روش انجام پارافریز مقالات

انتشار 26 بهمن 1398
مطالعه 6 دقیقه

پارافریز مقالات تخصصی یک فرآیند کاملا ضروری قبل از سابمیت مقاله به ژورنال می‌باشد با در نظر گرفتن این نکته که مقاله شما باید بار علمی بسیار بالایی داشته باشد تا در ژورنالهای معتبر پذیرفته شود. ضرورت پارافریز مقاله کاملا احساس می‌شود.

روش انجام پارافریز مقالات

پارافریز چیست؟

شما زمانی با کلمه پارافریز مواجه خواهید شد که برای نگارش مقاله از سواد علمی خودتان استفاده نکنید و سعی کنید برای تکمیل مقاله دست به اقداماتی از جمله کپی برداری و استفاده از محتوای سایتهای علمی بزنید و یا به مقالات و کتابهای موجود در رشته تخصصی موجود در حوزه تخصصی خودتان مراجعه کنید و سعی کنید برای تکمیل داده های مقاله خود از سایر آثار موجود استفاده کنید. متاسفانه امروزه در کشور ما نیز اغلب نویسندگان دست به چنین اقدامات ناشایستی می‌زنند و سعی می‌کنند که برای کسب امتیازات پژوهشی و برای پیشی گرفتن از یکدیگر مقاله خود را با تحقیقات دیگران تکمیل کنند. سرقت علمی در هیچ حوزه‌ای پسندیده و اخلاقی نمی‌باشد و باید مقاله قبل از رسیدن به بخش داوری ابتدا اصلاح شود و مشابهات علمی موجود در متن آن برطرف شوند. رفع سرقت علمی از مقالات تخصصی موجود پارافریز نامیده می‌شود و یک فرآیند بسیار تخصصی می‌باشد. که باید توسط یک فرد متخصص انجام شود. پارافریز امروزه با توجه به افزایش حجم مقالات تخصصی در همه رشته ها تقریبا یک مرحله ضروری قبل از چاپ مقاله محسوب می‌شود و همه مقالات بهتر است قبل از اینکه به یک ژورنال سابمیت شوند ابتدا پارافریز شوند و میزان مشابهت های علمی آن اصلاح شود.

تصویر

نویسنده و خالق یک اثر علمی یا ادبی باید برآنچه که نوشته است تسلط داشته باشد و یک دلیل و پیشینه علمی و منطقی برای آن در نظر گرفته باشد. پارافریز یا یک بازنویسی صحیح حتی نباید دقیقا همان ساختار نوشته یا پاراگراف اصلی را داشته باشد. اگر این به شما کمک می­‌کند تا پارافریز بهتری داشته باشید، مطلبی که می­‌خوانید را کنار بگذارید و چیزی که از آن به یاد دارید را بنویسید، فکرکنید برای دوستانتان آن را تعریف می­‌کنید.

نحوه تشخیص سرقت علمی

اولین جمله ای که تقریبا همه نویسندگان بعد از ریجکت مقاله به دلیل سرقت علمی می‌گویند این است که از وجود چنین مشابهاتی در مقاله خود بی اطلاع هستند و به صورت اتفاقی رخ داده است اما بعد از بیان نتیجه داوری و ریجکت مقاله یقینا چنین ادعایی بسیار نابه‌‌جا می‌باشد و قابل توجه نخواهد بود. بهتر است تمامی مقالات علمی قبل از اینکه به مرحله چاپ برسند ابتدا پارافریز انجام شود و سرقت علمی آنها برطرف گردد. اما چگونه می‌توان تشابه علمی مقاله را به دست آورد یقینا پیدا کردن مشابهات علمی در یک متن تخصصی بدون ابزارهای تخصصی کاملا غیر ممکن می‌باشد برای تشخیص سرقت علمی نرم افزارها و سایت های بسیاری به وجود آمده اند که می‌توانید به کمک آنها سرقت علمی را تشخیص دهید و با کمک روش های خاصی آنها را برطرف فرمایید.

معروف ترین ابزاهای تشخیص سرقت علمی را می‌توانید از این بخش مطالعه فرمایید. نحوه کارکردن با چنین ابزاهایی به این صورت می‌باشد که متنی را که می‌خواهید تشابه آنهارا به دست آورید را باید در بخش مربوطه وارد نمایید و ابزار مربوطه جستجو را انجام خواهد داد و مقاله را با تمام مقالات موجود بررسی خواهد کرد و میزان و درصد مشابهت آنرا بیان خواهد کرد. بخشهایی که دارای تشابه علمی می‌باشند به صورت هایلایت نمایش داده خواهند شد و درصد مشابهتی برای آنها نمایش داده خواهد شد بعد از اینکه میزان مشابهت را بین متون به دست آوردید باید سعی کنید توسط روشهای زیر آنها را برطرف فرمایید.

توجه داشته باشید که برخی از ابزاها به دلیل ارائه خدمات رایگان در دسترسی به پایگاه داده های معتبر close access محدودیت دارند و بهتر است از ابزارهایی کمک بخواهید که با پرداخت حق اشتراک خدمات ارائه می‌کنند زیرا اینگونه از ابزارها محدودیت دسترسی ندارند و می‌توانند به پایگاه داده ژورنالهای close access نیز دسترسی داشته باشند.

تصویر

روشهای انجام پارافریز 

روشهای بسیاری برای رفع سرقت علمی و پارافریز مقالات وجود دارد. در واقع با پارافریز سعی داریم متن مورد نظر را که از منابع دیگر کپی شده است را به زبان خودمان بازگو کنیم روشهای زیر هر یک در پارافریز مقاله به شما کمک خواهد کرد و می‌توانید توسط این روش ها متن مورد نظرتان را به بهترین نحو پارافریز کنید:

ار نقل قول استفاده کنید

بهترین روش برای مواقعی که تصمیمی دارید از حاصل یافته ها و تحقیقات دیگران بهره بگیرید استفاده از نقل قول می‌باشد باید متن مورد نظرتان را از زبان نوشته اصلی نقل کنید باید متن مورد نظرتان را داخل کاما یا همان ویرگول بنویسید. 

رفرنس ها را تکمیل کنید

برای از بین بردن تشابهات علمی موجود در متن می‌توانید رفرنس ها را تکمیل نمایید و به تمامی منابعی که از آنها استفاده کرده اید رفرنس دهی کنید. تکمیل بخش رفرنس ها کمک می‌کند تا سرقت علمی موجود در متن از بین برود و تمامی متون به صورت استناد باشند.

اقسام جمله را تغییر دهید

تغییر ترتیب کلمات نیز یکی از روشهای قطعی برای بهبود شرایط رفع سرقت علمی می‌باشد می‌توانید با تغییر ترتیب جمله و افزودن کلمات ربط و تکمیل مفهوم جمله تا حد امکان در ناب بودن و بهبود کیفیت جمله نقش ایفا کنید.

از کلمات مترادف استفاده کنید

استفاده از کلمات مترادف نیز یکی از روش های رفع سرقت علمی می‌باشد بهتر است به جای کلمات جملات دارای سرقت علمی از کلمات مترادف و مشابه استفاده کنید. برای اینکار می‌بایست بازه لغات بسیار گسترده‌ای داشته باشید.

گرامر جمله را تغییر دهید

با تغییر زمان و شخص افعال می‌توانید در بازسازی جمله و ناب کردن آن نقش مستقیم داشته باشید. تغییر گرامر جمله کار دشواری نیست ولی نیاز به کمی دقت بیشتر دارد.

بندها و جزئیات را کاهش دهید

کاهش بندها در بازنویسی به معنای حذف یا کم کردن بخش هایی از جمله است که ممکن است پیچیده باشد، اما در عوض این بخش از عبارت در جمله ای دیگر و به شکلی متفاوت بازگو می‌­شود.

خلاصه نویسی کنید

همانند پارافریز، خلاصه نویسی نیز بازنویسی یک بیانیه اصلی به شمار می­‌رود. با این تفاوت که پارافریز دقیق و با جزییات است، خلاصه­ نویسی همان طور که از مفهومش پیداست خلاصه و گزینشی است.

در خلاصه­ نویسی نکات اصلی در نسخه ای کوتاه تر از مطلب اصلی بیان می‌گردد، در حالی که در تفسیر همان نوشته اصلی به شکلی جدید بازگو می‌‍شود.

خلاصه نویسی در حقیقت کوتاه کردن بیانیه اصلی است در حالی که نکات اصلی آن پوشش داده شده است.

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

موسسه پژوهش برتر در تمامی حوزه‌های تخصصی خدمات پارافریز مقاله را ارائه می‌کند و می‌توانید با استفاده از خدمات پارافریز تخصصی در این موسسه مقالات خود را در کمترین زمان به صورت تخصصی پارافریز نمایید. هزینه خدمات تخصصی پارافریز بسیار پایین و به نفع شما عزیزان می‌باشد و ارائه کلیه خدمات به صورت کاملا آنلاین می‌باشند. تشخیص سرقت علمی به کمک قوی ترین ابزارهای تشخیص سرقت علمی انجام خواهد شد و برای پارافریز و تغییر محتوای مقاله یقینا از مجربترین و متخصص‌ترین کارشناسان این حوزه همراهی گرفته خواهد شد. پارافریز در این موسسه کاملا به صورت تضمینی انجام می‌شود و ابزاهای این موسسه دسترسی به پایگاه داده تمامی ژورنالهای opien access , close access دارند. ارائه خدمات با کیفیت پارافریز ظرف 3 روز کاری انجام خواهد شد و ما در این مجموعه برآنیم تا بهترین خدمات را با پایینترین هزینه برای شما ارائه کنیم. 

نقل صحیح کلمات و حفظ مفهوم جملات و آسیب نرساندن به مفهوم اصلی از جمله مواردی می‌باشد که در این موسسه یقینا مورد توجه می‌باشند. پارافریز برای تمامی مقالات و کتابها و پایاننامه ها و متون تخصصی انجام می‌شوند. پارافریز از متون انگلیسی یا فارسی توسط متخصص خاص خود انجام می‌شود ما در این مجموعه کیفیت پارافریز را تضمین خواهیم کرد و به هیچ عنوان مقاله ای به دلیل سرقت علمی ریجکت نخواهد شد.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر