پارافریز آنلاین (متن فارسی و انگلیسی)

انتشار 28 دی 1401
مطالعه 10 دقیقه

پارافریز چیست؟

پارافریز paraphrase یا رفع سرقت علمی روشی است برای شیوایی و رسایی متن مورد نظر خود به طوری که متن با متن اصلی مشابهت پایینی داشته باشد اما مفهوم یکسان باشد. به کمک پارافریز می‌توانید جذابیت و تاثیرگذاری متن خود را افزایش دهید و همچنین از اتهام به سرقت علمی در مقالات خود پیشگیری نمایید. پارافریز از دیدگاه اغلب نویسندگان به معنای خلاصه نویسی می‌باشد در واقع چنین تصوری دارند که خلاصه‌ای از بخش‌های اصلی مطلب با همان جمله‌بندی‌ها آورده شود و با اضافه نمودن بخش‌هایی می‌توانند مقاله جدید به دست آورند در حالی که چنین تصوراتی در مورد پارافریز کاملا اشتباه می‌باشد و پارافریز در واقع به معنای بازنویسی و از نو نویسی متن برای رسیدن به مقالات ناب و جدید می‌باشد پارافریز در واقع ترفندی است برای از بین بردن جملات مشابه در یک متن که موجب ریجکت مقاله می‌شوند.

پارافریز چیست

اهمیت پارافریز چیست؟

دزدی افکار و اندیشه ها نیز در طول تاریخ سرقت خوانده شده است و با کسانی که مرتکب سرقت علمی و ادبی می‌شوند برخورد جدی به عمل آمده است. افکار و اندیشه ها نهایتا ختم به تحقیقات گسترده ای می‌شوند که این تحقیقات می‌توانند زندگی بشر را متحول کنند بنابراین بسیار ارزشمند هستند و باید از آنها محافظت شود. هیچ محققی دوست ندارد حاصل تحقیقات و پژوهش های خود را به نام فرد دیگری مشاهده کند حفظ آثار علمی از جمله مواردی است که نویسندگان همیشه دغدغه آنرا دارند. برای همه نویسندگان ناخوشایند است که آثار خود را به نام فرد دیگری مشاهده کنند و در واقع اولین گام در تحقیق و پژوهش رعایت اخلاق می‌باشد اخلاق پژوهشی حتما باید رعایت گردد و نویسندگان به هیچ عنوان حق تجاوز به فکر و اندیشه یکدیگر را ندارند و نمی‌توانند بدون اجازه از آثار علمی موجود استفاده کنند.پارافریز کردن مقالات اهمیت بسیار زیادی دارد و کمک بسیاری به نویسندگان می‌کند. اگر مقاله ناب و جدید باشد سریعتر پذیرفته خواهد شد. و در محله داوری مشکلی به وجود نخواهد آمد. اگر اطمینان دارید که مقاله بدون سرقت علمی می‌باشد بهتر است قبل از سابمیت مقاله یکبار دیگر آنرا بررسی کنید و ایرادات آنرا از بین ببرید زیرا در مرحله داوری به هیچ وجه نمی‌توانید اثبات کنید که سرقت علمی به صورت غیر عمدی رخ داده است. داوران ژورنالهای معتبر در انتظار مطالعه مقالاتی هستند که حاوی مطالب کاملا ناب باشد. علاقه‌ای به مطالعه مطالب تکراری ندارند. بهترین اقدام این است که مقاله حتما پارافریز شود.

دریافت گزارش درصد پارافریز

دریافت گزارش درصد پارافریز

برای اینکه بتوانید از درصد مشابهت متن خود آگاه شوید فقط کافی است گزارش درصد مشابهت متن خود را دریافت نمایید. برای متن های انگلیسی و زبان های دیگر بهترین نرم افزار مورد استفاده آی تنتیکیت (iThenticate )می باشد. و برای دریافت گزارش درصد پارافریز متن فارسی می توانید از برنامه های سمیم نور و یا همانند جو ( ایرانداک )استفاده نمایید.

پارافریز چگونه انجام می شود؟

همانطور که مطالعه فرمودید پارافریز روشی است برای ناب کردن و بازنویسی جملات که روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد اما قبل از هر چیز باید بررسی شود که چقدر تشابه علمی در این مقاله وجود دارد و بعد از تشخیص باید اقدام به رفع آنها کنید. سرقت علمی زمانی رخ می‌دهد که یک نویسنده بدون هیچگونه تغییراتی از آثار نویسندگان دیگر استفاده کند. و پارافریز روشی است برای از بین بردن این تشابهات. شما زمانی که می‌خواهید حتی یک خاطره نقل شده از دوستتان را در یک جمع تعریف کنید برداشت مفهومی خود را با کلمات خودتان بیان خواهید کرد عین جملات و کلمات نقل شده توسط گوینده را نه اگر در نوشتن نیز این گونه از منابع موجود استفاده کنید مشکلی پیش نخواهد آمد و اصلا متن شما دچار سرقت علمی نخواهد شد ولی اگر بدون اعمال تغییراتی دقیقا همان جملات نوشته شود باید حتما قبل از سابمیت پارافریز انجام گیرد.

پارافریز چگونه انجام می شود؟

انجام پارافریز باید ابتدا میزان تشابهات را تشخیص دهیم و برای تشخیص لازم است از ابزارهای بسیار معتبر استفاده شود که در این حوزه وجود دارند.برخی از سایت ها و نرم افزار ها خدمات تشخیص را به صورت رایگان ارائه می‌کنند و برخی دیگر با پرداخت حق اشتراک. با توجه به این موضوع که دسترسی به پایگاه داده برخی از ژورنالها به صورت رایگان و برخی دیگر به صورت پولی می‌باشد نرم افزارهایی که پولی می‌باشند قابل اعتماد تر هستند زیرا دسترسی به پایگاه داده تمامی ژورنالهای معتبر دارند و جامع و کلی می‌باشند. بعد از اینکه توسط ابزار های تشخیص سرقت علمی میزان مشابهت را به دست آوردید باید شروع به انجام پارافریز کنید. پارافریز یا باز نویسی 3 روش دارد:

جابه جایی کلمات

می‌‍توایند کلمات موجود در جمله را جابه جا کنید و در این صورت ممکن است برای تکمیل مفهوم جمله لازم باشد که کلمات دیگری نیز به آن اضافه کنید جابه جا کردن ترتیب کلمات یکی از ساده ترین و کاربردی ترین روش هایی است که می‌توانید مقالات خود را پارافریز نمایید.

ویرایش گرامری جمله

می‌توانید زمان و شخص فعل ها را جابه جا کنید. تغییر گرامر جملات نیاز به دقت بیشتری دارد. پارافریز باید کاملا دقیق و با توجه زیادی انجام شود. و زمانی که می‌خواهید جملات را پارافریز کنید حتما در نظر داشته باشید که آسیبی به مفهوم جملات وارد نشود.

جایگزین نمودن کلمات مترادف

در جملات کلمات مترادف و هم معنی جایگذاری کنید. جایگذاری کلمات مترادف و هم معنی در جمله باعث می‌شود که تا حد امکان جمله ناب و جدید شود و تشابهات آن نسبت به جملات پیشین از دست برود.

کاربرد پارافریز

به کمک پارافریز مقالات تخصصی می‌توانید میزان سرقت علمی مقالات را کاهش دهید. باتوجه به اینکه امروزه بیشترین دغدغه اساتید و دانشجویان سرقت علمی می‌باشد و امتیاز چاپ مقالات خود را به دلیل وجود مشابهت‌های علمی و ادبی از دست می‌دهند برای پیشگیری از ریجکت مقالات به دلیل تشابهات علمی قبل از سابمیت می‌بایست یک مرحله فوق تخصصی به نام پارافریز انجام شود. پارافریز کیفیت مقالات را تضمین می‌کند و اعتبار بسیار زیادی به مقالات می‌بخشد به طوری که در مرحله داوری مورد توجه قرار می‌گیرد. اعتبار بالای مقالات تخصصی در واقع بیانگر استعداد و توانایی بالای نویسنده می‌باشد.علاوه بر پارافریز مقاله می توان پارافریز متون و ... را نیز انجام داد.

کاربرد پارافریز

پارافریز متون انگلیسی

برای پارافریز متون انگلیسی می توان از نرم افزار های قدرتمندی استفاده کرد. برای متن های انگلیسی نرم افزار های زیادی وجود دارند. نرم افزار ای تنتیکیت یک نرم افزار قوی هست که برای رفع پارافریز متون انگلیسی توصیه می شود. معمولا مجلات معتبر برای دریافت گزارش درصد مشابهت درخواست می نمایند از این نرم افزار استفاده شود چون هم پایگاه داده وسیع و قدرتمندی دارد و هم بسیار دقیق می باشد.

پارافریز متون انگلیسی

پارافریز متون فارسی

پارافریز متون و مقالات فارسی نیز برای ارسال مقاله به مجلات مختلف برای داوری و همچنین برای متون و پایان نامه ها و .. ضروری می باشد. معمولا مجلات داخلی گزارش از برنامه سمیم نور یا همانند جو ایرانداک درخواست می نمایند. که هر دو برنامه برای مشابهت یابی متن ها و همچنین برای یافتن پیشینه مشابه با متن می توان از آن ها استفاده کرد.

 نرم افزار های اصلی

نرم افزار های اصلی پارافریز متون انگلیسی و فارسی

تشابهات علمی موجود در مقالات نه تنها عامل ریجکت مقاله محسوب می‌شوند بلکه اعتبار مقاله را نیز زیر سوال خواهند برد به همین جهت بهتر است قبل از سابمیت تشابهات موجود در مقاله را رفع نمایید. برای تشخیص سرقت علمی موجود در متن مقالات بهتر است از ابزارهای رایج کمک بگیرید ابزارهایی که برای تشخیص تشابهات علمی استفاده می‌شوند و بسیار کاربردی هستند. خوشبختانه ابزارها کاملا قابل اعتماد می‌باشند و کیفیت بالایی در تشخیص جملات مشابه دارند. برای تشخیص سرقت علمی بهتر است از ابزراهایی استفاده کنید که پولی می‌باشند زیرا ابزارهایی که در قبال ارائه خدمات حق اشتراک دریافت می‌کنند بسیار قابل اعتمادتر می‌باشند و دسترسی به همه مجلات پولی دارند. (ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور بالا پولی می‌باشند)

در این بخش به چند نوع از سایت ها و نرم افزارها اشاره خواهیم کرد که می‌توانید با مراجعه به آنها درصد مشابهت مقالات خود را به دست آورید:

نرم افزار های معتبر برای تشخیص سرقت علمی

سایت‌های تشخیص سرقت علمی

 • گرمرلی Grammerly

 • کپی‌لیکس COPYLEAKS

 • پلیجریزم چک Plagiarism checke

 • پلیجریزما (Plagiarisma)

 • داپلی چکر (DupliChecker)

 • PlagTracker

 • پلیج‌اسکن (PlagScan)

 • کپی‌اسکیپ (CopyEscape)

 • SmallSEOTools

 • یونی‌چک

پارافریز آنلاین رایگان متون و مقالات

جهت انجام پارافریز همانطور که مطالعه فرمودید باید ابتدا تشخیص مشابهت ادبی انجام شود و برای تشخیص باید از ابزارهای آنلاین استفاده شود. برای پارافریز آنلاین مقالات می‌توانید متن مورد نظرتان را به صورت آنلاین در سایت های مرتبط وارد کنید تا میزان مشابهت را به صورت قرمز برای شما هایلایت نماید. سپس باید شروع به ویراستاری بخش های مشخص شده کنید. سایت ها و نرم افزارهای آنلاین مناسبترین راه جهت تشخیص سرقت علمی موجود در مقالات می‌باشند. اما متاسفانه برخی از این سایتها دسترسی زیادی به پایگاه داده ژورنالهای معتبر ندارند از همین رو چندان قابل اعتماد نمی‌باشند. در صورتی که نیاز به پارافریز آنلاین دارید می‌توانید از موسسات معتبری که در این حوزه خدمات ارائه می‌کنند کمک بگیرید.

هزینه پارافریز

هزینه پارافریز به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله :

زبان متن

غالبا متن های مورد استفاده زبان های فارسی و انگلیسی هستند و کاین زبان ها کاربرد زیادی دارند. اما اگر متن شما زبانی غیر از فارسی و انگلیسی داشته باشد باز هم برای پارافریز اقدام می شود. زبان متن از عوامل تاثیرگذار در هزینه پارافریز می باشد.

برنامه پارافریز انتخابی

برای زبان فارسی برنامه های پلاگیاریسم چکر ایکس یا سمیم نور یا همانند جو قابل استفاده است و برای زبان انگلیسی هم برنامه های مورد استفاده آی تنتیکیت و پلاگیاریسم چکر ایکس می باشند.

رشته و تخصص

تخصص متن از دیگر فاکتور هایی هست که در هزینه پارافریز متن تاثیر دارد.

زمان تحویل

براساس محدودیت زمانی یا بازه زمانی درخواستی مشتری جهت دریافت فایل پارافریز شده می توان در سه بازه زمانی عادی، فشرده و فشرده پلاس فایل را تحویل داد. هزینه پارافریز متن در حالت فشرده پلاس بیشتر از حالت فشرده و عادی می باشد در عوض زمان تحویل هم خیلی کمتر از حالت های دوم و سوم می باشد.

درصد مشابهت

اگر متن درصد مشابهت بالایی داشته باشد هزینه و زمان زیادی نیاز است تا صرف شود که بتوان متن با درصد مشابهت درخواستی تحویل داده شود.

نکته: باید توجه داشت که اگر متنی درصد مشابهت بالای 70 درصد داشته باشد امکان رفع وجود ندارد و این علنا به این دلیل هست که متن بسیار مشابه متن های دیگر هست و اصلا نوشتاری صورت نگرفته است. درصد گزارش پارافریز نباید بیشتر از 70 درصد باشد.

تعداد کلمات

تعداد کلمات متن عامل دیگری است که بر هزینه پارافریز تاثیر دارد. هر چقدر متن حجم بیشتری داشته باشد هزینه هم بیشتر خواهد بود.

سطح کیفیت

کیفیت متن پارافریز شده را می توان در چند سطح طبقه بندی کرد:

برنزی

در حالت برنزی حداکثر تشابه متن پارافریز شده 35 درصد خواهد بود.

نقره ای

در حالت نقره ای حداکثر تشابه متن پارافریز شده 25 درصد خواهد بود.

طلایی

طلایی حالتی هست که در آن حداکثر متن پارافریز شده 15 درصد می باشد.

طلایی پلاس

در طلایی پلاس حداکثر متن پارافریز شده 15 درصد می باشد و همچنین بازخوانی متن نیز انجام می شود.

پریمیوم

در حالت پریمیوم حداکثر تشابه متن پارافریز شده 10 درصد می باشد.

پریمیوم پلاس

در پریمیوم پلاس حداکثر تشابه متن پارافریز شده 10 درصد و همچنین بازخوانی هم انجام می شود.

بهترین موسسات ارائه دهنده خدمات پارافریز

همانطور که در بالا اشاره شد برای انجام مشابهت یابی متن باید ابتدا مشخص نمایید که درصد مشابهت متنتان چقدر هست و بعد برای رفع مشابهت هم اقدام نمایید. موسسات بسیاری هستند که رد این زمینه خدمات ارائه می دهند و می توانید از خدمات این موسسات استفاده نمایید. موسسه پژوهش برتر سالهاست که در حوزه پارافریز مقالات خدمات آنلاین ارائه می‌کند کلیه خدمات این موسسه به صورت آنلاین ارائه می‌شود. کارشناسان این موسسه با سابقه بسیار بالایی که دارند و از ابزارهای معتبری کمک می‌گیرند. خدمات پارافریز در این موسسه به صورت کاملا تضمینی عرضه می‌شود و ابزار های بسیار معتبری استفاده می‌شود. این موسسه به دلیل سابقه بسیار طولانی که در زمینه خدمات دانشگاهی دارد به ابزارهای کاملا تخصصی و معتبری دسترسی دارند که می‌توانند با کمک این ابزارها متون تخصصی شما را پارافریز کنند.

مراحل ثبت سفارش

پژوهش برتر

ثبت سفارش پارافریز آنلاین متن و مقاله در موسسه پژوهش برتر

اگر زمان شما برای پارافریز متون تخصصی انگلیسی محدود می‌باشد و قصد پارافریز هرچه سریعتر مقالات انگلیسی را دارید می‌توایند از خدمات موسسه پژوهش برتر استفاده کنید. کلیه خدمات توسط این موسسه با بالاترین سطح کیفی ارائه می‌شود. کارشناسان موسسه پژوهش برتر مقالات و متون تخصصی انگلیسی و فارسی شما را با بالاترین سطح کیفی ویرایش خواهند کرد می‌توانید به صورت آنلاین از خدمات این موسسه استفاده کنید همچنین هزینه ارائه خدمات بسیار پایین می‌باشد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

براساس درصد مشابهت متن شما و می توان تا زیر ده درصد کاهش داد . بستگی به درخواست مجله و مشابهت متن شما دارد.

بله در موسسه پژوهش برتر پارافریز به تمام زبان های زنده دنیا انجام می شود.

بله خدمات پارافریز موسسه پزوهش برتر دارای گارانتی کیفی می باشد. همچنین بعد از پارافریز گزارش جدید نیز ارسال می شود که درصد مشابهت جدید مشخص می باشد.

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
6 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما برای پارافریز متن ابتدا باید درصد تشابه متن مشخص شود .ابتدا باید گزارش پارافریز دریافت نمایید بعد از مشخص شدن درصد تشابهت پارافریز صورت گیرد باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
6 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما موسسه پژوهش برتر پارافریز را علاوه بر زبان فارسی برای زبان های دیگر هم انجام می دهد برای ثبت سفارش می توانید به بخش ثبت سفارش پارافریز مراجعه فرموده و بعد از تکمیل اطلاعات ثبت سفارش را انجام دهید باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
6 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما بله برای انجام پارافریز نیاز به گزارش پلاجیاریسم است در صورتی که گزارش داشته باشید و درصد تشابه بالای 70درصد نباشد می توانیم پارافریز انجام داده و درصد تشابه را به 10درصد کاهش دهیم باتشکر
بازدیدکننده
بازدیدکننده
6 ماه پیش
با سلام پارافریز زیر 10درصد ایا می توانید انجام دهید یا نه ؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
6 ماه پیش
با سلام ایا پارافریز را تنها برای متن فارسی انجام می دهید؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
6 ماه پیش
با سلام من نیاز دارم پایان نامه ام رو پارافریز کنم چطور میتونم انجام دهم
بازدیدکننده
حمیرا نجفقلی زاده
12 ماه پیش
باعرض سلام ودرود ااستفاده از. پارافریز نوع جدید وبه روز وابدیت شده همان دیکشنری انگلیس سابق هست اما اینبار بصورت حامع تر وکار بردی تر در ضمن. سهل و اسان فهم میباشد والبته کاربردی تر . خداقوت .

خدمات موسسه پژوهش برتر