رفع پلاجیاریسم

انتشار 20 بهمن 1398
مطالعه 5 دقیقه

رفع پلاجیاریسم تخصصی از مقالات علمی و معتبر و همچنین پایان‌نامه های شما عزیزان در موسسه پژوهش برتر به صورت تضمینی انجام می‌شود و کلیه خدمات در این مجموعه با هزینه بسیار پایین ارائه می‌شوند و در صورت تمایل برای رفع پلاجیاریسم با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

رفع پلاجیاریسم

پلاجیاریسم چیست؟

پلاجیاریسم به معنای سرقت علمی می‌باشد که در مقالات تخصصی, پایان‌نامه ها و کتابها ممکن است مشاهده شود. پلاجیاریسم به وجود مشابهت های علمی در متون تخصصی گفته می‌شود. در سالها اخیر متاسفانه چون دسترسی به منابع آسان تر شده است خبرهای زیادی از پلاجیاریسم  به گوش می‌رسد و نویسندگان بسیاری دست به چنین اقداماتی می‌زنند. تکمیل اطلاعات و داده های مقاله با استفاده از منابع و تحقیقات دیگران اقدام بسیار ناپسند و غیر اخلاقی می‌باشد کسانی که دست به چنین اقدامات ناشایستی می‌زنند اعتبار علمی مقاله خود را از دست خواهند داد همچنین امتیاز و اعتبار نویسندگی نیز از بین خواهد رفت. اگر تمایل به نگارش مقاله دارید و می‌خواهید اثر ماندگاری از خود برجای گذارید قبل از هر چیز باید اخلاق پژوهش را رعایت فرمایید. اگر در استفاده از مقالات و منابع دیگران موارد زیر را رعایت کنید اتهام پلاجیاریسم از مقاله شما رفع خواهد شد:

  • نقل قول مستقیم
  • تغییر جملات
  • استناد دهی دقیق

شما به سادگی می‌توانید از آثار و منابع دیگر نویسندگان بهره بگیرید کافی است که استناددهی و رفرنس نویسی را به درستی انجام دهید و کلیه جملاتی که از منابع دیگر گرفته شده اند را دقیقا به نویسنده خود ارجاع دهید. اتهام پلاجیاریسم در مقالات عواقب خوبی ندارد و تا حدی که می‌توانید دقت داشته باشید و سعی کنید به تمام مطالبی که از آنها استفاده کرده‌اید ارجاع دهید. دلایل زیادی وجود دارد که نویسندگان به صورت آگاهانه دست به سرقت علمی می‌زنند از جمله دلایل ارتکاب به پلاجیاریسم موارد زیر می‌باشند:

تصویر

  • دسترسی به منابع علمی آسانتر شده است.
  • رقابت برای تقویت رزومه و کسب امتیازات پژوهشی افزایش یافته است.
  • اغلب نویسندگان از مصداق سرقت علمی اطلاعات کافی ندارند.
  • ضعف علمی نویسندگان
  • و بسیاری از موارد دیگر که عامل ارتکاب به پلاجیاریسم در نویسندگان می‌باشد.

البته در اغلب موارد که پلاجیاریسم در مقاله مشاهده می‌شود نویسندگان ادعا می‌کنند که از وجود آن بی خبر هستند. به صورت اتفاقی رخ داده است.

شما در جایگاه یک ناشر یا نویسنده که قصد توسعه علم و دانش را دارید می‌بایست اخلاق پژوهشی را همگام با محتوای قوی مقاله پیش ببرید و سعی کنید مقاله از لحاظ محتوایی و سطح کیفی کیفیت لازم را داشته باشد. اگر یقین دارید مقاله به قلم خودتان نوشته شده است و به هیچ عنوان احتمال وجود پلاجیاریسم در مقاله وجود ندارد بازهم بهتر است از روش های تشخیص پلاجیاریسم استفاده کنید و میزان محتوای کپی و درصد تشابه محتوای مقاله را مشخص فرمایید. زیرا اگر بعد از سابمیت مقاله متوجه وجود پلاجیاریسم در مقاله خود شوید ارزشی ندارد و یقینا مقاله ریجکت خواهد شد. توصیه می‌شود روش‌های زیر را کاملا مطالعه فرماید و با نحوه پارافریز و تشخیص پلاجیاریسم در مقالات آشنا شوید.

نحوه تشخیص پلاجیاریسم 

تشخیص پلاجیاریسم علمی یعنی مقاله را با هزاران مقاله موجود در دنیا مقایسه کنید و برای مقایسه مقاله با مقالات و منابع علمی موجود در دنیا باید از ابزارهایی استفاده کنید که قادر به مقایسه مقاله بین میلیون مقاله رسمی و ثبت شده در دنیا باشند. امروزه نرم افزارها و سایت‌های زیادی هستند که به صورت رایگان و یا با پرداخت حق اشتراک خدمات ارائه می‌کنند و بهتر است برای اطمینان بیشتر از ابزارهای پولی استفاه کنید که قادر به مقایسه دقیق تر باشند. سایت ها و نرم افزارهایی که در تشخیص سرقت علمی دقیق‌تر هستند را می‌توانید از این بخش (ابزارهای تشخیص سرقت علمی) مطالعه فرمایید.

متن مورد نظرتان را می‌توانید در بخش های مشخص شده وارد کنید تا مقایسه انجام شود بخش هایی که دارای بیشترین حد از تشابه علمی باشند را به صورت هایلایت مشخص خواهد کرد و درصد تشابه را نیز بیان خواهد کرد. سپس می‌توانید با روش های معتبر سرقت علمی یا پلاجیاریسم را رفع نمایید. اتهام به سرقت علمی نشانه ضعف علمی شما و عدم تسلط دقیق بر موضوع می‌باشد. سعی کنید با کمک ابزارهای دقیق حتما این اتهام را از مقاله خود به دور کنید تا مبادا اعتبار علمی مقاله خود را از دست ندهید. 

تصویر

نحوه رفع پلاجیاریسم

در این بخش سعی کرده‌ام به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید اتهام سرقت علمی را از مقالات خود به دور کنید. بهتر است بعد از تشخیص میزان سرقت علمی سعی در پارافریز یا رفع سرقت علمی از محتوای مقاله خود کنید. راههای زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق آن سرقت علمی موجود در مقاله را رفع نمایید. راههای زیر قابل اطمینان برای تشخیص سرقت علمی از مقالات می‌باشند. 

روش اول

می‌توانید بخش مراجع و رفرنس ها را تکمیل کنید و سعی کنید اشاره صریح و مستقیم به تمامی منابعی که از آن استفاده کرده‌اید داشته باشید. تکمیل بخش رفرنس‌ها یکی از روش هایی است که اتهام پلاجیاریسم را از مقاله شما پاک می‌کند. حتی اگر جمله بسیار کوتاهی از منابع دیگران نوشته اید بهتر است برای احترام به حقوق وی اشاره به نام نویسنده و کتاب داشته باشید.

روش دوم

بهتر است از کلمات هم معنی در جمله استفاده کنید. جایگزین کردن کلمات مترادف و هم معنی به جای کلمات تکراری جمله باعث می‌شود سرقت علمی از مقاله رفع گردد. استفاده از کلمات مترادف کار ساده‌ای می‌باشد و فقط احتیاج به بازه لغات بسیار گسترده ای دارد. 

روش سوم

ترتیب کلمات جمله را تغییر دهید. این کار نیز تا حد امکان جمله شما را به روز می‌کند و کمک می‌کند اتهام سرقت علمی از مقاله شما حذف شود. جابه جایی ترتیب کلمات جمله ممکن است فقط احتیاج به کلمات ربط داشته باشد که معنای جمله به هم نخورد.

روش چهارم

ویرایش گرامری جمله می‌باشد که اغلب از دیدگاه نویسندگان کمی دشوار به نظر می‌رد اما تغییر شخص و زمان افعال چندان کار پیچیده‌ای نمی‌باشد و فقط باید دقت داشته باشید که با تغییر گرامر جمله آسیبی به معنای جمله وارید نشود.

اگر به عنوان یک نویسنده روش های دیگری سراغ دارید که مشابهت موجود در جملات را رفع کند و متن را ناب و  جدید کند می‌توانید از آن روش استفاده کنید اما دقت داشته باشید که نباید آسیبی به معنای جمله وارد شود. 

موسسه پژوهش برتر در رفع پلاجیاریسم یا سرقت علمی از مقالات شما آماده ارائه خدمات تضمینی برای تشخیص و رفع سرقت علمی می‌باشد. با پایین‌ترین هزینه و در کمترین زمان می‌توانید از خدمات تشخیص و پارافریز در جملات استفاده کنید. ارائه کلیه خدمات به صورت آنلاین و با هزینه بسیار پایین می‌باشد.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
با سلام واحترام مدت زمان و مقدار هزینه ی مورد نیاز طبیعتا به سطح و حجم کار شما بستگی خواهد داشت . شما میتوانید برای بررسی و برآورد زمانی وهزینه فایل مورد نظر خود را به کارشناسان ما ارسال بفرمایید تا بررسی شود . مسعودی : 09911755943 [email protected] شکاری : 09214572013 [email protected]
بازدیدکننده
ناشناس
2 سال پیش
چند روز طول میکشه تقریبا پارفریز یک مقاله تخصصی و هزینش چقدرهست؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
سلام و احترام ممنون و سپاس از اینکه موسسه پژوهش برتر را انتخاب فرمودین شکاری 09214572013 مسعودی 09911755943
بازدیدکننده
رادان
2 سال پیش
عالی بود شااره کامل به تمام موارد انجام شده بود موفق باشید

خدمات موسسه پژوهش برتر