تاثیر مقاله در رزومه

انتشار 4 دی 1398
مطالعه 5 دقیقه

مقاله یکی از فعالیت های تحقیقاتی بسیار معتبر می‌باشد که موجب تقویت رزومه خواهد شد و محققین برای استفاده از امتیازات پژوهشی می‌توانند مقاله خود را در مجلات معتبر ثبت کنند و از امتیازات آنها استفاده کنند.

تاثیر مقاله در رزومه

رزومه چیست؟

رزومه نوشته‌ای است که پیشینه و سابقه تحصیلی و شغلی دانشجو را معرفی می‌کند و در واقع دانشجویان قبل از شرکت در مصاحبه های شغلی و تحصیلی می‌بایست ابتدا به فکر تقویت رزومه خود باشند. شما باید در قالب چند برگه کاغذ مهارت و توانایی هایی که تاکنون کسب نموده اید را ارائه نمایید. چنین فرض کنید که در یک فرصت محدود باید هر آنچه در توان دارید را معرفی کنید و شخصی که رزومه را می‌خواند را باید تحت تاثیر قرار دهید. رزومه باید به نحوی نوشته شود که استعدادها و توانایی‌های مورد نیاز در آن ارائه گردد و خواننده رزومه باید تحت تاثیر قرار گیرد. رزومه شما قبل از شما در جلسه مصاحبه حضور خواهد داشت بنابراین نسبت به ارتقای سطح کیفی رزومه و راههای تقویت آن تلاش کنید. در واقع شرکت ها و بنگاه های مختلف برای استخدام افراد، نیاز به نوعی پیش زمینه دارند تا بتوانند از میان درخواست های موجود مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایند. از این رو نیاز به داشتن رزومه مناسب برای فرد متقاضی کار بسیار ضروری می‌باشد. در برخی از کشورها به جای رزومه از عبارت CV که مخفف کلمه Curriculum Vitae استفاده می‌شود. همچنین کارنامک نام دیگری است که بر روی رزومه نهاده‌اند. یک رزومه کاری مناسب می‌تواند به صورت چاپ شده در حداکثر یک یا دو صفحه و یا الکترونیکی در قالب فایلهای PDF و DOC باشد.

تصویر

سعی کنید از اولین دوره های دانشجویی هدف خود را بر مبنای تقویت رزومه قرار دهید در این صورت انگیزه شما نسبت به فعالیت‌های پژوهشی افزایش خواهد داشت. دانشجویان برای تقویت رزومه خود می‌بایست مقاله یا کتاب ارائه کنند. رزومه شما باید بیانگر قدرت علمی شما باشد تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا بتوانید به صورت هدفمند رزومه خود را تقویت کنید. 

راههای تقویت رزومه؟

تقویت رزومه صرفا با مدارک تحصیلی نمی‌باشد مثلا چنین تصور نکنید که چون شما مدرک تحصیلی دکتری دارید نسبت به کارشناسی و کارشناسی ارشد در اولویت خواهید بود باید امتیازات پژوهشی کسب نمایید امتیازاتی که به کمک آنها بتوانید علم خود را به جامعه ارائه کنید. مقاله و کتاب بهترین روش برای تقویت رزومه می‌باشند می‌توانید به کمک این دو امتیاز رزومه خود را تقویت کنید و امتیازات بیشماری کسب نمایید. ارائه مقاله در ژورنالهای تخصصی و معتبر به مراتب ساده تر از ارائه کتابهای تخصصی می‌باشد و اما نحوه محاصبه امتیاز هر یک در رزومه با شرایط زیر خواهد بود:

برای آشنایی با نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی هر یک از فعالیت های مقاله نویسی, ارائه کتاب, مدارک زبان خارجی و ... می‌توانید فایل های پی دی اف زیر را دانلود و مطالعه فرمایید.

تصویر

 تاثیر مقالات معتبر در اعتبار رزومه

مقالات معتبری که در ژورنالهای داخلی و خارجی منتشر شوند امتیازات بسیار زیادی برای نویسندگان در پی دارد. امتیاز مقالات علمی پژوهشی بیشتر از سایر مقالات می‌باشد. از جمله معتبرترین ژورنالها که می‌توانید برای چاپ مقاله در این ژورنالها اقدام فرمایید عبارتند از :

مجلات isi

ژورنالهای تخصصی isi بیشترین امتیاز پژوهشی را برای رزومه نویسنده در پی دارد این ژورنالها مقالات با کیفیت بسیار بالا را پذیرش می‌کنند و داوری سختگیرانه‌ای دارند اما در قبال امتیاز پژوهشی بیشماری نیز دارند. برای استفاده از امتیازات پژوهشی این ژورنالها باید مقاله را با سطح کیفی بسیار بالا ویرایش و فرمت‌بندی کنید تا از دیدگاه داوران قابل پذیرش باشند. موسسه تامسون رویترز مقالات با کیفیت بالا را در دسته دیگری از ژورنالها منتشر می‌کند به نام ژورنالهای jcr که این نوع از ژورنالها ایمپکتدار می‌باشند و پذیرش تضمینی ندارند. ولی امتیاز بیشتری نسبت به مجلات isi دارند. 

مجلات scopus 

دسته دیگری از مجلات وجود دارند که در رتبه دوم بین المللی مجلات معتبر دنیا قرار دارند. مجلات scopus نیز امتیاز بیشماری دارند و برای تقویت رزومه گزینه مناسبی محسوب می‌گردند. اما این ژورنالها نیز همانند ژورنالهای isi امتیاز بسیار زیادی دارند و بسیار معتبر و پرطرفدار هستند داوری سختگیرانه ای دارند و پذیرش مقاله به راحتی در این ژورنالها انجام نمی‌شود مقاله باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد.

مجلات pubmed

مجلات تخصصی مخصوص مقالات گروه پزشکی و پیراپزشکی می‌باشند. اعتبار بسیار زیادی دارند و در یک فیلد تخصصی خاص کاملا معتبر و شناخته شده در سطح بین المللی می‌باشند. مقالات تخصصی گروه های پزشکی و پیراپزشکی را می‌توانید در این نوع از ژورنالها ثبت نمایید داوری بسیار سختگیرانه ای دارند و کاملا معتبر و تخصصی هستند.

و ژورنالهای داخلی isc و بسیاری از ژورنالهای دیگر که هر یک به نوبه خود امتیازات بیشماری برای نویسنده در پی دارند و بسیار تخصصی و معروف و معتبر می‌باشند. برای مطالعه امتیازات هر مجله می‌توانید فایل هایی که در بخش فوق واقع شده است را مطالعه نمایید.

 خدمات موسسه پژوهش برتر

دانشجویان عزیز برای تقویت رزومه خود می‌توانید از کادر مجرب و حرفه ای موسسه پژوهش برتر همکاری بخواهید فرآیند پذیرش و چاپ مقالات تخصصی در کلیه ژورنالهای تخصصی و معتبر با کیفیت بسیار بالا و به صورت کاملا تضمینی انجام می‌شود. می‌توانید مقالات تخصصی خود را به صورت تضمینی توسط کادر مجرب و متخصص این موسسه چاپ نمایید. کلیه خدمات لازم برای سابمیت مقاله به ژورنالهای تخصصی توسط این موسسه انجام می‌شود. می‌توانید درخواست خود را توسط کادر مجرب و حرفه ای موسسه پژوهش برتر ثبت فرمایید تا هرچه سریعتر فرآیند رسیدگی آغاز گردد. این موسسه پیشرو در ارائه خدمات تضمینی و معتبر می‌باشد. با سالها تلاش و سابقه در حوزه های علمی و تخصصی مختلف اکنون نیز در راستای ارائه خدمات تضمینی آماده همکاری با شما عزیزان می‌باشد.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام هم مجلات علمی پژوهشی داخلی و هم مجلات isi خارجی برای مصاحبه ی دکتری امتیاز پژوهشی دارند . طبیعتا مجلات ایمپکت دار به دلیل بالاتر بودن سطح علمی اشان امتیاز بیشتری خواهند داشت اما شرایط داوری سخت گیرانه تری هم دارند . برای کسب راهنمایی های بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
ناشناس
3 سال پیش
تاثیر مقاله های ایمپکتدار بیشتر هست یا مقالات علمی پژوهشی isi برای مصاحبه دکتری
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
سلام و احترام خواهش می کنم . ارائه خدمات درخور شان کاربران عزیز از افتخارات موسسه پژوهش برتر می باشد . جهت ویرایش مقاله نیز در خدمت هستیم . باید از طریق کارشناسان موسسه فایل را ارسال بفرمایید تا توسط کارشناس بررسی و براورد هزینه صورت پذیرد . لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید : شکاری 09214572013 p.bartar100@gmail.com مسعودی 09911755943 isipaper100@gmail.com
بازدیدکننده
گلکار
3 سال پیش
من قبلا با شما در چاپ مقاله همکاری داشتم واقعا خیلی دقیق و به موقع تحویل داده شد. و الان میخوام برای ویرایش نیتیو مقاله ازتون همکاری بخوام. لطفا راهنمایی بفرمایید که ویرایش نیتیو به چه صورت انجام میشه و هزینش چقدر هست؟

خدمات موسسه پژوهش برتر