پذیرش و چاپ فوری مقاله در نشریات

انتشار 8 خرداد 1397
مطالعه 2 دقیقه

پژوهش برتر: پژوهشگران و دانشجویانی که به پذیرش فوری مقالات خود نیاز دارند می توانند این امر مهم را به ما بسپارند تا در کوتاه ترین زمان مراحل پذیرش و چاپ مقالاتشان در مجلات معتبر انجام شود.

پذیرش و چاپ فوری مقاله در نشریات

برای پژوهشگران و دانشجویانی که قصد پذیرش و چاپ مقاله به صورت فوری دارند لیست ناشرانی که امکان چاپ سریع مقاله  (rapid publication) را دارند ارائه می شود. ناشرانی که در لیست هستند زمان بررسی و داوری مقالات را کوتاه می کنند که این به منزله ی پذیرش و چاپ قطعی نیست.

نشریاتی که امکان پذیرش و چاپ فوری دارند:

انتشارات وایلی اوپن اکسس (Wiley Open Access): زمینه ی فعالیت این انتشارات رشته های بیولوژی، شیمی و بهداشت و سلامت می باشد و لیست مقالات این انتشارات در پامد نمایه می شود.

انتشارات بایو مد سنترال (BioMed Central): زمینه ی فعالیت این انتشارات تمامی مقالات بیولوژی و پزشکی ست.
پروسه داوری در کمتر از دو ماه طی می شود و مقالات اکسپت شده به سرعت در سایت مجله آنلاین می شوند.

انتشارات الزویر (Elsevier): مجلات فعال در زمینه ی درمان بالینی و پزشکی امکان پذیرش سریع دارند، و در 2 الی سه هفته نتیجه داوری را اعلام می کنند و مقالات اکسپت شده دو روز بعد آنلاین می شوند.

انتشارات F1000 Research: مقالات علمی پژوهشی در تمام زمینه ها در این انتشارات در عرض هفت روز چاپ می شوند.در این پایگاه مقالات قبل از رسیدن نتیجه ی داوری در سایت آنلاین می شوند و روی آن ها برچسب (در انتظار برای داوری) درج می شود.

انتشارات تیلور و فرانسیس (Taylor & Francis): در این انتشارات در سه حالت امکان چاپ سریع وجود دارد:

1.  نسخه ی نهایی اما اصلاح نشده از لحاظ ویراستاری در مدت 5 روز کاری در سایت مجله آنلاین می شود.

2.  نسخه ی اصلاح شده و نهایی آنلاین می شود.

3.  در بسیاری از مجلات این نشریه مقالات منتخب به سرعت در لیست آماده برای چاپ قرار می گیرند.

انتشارات BMJ: حوزه ی فعالیت این انتشارت پزشکی، بهداشت و سلامت است، زمان داوری هر مقاله 2 الی 3 هفته می باشد و برای پذیرش و چاپ حدود 8 تا 10 هفته زمان لازم است.

انتشارات Dove Medical Press: زمینه ی فعالیت این انشارات تکنولوژی، علوم پایه و پزشکی ست و یک انتشارات اپن اکسس محسوب می شود بدین معنی که فاقد ایمپکت فاکتور هستند. مدت زمان داوری برای  این مجلات 2 تا 3 هفته است و اعلام نتیجه ی پذیرش نهایی 2 تا 7 روز می باشد.

نکات:

1.  انتشارات موجود در لیست بالا دارای مجلات مختلفی هستند، نام انتشارات با مجله تفاوت دارد.

2.  برخی از این مجلات برای کوتاه کردن پروسه داوری مقاله هزینه دریافت می کنند.

نکات مهم در پذیرش فوری مقالات:

  • در مواردی که مجله از شما می خواهد داور برای مقاله معرفی کنید، حتما این کار را بکنید تا نیازی نباشد ادیتور در جستجوی داور برای مقاله شما باشد و پروسه پذیرش مقاله شما سریع تر طی می شود.
  • افرادی که به عنوان داور معرفی می کنید حتما باید از جای معتبر  و افراد شناخته شده باشند.
  • در صورت معرفی نکردن داور ممکن است مقاله شما را افرادی داوری کنند که به صورت تخصصی سر رشته ای در مورد موضوع شما ندارند و با کوچکترین بهانه و ویژگی های سطحی که خوشایند آن ها نیست برای حفظ اعتبار خودشان مقاله را رد کنند.
  • گرفتن پذیرش در مجلات با اعتبار پایین الزاما آسان نیست و ممکن است به علت داوری ضعیف یک مقاله با محتوای علمی بالا به راحتی رد شود. ولی داوران کارآزموده و قوی به محتوای مقاله شما و بار علمی آن توجه می کنند.
  • برخی مجلات قبل از بررسی محتوای مقاله به افلیشن و استاد ارائه دهنده توجه می کنند.
  • سعی کنید مقاله به زبان ساده و واضح نگارش شده باشد.
  • داوران در ابتدا چکیده، مقدمه و نتیجه گیری مقاله شما را بررسی می کنند، سعی کنید این بخش ها را به دقت و با رعایت نکات مهم نگارش کنید.
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر