سابمیت مقاله

انتشار 24 آذر 1398
مطالعه 5 دقیقه

سابمیت مقاله راهی برای ارسال مقاله به مجله می‌باشد فرآیند چاپ و داوری بعد از سابمیت مقاله آغاز می‌شود. قبل از سابمیت مقاله باید کاملا آماده باشد زیرا به هیچ عنوان بعد از سابمیت نمی‌توانید مقاله را پس بگیرید بنابراین تمامی ویرایش و تغییرات لازم را اعمال نمایید.

سابمیت مقاله

سابمیت مقاله

آن دسته از محققینی که نسبت به ثبت آثار خود در ژورنالهای معتبر حساس هستند و تمایل دارند که حتما اثر علمی آنها ثبت و رو نمایی شود مجبور به سابمیت مقاله خود به یک ژورنال می‌باشند اما باید در نظر داشته باشند قبل از سابمیت مقاله نیاز به اعمال یکسری تغییرات می‌باشد و تا قبل از اینکه این تغییرات اعمال نشده است نمی‌توان مقاله را سابمیت کرد. بعد از سابمیت مقاله شما فرصتی برای ویرایش و اعمال تغییرات نخواهید داشت. تغییرات و ویرایشات لازم برای سابمیت مقاله حتما باید در مرحله قبل از سابمیت انجام شود. نحوه سابمیت مقاله به هر نوع از ژورنالها متفاوت می‌باشد و باید دستورالعمل آنرا مطالعه فرمایید. البته مهمترین مرحله برای چاپ مقاله بخش داوری آن می‌باشد و مقالاتی که بخش داوری سختی داشته باشند روشن است که پذیرش دشواری نیز خواهند داشت و ممکن است زمان بسیار طولانی منتظر اخذ نامه پذیرش بمانید.

چنانچه در نظر دارید مقاله ای را به ژورنالهای معتبر سابمیت کنید می‌بایست ابتدا فرآیند آماده سازی مقاله را انجام دهید و بعد از اینکه مقاله آماده شد و از لحاظ سطح کیفی تایید شد مراحل سابمیت را پیش بگیرید. مقاله ای که توسط نویسنده با سرعت و بدون بازبینی نوشته شده است حاوی تعداد زیادی از ایرادات نگارشی و دستور زبانی می‌باشند که ناشر باید ابتدا آنها را رفع نماید و سپس مقاله را سابمیت کند. در حالت کلی سابمیت باید نسخه ویرایش و آماده شده مقاله باشد که به بخش داوری ارسال میگردد. وقتی شما مراحل ثبت یک مقاله را در یک مجله طی و در نهایت موفق به ارسال مقاله شدید در حقیقت مقاله را سابمیت کرده اید. سابمیت در لغت به معنای ارائه کردن و معرفی کردن است و هیچ امتیاز علمی برای نویسنده ندارد. یعنی در رزومه خود نمی‌توانید برای سابمیت کردن مقاله امتیازی بگیرید یا نسبت به آن ادعایی داشته باشید چون هر چیز بی ربطی را می‌توان به یک مجله کاملا معتبر سابمیت کرد و مانعی در این زمینه وجود ندارد. در برخی دانشگاهها برای دانشجویی که مقاله خود را سابمیت کرده به دلیل آنکه زیر نظر استادان راهنما و مشاور این کار انجام شده و فرض بر این است که مقاله محتوای علمی دارد برای آن پوئنهای مثبتی در زمان دفاع در نظر می‌گیرند. 

تصویر

مراحل آماده سازی مقاله برای سابمیت 

همانطور که مطالعه فرمودید مقاله باید روند قانونی آماده سازی را طی نماید تا در یک ژورنال پذیرفته و چاپ شود سالانه چندین هزار مقاله در دنیا با عناوین مختلف ارائه می‌شود و مقالات به ژورنالهای مختلف سابمیت می‌شوند اما هر ژورنال فقط تعداد محدودی از مقالات سابمیت شده را پذیرش می‌کنند و پذیرش یا ریجکت مقاله از یک ژورنال بستگی به کیفیت مقاله دارد چنانچه کیفی مقاله پایین باشد احتمال ریجکت آن از ژورنالهای معتبر بالاتر می‌رود بنابراین قبل از سابمیت مقاله حتما سعی کنید مراحل آماده سازی مقاله را با کیفیت بسیار بالا طی فرمایید.

  • مراحل آماده سازی مقاله برای چاپ 
  • ترجمه تخصصی و با کیفیت
  • پارافریز مقاله و رفع سرقت علمی
  • ویرایش تخصصی مقاله
  • فرمت‌بندی مقاله و انجام گالی پروف
  • سابمیت توسط راههای ارتباطی آنلاین

کلیه مراحل لازم برای آماده سازی مقالات باید با کیفیت بسیار بالا و به صورت کاملا تضمینی انجام شود زیرا داوران ژورنالهای تخصصی توجه بسیار بالایی نسبت به کیفیت مقاله دارند و چنانچه هر یک از مراحل ترجمه و ویرایش دارای ایراد باشد حتما ریجکت خواهد شد. 

تصویر

سابمیت مقاله باید به مجلاتی انجام شود که از لحاظ اسکوپ مجله و سطح کیفی با هم متناسب باشند و کیفیت زیادی داشته باشند چنانچه از لحاظ سطح کیفی متناسب نباشند مقاله اصلا به مرحله داوری ارسال نخواهد شد و به دلیل عدم تطابق حوزه تخصصی توسط سردبیر ریجکت خواهد شد.

نحوه سابمیت مقاله 

فرایند سابمیت مقاله دو نوع است.

استفاده از سیستم مکانیزه سابمیت:

گاهی مجله سیستم ارسال مانیزه ای دارد مثلا ژورنالهای گروه امرالد سیستم پیشرفته ای دارند که در آن ابتدا شما نام کاربری و کلمه عبور دریافت می‌کنید. سپس وارد صفحه مربوط به خود شد و مراحل را یکی به یکی طی  کرده و در نهایت یک کد یا سابمیت نامبر دریافت می‌کنید که از ان پس برای هر نوع مکاتبه و انجام تغییرات برای مقاله از آن کد استفاده می‎کنید. همچنین هر عملیاتی که از طرف ژورنال بر رو مقاله شما انجام می‌شود در این سیستم ثبت می‌گردد و شما قادرید مقاله خود را ردیابی کنید.

استفاده از ایمیل:

 در این  نوع سابمیت شما از ایمیل مجله استفاده کرده و مقاله خود را که دقیقا مطابق با راهنمای ژورنال تهیه شده برای مجله ارسال می‌کنید. در برخی مجلات بعد از ارسال ایمیل برای مقاله شما کد یا همان سابمیت نامبر در نظر گرفته شده و شما هر دفعه از طریق آن می‌توانید با ادیتور مقاله خود مکاتبه کنید. استفاده از هر کدام از این روشها به معنای اعتبار بیشتر یک مجله نیست و بستگی به امکانات مجله دارد. 

سابمیت به ژورنالهای ایمپکت دار و بدون ایمپکت فکتور

نویسنده برای سابمیت و چاپ مقاله خود به برخی ژورنالها باید هزینه داوری و چاپ را حین سابمیت پرداخت نماید ژورنالهای معتبر در دنیا مانند ژورنالهای isi, isc, pubmed, scopus حین سابمیت مقاله هزینه چاپ دریافت می‌کنند و نویسنده می‌بایست هزینه مبنی بر هزینه چاپ مقاله را به ژورنال حین سابمیت پرداخت کند. در قبال ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور بالا هزینه چاپ از نویسنده دریافت نمی‌کنند و سابمیت و چاپ مقاله در این نوع از ژورنالها کاملا به صورت رایگان می‌باشد. از طرفی ایمپکت دار ها داوری و پذیرش بسیار دشواری دارند و باید نویسنده زمان بیشتری را منتظر نتیجه داوری بماند. 

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر

سابمیت مقاله به کلیه ژورنالهای تخصصی و با کیفیت با هزینه بسیار بالا انجام می‌شود و کلیه فرآیند چاپ مقالات تخصصی به صورت تضمینی انجام می‌شود چنانچه قصد سابمیت و چاپ مقالات تخصصی را دارید می‌توانید درخواست خود را مبنی بر چاپ از طریق ایمیل ارسال فرمایید و چکیده مقاله خود را تحویل دهید تا مناسب‌ترین ژورنالهای برای مقاله انتخاب شود و ترجمه و ویرایشات لازم انجام شود و مقاله به ژورنال انتخاب شده سابمیت گردد. سابمیت مقالات تخصصی در این موسسه به صورت تضمینی انجام می‌شود و هر چه سریعتر نامه پذیرش از مجله در طول یک ماه انجام می‌شود. در صورت تمایل به سابمیت و پذیرش تضمینی مقاله می‌توانید هم‌اکنون در خواست خود را ثبت نمایید تا فرآیند رسیدگی آغاز گردد.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 روز پیش
سلام واحترام در خدمتتان هستیم و اقدامات لازم را انجام می دهیم . لطفا نام مجله درخواستی را بفرمایید تا بررسی و شرایط خدمتتان اعلام شود . ممنونم
بازدیدکننده
سمیه مسیبی
4 روز پیش
سلام. آیا می توانید اکسپت مقاله را در مجله مورد نظرمان بگیرید؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام بله در خدمتتان خواهیم بود . برای کسب راهنمایی های بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
بهرام
3 سال پیش
میخواستم بدونم من اگر بخام مقاله در رابطه با حوزه مهندسی برق گرایش مخابرات ارائه کنم میتونید اونو در مجلات مجلات رایگان ثبت کنید؟

خدمات موسسه پژوهش برتر