شرایط چاپ مقاله در ژورنالهای isi

انتشار 22 بهمن 1398
مطالعه 5 دقیقه

مجلات isi جز ژورنالهای بسیار پرمخاطب می‌باشند که اغلب نویسندگان تمایل به چاپ مقاله در این نوع از ژورنالها دارند برای چاپ مقاله در ISI مقاله باید بار علمی بسیار بالایی داشته باشد و همچنین با کیفیت بسیار بالایی ویرایش و ترجمه شده باشد. در این بخش نحوه چاپ مقاله در ژورنالهای ISI را به صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد.

شرایط چاپ مقاله در ژورنالهای isi

چاپ مقاله در ISI 

بسیاری از دانشجویان علاقه دارند که نام ماندگاری از خود در طول تاریخ برجای گذارند و با انگیزه ایجاد نگرش جدیدی در یک حوزه علمی مقاله ای نگارش می‌کنند و سعی می‌کنند که بتوانند مقاله را با ثبت در یک ژورنال فوق تخصصی و علمی ماندگار کنند. تبدیل تحقیقات و یافته ها به یک مقاله و ثبت آن در ژورنالهای معتبر موجب توسعه و گسترش علوم یک حوزه تخصصی خاص می‌شود. برای اینکه مقاله دارای اثر گذاری بالاتری باشد بهتر است در ژورنالهایی ثبت شود که معتبر هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند. مجلات ISI از جمله معتبرترین و پرطرفدار ترین ژورنالها در سطح جهانی می‌باشند و کیفیت و اعتبار بسیار بالایی دارند برای چاپ مقاله در ژورنالهای ISI مقاله باید اعتبار بسیار بالایی داشته باشد در این مقاله تصمیم داریم شما را با نحوه سابمیت و چاپ مقاله در ژورنالهای ISI  آشنا کنیم. 

تصویر

مجلات ISI  با توجه به اعتبار بسیار بالایی که دارند داوری بسیار سختگیرانه ای دارند و مقاله باید اعتبار و کیفیت بسیار بالایی داشته باشد تا قابل چاپ در این نوع از ژورنالها باشد. توصیه می‌شود برای چاپ و سابمیت مقاله عجله نکنید و سعی کنید ابتدا مقاله را کاملا آماده کنید و ویرایشات لازم را انجام دهید مقاله چنانچه کیفیت بالایی نداشته باشد بعد از سابمیت به ژورنال یقینا ریجکت خواهد شد بنابراین بهتر است ابتدا از کیفیت مقاله اطمینان حاصل فرمایید و سپس سابمیت انجام دهید. مراحل زیر برای آماده سازی مقاله برای سابمیت به ژورنال کاملا ضروری  می‌باشد.

ویرایش مقاله

داوران ژورنالهای تخصصی ISI معیارهای خاصی برای پذیرش مقاله دارند تا حد امکان سعی کنید مقاله را به نحوی ویرایش نمایید که آمادگی سابمیت به ژورنال را داشته باشد. شما بایستی مقاله نوشته شده را چندین و چندین بار در مکان‌ها و زمان‌های مختلف بازخوانی کنید. این بازخوانی‌ها می‌تواند بسیاری از ایرادات مقاله نوشته شده را مشخص سازد. اقدام بعدی درخواست از یک همکار یا محقق دیگر، برای مطالعه مقاله شما و مشخص کردن ایرادات وارد شده است.

مطالعه در رابطه با مجله

در رابطه با مجلات مطالعه کامل انجام دهید مجله باید کاملا منطبق با حوزه موضوعی و تخصصی مقاله باشد و از طرفی سطح کیفی مقاله و ژورنال نیز متناسب باشد. اگر در مورد ژورنال مطالعه دقیق انجام ندهید مقاله به محض سابمیت توسط سردبیر ریجکت خواهد شد و به بخش داوری نخواهد رسید. مطالعه در مورد ژورنال قبل از سابمیت کاملا ضروری می‌باشد.

ترجمه

مقاله ای که قرار است به یک ژورنال ISI سابمیت شود باید با کیفیت کاملا تخصصی و تضمینی ترجمه شود. بهتر است مقاله را به مترجمی واگذار نمایید که در حوزه تخصصی مقاله سواد علمی داشته باشد و بتواند ترجمه را با کیفیت طلایی و بسیار بالا انجام دهد. کیفیت ترجمه از دیدگاه داوران ژورنالها بسیار موضوع مهمی می‌باشد زیرا داوران باتوجه به اینکه زبان مادریشان انگلیسی می‌باشد قدرت تشخیص بالایی دارند و کیفیت ترجمه را به مراتب بیشتر درک می‌کنند. 

فرمت‌بندی صحیح

مجلات فرمت مشخصی دارند که باید مقاله قبل از سابمیت به ژورنال تبدیل به فرمتی شود که از طرف ژورنال مشخص شده است. فرمت مجلات را می‌توانید با مراجعه به سایت ژورنال به دست آورید. تبدیل فرمت ژورنال و ویرایش آن با کیفیت بالا میزان تاثیر مقاله را چندین برابر بالاتر می‌برد.

بعد از اتمام مراحل فوق باید مقاله را به ژورنالی که انتخاب کرده اید سابمیت نمایید. سابمیت مقاله به ژورنال فقط باید از طریق راههایی که خود ژورنال مشخص کرده است انجام شود.

توجه به چند نکته کلیدی که موجب می‌شود مقاله شما کیفیت بسیار بالایی داشته باشد:

با انتخاب عنوان و چکیده مناسب، مقاله را برای نگاه اول جذاب سازید.
چکیده و عنوان تحقیق از جهت این که اولین مطالب مشاهده شده از مقاله شما خواهد بود، اهمیت زیادی پیدا می‌کند. نکات زیر را در رابطه با آنها و در نحوه چاپ مقاله isi رعایت کنید:
عنوان: عنوان باید به گونه‌ای انتخاب شود که زمینه اصلی تحقیق را به طور واضح مشخص سازد.
چکیده: بایستی به دقت نگارش شود و هدف تحقیق را مشخص سازد. بایستی به طور خلاصه به مشکل اصلی، یافته‌های اصلی و روش تحقیق اشاره شود.

یک ویرایش اساسی و حرفه‌ای برای کل نوشته خود اعم از چکیده و منابع اعمال کنید.
کلیدی‌ترین ویژگی یک نوشته علمی با کیفیت، وضوح و شفافیت آن است و توصیه می‌شود قبل از ارسال مقاله، این مطلب را به طور کامل در تمام بخش‌های تحقیق مورد ارزیابی قرار دهید. اولین نکته‌ای که توسط ویراستار مقاله ارزیابی می‌شود، شفافیت نوشته است.

یک نامه حمایتی مناسب برای نوشته خود تنظیم کنید.
هرگز نقش نامه حمایتی را برای گرفتن پذیرش از یک مجله مناسب دست کم نگیرید و برای نگارش آن زمان و دقت زیادی به خرج دهید. برخی از افراد غیر حرفه‌ای در نوشتن مقاله، برای تنظیم نامه پوششی، چکیده مقاله را در آن کپی می‌کنند که بسیار اشتباه است. یک نامه پوششی خوب بایستی: اولاً موضوع کلی تحقیق را مشخص سازد، ثانیاً به نوآوری تحقیقات اشاره کند و ثالثاً ارتباط مقاله را با اهداف مجله هدف مشخص سازد.

تصویر

چنانچه تصمیم به چاپ مقاله در ژورنالهای ISI دارید می‌توانید از خدمات موسسه پژوهش برتر استفاده کنید. در این مجموعه کلیه خدمات لازم برای چاپ مقاله با کیفیت تضمینی ارائه می‌گردد. خدمات موسسه شامل موارد زیر می‌باشد:
  • ترجمه مقالات تخصصی ISI با بهترین سطح کیفی
  • ویرایش مقالات تخصصی به صورت تضمینی توسط کارشناسان مجرب
  • معرفی ژورنالهای معتبر و تضمینی برای مقاله
  • سابمیت تضمینی مقالات تخصصی ISI
  • اخذ پذیرش تضمینی از مجلات تخصصی ISI

خدمات سابمیت و چاپ تخصصی مقالات علمی در موسسه پژوهش برتر به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌گردد کلیه خدمات لازم به صورت تضمینی ارائه می‌شوند و بالاترین سطح کیفی را دارند.

برای استفاده از کلیه خدمات موسسه می‌توانید به صورت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل به صورت آنلاین با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام واحترام حتما میزان مبلغی که برای شما مقدور خواهد بود درنظر گرفته میشود و بنا بر آن مجلات متناسب خدمتتان معرفی خواهند شد . برای راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : برای کسب راهنمایی های بیشتر لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
کرمانیان
3 سال پیش
من برای ترجمه ویرایش و چاپ مقاله ای که در زمینه رشته مهندسی کامپیوتر نوشته شده فقط یک میلوین تومان میتونم هزینه کنم کدوم ژورنلاها رو پیشنهاد میکنید و اینکه هزینه ترجمه و ویرایش چقدر میشه؟

خدمات موسسه پژوهش برتر