راهنمای پذیرش مقاله در isc

انتشار 29 تیر 1397
مطالعه 2 دقیقه

پژوهش برتر: مقالات isi مقالات علمی کشورهای اسلامی می باشد که تقریبا در تمامی رشته ها و حوزه ها اقدام به چاپ مقاله می نمایند.

راهنمای پذیرش مقاله در isc

ISC چیست؟

به مجموعه مجلات وابسته به کشورهای اسلامی که مقالات ارسال شده از این کشورها رابه چاپ می رسانند، تحت عنوان ISC نامیده می شود. این پایگاه در ایران و شهر شیراز تاسیس شده است و سالانه مقالات زیادی در مجلات نمایه شده در این پایگاه به چاپ می رسد.

مجلات ISC به دو گروه تقسیم می شوند:

1.     مجلات داخل کشور که در ISCنمایه شده اند: این مجلات شامل گروهی از مجلات علمی-پژوهشی داخلی هستند که در ISC نمایه و index  می شوند.

2.     مجلات خارجی که وابسته به کشورهای اسلامی هستند: این نوع مجلات انتشار آنلاین دارند و برخی نیز چاپ محلی یا منطقه ای دارد اما در هر صورت آن چیزی که به دست دانشجوی ایرانی خواهد رسید آدرس یا لینک مقاله وی می باشد که در ژورنال ISC مد نظر پذیرش شده و انتشار یافته است.

برای جستجوی مجلات داخلی و خارجی ISC می توان از سایت www.isc.gov.ir استفاده کرد و در بخش نشریات اصلی، نام مجله مورد نظر را با ISSN و یا نام مجله جستجو کرد.

عناوین مجلات خارجی در لیست نشریات اصلی در سایت مذکور، به طور مداوم در حال تغییر هستند.  البته اطلاع دقیقی از روند حذف یا دلایل حذف برخی مجلات از لیست نریات ISC در دست نیست، ولی در این حد می توان گفت که روند خروج و یا داخل شدن در لیست ISC بسیار با سرعت انجام می گیرد که کار را برای دانشجویان علاقه مند به چاپ در این مجلات سخت می کند.

مشکل دیگری که در خصوص مجلات ISC وجود دارد این است که وقتی مقاله را برای پذیرش در مجله ISC می فرستید، ممکن است این مجله در لیست اصلی isc  وجود داشته باشد اما بعد از دریافت نامه پذیرش حذف شود و این در حالی  است که هنوز مقاله انتشار نیافته است!!! این موضوع باعث می شود تا دانشجو نتواند نمره مقال خود را برای پایان نامه لحاظ کند و از طرفی هزینه و زمان را نیز از دست می دهد.

ما در موسسه پژوهش برتر راه حل خوبی برای مواجه نشدن با این مشکلات داریم.

با وجود اینکه هیچ تضمینی برای بقای یک مجله تا زمان چاپ مقاله در لیست isc وجود ندارد اما برای اغلب دانشگاه ها ملاک همان نامه پذیرش است. یعنی اگر تا زمان دریافت نامه پذیرش، مجله در لیست نشریات اصلیisc  باشد و در لیست سیاه وزارت علوم نباشد، دانشگاه ها نامه پذیرش را می پذیرند و نمره پایان نامه را لحاظ می کنند.

نکته دیگر اینکه، چند مدت قبل از اینکه مجله ای از سایت اصلیISC  خارج شود، تاریخ خروج مجله در سایت ذکر می شود و این نکته می تواند برای کسانی که قبل از تاریخ خروج اقدام به پذیرش یا چاپ نموده اند راهگشا باشد.

در آخر به شما دانشجویان عزیزی که تجربه ای در ارسال و چاپ مقاله ندارید، توصیه می کنیم تا قبل از اقدام به ارسال مقاله، با کارشناسان ما بصورت آنلاین مشورت نمایید و تا حد ممکن از اقدام فردی در ارسال و اخذ پذیرش مقاله در isc  خودداری کنید؛ چرا که اغلب آدرس وب سایت مجلات ISC در سایت isc.gov.ir  ثبت نشده و تشخیص اصل بودن سایت آن ها در فضای وب کار سختی می باشد و باید از فرد باتجربه تری کمک بگیرید.

ما در موسسه پژوهش برتر با داشتن کارشناسان و مشاوران با تجربه در زمینه چاپ مقاله، آماده ارائه خدمات در این زمینه به دانشجویان و اساتید گرانقدر می باشیم.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
ممنون و سپاس از اینکه سایت پژوهش برتر را انتخاب فرمودین .بله در خدمتتان هستیم . لطفا از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان موسسه پژوهش برتر در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم انجام و لیست مجلات همراه با شرایط و هزینه ها حضورتان معرفی گردد . راه های ارتباطی : شکاری 04133376501-09214572013 P.Bartar100@Gmail.Com پورباقر09911755943 Isipaper100@Gmail.Com
بازدیدکننده
محمدرضا سالاروند
2 سال پیش
سلام خواستم ببینم مقاله ای که نوشتم برای ثبت در iscچقدر زمان میبره چون زنان دفاع از پایان نامه ام خیلی نزدیکه و گفتن باید حتما باید isc باشه
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
سلام و احترام فرهیخته گرامی احتراما ضمن تشکر از حسن توجهی که به موسسه پژوهش برتر دارید بله جهت اکسپت و چاپ مقاله در خدمتتان هستیم و می توانیم مجلات معتبر و مورد تایید وزارتین در حیطه موضوعی درخواستی را خدمتتان معرفی و طی یک ماه پذیرش بگیریم . لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم صورت پذیرد . شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
حبیب الرحمن رحمانی
2 سال پیش
چاپ مقاله

خدمات موسسه پژوهش برتر