهندسی مواد در آن مجموعه وجود دارد؟ با تشکر

خدمات موسسه پژوهش برتر