پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر

انتشار 13 آبان 1398
مطالعه 4 دقیقه

مقالات اسناد علمی بسیار معتبری هستند که طرفداران زیادی دارند. امروزه امن ترین راه برای تقویت رزومه و کسب امتیازات پژوهشی نگارش مقاله می‌باشد مقاله ای که بتوان آنرا به ژورنالهای معتبر سابمیت کرد.

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر

نحوه نگارش مقاله 

نگارش مقاله جز اقدامات بسیار مثبت و پرطرفدار می‌باشد. رایجترین و پرطرفدارترین مقالاتی که امتیاز زیادی نیز دارند مقالات علمی پژوهشی می‌باشند برای نوشتن این نوع مقالات می‌بایست نویسنده ایده ناب داشته باشد و تا حد ممکن به تحقیق و پژوهش مشغول باشد. تحقیقات زمانی ارزشمند هستند که به صورت یک مقاله در ژورنالهای تخصصی ثبت و رونمایی شوند. مقالات پرطرفدارترین آثار علمی می‌باشند که منبع رسمی و معتبر برای استناد کنندگان محسوب می‌شود. نویسندگان مقالات علمی امتیازات بیشماری را کسب می‌کنند. مقاله باید در یک چهارچوب مشخص قرار بگیرد و نباید هیچ یک از بخش های مقاله را جابه جا کنید ترتیب بخش های مقاله به ترتیب زیر می‌باشند:

 1. موضوع مقاله
 2. چکیده
 3. مقدمه
 4. روش تحقیق
 5. نتایج
 6. بحث و تجزیه و تحلیل
 7. نتیجه گیری
 8. منابع

تصویر

مقاله باید عنوان کاملا ناب و جدید داشته باشد و همچنین محتوای مقاله نیز می‌بایست ناب و جدید باشند و موضوعات تکراری نداشته باشند. هر بخش باید کامل کننده بخش دیگر باشد و مطالب کلی کاملا منسجم باشند. کیفیت بالای محتوای مقاله کاملا مهم است و تاثیر زیادی در پذیرش مقاله خواهد داشت توجه داشته باشید که چهارچوب مقاله در همه مجلات کاملا یکسان است.

 مراحل چاپ مقاله در مجلات علمی معتبر

چاپ مقاله در ژورنالهای تخصصی مراحل پیچیده ای دارد و باید مقاله کیفیت بسیار بالایی داشته باشد تا بتوان آنرا در ژورنالهای تخصصی و با کیفیت چاپ کرد. اعتبار بالای محتوای مقاله کمک بسیاری به پذیرش سریعتر آن می‌کند. مراحل چاپ مقاله در ژورنالهای تخصصی به این صورت می‌باشد که ابتدا باید مقاله را ترجمه کنید و بعد از ترجمه سعی در ویرایش و از بین بردن ایرادات آن داشته باشید. مقالات قبل از اینکه سابمیت شوند باید رفع سرقت علمی شوند و در صورت بروز هرگونه کپی و یا تشابهات علمی باید ویرایش انجام شود. پارافریز یا رفع سرقت علمی مقالات  کاملا ضروری می‌باشد, بعد از پارافریز مقاله باید بازبینی کلی شود و به ژورنالی که انتخاب شده است توسط راههای ارتباطی آنلاین سابمیت گردد. مرحله داوری هر ژورنال بستگی به کیفیت آن دارد و واضح است که ژورنالهایی با اعتبار بالاتر شرایط دشواری برای پذیرش دارند. بعد از اینکه نتیجه داوری مثبت بود و مقاله پذیرفته شد باید فرمت بندی و گالی پروف انجام دهید و مقاله را به فرمتی که از طرف ژورنال تعیین شده است تبدیل کنید و دوباره آنرا سابمیت نمایید تا چاپ شود. البته بعد از اخذ نامه پذیرش می‌توانید از اعتبار مقاله استفاده کنید و نیازی نیست منتظر چاپ مقاله بمانید.

تصویر

انتخاب ژورنالهای تخصصی برای چاپ مقاله

ژورنالها باید از لحاظ سطح کیفی و حوزه موضوعی متناسب با مقاله باشند و سابمیت مقاله با کیفیت پایین به ژورنالهای تخصصی موجب ریجکت مقاله می‌شود مطابقت مجله و مقاله کاملا ضروری است و باید در انتخاب مقاله حتما دقت بسیار بالایی داشته باشید. علاوه بر این باید این نکته نیز مدنظرتان باشد که باتوجه به افزایش تعداد ژورنالهای جعلی و نامعتبر مجله انتخابی شما جز ژورنالهای جعلی نباشد و کاملا معتبر و قابل اعتماد باشد. هر مجله حیطه موضوعی خاصی دارد که با شناخت مجله می‌توانید با این حیطه موضوعی آشنا شوید برخی از ژورنالها تنها در یک فیلد خاصی مقاله پذیرش می‌کنند و برخی دیگر از ژورنال ها در موضوعات متنوع باید با زمینه موضوعی هر مقاله آشنا باشید. زمانی که می‌خواهید مجله مد نظرتان را انتخاب نمایید می‌بایست به زمانی که دارید هم توجه کنید برخی از ژورنالها سالانه تعداد محدودی از مقالات را پذیرش می‌کنند و بنابر این ممکن این زمان زیادی در انتظار بمانید به زمان داوری و تعداد مقالاتی که پذیرش می‌کنند حتما توجه داشته باشید.

نحوه اعتبار سنجی ژورنالها

قبل از سابمیت مقاله به هر ژورنال می‌بایست آنرا اعتبار سنجی نمایید و از جعلی نبودن آن مطمئن شوید. نحوه اعتبار سنجی ژورنالهای تخصصی به این صورت می‌باشد که یا باید به سایت آن ژورنال مراجعه فرمایید و عنوان یا ISSN مقاله مورد نظرتان را جستجو نمایید. گوگل اسکولار نیز می‌تواند منبع معتبری برای اعتبار سنجی مقالات باشد. مجلات در هر موسسه هر سال به روز رسانی می‌شوند و لیست جدیدی از مجلات در این ژورنالها قرار می‌گیرد. معتبرترین و پرطرفدار ترین مجلات برای چاپ مقاله مجلات isi, isc, pubmed, scopus, jcr می‌باشند که هر ژورنال تخصص های خاصی برای پذیرش مقالات دارد. برای اطمینان از معتبر بودن این مجلات می‌توانید به سایت هر یک مراجعه فرمایید.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

در موسسه پژوهش برتر سفارش ترجمه و چاپ مقاله در کلیه ژورنالهای تخصصی با بیشترین سطح کیفی انجام می‌شود. می‌توانید درخواست خود را مبنی بر چاپ آنلاین مقاله در ژورنالهای تخصصی ثبت نمایید تا کارشناسان موسسه هر چه سریعتر فرآیند پذیرش و چاپ مقاله را آغاز نمایند. پذیرش و چاپ مقاله در برخی از ژورنالها در موسسه پژوهش برتر به صورت صددرصد تضمینی و با هزینه بسیار پایین می‌باشد کلیه فرآیند چاپ مقالات در این موسسه به صورت کاملا تضمینی انجام می‌شود.

خدمات موسسه پژوهش برتر شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ترجمه مقالات و متون تخصصی کتابها
 • ویرایش محتوایی و دستور زبانی مقالات
 • رفع سرقت علمی مقالات و از بین بردن میزان تشابهات
 • معرفی ژورنالهای کاملا تخصصی و تضمینی جهت سابمیت مقاله
 • سابمیت مقاله توسط روشهای آنلاین
 • اخذ تضمینی نتیجه پذیرش مقالات

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
بازدیدکننده
ناشناس
3 سال پیش
با سلام و احترام اگر مقاله استخراجی از پایان نامه آماده باشد( فارسی و انگلیسی) مراحل اخذ اکسپت و چاپ در ژورنالهای معتبر فنی و مهندسی حداکثر چه مدت می باشد که قبول زحمت بفرمایید( لطف بفرمایید برای هر کدام( اکسپت/چاپ) بصورت جداگانه توضیح بفرمایید هزینه های حدودی برای هر مرحله تقریبا چقدر تخمین زده میشود(برای ژورنالهای معتبر خارج ISI یاISC) یا مجلات داخلی که کاملا به زبان انکلیسی باشند با تشکر از عنایات شما بزرگواران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام ممنون و سپاس از حسن توجهی که به موسسه پژوهش برتر دارید . ارائه خدمات به موقع و درخور شان کاربران وظیفه اصلی ما در قبال توجهی هست که به موسسه پژوهش برتر دارید . شکاری 09214572013 مسعودی 09911755943
بازدیدکننده
رضایی
3 سال پیش
سلام. خواستم بابت همکاری بسیار خوبتون بسیار بسیار تشکر کنم واقعا کارتون و همکاری کارشناس محترم خیلی خوب بود. خدا خیرتان دهد.
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام موسسه صمیمانه در خصوص ترجمه ی تخصصی مقالات ، معرفی مجلات معتبر و مرتبط و فرمت بندی و سابمیت و پیگیری ها در خدمتتان خواهد بود . البته که خودتان نیز میتوانید مجلات را معرفی نمایید و بعد از بررسی های لازم اقدامات لازم جهت سابمیت مقاله صورت میپذیرد . ضمن اینکه تضمین پذیرش صد در صد برای هیچ یک از مجلات معتبر نمیتوان داد و حتما باید داوری شوند . برای کسب راهنمایی های بیشتر شما میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
پریسا
3 سال پیش
سلام چاپ تضمینیس مقالات pubmed رو انجام میدین ژورنالهای تخصصی و معتبر رو خودتون معرفی میکنید یا میتونیم ما هم مجله ای معرفی کنیم.

خدمات موسسه پژوهش برتر