پذیرش و چاپ مقاله پابمد pubmed

انتشار 20 مرداد 1398
مطالعه 4 دقیقه

مقالاتی که در حوزه پزشکی و پیرا پزشکی نوشته میشوند را باید در مجلات pubmed به چاپ رسانید چاپ مقاله در این مجلات برای دانشجویان و اساتید گروه پزشکی امتیازات بسیار بالایی دارد این مجلات در طی چندین سال اخیر طرفداران بسیار زیادی داشته است.

پذیرش و چاپ مقاله پابمد pubmed

پایگاه مجلات pubmed

کاملا روشن است که دانشجویان گروه پزشکی و پیرا پزشکی برای تحقیق و پژوهش احتیاج به یک منبع بسیار معتبر علمی دارند که بتوانند با استناد به این منبع معتبر تحقیقات و پژوهش های خود را تکمیل کنند و همچنین باید یک منبع بسیار معتبر در اختیار داشته باشند که بتوانند تحقیقات و پژوهش های خود را در آن ثبت کنند و در اختیار عموم مردم دنیا قرار دهند.خوشبختانه پایگاه علمی پابمد شرایطی را فراهم آورده است که همه ی پژوهشگران دانشجویان و اساتید گروه پزشکی و پیرا پزشکی بتوانند در این پایگاه هم مقالات  خود را ثبت کنند و هم از تمامی اسناد ثبت شده استفاده کنند و به آنها استناد کنند.بیست سال پیش،پاب مد یک سیستم اعتبارنامه بود که بعنوان یک درگاه آنلاین به سوی دیتابیس مدلاین (Medline) عمل می­ کرد.اما پیشرفت این سیستم موجب شد خیلی سریع به یک دیتابیس تبدیل شود.مدلاین دیتابیس کتابخانه ملی پزشکی (NLM) است که در آن تمامی اطلاعات و مطالعات پزشکی منتشر شده در زمینه ­های مختلف وجود دارد.این دیتابیس روزانه آپدیت می­ شود و بیش از ۱۱ میلیون رفرنس در آن پیدا می ­شود که مربوط به سال­های ۱۹۶۰ به بعد هستند.در این دیتابیس بیش از ۴۰۰۰ مجله از ۷۰ کشور جهان ثبت شده است.

نحوه جستجو در پاب مد

پایگاه پابمد نیز مانند تمامی پایگاه ها منبع ذخیره اطلاعات دارد که محققین میتوانند با مراجعه به این پایگاه داده عنوان مقاله خود را جستجو کنند.تمامی مقالات در این پایگاه از چندین سال قبل ذخیره شده است و وجود دارد جستجو در این پایگاه بر اساس کلمات کلیدی انجام میشود و همچنین میتوانید بر اساس تاریخ نیز انتخاب کنید.

مثلا به این صورت که کلمه کلیدی مورد نظر شما از بین مقالات 10 سال یا 5 سال اخیر 

همچنین میتوانید فقط در خواست خلاصه مقالات را دهید که در این صورت نیز چکیده یا خلاصه مقاله به شما نمایش داده خواهد شد.همچنین مقالات به ترتیب جدیدترین (Most Recent) در صفحه نمایش داده می­ شوند که این را نیز می­ توانید تغییر دهید و انتخاب کنید مثلا مقالاتی که بیشترین تشابه را با کلیدواژه ­ی جستجوی شما را دارند در صفحه نمایش داده شوند.

نحوه اطمینان از پابمد بودن یک مجله

امروزه با توجه به اینکه تعداد مجلات جعلی و نامعتبر افزایش یافته است افراد میخواهند که از معتبر بودن مجلات ابتدا اطمینان حاصل نمایند و سپس مقاله را به مجله مورد نظر سابمیت کنند.پایگاه پابمد برای اینکه یک مجله را در لیست مجلات خود قرار دهد سختگیری زیادی دارد و مقاله باید فیلتر های بسیاری را طی کند تا به آنها دست یابند بنابر این اعتماد به این نکته که کدام مجله شاخص های پابمد را دارد یا نه از طریق دو روش بسیار ساده زیر قابل تشخیص میباشد:

اولا اینکه مجلات پابمد به مقالات خود یک لوگو(Pubmed/Pubmed Central) اعطا میکند و هر مجله ای که این لوگو را دارا باشد نشان دهنده این است که مجله کاملا معتبر میباشد و جز مجلات گروه پابمد.

دومین روشی که میتوانید از طریق آن اقدام به شناسایی مجلات پابمد کنید مراجعه به سایت پابمد و جستجو عنوان مجله مورد نظر شما میباشد.میتوانید از طریق عنوان و یا issn مجله مورد نظرتان را جستجو نمایید.

تصویر

مراحل چاپ مقاله pubmed

چاپ مقاله در مجلات پابمد دشواری خاصی ندارد فقط نیاز به کمی مهارت و سابقه دارد میتوانید برای چاپ یک مقاله در پابمد مراحل زیر را طی فرمایید:

ابتدا باید قبل از هر چیز مقاله را به شکل کاملا تخصصی ترجمه کنید ترجمه مقالات تخصصی گروه پزشکی و پیراپزشکی فقط باید توسط مترجم متخصص در هر رشته انجام شود چنانچه ترجمه تخصصی کیفیت کافی نداشته باشد احتمال دارد که مقاله ریجکت شود مجلات خارجی داوری سختگیرانه ای دارند و چون زبان مادری داوران انگلیسی میباشد به سادگی میتوانند کیفیت ترجمه را تشخیص دهند.

انتخاب ژورنال باید مناسبترین ژورنالی که متناسب با سطح کیفی و عنوان و موضوع مقاله شما میباشد را انتخاب کنید.

فرمت بندی و ویرایش و تغییر ساختار مجلات پابمد نیز باید در این مجله انجام شود بعد از اینکه مناسبترین مجله برگزیده شد باید مقاله را ویرایش و فرمت بندی کنید و به مجله مورد نظرتان سابمیت نمایید.

مرحله داوری مجلات pubmed که بعد از سابمیت مقاله مستقیما به  مرحله داوری فرستاده میشود و در این مرحله داوران مجلات مقاله را از جنبه های مختلف بررسی میکنند و سپس نظر نهایی خود را مبنی بر پذیرش و یا عدم پذیرش مقاله ارسال میکنند.مرحله داوری مرحله مهمی میباشد و شما باید هر تصمیم و اقدامی که میخواهید برای مقاله خود انجام دهید را باید قبل از سابمیت انجام دهید زیرا بعد از سابمیت کاری از دست شما بر نخواهد آمد.

فیلتر هایی که از نظر داوران بسیار حائز اهمیت میباشد کیفیت ترجمه و کیفیت فرمت بندی و ساختار مقاله میباشد و همچنین باید مطالب درج شده در مقاله کاملا ناب و جدید و کاربردی باشند و کیفیت بالایی داشته باشند.موضوع مقاله و عنوان ناب تاثیر به سزایی درجلب نظر داوران مجلات دارد.

خدمات موسسه پژوهش برتر برای چاپ تضمینی مقاله در مجلات pubmed

ترجمه تخصصی مقالات تخصصی حوزه پزشکی و پیرا پزشکی برای سابمیت به مجلات pubmed

خدمات فرمت بندی و ویرایش تخصصی و تضمینی مقالات pubmed

خدمات سابمیت تخصصی مقالات pubmed 

کلیه خدمات برای چاپ مقاله در مجلات pubmed در این موسسه به صورت کاملا تضمینی و تخصصی انجام میشود و همچنین هزینه کلیه خدمات نیز بسیار پایین میباشد.

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه چاپ و نحوه داوری مجلات از کارشناسان موسسه پژوهش برتر مشاوره های لازم را اخذ نمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام ترجمه بر اساس تعداد کلمات محاسبه میشود و هر 250 کلمه ترجمه ی تخصصی با پکیج طلایی حدود 17 هزار تومان میباشد . هزینه ی پذیرش و چاپ مقاله در مجلات پابمد هم بستگی به مجله خواهد داشت که در صورت معرفی انواع مجلات قیمت آنها نیز قید خواهد شد . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
مونا بیاتی
3 سال پیش
سلام خسته نباشین .فرمول محاسبه شما برای هزینه ترجمه تخصصی چیه؟ و برای چاپ مقاله در مجلات pubmedچقدر زمان و هزینه لازمه؟مرسی

خدمات موسسه پژوهش برتر