ترجمه تخصصی ارزان

انتشار 6 آذر 1398
مطالعه 5 دقیقه

دانشجویان از جمله مهم ترین اقشار در جامعه هستند که با ترجمه تخصصی و عمومی متون بیشترین سرو کار را دارند به همین جهت هزینه ترجمه متون تخصصی از دیدگاه آنها بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

ترجمه تخصصی ارزان

ترجمه متون تخصصی

دانشجویان در جامعه امروزی که اهمیت مقالات و کتابها افزایش داشته است با ترجمه تخصصی مقالات و متون علمی بیشترین ارتباط را دارند و برای ترجمه تخصصی متون مندرج در مقالات و کتابها و... می‌بایست از خدمات ترجمه تخصصی استفاده کنند و ترجمه تخصصی متون علمی و مقالات تخصصی نیازمند مترجم متخصص و ماهر می‌باشد که بتواند مفاهیم تخصصی موجود در متن را با کیفیت بسیار بالا و به صورت کاملا تخصصی ترجمه کنند. اما بزرگترین دغدغه همه دانشجویان هزینه ترجمه می‌باشد. چون هزینه ترجمه متون تخصصی با کیفیت بالا زیاد می‌باشد به همین جهت اغلب دانشجویان از پس این هزینه ها برنمی‌آیند و ترجیح می‌دهند برای صرفه جویی در هزینه ها کیفیت را نادیده بگیرند هزینه ارزان ترجمه تخصصی متون کمک بزرگی به دانشجویان و حفظ کیفیت ترجمه خواهد کرد.

چون ترجمه متون تخصصی توسط ابزارهای آنلاین ترجمه امکان پذیر نمی‌باشد به همین جهت باید از مترجمین متخصص و خبره کمک بخواهید مترجمینی که مهارت بالایی در حوزه ترجمه تخصصی مقالات و متون تخصصی دارند و می‌توانند متون علمی و تخصصی شما را هر چه سریعتر و با کیفیت کاملا تضمینی ترجمه کنند. مترجم متخصص فردی است که در یک حوزه تخصصی خاصی تحصیل کرده است و بازه لغات بسیار گسترده ای در زبانهای مبدا و مقصد دارد. کیفیت در ترجمه متون تخصصی اهمیت بالایی دارد.

ART11

نحوه محاسبه هزینه و زمان ترجمه متون تخصصی

هزینه و زمان ترجمه که اغلب اولین معیاری که به ذهن دانشجویان و اساتید می‌رسد. بر فرض مثال اولین سوالی که از مترجم خواهند داشت این است که مقاله 10 صفحه‌ای در یک فیلد تخصصی چقدر هزینه و زمان برای ترجمه لازم دارد قابل ذکر است که هزینه و زمان ترجمه دو معیاری هستند که فقط با در اختیار داشتن مقاله می‌توان آنها را تعیین نمود قبل از مشاهده مقاله هیچکس نمی‌تواند حدسی در مورد هزینه و زمان ترجمه داشته باشد. هزینه ترجمه بستگی به سه فاکتور اصلی دارد: تعداد کلمات, فیلد تخصصی, زبان ترجمه. اصولا با تعداد صفحات و حتی جملات نمی‌توان هزینه ترجمه را حدس زد زیرا فونت و سایز نوشته و نحوه قرارگیری مطالب در تعداد صفحات فرق خواهد داشت مثلا برخی از مقالات تک ستونه هستند که تعداد کلمات کمتری دارند اما برخی دیگر از مقالات دو ستونه هستند و تعداد کلماتشان دو برابر و گاها بیشتر می‌باشد. بنابراین بهترین واحدی که می‌توان به کمک آن هزینه ترجمه را حدس زد تعداد کلمات می‌باشد. تعداد کلمات توسط ابزارهای خاصی شمارش می‌شوند و از این طریق محاسبه تعداد کلمات به مراتب ساده تر است. از طرفی کیفیت ترجمه و فیلد تخصصی ترجمه نیز مهم است و برخی از رشته ها به دلیل دارا بودن فرمول های تخصصی و اعداد و ارقام ترجمه به مراتب دشوارتری دارند ولی در قبلا برخی دیگر که به صورت متون منسجم می‌باشند و ترجمه آسانتری دارند به همین جهت فیلد تخصصی ترجمه نیز در هزینه آن موثر خواهد بود. از طرفی زبان ترجمه متون تخصصی اغلب زبانها ساده تر هستند و تعداد مترجمین زیادی دارند و رقابت در آن زبانها بیشتر است به همین دلیل نیز هزینه در انتخاب زبان نیز متفاوت می‌باشد.

بنابراین به هیچ عنوان نمی‌توان هزینه و زمان ترجمه را قبل از مشاهده مقاله و تعیین تعداد کلمات و زبان آن حدس زد. برای کسب اطمینان از هزینه ها و زمان دقیق ترجمه متون تخصصی می‌توانید فایل مقاله را به کارشناس مربوطه تحویل دهید تا فرآیند تعیین کلمات تخصصی انجام شود.

استعلام دقیق هزینه و زمان ترجمه توسط مترجم مربوطه بسیار ساده است و به مراتب ساده تر می‌تواند با توجه به کیفیت کار هزینه را اعلام کند. کیفیت بیش از هر چیز اهمیت دارد بنابر این هیچگاه کیفیت را به خاطر صرفه جویی در هزینه ها نادیده نگیرید.

سطح کیفی ترجمه متون تخصصی

اصولا اکثر مترجمین ترجمه تخصصی مقالات و کتابهای عمومی و تخصصی را در سه سطح ارزیابی می‌کنند. که برخی برای سطوح فوق تخصصی می‌باشد و برخی دیگر برای سطوح کیفی عمومی می‌باشند.

کیفیت طلایی (عالی): ترجمه کاملا تخصصی، عالی و حرفه ای، انجام ترجمه توسط مترجمین تراز اول و متخصص، مناسب جهت ترجمه متون و مقالات بسیار مهم، بازخوانی خط به خط رایگان شامل تایپ رایگان، رسم اشکال و جداول، تایپ فرمول ها، ارائه کلمات تخصصی

کیفیت نقره ای (خوب): ترجمه نیمه تخصصی، خوب و روان، انجام ترجمه توسط مترجمین حرفه ای و با تجربه، مناسب جهت ترجمه متون و مقالات نسبتا مهم، شش ماه گارانتی تضمین کیفیت ترجمه سطح نقره ای، شامل تایپ رایگان، کپی اشکال و جداول، ارائه کلمات تخصصی متن ترجمه

کیفیت برنزی (متوسط): ترجمه در سطح عمومی، متوسط و قابل درک، انجام ترجمه توسط مترجمین خوب و با تجربه کمتر، مناسب جهت ترجمه متون و مقالات با اهمیت کم، در سطح برنزی، شامل تایپ رایگان، کپی اشکال و جداول

هزینه ترجمه در موسسه پژوهش برتر

در موسسه پژوهش برتر علاوه بر کیفیت به حداقل رساندن هزینه های ترجمه نیز جز خدمات اصلی می‌باشد. و برای بهبود روند کیفی ترجمه و همراهی با اساتید و دانشجویان شرایط ترجمه تخصصی ارزان فراهم آمده است تا بتواننند با حداقل هزینه از بیشترین سطح کیفی برخوردار شوند و بتوانند متون تخصصی را با کیفیت عالی ترجمه کنند. همانطور که مطالعه فرمودید هزینه ترجمه با توجه به عوامل فوق تعیین می‌گردد و در موسسه پژوهش برتر برآورد آنلاین هزینه و زمان برای مقالات با مشخص شدن زبان و کیفیت انجام می‌شود. برای استفاده از خدمات ترجمه ارزان دانشجویی می‌توانید درخواست خود را توسط راههای ارتباطی آنلاین برای کارشناسان ما ارسال فرمایید تا درخواست شما در اسرع وقت مورد پیگیری واقع شود.

خدمات موسسه

  • ارائه خدمات ترجمه تخصصی به 37 زبان زنده دنیا و در 32 حوزه تخصصی
  • ارائه خدمات ترجمه تخصصی با حداقل هزینه  و با کیفیت تضمینی
  • ارائه خدمات تضمنی 72 ساعته برای کلیه متون تخصصی
  • برآورد آنلاین هزنیه و زمان ترجمه توسط ابزارهای دقیق
  • کنترل کیفی ترجمه ها توسط متخصصین برجسته در حوزه های تخصصی

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
با سلام و احترام ترجمه در موسسه ی پژوهش برتر در سه سطح برنزی و نقره ای و طلایی انجام میشود که طبیعتا از لحاظ کیفیت و مقدار هزینه با هم متفاوت خواهند بود . برای کسب راهنمایی های بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید : مسعودی : 09911755943 isipaper100@gmail.com شکاری : 09214572013 p.bartar100@gmail.com
بازدیدکننده
یوسفی
3 سال پیش
ترجمه تخصصی ارزان برای سطوح کیفی نقره ای و برنزی هستش یا برای سطح طلایی ترجمه هم ترجمه ارزان انجام میشه؟

خدمات موسسه پژوهش برتر