رفع پارافریز یا سرقت ادبی مقالات isi

انتشار 27 تیر 1398
مطالعه 4 دقیقه

در صورتی که در متن مقاله به صورت خواسته یا ناخواسته تشابهات ادبی وجود داشته باشد موجب ریجکت مقاله و افت اعتبار مقاله میشود و وظیفه نویسنده قبل از سابمیت مقاله به هر مجله این این است که ابتدا آنرا از لحاظ میزان مشابهت های ادبی بررسی کند.

رفع پارافریز یا سرقت ادبی مقالات isi

تشابهات ادبی چیست؟

در مقاله ی چند صفحه ای که نوشته میشود احتمال این وجود دارد که چند جمله و یا حتی یک متن طولانی مشابه مقالات دیگر در  همان حوزه باشد و به همین علت بهتر است که قبل از سابمیت مقاله به یک مجله ابتدا آنرا از لحاظ تشابهات ادبی بررسی کنیم چون اگر با اطلاع نویسنده و یا حتی به صورت اتفاقی تشابهاتی در متن مقاله با سایر مقالات مشاهده شود در مرحله داوری مقاله حتما ریجکت خواهد شد.پس یکی از اصلی ترین وظایف نویسنده مقاله این است که مقاله را قبل از هر چیز ابتدا از لحاظ تشابهات ادبی بررسی کند.البته این مشابهت ها در صورتی که با استناد باشند یعنی کاملا اشاره شده باشد که این بخش طبق استناد به متون مقالات قبلی نوشته شده است سرقت ادبی محسوب نمیشود.حتی اگر نویسنده ای چند مقاله داشته باشد نمیتواند به مطالب مقاله قبل استناد کند در این صورت باز هم سرقت ادبی به حساب می آید.در حالت کلی تمامی بخش ها و مطالب یک مقاله باید کاملا ناب و جدید باشند و هیچ مطلب تکراری در آن وجود نداشته باشد.

نحوه تشخیص سرقت ادبی مقالات

تشخیص سرقت ادبی در مقالات کار دشواری به حساب می آید و بسیار واضح است که یک خواننده عادی به هیچ وجه نمیتواند سرقت ادبی موجود در مقالات را تشخیص دهد و نیاز به تجربه و تخصص دارد.اما امروزه نرم افزار ها و سایت هایی وجود دارد که کار تشخیص سرقت ادبی را انجام میدهند از جمله این سایت ها و نرم افزار هایی که کار تشخیص سرقت ادبی را انجام میدهند به ترتیب زیر میباشد:

آدرس برخی از سایت هاع تشخیص سرقت علمی موجود در مقالات علمی:

به غیر از این وب سایت ها نرم افزار های دیگری نیز وجود دارند که کار تشخیص سرقت ادبی در مقالات را بر عهده دارند از جمله این نرم افزار ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گرمرلی Grammerly
  • کپی‌لیکس COPYLEAKS
  • پلیجریزم چک Plagiarism checke
  • پلیجریزما (Plagiarisma)
  • داپلی چکر (DupliChecker)
  • PlagTracker
  • پلیج‌اسکن (PlagScan)
  • کپی‌اسکیپ (CopyEscape)
  • SmallSEOTools
  • یونی‌چک

تصویر

مقالات isi

مقالاتی که در مجلات منتشر شده از موسسه تامسون رویترز چاپ میشوند مقالات isi گفته میشود این مجله فقط مقالاتی را پذیرش میکند که کاملا ناب و جدید باشند و دارای موضوع تکراری نباشند و تا حدامکان موضوع جدید را معرفی کنند هر چه کیفیت یک مقاله بیشتر باشد و مطالب جدیدی برای رو نمایی داشته باشد به طب که مقاله بهتری است و قابلیت چاپ شدن در مجلات isi را خواهد داشت.همانطور که اشاره شد مقالات isi باید کاملا ناب و جدید باشند و هیچگونه مطلب تکراری در آن وجود نداشته باشد تشابهات ادبی ممکن است در متن مقاله به صورت اتفاقی اتفاق بیفتد و اصلا نویسنده متوجه آن نشود شما باید قبل از اینکه به فکر سابمیت و ترجمه مقاله باشید ابتدا آنرا از لحاظ مشابهات ادبی بررسی کنید و از نرم افزار یا یا وب سایت ها برای تشخیص استفاده کنید که قابل ذکر است که استفاده از این سایت ها و نرم افزار ها به صورت صد در صد نمیباشند و ممکن است خطاهای احتمالی اتفاق بیفتد بنابر این تا حدی که میتوانید سعی کنید از افراد خبره و متخصص کمک بگیرید که هم سابقه بسیاری داشته باشند و هم مهارت بالایی در تشخیص سرقت ادبی داشته باشند.

نحوه رفع سرقت ادبی مقالات

روش اول  

کلمات مترادف و هم معنی را جایگزین لغات جدید نمایید.اکثر زبان آموزان سعی می کنند از این روش استفاده کنند، اما این روشی قدری سخت است.درست است که در زبان انگلیسی و فارسی برای یک لغت مترادف های زیادی وجود دارد.اما این مترادف ها همیشه همان معنی را نمی دهند.با کاربرد کلمه ای هم معنی با کلمه اولیه معنی جمله عوض می شود هرچند که معنی کلمه یکی است ولی در شرایط و جملات مختلف معانی متفاوت می دهد.

روش دوم 

ترتیب قرار گرفتن لغات در جمله را تغییر دهید. ترتیب و لغات کلمات موجود در جمله را تغییر دهید. تغییر ترتیب لغات در عبارت یا جمله معمولا راحت تر از پیدا کردن مترادف است و احتمال خطا در آن کمتر است. با این وجود،بعضی مواقع تعیین اینکه کدام لغات را تغییر دهیم ساده نیست.همچنین وقتی ترتیب لغات را تغییر می دهید،ممکن است لازم باشد که ساختار برخی لغات را نیز تغییر دهید.یا اینکه لازم باشد لغات دیگری را نیز اضافه کنید تا جمله از لحاظ گرامری درست باشد.

روش سوم

گرامر جمله را تغییر دهید . تغییر گرامر جمله به نظر سخت می آید،اما در واقع تغییر گرامر ساده تر از تغییر لغات است.بعلاوه،اگر از طریق تغییر گرامر، جمله را تغییر دهید و اشتباه هم کنید،باز هم جمله ی شما قابل فهم است.اما اگر برای تغییر جمله،لغت را تغییر دهید و اشتباه کنید،خواننده متن شما نمی فهمد که منظور شما چیست.

خدمات موسسه پژوهشی برتر

برای رفع سرقت ادبی موجود در مقالات isi میتوانید از مشاورین و کارشناسان ما در موسسه پژوهش برتر کمک بگیرید در این موسسه تشخیص و رفع سرقت ادبی و تشابهات ادبی موجود در مقالات با بهترین کیفیت و به صورت تضمینی انجام میپذیرد کارشناسان ما ابتدا مقاله را باکمک نرم افزار ها و سایت ها بررسی میکنند و سپس توسط یک کارشناس مجرب و متخصص دوباره بررسی میشود و بعد از تشخیص کارشناسان برای رفع تشابهات ادبی تلاش میکنند و مطالب مشابه را با متد ها و ترفند های خاصی ویرایش و بررسی میکنند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام فرهیخته گرامی احتراما ضمن تشکر جهت پارافریز مقاله در خدمتتان هستیم و می توانیم درصد تشابه مقاله تان را کاهش دهیم لطفا جهت دریافت راهنمایی های بیشتر با کارشناسان موسسه درارتباط باشید تا راهنمایی های لازم انجام پذیرد . شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
نیوشا عمرانی
3 سال پیش
جسارتا مقاله من ریترن شده و حدود 51 درصد از مواد و روش ها تشابه داشته که 13 درصد آن مربوط به مقاله قبلیمه ...از آن جایی که نمیتونم مبحثی حذف کنم و با کمترین تغییر در مدت زمان کم همانطور که کجله خواسته این 51 درصد به زیر 30 کاهش داده بشه آیا امکانش هست که انجام بدید
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام و عرض ادب بله پارافرایز به صورت تضمینی براتون انجام میشه . حدود چهار الی پنج روز را باید در نظر داشته باشید . برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
رنجی پور
4 سال پیش
سلام پارافریز تضمینی هستش؟ چقدر زمان میبره که یک مقاله 8 صفحه ای پارافریزبشه؟

خدمات موسسه پژوهش برتر