پذیرش و چاپ مقاله علمی

انتشار 18 آذر 1398
مطالعه 6 دقیقه

پذیرش و چاپ مقاله علمی در ژورنالهای تخصصی و معبر داخلی و خارجی در موسسه پژوهش‌برتر با بالاترین سطح کیفی و به صورت کاملا تضمینی انجام می‌شود. کلیه خدمات در این موسسه توسط کارشناسان زبده و متخصص ارائه می‌گردد.

پذیرش و چاپ مقاله علمی

پذیرش و چاپ مقاله

پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالها دو مقوله متفاوت می‌باشند و پذیرش به مراتب دشوارتر از چاپ می‌باشد با گذر از مراحل پذیرش مقاله به امتیاز چاپ مقاله دست خواهید یافت. پذیرش مقاله در یک ژورنال به منزله عبور کردن از بخش داوری آن می‌‍باشد. هر مجله برای اینکه بتواند از بین هزاران مقاله  که در دنیا نگارش می‌شود معتبرترین و با کیفیت ترین مقاله را انتخاب نماید افراد خبره و مختصص را به عنوان داور در نشریه قرار داده است. داوران ژورنالهای تخصصی وظیفه بررسی و اعتبار سنجی مقالات را بر عهده  دارند. سختترین مرحله در پذیرش هر ژورنال بخش داوری آن می‌باشد. دانشجویان شاید در مقاطع تحصیلی کارشناسی نگارش مقاله را از روی علایق شخصی انجام دهند اما در دوره های تخصصی کارشناسی ارشد و دکتری نگارش و چاپ مقاله برای دانشجویان ضروری می‌باشد و موظف به ارائه مقاله در مجلات معتبر و تخصصی می‌باشند. 

اگر شما به عنوان یک محقق تحقیقاتی انجام داده اید که مناسب برای منتشر شدن در مجلات معتبر می‌باشند توصیه می‌گردد فرصت را از دست ندهید و تحقیقات خود را به صورت یکپارچه و منسجم در قالب یک مقاله چاپ کنید و آنرا در ژورنالهای معتبر و تخصصی ارائه نمایید. چاپ مقاله در ژورنالهایی که اعتبار بسیار زیادی دارند به مراتب دشوارتر می‌باشد و زمان بیشتری طول می‌کشد تا چاپ مقاله انجام شود. مقالات ساختار یکسانی دارند و نحوه قرارگیری بخش های آن باید به صورت ثابتی باشد برای همه ژورنالها اما آنچه که تفاوت دارد مطالب درج شده در آن می‌باشد محتوای مقاله تعیین کننده کیفیت آن می‌باشد اگر بتوانید مطالبی ارائه کنید که برای اولین بار و به صورت کاملا تخصصی ارائه شده اند روشن است قابلت چاپ شدن در ژورنالهای با کیفیت بسیار بالا را خواهد داشت اما اگر سطح کیفی محتوای مقاله پایین باشد نمی‌توان آنرا به ژورنالهای معتبر و تخصصی سابمیت کرد. داوران ژورنالهای تخصصی در انتظار مطالب ناب و کاملا کاربردی می‌باشند که برای اولین بار توسط نویسنده مطرح شده است از همین رو بهتر است در نگارش دقت عمل بالایی داشته باشید صرف نظر از اینکه کلیه مقالات حاصل پژوهش های ارزشمندی می‌باشند برخی از آنها واقعا تاثیر پذیری به سزایی دارند بنابراین شیوه نگارش و درک و ارائه مطالب نیز بسیار مفید و کاربردی می‌باشد.

تصویر

 • چاپ مقاله ممکن است در راستای دست یافتن به اهداف متفاوتی باشد. که بهتر است ابتدا هدف خود را مشخص نمایید و سپس فرایند چاپ مقاله را آغاز کنید. نحوه امتیاز دهی به ژورنالهای داخلی و خارجی کاملا متفاوت می‌باشد و قبل از اینکه ژورنالی را انتخاب نمایید بهتر است هدف خود را از چاپ مقاله تعیین نمایید.
 • پذیرش و چاپ مقاله برای دفاع از پایان نامه
 • پذیرش و چاپ مقاله برای شرکت در مصاحبه دوره دکترا
 • پذیرش و چاپ مقاله برای شرکت در مصاحبه استخدامی
 • پذیرش و چاپ مقاله برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی جهت ادامه تحصیل

مراحل پذیرش و چاپ مقاله

مراحل پذیرش مقاله در هر ژورنال طبق مراحل و متدهای خاصی انجام می‌شود که نویسنده باید با دقت و تلاش سعی کند این مراحل را به طوری پشت سر گذارد که مقاله ریجکت نگردد و کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. پذیرش مهم تر از چاپ می‌باشد زیرا شما با اخذ نامه پذیرش مقاله از طرف ژورنال خواهید توانست از مزایای آن استفاده کنید بنابراین چاپ مقاله در مجله اهمیت زیادی ندارد و آنچه که مهم است پذیرش مقاله می‌باشد مرحله چاپ بعد از اخذ پذیرش آغاز می‌گردد.

تصویر

قبل از شروع فرآیند پذیرش و چاپ مقاله بهتر است ابتدا درک کنید که داوران نسبت به چه مسائلی حساسیت دارند در این صورت بهتر می‌توانید در مراحل پذیرش مقاله گام بردارید:
 • اصل بودن محتوای مقاله و عدم وجود هر گونه تشابهات و یا مطالب تکراری که ممکن است به صورت آگاهانه و یا ناآگاهانه به وجود آمده باشد.
 • داوران فقط مقالاتی را بررسی می‌کنند که در حوزه تخصصی متناسب با مقاله باشد و موضوعات خارج از این حوزه از دیدگاه آنان قابل بررسی نمی‌باشد.
 • کیفیت بالای ترجمه مقاله نیز از دیدگاه داوران مهم است و چون زبان مادریشان انگلیسی می‌باشد مهارت بالاتری در تشخیص کیفیت ترجمه مقاله دارند.
 • محتوای تخصصی و ناب بودن مطالب مقالاتی که محتوای آنها کیفیت تخصصی بسیاری داشته باشد روشن است که از دیدگاه داوران ژورنالها کیفیت بیشتری خواهد داشت.
 • البته جزبه‌جز بخشهای مقاله از دیدگاه داوران مهم است اما بیشتر موارد فوق حائز اهمیت دارد و در صورت نارضایتی از هر یک ممکن است سایر بخش ها داوری نشوند و مقاله ریجکت گردد.

مراحل سابمیت و اخد پذیرش از مقاله

 • برای سابمیت قبل از هرچیز مقاله باید به صورت کاملا تضمینی و تخصصی ترجمه شده باشد ترجمه تخصصی مقالات علمی با سطح کیفی طلایی کاملا ضروری می‌باشد.
 • گام بعدی ویرایش دستور زبانی محتوایی و نگارشی مقالات می‌باشد مقاله باید از هر لحاظ به دقت و کاملا تخصصی ویرایش شود.
 • انتخاب ژورنال متناسب با سطح کیفی و حوزه موضوعی مقاله گام بعدی می‌باشد که نویسنده باید در انتخاب مجله مناسب دقت کافی داشته باشد و مجله باید از لحاظ سطح کیفی و موضوعی کاملا متناسب با مقاله باشد.
 • سابمیت مقاله توسط روش‌ها و راههای ارتباطی که از طرف مجله تعیین شده است و آغاز روند داوری مجله و در نهایت اعلام نتیجه قطعی از طرف داوران ژورنالها.

مراحل چاپ مقاله

در صورت اخذ نامه پذیرش می‌بایست مقاله را فرمت‌بندی کنید. ژورنالهای مقالات مختلف را فقط به یک شکل پذیرش می‌کنند و خارج از یک چهارچوب مشخص امکان چاپ مقاله در ژورنال وجود ندارد. فرمت هر مجله در سایت رسمی آن قابل مشاهده می‌باشد و می‌توانید با مراجعه به سایت هر مجله فرمت و چهارچوب آنرا پیدا کنید و ویرایشات لازم را اعمال نماید. توجه داشته باشید که بعد از مرحله داوری و پذیرش گرفتن مقاله نمی‌توانید هیچگونه تغییراتی در متن مقاله به وجود آورید و فقط فرمت آنرا ویرایش کنید و دوباره سابمیت مقاله را انجام دهید.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

جهت پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای تخصصی داخلی و خارجی می‌توانید از خدمات موسسه پژوهش برتر استفاده نمایید کلیه خدمات توسط این موسسه با بالاترین سطح کیفی و به صورت کاملا تضمینی و تخصصی ارائه می‌گردد می‌توانید درخواست خود را توسط راههای ارتباطی آنلاین به کارشناسان ما ارسال فرمایید تا هرچه سریعتر فرآیند رسیدگی آغاز گردد. خدمات موسسه پژوهش برتر شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ارائه خدمات ترجمه مقالات تخصصی با بالاترین سطح کیفی و به صورت تضمینی
 • ارائه خدمات ویرایش و فرمت بندی تخصصی مقالات به صورت کاملا تخصصی
 • معرفی ژورنالهای معتبر در حوزه تخصصی مرتبط با مقاله و مورد تایید وزارت علوم
 • سابمیت مقاله با روش های آنلاین و اخذ تضمینی پذیرش از ژورنالهای بدون ایمپکت 
 • چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر و تخصصی به صورت تضمینی

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام ضمن عرض پوزش موسسه خدمات نگارشی و محتوایی ندارد . ولی در خصوص استخراج مقاله ،ترجمه ی تخصصی ، چاپ مقاله و چاپ کتاب میتوانیم در خدمتتان باشیم . برای کسب راهنمایی های بیشترمیتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
نادرعلی
3 سال پیش
با سلام استاد راهنمام هیچ کمکی به فرآیند تکمیل مقاله من نکرده شما میتونید کمکی بکنید فقط بخش چکیده و روش تحقیق مونده
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام فرهیخته گرامی قاعدتا مجلات ای اس ای ایمپکت دار سطح علمی بالاتری دارند و در صورت اینکه بتوانید از این مجلات پذیرش بگیرید برای رزومه علمی شما عالی خواهد بود . اما این مجلات بسیار سخت گیرند و باید محتوای مقاله ارسالی خیلی بروز وقوی باشد تا بتوانید مقاله تان را پذیرش نمایید . از طرفی مجلات ای اس ای وب اف ساینس نیز جزو مجلات نمایه معتبر ای اس ای می باشند و در صورتی که شما بتوانید از این مجلات نیز پذیرش مقاله تان را دریافت نمایید خیلی خوب است . جهت دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید : شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
محمد صمدی
3 سال پیش
شما برای شرکت در استعداد درخشان دانشگاه تهران مقالات ایمپکتدار رو مناسب میدونید یا isi

خدمات موسسه پژوهش برتر