پذیرش مقاله پابمد

انتشار 12 شهریور 1398
مطالعه 7 دقیقه

اسناد پزشکی و پیراپزشکی در پایگاه پابمد منتشر می‌گردد این پایگاه معتبرترین منبع استنادی برای مقالات معتبر سطح دنیا به حساب می‌آید pubmed و medline بزرگترین منبع استنادی برای مقالات پزشکی و پیراپزشکی دنیا می‌باشند.

پذیرش مقاله پابمد

پایگاه پابمد

یکی از امن‌ترین و معتبر‌ترین منابع استنادی برای داوطلبان گروه های پزشکی و پیراپزشکی پایگاه پابمد می‌باشد. این پایگاه مقالات و  کلیه اسناد را گرد آوری می‌کند و در اختیار مراجعه کنندگان کل دنیا قرار می‌دهد. معتبر ترین مقالات پزشکی که در دنیا نوشته می‌شوند به این پایگاه ارسال می‌شوند تا داوری شوند و در این پایگاه به ثبت رسند. هم اكنون اين پايگاه اطلاعاتي بيش از 24 ميليون مقاله از 5600 نشريه در رشته‌هاي پزشكي، پرستاري، دندانپزشكي، دامپزشكي و علوم پايه (پيش باليني) منتشر شده در آمريكا و هفتاد كشور جهان را دارا مي باشد. روز آمدي اين پايگاه از سه شنبه تا شنبه هر هفته مي باشد و بيش از 90 درصد مقالات آن چكيده به زبان انگليسي دارند.

نحوه چاپ مقاله در پایگاه پابمد

برای چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر پابمد قبل از هر چیز باید یک مقاله در اختیار داشته باشید که از لحاظ سطح کیفی رتبه بسیار بالایی داشته باشد. مراحل چاپ مقاله در ژورنالهای مختلف تقریبا یکسان می‌باشد فقط کیفیت است که باید مورد توجه قرار بگیرد هر ژورنالی برحسب اعتبار علمی و سطح کیفی خاصی را برای پذیرش مقالات در نظر دارد و باید مقاله این استاندارد کیفی را رعایت کند تا قابل پذیرش در این ژورنالها باشد. مراحل نگارش تا سابمیت و چاپ مقاله در ژورنالهای pubmed به شرح زیر می‌باشد:

تصویر

مراحل نگارش مقاله pubmed
 • عنوان: عنوان مقالات پزشکی که قرار است در ژورنالهای پابمد ثبت شود باید به صورت کاملا ناب و جدید عناوین تکراری که یک بار در این حوزه چاپ شده اند قابل پذیرش نخواهند بود. برای جذابیت هرچه بیشتر عنوان بهتر است که زیاد طولانی نباشد و دارای کلمات کلیدی باشد هر چه عنوان کوتاه تر باشد و به مطالب مقاله نزدیکتر باشد بیشتر مورد توجه داوران ژورنالها قرار خواهد داشت.
 • افیلیشن: اسامی نویسندگان به صورت نام نام خانوادگی آدرس ایمیل شهر و نام دانشگاه باید نوشته شود و در مقالاتی هم که چند نویسنده دارند باید نویسنده مسئول مشخص گردد البته نوشتن ایمیل نویسنده مسئول کافی است.
 • چکیده: حدود 250 تا 300 کلمه که در حدود 4 پاراگراف باشد در مورد روش‌بررسی، یافته‌ها، نتیجه‌گیری و کلمات کلیدی (حداقل ۳ و حداکثر ۷ واژه) تنظیم شود.
 • کلمات کلیدی: 3تا 7 کلمه مرتبط بازمینه نگارشی مقاله را به عنوان کلمات کلیدی انتخاب کنید لازم نیست چندان زیاد باشد 7 واژه کافی است. 
 • مقدمه: ۱- اطلاعات قبلی و زمینه‌ای انجام شده و سابقه با ذکر رفرانس. ۲- ضرورت انجام تحقیق. ۳- سؤالات بدون پاسخی که این تحقیق به آن‌ها پاسخ می‌گوید و بیان این موضوع که چگونه نتایج این تحقیق می‌تواند به رفع ابهامات کمک کند. ۴- تعریف اصطلاحات تخصصی یا اختصارات علمی. ۵- هدف تحقیق به نحو روشن.
 • متدها و روش تحقیق: رعایت اصول علمی (گزارش عدد با درصد- گزارش میانگین با حدود اطمینان- میانه با Range). ۲- پرهیز از نشان دادن همه یـافته‌های به‌دست آمده به‌جز یـافته‌های مهم و تعیـین‌کننـده. ۳- استـفاده منـاسب از جدول و نمودار با حداقل تعداد ممکن به‌طوری‌که به ازای هر سه صفحه تایپی یک جدول یا نمودار استفاده شود، ضمن این‌که نمودار باید سیاه و سفید و دو بعدی باشد و عنوان جدول، بالای آن و در نمودار، زیر آن قرار گیرد (با ذکر شماره). با توجه به محدودیت صفحات مجله، بدیهی است از تکرار ارایه مطالبی که در متن آورده شده‌اند در جداول و بالعکس باید اجتناب نمود، جداول و نمودارها فارسی باشند. عکس‌ها، نمودارها و جداول مربوط به مقاله به‌همراه توضیحات آن‌ها بایستی جداگانه و در دنباله متن اصلی مقاله آورده و شماره‌گذاری گردد. کیفیت تصاویر ارسالی مطلوب باشد.
 • رفرنس ها و منابع تحقیق: استناد به منابع دیگر فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد و باید در بخش منابع اشاره به رفرنس های تحقیق کنید.

آیین نگارش مقالات باید به صورتی باشد که کلیه علایم نگارشی و متدهای نویسندگی رعایت شود. از به‌کار بردن کلمات خارجی که معادل رسا در فارسی دارند، خودداری شود. مقالات پذیرفته شده شامل مقالات تحقیقی، مروری، گزارش کوتاه و گزارش موردی می‌باشد. بعد از مراحل نگارش بلافاصله چاپ را آغاز کنید برای مراحل چاپ مقاله لازم است که مراحل زیر طی شوند.

تصویر

مراحل چاپ مقاله در پابمد
 • ترجمه تخصصی: مقاله باید به صورت کاملا تخصصی ترجمه شود ترجمه مقالات حوزه های پزشکی و پیراپزشکی باید توسط مترجمین متخصص آن حوزه ترجمه شود. کیفیت ترجمه موضوع بسیار مهمی می‌باشد.
 • ویرایش مقاله: مقاله باید از لحاظ ساختاری و گرامری و املایی بررسی شود و ویرایش گردد چنانچه ایراداتی از جمله علایم نگارشی و ... در محتوای مقاله وجود داشته باشد مقاله ریجکت خواهد شد.
 • بررسی سرقت ادبی: مقاله باید توسط قویترین و معتبرین نرم افزار ها بررسی شود تا میزان مشابهت و سرقت ادبی موجود در مقالات از بین برود چنانچه در متن مقاله موضوع تکراری بدون استناد وجود داشته باشد حتما ریجکت خواهد شد و مقالاتی که دارای سرقت ادبی می‌باشند اعتباری نخواهند داشت.
 • اعتبار سنجی: مقاله باید قبل از هرچیز اعتبار سنجی شود و کیفیت مقاله مشخص شود کیفیت موضوع بسیار مهمی می‌باشد و در این مرحله هم از لحاظ محتوایی و هم از لحاظ کیفیت ترجمه و ... بررسی خواهد شد.
 • انتخاب ژورنال: ژورنال مناسب برای مقاله باید از لحاظ سطح کیفی و اسکوپ مجله تعیین شود مقالات فقط در حوزه های مشخصی مقالات را پذیرش می‌کنند سابمیت مقاله به یک ژورنال خارج از حوزه پذیرشی مقاله موجب ریجکت مقاله می‌شود.
 • فرمت بندی مقاله: ژورنال ها علاوه بر اینکه اسکوپ و موضوع مشخصی برای پذیرش مقالات دارند فرمت و ساختار مشخصی نیز دارند که باید برحسب فرمت مقاله را ویرایش کنید و فرمت آنرا تغییر دهید. فرمت مشخص در سایت ژورنال حتما وجود خواهد داشت و می‌توانید با مراجعه به آن فرمت مقاله را تغییر دهید.
 • سابمیت:  مقاله را بعد از اتمام کلیه فرآیند فوق به ژورنال مورد نظرتان سابمیت کنید تا به بخش های داوری ارسال گردد سابمیت مقاله توسط راههای ارتباطی آنلاین ممکن می‌شود.
 • داوری: داوری ژورنالهای پابمد سختگیرانه می‌باشد اما در عین حال کاملا عادلانه است و نتیجه داوری سه حالت می‌تواند داشته باشد که در خوشبینانه ترین حالت و نگارش دقیق مقاله حتما پذیرفته خواهد شد. در صورت مشاهده ایرادات کلی از جمله کیفیت ترجمه انتخاب ژورنال و یا فرمت بندی که مهم ترین مراحل می‌باشند مقاله ریجکت خواهد شد. در صورت مشاهده ایرادات جزئی و کوچک داوران مقاله را ارسال به بررسی و بازبینی خواهند کرد.
 • اعلام نتایج: بعد از اعلام نتایج کاری از دستتان برنخواهد آمد بهتر است که قبل از سابمیت حتما تمام تلاشتان را به کار بگیرید تا مقاله پذیرفته شود.

مزایای چاپ مقاله در پابمد

ژورنالهای پایگاه پابمد جز ژورنالهای خارجی به حساب می‌آیند و این ژورنال ها بسیار معتبر می‌باشند و کیفیت بسیار زیادی دارند به همین دلیل مزایای پژوهشی بسیاری نیز دارند. شما با شانس چاپ مقاله در ژورنالهای پابمد می‌توانید از مزایایی همچون موارد زیر برخوردار شوید: 

امکان مهاجرت به خارج از کشور و پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی در صورت داشتن امتیاز چاپ مقاله در ژورنالهای پابمد.

 • کسب امتیاز و پذیرش راحتتر در مصاحبه دکتری
 • کسب امتیاز و پذیرش راحتتر در آزمون های استخدامی
 • کسب ارتقای شغلی و افزایش حقوق و مزایا
 • امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی با درآمدهای بالا در زمینه درمان و علوم پزشکی
 • نظریه پردازی و بیان دیدگاه های نویسندگان در زمینه های تخصصی درمان و علوم پزشکی

خدمات موسسه پژوهش برتر برای چاپ مقاله در ژورنالهای پابمد

ژورنالهای بابمد جز معتبر ترین ژورنالهای شناخته شده در سطح دنیا می‌باشند که با نحوه نگارش و چاپ مقاله در این ژورنالها آشنا شدید. اکنون در هر یک از مراحل چنانچه نیاز به مشاوره و همکاری داشته باشید می‌توانید سفارش خود را از طریق راههای آنلاین ارتباطی به کارشناسان موسسه اطلاع دهید تا هرچه سریعتر بررسی و بازبینی انجام شود.

 • ارسال درخواست خود به ادرس ایمیل موسسه 
 • بررسی درخواست شما و ارسال ایمیل یا تماس تلفنی برای درخواست چکیده مقاله شما و مدارک دیگر برای بررسی توسط کارشناسان
 • معرفی مجلات مرتبط با موضوع مقاله شما یا بررسی مجله پیشنهادی شما
 • تائید نهایی مجله انتخابی از سوی شما
 • ارسال مقاله به مجله و قرار دادن در پروسه داوری
 • پیگیری وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله (در صورت پذیرش، ارسال نامه اکسبت به ایمیل نویسندگان مقاله)
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام واحترام چون هزینه مجلات مختلف متفاوت هست نمی توان اعلام نظر قطعی در این مورد داشت. جهت دریافت دقیق اطلاعات می توانید با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید. شکاری 09214572013 isipaper100@gmail.com مسعودی 09911755943 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
ساجدی
3 سال پیش
سلام و روز بخیر میخواستم ببینم هزینه چاپ مقاله های پابمد چقدرهستش چرا هیچ اشاره به هزینه نشده است؟

خدمات موسسه پژوهش برتر