تاثیر پارافریز بر پذیرش مقالات

انتشار 29 آبان 1398
مطالعه 3 دقیقه

پارافریز مقالات علمی تاثیر به سزایی در پذیرش مقاله دارد و یکی از ضروری ترین مراحلی می‌باشد که قبل از سابمیت مقاله باید طی شود. میتوانید برای پارافریز مقالات تخصصی خود در همه حوزه ها از خدمات موسسه پژوهش برتر استفاده کنید.

تاثیر پارافریز بر پذیرش مقالات

پارافریز چیست؟

همه مقالات, کتابها و متون عمومی و تخصصی می‌بایست قبل از انتشار پارافریز یا رفع سرقت علمی شوند. وجود سرقت علمی به صورت عمدی یا سهوی اصلی ترین عامل در ریجکت مقالات محسوب می‌گردد. می‌بایست تمامی تشابهات علمی و ادبی موجود در مقالات را ویرایش کرد زیرا در مرحله داوری ژورنالها وجود سرقت علمی به هیچ عنوان جایز نیست و قطعا عامل ریجکت مقاله خواهد بود. برای اینکه مقالات علمی در مرحله داوری ژورنالها حتما پذیرفته شوند لازم است قبل از سابمیت ویرایش شوند. از بین بردن تشابهات علمی موجود در متن مقاله  با روش های متفاوت پارافریز نامیده می‌شود و برای پارافریز مقالات و بهبود شرایط آنها بایدهر مقاله توسط یک کارشناس متخصص پارافریز شود. نحوه رفع سرقت علمی از مقالات طی چند مرحله انجام می‌شود و هر مرحله باید با دقت بالایی انجام شود زیرا وجود ایرادات بسیار جزئی در متن مقاله قطعا عامل ریجکت مقاله خواهد بود.

مراحل پارافریز مقاله

پارافریز مقالات را می‌توانید توسط  3 روش کاملا قطعی و مطمئن انجام دهید. سه روش پارافریز مقالات عبارتند از جایگزین کردن کلمات مترادف تغییر ترتیب کلمات جمله ویرایش گرامری جمله این سه روش قابل اعتمادترین روش های پارافریز مقاله هستند. البته قبل از شروع به پارافریز می‌بایست سعی در تشخیص میزان سرقت علمی داشته باشید. که نرم افزار ها و سایت های بسیاری وجود دارند که در زمینه تشخیص سرقت علمی فعالیت دارند.

جایگزین کردن کلمات مترادف

چنانچه بازه لغات گسترده ای داشته باشید می‌توانید لغات جدید را جایگزین کلمات جمله کنید. نباید آسیبی به ساختار جمله وارد شود بنابراین می‌توایند اصطلاحات و کلمات جدید را جایگزین نمایید. تا جمله کاملا ناب و جدید شود و از طرفی آسیبی به بافت جمله وارد نشود.

تغییر ترتیب کلمات جمله

تغییر ترتیب کلمات نیز تا حد امکان باعث می‌شود تشابه و تکراری بودن جمله از بین برود نسبتا ساده است و نیاز به بازه لغات چندان گسترده ای ندارد فقط باید در صورت لزوم کلماتی را اضافه کنید که معنای جمله تغییر نکند. تغییر ترتیب کلمات روش مناسبتری می‌باشد.

ویرایش گرامری جملات

می‌توانید با تغییر زمان و شخص فعل ها جمله را تا حد امکان بازسازی و ویرایش نمایید که این اقدام نیز به ناب شدن جمله تاثیر زیادی خواهد گذاشت فقط در تغییر زمان و شخص افعال در صورت نیاز می‌توانید اصطلاحات و کلمات جدید را اضافه یا کم نمایید تا آسیبی به بافت و مفهوم جمله وارد نشود.

تصویر

پارافریز چه تاثیری در پذیرش مقاله دارد؟

پارافریز کردن مقالات تخصصی تاثیر صددرصد در پذیرش مقاله دارد و چنانچه در مرحله داوری مجلات مقاله ای دارای سرقت علمی باشد احتمال ریجکت آن افزایش می‌یابد. داوران نسبت به ناب بودن محتوای مقاله حساسیت زیادی دارند و در انتظار مطالعه مقالات ناب و جدید هستند. از طرفی وجود تشابهات علمی مقاله با سایر مقالات دلیل بر سرقت علمی محسوب می‌شود که کاملا غیر اخلاقی می‌باشد و باید رسیدگی شود. محتوای مقاله می‌بایست حاصل تحقیقات و پژوهش های خود نویسنده باشد موضوعات تکراری که قبلا توسط نویسندگان دیگر مطرح شده است قابل پذیرش در ژورنالهای ناب و جدید نمی‌باشند باید ویرایش شوند. چنانچه مقاله ای را بدون اعمال پارافریز به یک ژورنال سابمیت نمایید نه تنها اعتبار نویسندگی خود را از دست خواهید داد و به عنوان یک سارق علمی شناخته خواهید شد بلکه امتیاز چاپ مقاله را نیز از دست خواهید داد بنابر این بهتر است که قبل از سابمیت حتما مقاله را پارافریز نمایید تا مورد رسیدگی و پیگیری قرار گیرد.

خدمات موسسه پژوهش برتر

در موسسه پژوهش برتر ارائه کلیه خدمات برای پارافریز مقالات به صورت کاملا تضمینی انجام می‌شود. ارائه کلیه خدمات در موسسه پژوهش برتر به صورت کاملا تضمینی و با کیفیت بسیار بالایی انجام می‌شود. ارائه خدمات موسسه پژوهش برتر در رابطه با چاپ مقالات به شرح زیر می‌باشند:

  • ترجمه تخصصی مقالات به صورت تضمینی
  • ویرایش تخصصی و با کیفیت مقالات علمی از لحاظ دستور زبانی و محتوایی
  • رفع سرقت علمی مقالات علمی و ناب کردن آنها
  • معرفی ژورنالهای معتبر و تخصصی 
  • سابمیت آنلاین و تضمینی مقالات
  • اخذ تضمینی نامه پذیرش مقالات

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش و دیدگاه شما
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
با سلام و احترام فرهیخته گرامی بسیار خرسندیم که مطالب سایت برای کاربران عزیز مفید می باشد . سپاس از حسن توجهی که به موسسه پژوهش برتر دارید . شکاری 09214572013 مسعودی 09911755943
بازدیدکننده
هانیه
4 سال پیش
خوب بود سپاس از مطلب خوبتون

خدمات موسسه پژوهش برتر