تفاوت چاپ مقاله در jcr با سایر مجلات

انتشار 4 آذر 1398
مطالعه 5 دقیقه

چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر دارای ضریب تاثیر با چاپ مقاله در سایر ژورنالها متفاوت می‌باشد. چاپ مقاله در ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور به هیچ عنوان تضمینی نمی‌باشد, اما سایر ژورنالهای تخصصی به صورت تضمینی مقاله پذیرش می‌کنند.

تفاوت چاپ مقاله در jcr با سایر مجلات

مجلات jcr چه مجلاتی هستند؟

موسسه تامسون رویترز به عنوان یکی از بزرگترین موسسات معتبر در زمینه ارائه نشریات علمی معتبر در دنیا می‌باشد که مقالات معتبر علمی توسط این مجلات انتشار می‌یابند. اغلب نویسندگان و پژوهشگران این موسسه را با عنوان موسسه isi می‌شناسند. غافل از اینکه مجلات این موسسه دو دسته می‌باشند برخی از ژورنالها دارای ایمپکت فکتور می‌باشند اما برخی دیگر بدون ایمپکت هستند. مجلاتی که دارای ایمپکت فکتور نمی‌باشند. دسته ای از مجلات هستند که با عنوان isi شناخته می‌شوند اما دسته دیگر مجلات را با عنوان jcr می‌شناسید که دارای ایمپکت فکتور می‌باشند و اعتبار بسیار زیادی نیز دارند. معمولا گزارش استنادی ارائه شده در دو نسخه علوم (Sciences) و علوم اجتماعی (Social Sciences) انتشار می‌یابد. JCR ژورنالهای علوم شامل اطلاعات بیش از 8000 مجله و JCR مجلات علوم اجتماعی؛ شامل اطلاعات بیش از 3000 است. مقالات موجود در مجلات نمایه شده در پایگاه داده اطلاعاتی JCR که اکثر مقالات پژوهشی و مروری را شامل می‌شود. 

تصویر

با توجه به اینکه رقابت در دنیای علمی افزایش یافته است و توجه به کیفیت مجلات افزایش یافته است ژورنالهای معتبر نیز طرفداران بسیار زیادی دارد. به خصوص ژورنالهایی که دارای ایمپکت فکتور می‌باشند طرفداران بیشتری دارند. معروف ترین ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور jcr می‌باشد که کاملا تخصصی می‌باشند و در حوزه علوم تخصصی پذیرش مقاله دارند. این پایگاه داده بسیار وسیع می‌باشد و اطلاعات چندین سال اخیر در این پایگاه ثبت شده است که می‌توانید با مراجعه به این وب سایت سال انتشار مقاله را وارد نمایید که مقاله در اختیار شما قرار گیرد. موسسه تامسون رویترز هر سال لیست مجلات isi و jcr را بررسی می‌کند و در صورت مشاهده افت اعتبار  آنها را از این لیست حذف می‌کند. بنابراین در صورت تمایل به چاپ مقاله در ژورنالهای jcr می‌توانید با مراجعه به سایت تامسون رویتر لیست به روز مجلات دارای ایمپکت فکتور را دریافت نمایید.

در صورتی که می‌خواهید مقاله خود را در مجلات معتبر jcr به چاپ برسانید بهتر است که قبل از اینکه اقدام به چاپ مقاله کنید ابتدا از معتبر بودن و جعلی نبودن مجله اطمینان حاصل فرمایید و سپس اقدام به چاپ مقاله کنید لیست مجلات معتبر jcr در سایت های زیر قابل مشاهده می‌باشد و می‌توانید با مراجعه به سایت عنوان و یا ISSN مجله مورد نظرتان را وارد نمایید و جستجو را انجام دهید.

مراحل چاپ مقاله در مجلات jcr

ژورنالهای jcr با توجه به اینکه بسیار معتبر می‌باشند و دارای ایمپکت فکتور هستند کاملا روشن است که داوری سختگیرانه ای خواهند داشت بنابراین باید کیفیت مقاله کاملا حفظ شود. مراحل چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر تخصصی طبق مراحل زیر می‌باشد:

  • ترجمه تخصصی مقاله
  • ویرایش دستور زبانی و محتوایی مقاله  قبل از سابمیت
  • انتخاب ژورنال های تخصصی و معتبر 
  • ویرایش و فرمت بندی مقاله قبل از سابمیت به ژورنال
  • سابمیت به ژورنال معتبر
  • انتظار برای نتیجه داوری

مراحل چاپ مقاله تقریبا با سایر ژورنالها یکسان می‌باشد اما آنچه که مهم است اعتبار و سطح کیفی مقاله می‌باشد که در صورتی که مقاله اعتبار کافی نداشته باشد در مرحله داوری حتما ریجکت خواهد شد. داوران ژورنالهای معتبر jcr سختگیری بسیاری در پذیرش مقاله دارند.

تفاوت چاپ مقاله در jcr باسایر مجلات

چاپ مقاله در ژورنالهای دارای ضریب تاثیر تفاوت بسیاری با سایر ژورنالهای معتبر دارد این ژورنالها به دلیل اینکه دارای ایمپکت فکتور هستند و اعتبار بسیار زیادی دارند پذیرش تضمینی مقاله ندارند و فقط در صورتی که مقاله کیفیت بالایی داشته باشد در این ژورنالها پذیرفته خواهند شد. از طرفی چاپ مقاله در ژورنالهای دارای ضریب تاثیر به صورت کاملا رایگان می‌باشد و هزینه ای حین چاپ از نویسندگان دریافت نمی‌شود اما در قبال آن هزینه استناد به مقالات jcr از مخاطبین اخذ خواهد شد. ولی چاپ مقاله در سایر ژورنالها با پرداخت هزینه می‌باشد ولی در قبال آن استناد به آنها رایگان انجام می‌شود. ژورنالهای  دارای ایمپکت داوری بسیار سختگیرانه ای دارند و مقالاتی که کیفیت چندان بالایی نداشته باشند در این ژورنالها قابل پذیرش نخواهد بود. با بررسی این تفاوت ها و با توجه به اطمینانی که نسبت به محتوا و کیفیت ترجمه مقالات خود دارید می‌توانید تصمیم گیری نمایید که در ژورنالهای دارای ایمپکت فکتور می‌خواهید مقاله را چاپ کنید و یا بدون ایمپکت فکتور و به همین ترتیب می‌توانید تصمیم خود را مبنی بر سابمیت مقاله به ژورنالهای تخصصی بگیرید

تصویر

خدمات موسسه پژوهش برتر 

همانطور که مطالعه فرمودید پذیرش و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر تخصصی jcr به هیچ عنوان تضمینی نمی‌باشد اما با فرآیند آماده سازی با کیفیت مقاله شانس پذیرش مقاله افزایش خواهد یافت. در موسسه پژوهش برتر کلیه فرایند آماده سازی مقالات جهت سابمیت به ژورنالها با کیفیت بسیار بالایی انجام می‌شود کلیه مراحل تخصصی آماده سازی مقالات طبق فرآیند زیر در موسسه پژوهش برتر انجام می‌شود:

ترجمه تخصصی با کیفیت کاملا تضمینی در موسسه پژوهش برتر مقالات تخصصی jcr در هر زمینه ای که باشند توسط مترجمین متخصصی این موسسه ترجمه خواهند شد.

ویرایش محتوایی و دستور زبانی مقاله توسط کارشناسان مجرب و متخصص انجام می‌شود که سابقه و مهارت بالایی در حوزه تخصصی دارند و می‌توانند مقالات تخصصی شما را ظرف کوتاه ترین زمان ویرایش کاملا تضمینی کنند.

انتخاب ژورنال تخصصی و معتبر در حوزه مرتبط با موضوع مقاله و سطح کیفی مقاله و سابمیت آن به ژورنال انتخاب شده.

در صورتی که نتیجه اوری مثبت باشد کارشناسان موسسه فرمت بندی یا گالی پروف نیز انجام خواهند داد و آنرا برای چاپ دوباره به مجله سابمیت خواهند کرد.

موضوع ناب و تخصصی جدید مقاله تاثیر به سزایی در پذیرش مقاله خواهد داشت و هر چه موضوع و عنوان مقاله جدید و به روز باشد و نزدیک به موضوعات جدید باشد احتمال پذیرش مقاله بالاتر خواهد بود.

ویرایشات و ترجمه تخصصی با کیفیت و کاملا تضمینی نیز از جمله مواردی می‌باشد که تاثیر زیادی در پذیرش مقاله دارند و اعتبار مقاله را افزایش خواهند داد.

مطالب مرتبط با این موضوع 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام اگر محتوای کار در سطح علمی خوبی باشه بله حتما که قابلیت چاپ را خواهند داشت . برای کسب راهنمایی های بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
محمدی
3 سال پیش
مقالات استخراج شده از پایاننامه قابل چاپ شدن در ژورنالهای تخصصی و دارای ایمپکت jcr میباشند؟

خدمات موسسه پژوهش برتر