سایت پلاجیاریسم

انتشار 10 بهمن 1398
مطالعه 4 دقیقه

مشابهت علمی, سرقت علمی یا هر آنچه که مشابهت علمی را با آن نام می‌شناسید باید قبل از رسیدن به مرحله داوری ژورنال برطرف شوند. سایت ها و نرم افزارهای بسیاری هستند که می‌توانید از طریق آن سرقت علمی را تشخیص دهید و برطرف کنید.

سایت پلاجیاریسم

پلاجیاریسم چیست؟

نویسنده ای که تصمیم به آغاز نگارش مقاله دارد باید اخلاق پژوهشی را مد نظر داشته باشد و اخلاق را در تحقیقات و پژوهش های خود رعایت کند. داوران ژورنالهای معتبر تخصصی اخلاق پژوهشی و محتوای مقاله را با دید یکسان بررسی می‌کند و چنانچه در کیفیت محتوای مقاله یا اخلاق پژوهشی مقاله دچار نقص باشد حتما داوران آنرا ریجکت خواهند کرد. مقاله باید حاصل تحقیقات و پژوهش های خود نویسنده باشد و به هیچ عنوان تکرار یا مشابهتی در متن مقاله وجود نداشته باشد البته بدین معنا نیست که به هیچ عنوان نمی‌توانید از دیگر منابع موجود استفاده کنید بلکه بدین معنا می‌باشد که باید با رعایت قواعد و اصول خاصی از منابع موجود استفاده کنید و به آنها استناد نمایید. 

  • نویسنده حتی نمی‌تواند به آثار گذشته خود نیز رجوع کند.
  • نمی‌توانید دقیقا عین همان جمله را بنویسید و باید تغییراتی در جمله اعمال کنید.
  • باید از علامت نقل قول کردن استفاده کنید.
  • استفاده از نتایج (اشکال و نمودارها) سایر نویسندگان، بایستی با ارجاع کامل همراه باشد. اما مفاهیمی که بسیار جا افتاده اند مثل قانون نیوتون نیازی به مرجع ندارند.
  • نویسنده بایدبا دقت رفرنس نویسی و ارجاع دهی انجام دهد.

تصویر

​​​​​​استفاده از جملات بسیار کوتاه نیز مصداق سرقت علمی محسوب می‌شوند و باعث ریجکت مقاله خواهند شد. مشابهت علمی در متن نباید بیش از 5% باشد. در این صورت در صورت تشخیص سرقت علمی باید پارافریز انجام شود و میزان مشابهت برطرف شود. برای تشخیص پلاجیاریسم در متن تخصصی لازم است از ابزارهای معتبری کمک بگیرید که در تشخیص سرقت علمی دقیق هستند و به بهترین نحو می‌توانند سرقت علمی را از مقالات تشخیص دهند. 

سایت های تشخیص پلاجیاریسم 

سایتهای معتبر و قابل اعتماد زیادی وجود دارد که وظیفه تشخیص سرقت علمی در مقالات را برعهده دارند و می‌توان به کمک آنها از میزان سرقت علمی در مقاله مطلع شد. برای تشخیص سرقت علمی در مقالات, سایت ها و نرم افزارهایی طراحی شده اند که متن وارد شده را با تمام متون تخصصی رسمی و ثبت شده در دنیا مقایسه می‌کنند و درصد مشابهت را به شما اطلاع می‌دهند. برخی از ابزارها به صورت رایگان خدمات ارائه می‌کنند و برخی دیگر با دریافت حق اشتراک سایتهایی که به صورت رایگان خدمات ارائه می‌کنند قابل اعتمادتر هستند و می‌توان از این ابزارها با اطمینان خاطر بیشتری استفاده کرد. چند نمونه از سایتهای معروف که برای تشخیص سرقت علمی قابل اعتمادتر هستند عبارتند از:

نحوه کارکردن با سایتهای پلاجیاریسم

برای کارکردن با ابزاهای تشخیص سرقت علمی لازم است متنی را که می‌خواهید مشابهت آنرا به دست آورید را کپی کنید و در بخش مشخصی که سایت در نظر گرفته است وارد نمایید تا ابزار مربوطه بررسی را انجام دهد و میزان مشابهت علمی را مقایسه کند و درصد مشابهت را بیان کند. از ابزارهای رایگان نباید توقع تشخیص بیش از حد کیفیت را داشته باشید. 

در بخش بررسی پلاجیاریسم شما می‌توانید با قراردادن فایل متنی خود در کادر مربوط و یا آپلود نمودن فایل خود در فرمت های pdf، doct, docx, txt به بررسی آن از نظر پلاجیاریسم بپردازید همچنین از امکانات خوبی که برای بررسی دقیق تر محتوای شما قرار داده شده است اینکه می‌توانید نوع فایل خود را با توجه به گزینه هایی مانند مقاله، محتوای وبسایت، رزومه و یا موارد دیگر انتخاب نمایید. پس از وارد نمودن یک عنوان برای این محتوا روی گزینه Check My Essay کلیک نموده و گزارش ظرف مدت کوتاهی به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تصویر

در گزارش تحویلی میزان یکتا بودن مقاله و قسمت هایی که دچار پلاجیاریسم شده با منبع اصلی آن برای بررسی نمایش داده خواهد شد.

خدمات موسسه پژوهش برتر

تیم بررسی سرقت علمی موسسه پژوهش برتر برای ارائه آنلاین و تضمینی تشخیص سرقت علمی از مقالات هم اکنون آماده همکاری می‌باشد. چنانچه دسترسی به سایتهای تشخیص سرقت علمی ندارید و نمی‌توانید اعتماد کنید می‌توانید از کارشناسان موسسه پژوهش برتر درخواست نمایید تا هر چه سریعتر خدمات شما مورد بررسی واقع شود. تشخیص سرقت علمی مقالات در موسسه پژوهش برتر با کمک ابزارهای با کیفیت تضمینی انجام می‌شود. ما در این مجموعه نتیجه تحقیقات و بررسی ها را به شما اطلاع خواهیم داد و درصد مشابهت و ناب بودن مطلب را به شما بیان خواهیم کرد. موسسه پژوهش برتر با کادری مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشد و می‌توانید با هزینه بسیار پایین از خدمات این موسسه بهره بگیرید. تشخیص میزان مشابهت از مقالات, کتابها, پروپوزال ها متون سخنرانی و ... در این موسسه انجام می‌شود. 

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری

خدمات موسسه پژوهش برتر